Carcotesc, deci exist !

Vreti un forum nou ? Ati descoperit o problema cu siteul ? Nu va convine ceva ? Daca da ... asteptam aici mesajele ... (aici pot posta si userii banati)

Mesajde baixinho© » Mie Mar 31, 2004 9:18 am

tanti prezidenta, io as vrea sa spun ca, mergand pe aceeasi logica, as vrea sa-l propun admin pe Toni Salabasev, cel mai tare fotograf din Romania pentru presa sportiva. daca nici el nu face poze tari, atunci nu mai face nimeni. dar, pentru ca am promis ca nu ma mai iau ne Nepronuntzatul, nu zic nimic.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde stefan » Mie Mar 31, 2004 9:38 am

As fi avut si eu cateva observatii:

Umbland pe oarecare forumuri din afara (bsdforums.org e un exemplu), m-am uitat la inscriere in regulament (http://www.freebsdforums.org/docs/rules.html): se pot sterge posturi fara justificare de catre mod/admin, orice cont poate fi sters "without any reason whatsoever". Nici nu se vorbeste de corectitudine, si parerea mea e ca este o utopie, daca e sa o consideram ca fiind garantata de un regulament. Fiecare admin sau mod are mai mult sau mai putin bun simt si cred ca asta e cel mai important. Cu cat un mod/admin are mai mult bun simt, deciziile lui sunt mai putin pasibile de a fi considerate arbitrare sau "tiranice".

Pe de alta parte, mi se pare aiurea ca intre mozi si unul (sau mai multi) dintre admini sa existe neintelegeri permanente; pe bsdforums.org decizia unui mod era irevocabila, la noi s-a vazut un user care a reusit sa-si puna mai multi dintre mozi in cap (datorita imbecilitatii lui), numai pentru ca unul din admini sa-l ia frumos in brate. Acum userul respectiv probabil isi face veacul prin alte parti, iar pe forum raca a ramas. Dar who knows, cine stie cand o sa se repete povestea.

In plus, cred ca daca mare parte dintre userii vechi au dubii legat de bunul simt al unuia din admini si exista tensiuni, parerea mea e ca nu se poate continua asa. Nu stiu daca ideea cu consilierii e una f. buna, pot aparea si asa scindari. Ideal era daca s-ar alege consilieri persoane cat mai impaciuitoare din ambele tabere (unul din admini a fost contestat la numire tocmai pentru ca se spunea ca "e ranchiunos").
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde vali » Mie Mar 31, 2004 9:48 am

stefan scrie:Fiecare admin sau mod are mai mult sau mai putin bun simt si cred ca asta e cel mai important. Cu cat un mod/admin are mai mult bun simt, deciziile lui sunt mai putin pasibile de a fi considerate arbitrare sau "tiranice".

In plus, cred ca daca mare parte dintre userii vechi au dubii legat de bunul simt al unuia din admini

binenteles, dar rabdarea, intelegerea si bunul meu simt dispare cand am de-a face cu oameni incapatinati sau nesimtiti. tre sa ma intelegi si pe mine cand raspund cu aceeasi moneda.

care e adminu ala ?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde stefan » Mie Mar 31, 2004 10:34 am

Ideea mea era ca toata discutia cu corectitudinea si regulamentul n-are sens, la fel si cu justificarile. Si nu cred ca are sens sa tratezi la fel toti userii . Cazul sven**li/alinmihai e elocvent: fu luat in brate, acu dus a fost, poate era mai important sa se respecte opinia unor user vechi, care posteaza in continuare, in defavoarea unuia nou care a aruncat cu rahat si-a plecat.

Adminul in cauza e ala de intra anul trecut pe cemeu sa explice celor de acolo ca "face ce vrea cu ei", etc. etc. Legat de atitudinea ta, a lui Aliosha sau xkran nu ma pronunt pentru ca nu cred ca am destule date pentru a judeca.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde vali » Mie Mar 31, 2004 11:19 am

eu ma gandeam ca nu are sens sa stau sa ma justific mereu de ce i-am banat clona lu cutare sau de ce i-am dat ban lui gabuba pe discutii pe ymm, dar o fac pentru ca nu sunt salbatic. si o faca fara placere...pe alte forumuri stiu cum eu, nu comenteaza nimeni, dar aici incercam sa lasam un cadru mai "liber", nu sa ingradim dreptul omului de a cere o explicatie. poate isi da seama ca a gresit si nu mai face data viitoare.

stiu ca "unii sunt mai egali decat altii, nici in fata legii nu e altfel, dar macar sa pastram aparentele. si, pe de alta parte, nu pot sa zic ca ii dau ban mai greu lui eyewitness decat lui gigel-inscris-ieri. nu dau ban din bucurie, sau sa imi satisfac vreo dorinta perveso-matochista. o fac sa fie liniste. si cand am intrat tare in cm-isti tot spre binele lor (si la nostru, al tuturor) am facut-o. ma pasioneaza mai putin ce cred despre mine sau ce cred restul despre mine; eu imi vad de drumul meu si daca tu si eu avem discutia asta aici asta inseamna ca forumul e liber si ca oamenii isi pot exprima pareri/cereri/dorinte intr-un mod si intr-un cadru decent.

cu alinmihai a fost o greseala, pentru ca era tinut in brate si nu l-am putut banala timp si cu destula hotarare. dar cum si eu ii tin pe brate pe unii, la fel si alti admini tin in brate pe altii. e un troc. pe de alta parte, daca omu are pareri mai radicale, nu trebuie sa ii dam acuma in cap (nu e numai cazul lui, vorbim in general). nu e "vina" lui. e vina cui se apuca sa ii raspunda.

iar vizavi de ce fac unii admini pe cm, te asigur ca ce a zis atunci a fost la nervi si nu vorbea serios. eu credeam ca te referi la mine, ca si eu i-am luat la omor putin acum catev saptamani, incercand sa rezolv situatia pe o cale amiabila.
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Joi Apr 01, 2004 9:58 am

de aia zic ca ne tocim degetele de pomana. eu scriu si vali sterge. de ce ba stergi?am injurat, am jignit, am fost off topic? cucu meu ba, nu uita ca eu am numit subiectul carcotesc ... si ca atare l-am pus pe carcoteli. daca voi l-atzi mutat aici nu insemna ca e si bine. halal administrare. si o sa vin cu argumente, imediat cemi termin treaba azi. suntetzi jenantzi.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde svengali » Joi Apr 01, 2004 9:48 pm

stefan scrie:[..]la noi s-a vazut un user care a reusit sa-si puna mai multi dintre mozi in cap (datorita imbecilitatii lui), numai pentru ca unul din admini sa-l ia frumos in brate. [..]

Ma apuca rasu-plansu sa vad ca la mai bine de 3 luni dupa ce n-am postat o vorbulitza aici, unii tot nu se satura de mancat ca...psuni. Asta spune multe despre caracterul si maturitatea persoanelor in cauza... lucruri pe care n-am nici timp si nici chef sa le enunt aici. Mai mult ca sigur n-ar interesa pe nimeni, nici macar pe mine (:|


stefan scrie:[..]Acum userul respectiv probabil isi face veacul prin alte parti, iar pe forum raca a ramas. [..]

Probabil ai preferat sa crezi ca inteligenta si personalitatea ta m-au exasperat, complexat, frustrat incat sa ma duc pe alte forumuri si sa dau cu bata pe unde apuc. In realitate raspunsul e mult mai simplu: unii oameni mai au si viata reala, preocupari mai concrete... io de pilda ma insor si am si o teza de terminat. Cat despre raca, va priveste... insa nu da vina pe prezenta mea pe acest forum – efemera dealtfel – pentru a-ti scuza...

stefan scrie:[..]Cazul sven**li/alinmihai e elocvent: fu luat in brate, acu dus a fost, poate era mai important sa se respecte opinia unor user vechi, care posteaza in continuare, in defavoarea unuia nou care a aruncat cu rahat si-a plecat.[..]


Se poate sa fi lasat ce spui tu in urma, da n-am aruncat niciodata cu asa ceva...
Într-o baltă neagră,
Patru ochi luceste.
Ce să fie oare?!
Cred că ie doi peste.
svengali
 
Mesaje: 221
Membru din: Dum Oct 05, 2003 12:00 pm
Localitate: Unde ši-a întãrcat dracu' copchiii

Mesajde stefan » Vin Apr 02, 2004 8:34 am

svengali, nu vorbeam cu tine. N-am chef sa polemizez cu tine, din punctul meu de vedere altceva decat aruncat cu rahat si glumitze cu "doua peshte" n-ai facut pe-aici. N-ai decat sa-ti vezi de viata ta in continuare, nu te retin, casa de piatra, succes la diploma, dar vezi sa nu dai si pe-acolo dude ca pe forum.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde catharsis » Lun Apr 05, 2004 6:33 pm

ok, daca tot se vorbeste despre abuzuri aici, tin sa mentionez ca banarea userului catharsis a fost abuziva si nejustificata (desigur, in opinia mea), sau daca a fost justificata a existat un evident viciu de procedura. imi pare rau de danone (daca a insistat pt banarea userului catharsis) sau de vali (daca a facut asta din proprie initiativa si fara nici o influenta externa) ca nu intelege o gluma decat daca vine de la un cm-ist. de asemenea mi se pare total aberanta incercarea de banare a lui danone pt postul cu 'omul care nu are viata sociala'. m-am saturat ca forumul sa fie condus de niste frustrati care sar la fiecare aluzie sau comentariu rautacios (si nu ma refer aici numai la om care a indurat destule, desi nu era cazul), iar sectiunile despre jigniri din regulament ar trebui modificate. eu nu m-am simtit jignit si nu am cerut banarea nimanui pt. http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=236822&postcount=328 , in schimb am fost banat si mi-a fost inchis temporar jurnalul pt cateva aluzii, glume si o intrare copy&paste din alte jurnale, intrari ce au fost determinate de niste comentarii ironice si arogante la adresa mea, care repet, nu m-au deranjat in asa de mare masura incat sa cer banarea acelui user, cum probabil a facut altcineva.
avand in vedere ca pana acum 2 saptamani nu am avut nici macar un avertisment pe forum, iar ultimul post care ar fi putut sa o deranjeze pe danone a fost scris cu 11 sau chiar peste 20 de zile inaintea banarii, puteam macar sa fiu avertizat. apreciez totusi redeschiderea threadului cu hebdomadaire-ul meu.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Sugestii si reclamatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron