Carcotesc, deci exist !

Vreti un forum nou ? Ati descoperit o problema cu siteul ? Nu va convine ceva ? Daca da ... asteptam aici mesajele ... (aici pot posta si userii banati)

Carcotesc, deci exist !

Mesajde SOD » Mar Mar 30, 2004 12:13 am

Desigur, conventia e conventie.Nu-i mai pronuntam numele.Nu-l mai provocam!Nu-l mai bagam in seama !Il ignoram!
Dar poporul roman este un popor intelept, asta stie tot mapamondul.E plin pamantul de demigrantzi, romanashi de-ai nostri.Si ce zicea poporul asta intelept ?Ca pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti.Ca facerea de bine e futere de mama.Intelept popor mai avem.Probabil ca de-aia codru-i frate cu romanul.

Trec peste introducere si aduc in atentia voastra un lucru mai mult decat evident.Este clar ca forumul s-a scindat.Noi, cemistii, reprezentantzi ai opozitziei, inchegatzi in jurul unor idei, si voi, reprezentantzi ai puterii, inchegatzi in jurul unui dom.Pana aici nimic spectaculos.Poveste stiuta deja.In mod normal, cele doua partzi au incheiat un soi de troc.Bah, nu sari la cap, nu sar nici eu.Nu dai cu pumnu, nu dau nici eu.Dar, puterea a incalcat acest pact.Si nu odata.Abuzuri se cheama, pre numele lor de alint ! Abuzuri grosolane.In fiecare zi ploua cu abuzuri.Si provocari.

Pai ce, voi credeazi ca Nepronuntzatu chiar nu are nici o calitate ? Ba da, si inca una foarte valoroasa.Stie sa prosteasca oamenii.Cunoscut, nu ?Tipic romanesc.Sau voi credetzi ca Xkran citeste toate mizeriile de theaduri de pe caterinci ? Sau ca el a vrut sa ma baneze !Haide domle,stai relax.A fost trimis sa citeasca postu.
- Shefu,stii,iar m-a injurat Sod.Nu-i dai tu ban,ca mie mi-e frica tare de tot !Asta e in stare sa ma bata.
- Lasa-ma in pace. Nu vezi ca am treaba ?
- Hai ma shefu, te rog io!Itzi dau si link, sa nu te surmenezi cautand.
- Bine ma,citesc.[......].Pula mea, asta nu e de ban ma, nu vezi ca-i pe caterinci ?Te-ai dilit ?
- Shefu, nu mai suport !Da-i ban ca sa fie exemplu.Altfel ni se urca cemistii in cap.Or sa ne ia puterea.N-ai vazut ca racoleaza tineri in randul lor ?Ca uite,eu deja am inceput sa aplic tactica de diversiune. Cine vrea sa se inscrie la ei, il jignesc numindu-l lash, ii dau sms-uri, il bat la cap pe ym.Tactica e bine pusa la punct.Hai ma shefu,da-i ban.
- Bine ma, da ma lashi in pace ?Ca am multa treaba.
- Da shefu.Da mai am o rugaminte.Da-i pe doo saptamani, sa am un pic de liniste, sa pot actziona in voie.Stii shefu,dezbina si conduce.Ca a intrat o fata acum, una Necko, ce cocheteaza cu impielitzatzii.Pana n-o aduc la nivelul lui Dornea nu ma las.Daca trebuie, o amenintz cu atac terorist.Pot trece si la tortura.
- Bine ma, da doo saptamani musca sa n-aud.Sau doo muste.
- Da shefu, traiasca-tzi familia.Gata, ca si cum n-as fi.Doo saptamani n-auzi de mine.

Revenind la vechea zicala,mai sus pomenita, in care strabunii ne invata cum ca esti un idiot daca nu-l lasi pe om sa moara si va servesc cateva dovezi.Sunt doar cateva.

http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=242524&postcount=485
http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=239301&postcount=437
http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=237453&postcount=416 (a se citi si celelalte posturi )

Dar voi credeatzi ca Nepronuntzatu e impartial ?Ca toata lumea care hai sa zicem jigneste ia ban?Nu bre,stai relax.Uite colea :

http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=243741&postcount=840
http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=240720&postcount=710

Hwgfhej : Baietzi, chiar n-am nimic cu voi.Pe cuvant.Expun doar o teorie.

Desigur, in nici unul din cazuri nu s-a mai gasit nimeni binevoitor si doritor de ordine pe forum sa se duca si sa pupe bucile xkraniene.

Se mai pot aduce in discutie posturile deranjante, dar adevarate, care au fost mutate abuziv desigur, pe forumul de administratie.Putem comenta si ridicarile , desigur abuzive de moderari, doar pentru ca asha vrea muschii lui( vezi cazul danone), jignirile absolut gratuite aduse pe alte forumuri decat cel de caterinci( vezi cazul baicsu pe hochei), etc,etc,bla,bla.

Bine-nteles ca domnu adminstrator a auzit de free speech, cum va putetzi permite sa intrebati asha ceva ?Bine-nteles ca a auzit de democratzie si ca nu el a inventat-o. Bine-nteles !Free speech my friends!Ca vretzi sa intratzi in UE.Si daca e lege, e lege pentru totzi.

Un administrator ar trebui sa fie un exemplu pentru ceilalti,nu ?Un lider.Ei bine domnilor, cand un admin trasmite altuia ca e un pishat, ce poti crede ?Ori ca e adevarat, ori ca s-a deschis sezonul de glume neimpozate la threadu cu averturi, ori ca pur si simplu ai voie sa faci si tu la fel.Oricare ar fi varianta castigatoare, daca facem un sistem in care sa fie incluse si paragrafele de mai sus, pot spune cu mana pe inima, fara frica de nimeni si nimic, ca « draga gabriel, iti transmit pe aceasta cale ca esti un pishat ».Dar eu nu am sa fac asta.Dar , draga Gabrel, iti transmit pe aceasta cale ca esti un nimeni si ca de acum incolo te ignor.


Gshsgdjh : itzi sade bine cu noul stil de scris/vorbit a la neatza !Bravos ba.Macar zi un multumesc omului.

Dupa cum spuneam mai sus, forumul este scindat.Acum, exceptand-ul pe adminul alfa, care nu este implicat in nici una din partzi, iar vali fiind sa zicem in partea tehnica, ramane suma de doi admini care sunt contra opozitziei.Sau voi credeatzi ca Aliosha este impartzial ? Ei bine domnilor, aflatzi ca are nume de cod Smoker Man.Sper ca vi-l amintitzi.Probabil ca daca am putea citi forumul administrativ n-i s-ar incretzi firele de par din nas de nervi.Mai bine ca nu putem.Si culmea, ca si Nepronuntzatu, nu amesteca viatza reala cu cea virtuala.Comedie ambulanta, teatru alternativ, nu mai stiu cum s-o numesc.Ar pali de invidie si Sherlock Holmes daca ar cunoaste tehnicile de camuflare specifice virtualului canadian.Probabil ca e de la fibra optica.Deh, ce sa faci ? Calitate occidentala.Dar a ajuns sa nu ma mai deranjeze.Din toate relele alegi raul cel mai mic.
Draga Aliosha, iti transmit pe aceasta cale ca si pe tine am sa te ignor.

Bun ! Expunandu-mi si aceasta teorie, sa atac si partzile serioase ale acestui thead.Forumul are 4 posturi de admin.Noi, opozitzia, propunem sa se organizeze alegeri libere pentru ocuparea unui loc, si de ce nu , pentru ocuparea a doua locuri.Drept pentru care, propun ca Xkran sa aleaga 20 de forumisti, care crede dansul ca sunt reprezentativi pentru fanclub, in care sa fie si cemisti, iar lumea sa aleaga viitorii admini.Cred ca astfel s-ar incheia certurile stupide care macina forumul.De ce asa ?Pentru a se evita pool-uri stupide care ar avea inevitabil si o capusa cu ceva comentarii impertinente, pentru votarea viitorilor admini.

Xkrane, iti dau un hint managerial, ca sa zic asha : rotatzia cadrelor ! Toate marile companii folosesc tactica asta.Doar fanclubul si LPF-ul nu o aplica. Desigur, potzi spune ca nu am nici un drept sa ma amestec in business-ul tau.Dar , parca ar fi mai bine sa ma ascultzi.Ai demonstra tuturor ca joci cinstit si corect.

Acestea fiind spuse, va urez tuturor o zi cat mai placuta !

gfdsfhashf : acest text a fost redactat la 4 zile dupa ce eu am primit ban. acum ii aduc primele modificari, prin adaugirea acestor randuri. mi s-a sugerat sa-l fac mai distractiv, sa-i strecor ceva umor. domnilor, nu asta e intentzia mea. cu acest post nu vreau sa fac pe nimeni sa rada ci doar sa atrag atentzia asupra unor lucruri.
poate ca nu l-as fi pus, dar ceea ce s-a intamplat azi cu danone pur si simplu m-a determinat sa fac asta.asistam efectiv la o vanatoare de vrajitoare. plus ca si vali a insistat sa-l pun, lucru ce denota ca este impartzial.

cata, daca ai ceva de impartit cu mig, fa-o pe alt subiect te rog. vali
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Mar 30, 2004 12:14 am

Tin sa subliniez ca NU VREAU sa zgandaresc cacatul sau sa isc un nou scandal. Dar mi se pare corect sa fiu lasat sa-mi exprim in mod democratic punctul de vedere, fara a mi se pune pumnul in gura.Asixt cu regret la o terfelire zilnica a oamenilor care au pus umarul si efectiv au ridicat forumul asta. Moderari luate abuziv, banari inexistente cel putin din punctul meu de vedere, avertismente aiurea si multa, multa bataie de joc. Noi , cei care ne-am rupt buricele degetelor si ne-am spart creierii intru conceperea forumurilor suntem calcatzi in picioare. Eu, care am facut un sfert din forumuri nici macar membru special nu sunt dar in schimb scriu cu frica , ca poate se scoala cu fatza la cearsaf Nepronuntzatu si ma baneaza. Dar sa stitzi ca nici nu-mi doresc sa fiu ceva pe forumul asta. Simplu user e bine. Veau doar sa luatzi in calcul propunerea mea.

hgdfwefw : linkuri nu au fost suficent adunate din motiv de net prost. Dar cu sigurantza maine, cemistii vor baga din greu si atunci , cand pentru prima data dovezile vor fi adunate gramada, se va vedea care este adevarata fatza a celor ce ne conduc.

O seara placuta in continuare !

SOD
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

apara-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma apar si singur

Mesajde Aliosha » Mar Mar 30, 2004 3:12 am

Eu, care am facut un sfert din forumuri nici macar membru special nu sunt dar in schimb scriu cu frica , ca poate se scoala cu fatza la cearsaf Nepronuntzatu si ma baneaza. Dar sa stitzi ca nici nu-mi doresc sa fiu ceva pe forumul asta. Simplu user e bine. Veau doar sa luatzi in calcul propunerea mea.


Dar daca noi ne dorim sa fii pe forumul asta orice altceva decat unu care jigneste periodic pe altii crezi ca se poate ? Poate atunci nu ai mai scrie cu frica.

--------------------------------------------------------------------


Din intamplare am dat peste posturile astea. Zic din intamplare pentru ca eu dupa cum va mai ziceam citesc vreo 3-4 threaduri chiar daca unii nu vor a crede. Nu am citit tot ce e scris mai sus ca nu am timp insa mai ales pentru ca aparent mesajul e arhicunoscut, doar forma difera.

Am citit unde e vb despre mine asa ca simt nevoia sa raspund.

SOD, noi ne ignoram de o gramada de timp asa ca nu vad de ce trebuie sa imi reamintesti ca ma ignori. Am increcat eu sa te apelez , sa discut cu tine ? Te-am cautat ? Daca divinitatea prin caile ei necunoscute va face sa ne intalnim la vara fata in fata eu voi discuta cu tine, si mai ales voi incerca sa aflu cauzele acestei stari, cauze pe care sincer nu le cunosc. Zic daca pentru ca nu te voi cauta.

Pe forum prefer sa facem cum zici tu. Anume sa ne ignoram complet.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde vali » Mar Mar 30, 2004 6:30 am

SOD scrie:Este clar ca forumul s-a scindat.Noi, cemistii, reprezentantzi ai opozitziei, inchegatzi in jurul unor idei, si voi, reprezentantzi ai puterii, inchegatzi in jurul unui dom.

Xkrane, iti dau un hint managerial, ca sa zic asha : rotatzia cadrelor !

poate ca nu l-as fi pus, dar ceea ce s-a intamplat azi cu danone pur si simplu m-a determinat sa fac asta.
sa o luam pe rand:
diaogul ala nu a avut loc chiar asha. intamplarea face sa fim de fata toti cand Fricosu a cerut ban.
nu suntem inghetati in jurul unui dom, pur si simplu vrem sa fie liniste. de aceea am facut acea intelegere, intelegere pe care eu am aplicat-o sambata, cand pe o anumita tanti o manca in cur. ca dupa aceea sa ii scot banul si sa ma fac ca nu vad ca scrie cu clona (conform regulamentului, 1 sapt ban). deci cu ea nu s-a intamplat nimic in neregula (parerea mea)] Desigur, in nici unul din cazuri nu s-a mai gasit nimeni binevoitor si doritor de ordine pe forum sa se duca si sa pupe bucile xkraniene. [/QUOTE]hai mah...daca ar stii xkran cate manarii am facut eu sa fie ordine, ar veni cu quakerii dupa mine sa ma impuste

iar vali fiind sa zicem in partea tehnica, ramane suma de doi admini care sunt contra opozitziei.
vali nu e partea tehnica, vali e gardianul ordinii pe forum. 3/4 din banari le da je (inclusiv ale tale si ale donsoarei al carui nume nu il voi pronunta)

obisnuiam sa fim prieteni (si pe forum, bah :* ) dar de cand voi v-ati facut un titlu de noblete din a da intr-un om care nu isi merita suturile, parca s-a mai racit mamaliga noastra.

si ca sa nu zica lumea ca doar carcotesc, vin si cu o solutie: eu renunt la postul de admin, in locul meu venind cel care va castiga concursul. felia lui de administratie insemnand pastrarea ordinii, editare/stergere/modificare mesaje, banare useri, si lucrul cu control panelu adminului http://www.vbulletin.com/docs/html/main/sectionsummary


[font=Verdana]ps: cea a carui nume nu il pronunt, prezenta dvs pe acest subiect, alta decat citirea, va fi pedepsita conform regulamentului - 1 sapt ban pe clona.[/font]
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde vali » Mar Mar 30, 2004 6:54 am

SOD scrie:Dar mi se pare corect sa fiu lasat sa-mi exprim in mod democratic punctul de vedere, fara a mi se pune pumnul in gura. Asixt cu regret la o terfelire zilnica a oamenilor care au pus umarul si efectiv au ridicat forumul asta.
si noua ni se pare corect sa te lasam sa iti exprimi parerea. dar ni se pare la fel de corect ca, dupa ce ai dat de 3 ori cu capul de pragu de sus, sa incerci sa eviti problema cu Fricosu. just a hint. de bun simt, of course.

cand dovezile vor fi adunate gramada, se va vedea care este adevarata fatza a celor ce ne conduc.
daca ati fi facut poze atunci cand boram sub masa la ruine se vedea adevarata mea fata.

ps: il numesc "fricosu" pe stiti ,voi cine din motiv ca e atat de las incat nu isi poate purta singur razboiul, ci ne pune pe noi ceilalti sa il purtam pentru el, in timp ce el sta pe margina si aplauda.

ps: ce ati facut voi atunci cand unu dintre voi si-a luat ban juma de an (dinmotive extraforumistice) de la un admin al carui nume prefer sa u il pronunt? aud?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Mar 30, 2004 8:53 am

vali, ai promis ca nu mai faci referire la mine, de ce te caci in sus acum?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde gabuba » Mar Mar 30, 2004 8:59 am

O singura nelamurire am eu: de impartialitate ar trebui sa benificieze toti sau doar o parte? ah, tocmai asta se discuta? oh, atunci prefer sa nu imi amintesc topicul in care am ridicat si eu, democratic, problema cu banurile in cazul meu: cateva saptamani pentru o discutie pe YM. oare mai e cazul sa spun cum a reactionat "opozitia" si cum nu a reactionat puterea?

p.s. sa faceti ce vreti, nu-mi prea mai pasa, o sa fie impartialitate poate mai multa ca acum, dar tot in acelasi stil ca asa-i in tenis si-n guvern.
p.s. 2 nu e cazul sa-mi sariti in cap. eu doar am expus mai sus o situatie care , sincer, ma intriga.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde vali » Mar Mar 30, 2004 9:12 am

tu, gabuba, nu ai drreptu la impartialitate. ai ridicat democratic o problema si ti s-a raspuns la fel de democratic. ti-am demonstrat ca (1) ai gresit si (2) ca nu ne permitem asemenea exprimari, mai ales in unele situatii. daca vrei sa ne porcaim, zi, ne bagam odata pe ym si ne injuram acolo pana ti se uraste. dar nu injuri pe cineva care incearca sa te ajute.

neatza, daca nu eu, atunci cine?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mar Mar 30, 2004 9:28 am

de ce sa nu am dreptul la impartialitate? nu sunt tot user al acestui forum? de ce sod si-ar cere drepturile si eu nu? pe ce criterii facem diferente intre noi? e un forum rasist? nu stiam, poate ca ar fi trebuit sa-mi spuneti de la inceput.
legat de fostul ban: evident, argumentele mele au fost, ca de obicei, calcate in picioare si s-a facut un montaj asa incat situatia sa se prezinte sub forma "io incercai sa-l ajut, el injurat, eu banat, el ridicat problema, eu banat din nou ca el e mic si e prost".

pentru moment am pus punct activitatii mele pe acest thread (as prefera sa se lipseasca de comentarii oricine nu e avizat).
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde neatza » Mar Mar 30, 2004 9:29 am

parerea mea, iar dupaia promit ca incerc sa nu ma mai bag:

1) nu trebe neaparat sa plece cineva ca sa vina unu nou.
2) din punctu meu de vedere (shi corecteaza-ma daca greshesc) un admin de forum are datoria de a se ocupa de bunul mers al trebii pe care o pastoreshte. in momentul in care lucruri ce nu au legatura cu internetul, respectiv afinitatzile shi antipatiile din viatza privata, interfereaza cu pastorirea de care am vorbit, eu cred ca nu mai puate fi vorba de impartzialitate.
3) nu sunt paranoic, dar atunci cand observ ca cineva sare in mod repetat calu (in ceea ce ma priveshte, pentru ca nu am de unde sa cunosc, shi nici nu ma intereseaza relatziile respectivului cu tertze persuane), iar giumbushlucurile de echitatzie nu sunt penalizate, ma gandesc ca tuate regulile atat de frumos construite shi puse in capu la treduri, sunt numa o fatzada colorata menita sa ia ochii la juniori.
4) daca eo (care, repet, nu doresc sa ma implic sub nici o forma) pot sa gandesc astfel, trebe sa reconoshti ca pot fi shi altzii care, in urma unui ratzionament similar, ajung la banuiala ca adminii au oarecare interese in mentzinerea situatziei de fatza. Shi cand zic sitoatzia de fatza ma refer la fabtu ca un om este considerat mai necesar decat bunul mers al forumului.
5) daca nu ie asha, gasitz bre o solutzie in care, daca nu toata lumea, macar majoritatea sa fie multzumita.

iar solutzia propusa de SOD este foarte pertinenta (iarashi, numai din punctul meu de vedere).

acestea fiind esprimate, va stau la dispozitzie pentru orce nelamuriri ce se pot ivi.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Mar Mar 30, 2004 9:44 am

neatza scrie:un admin de forum are datoria de a se ocupa de bunul mers al trebii pe care o pastoreshte.
true. cm se ia de moshu. moshu e un bou, asta stim, da nu tre sa fie luat la suturi mereu. nu ii place. si daca nu gusta gluma e cazul sa incetam. eu in virtutea rationamentului de mai sus actionez.

neatza si eyewitness, eu astept de la voi de vreo juma de an o explicatie a "legarii de moshu". pertinenta. decenta. la obiect. acum e momentul, daca pana acuma nu ati facut-o. sa vedem, poate isi moshu ban :cool:

gabuba scrie:de ce sa nu am dreptul la impartialitate? nu sunt tot user al acestui forum?
nu. sincer, eu m-am cam saturat de tine, de 3 ani tot enervezi lumea pe aici cu scuza ca "sunt mic si prost". am inteles asta o data, de 2 ori, te-am iertat, am trecut cu vederea, dar e cazul sa incetezi. tu cat crezi ca o sa te mai suportam?? daca nu vrei sa intelegi, exista metode sa te facem sa intelegi sau metode sa nu ne mai deranjezi. ne-am inteles? si a 2a saptamana de ban ti-ai luat-o la fel de meritat ca si prima.
si nu ne intereseaza cand si unde pui tu punct. daca vrei sa o faci, fa-o in privat sau pe felia ta. aici e felia mea, aici eu pun punct. ne-am inteles?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde neatza » Mar Mar 30, 2004 9:48 am

zoso scrie:neatza si eyewitness, eu astept de la voi de vreo juma de an o explicatie a "legarii de moshu". pertinenta. decenta. la obiect. acum e momentul, daca pana acuma nu ati facut-o. sa vedem, poate isi moshu ban :cool:



vali, de la mine no sa vez niciodat ashea ceva. problema mea ie in felu urmator: daca tu, sau altzii, natz opservat pana acum nimic ciudat in deciziile loate de respectivu, pai ce rost are sam racesc eo gura?

peseu: in ceea ce ma priveshte, nu cm sa loat de moshu, ci eo. nu am actzionat "in grup", ci din motive personale.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mar Mar 30, 2004 9:54 am

si eu care credeam ca tocmai despre asta se discuta, despre excesele de autoritate si despre antipatiile particularizate. in fine, poate vrei sa-mi si spui ce n-ar mai trebui sa fac, poate iti voi face pe plac.

si pese: cand am intrat eu pe forum, pe la vreo 13 ani, era un banner pe un site ca daca nu vrei sa ai griji nush ce, fanii se intalnesc, discutii libere, nu-tzi da nimeni in cap daca nu incalci regulile forumului. si daca te-ai saturat tu de mine, ce? nu mai citesti ce scriu si gata! nu cred ca incalc vreo regula elementara a forumului, si cand o fac imi asum raspunderea si platesc in consecinta! daca eu asa ma simt bine pe forum asa ca trebuie sa ma accepti asa cum ii accepti si pe ceilalti, chiar daca ei iti plac iar eu nu. in plus, nu cred ca ai tu vreun drept pentru a spune cine ramane pe forum din userii vechi in functie de preferintele tale, caci pe vremea aia nu era "felia ta" , asta cel putin din cate stiu eu...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Mar 30, 2004 9:54 am

zoso scrie:neatza si eyewitness, eu astept de la voi de vreo juma de an o explicatie a "legarii de moshu". pertinenta. decenta. la obiect


pai vali ti-ai raspuns singur la intrebare

zoso scrie: moshu e un bou, asta stim
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Mar Mar 30, 2004 10:01 am

eye, daca tu nu ma iei in serios, mut si eu subiectu pe kterinca sa ne distram un pic

neatza scrie:daca natz opservat pana acum nimic ciudat in deciziile loate de respectivu, pai ce rost are sam racesc eo gura?

daca tu imi spui ca te duci sa te pisi pe mine, o sa am o reactie "ciudata", poti sa fii sigur de asta.

gabuba scrie:trebuie sa ma accepti asa cum ii accepti si pe ceilalti, chiar daca ei iti plac iar eu nu. in plus, nu cred ca ai tu vreun drept pentru a spune cine ramane pe forum din userii vechi in functie de preferintele tale, caci pe vremea aia nu era "felia ta" , asta cel putin din cate stiu eu...
nu, nu trebuie sa te accept. de accea exista politie, de accea exista puscarii. de accea exista reglui.
gresesti. exceptand perioada cand am fost banat, a fost intotdeauna "felia mea". alive and kicking.
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mar Mar 30, 2004 10:07 am

zoso, si mie mi-e usor sa vorbesc la modul general, asa cum faci tu. asa vrei sa ne 'intretinem'? de fapt, asa faci tu, cand n-ai argumente si te bazezi pe instinctele tale. esti atat de previzibil, astfel incat concluzionez ca nu meriti efortul , iar tu vei continua sa faci pe dobitocul, desi nu esti. o zi buna!

p.s. totusi as vrea sa-l intreb pe userul sod ce parere are despre situatiunea de fata, caci is tare curios si probabil e printre putinii pe ale care opinii ma bazez cand vine vorba de forum.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde neatza » Mar Mar 30, 2004 10:09 am

zoso scrie: daca tu imi spui ca te duci sa te pisi pe mine, o sa am o reactie "ciudata", poti sa fii sigur de asta.


aaaaa.... deci nuntzeleg.

nu cred, de fapt sunt sigur, ca nu am folosit niciodat o asemenea expresie pe acest forum. mai mult, nu am apelat niciodata la trivialitatzi ieftine.
la faza cu "pishatu" cred ca faci referinza la altzi oamini, fapt care pe mine nu ma priveshte.

shi pentru ca discutzia risca sa devieze de la scopul iei principal, propun so continom in particoler pe YM.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Mar Mar 30, 2004 10:19 am

neatza, da-mi si mie 2-3 linkuri sa ma lamuresc unde a inceput moshu razboiu

gabuba scrie:esti atat de previzibil
atunci taci si sapa.
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Mar 30, 2004 11:01 am

vali, culmea este ca te-am luat fuarte in serios ceea ce sincer nu mi se prea intampla pe forum si atitudinea mea de a nu lua lumea in serios pe forum si a sanctiona de multe ori prostia si imbecilitatea mi-au fost interpretate ca jigniri si lipsa de bun simt ceea ce mi-a atras de-alungul timpului 6 banari.

personal n-am avut intentia de a rascoli rahatul totusi am niste intrebari legate eczact de ceea ce vrei sa afli de la mine si de la neatza:

1/ care au fost motivele pentru care mi s-au luat moderarile de pe literatura si generalitati ? am cerut "n" explicatii si nu mi s-au dat. voi ceilalti admini ati analizat aceasta decizie? NU , v-a durut in flofender
2/ care a fost motivul pentru care i s-a luat danei moderarea de pe mancaruri ? in mai putin de doua luni forumul acela devenise dinamic si se posta in draci. dana punea suflet si ie si domeniul ei acolo iar ca mod a considerat ca un tread deschis de cel pe care il faci tu bou (si nu te contrazic) era mai mult de caterinci si nu de mancaruri mutandu-l ,in consecinta i s-a luat moderarea , acea persuana pe care tu il faci bou fiind ,lovit probabil in amoru propriu de indrazneala danei ,i-a retras moderarea. te uiti sa vezi ce se mai scrie pe-acolo de cand nu mai e dana mod? numa tampenii si banalitati. voi ceilalti admini, ati luat in discutie acest caz (abuz)? v-a pasat cumva de soarta acelui forum ? NU, v-a durut in pix si l-ati lasat pe cel pe care il faci tu bou sa zburde in continuare fara sa remediati greaseala.
3/ stii cumva ca un user care a vrut sa intre in cm a fost amenintat pe sms si chiar in posturi a fost facut "tradator" ca a indraznit sa intre in cm de aceiasi persoana pe care tu il faci bou?
4/ zici ca iti pasa de forum si de linistea acestuia . si cum o faci? dand banuri in stanga sau dreapta? daca unu scuate vrun porumbel trebe lasat sa scuata in continuare duar de dragu linistii ? hai mah ca ma faci sa zambesc ...nu stiu de ce dar mi-aduc aminte de vremurile, "a tovarasu nu-i de acord cu politica nuastra atunci inchide-i gura" mijto. de ce trebe sa existe regula ca noi cemeistii sa nu-i sanctionam greselile celui pe care il faci tu bou atata timp cat sanctziunile sunt fondate si pertinente? crezi ca cel pe care il faci tu bou nu va mai fi bou daca noi nu il mai sanctzionam? fuarte avantajos pentru el ,a scapat de-o grija ,puate sa abereze in voie si sa-si depene ineptiile nederanjat de nimeni.
5/ puate nu in ultimul rand dar unul din motivele pt care il iau la pula pe cel pe care il faci tu bou este aroganta tipica unui sef parvenit care nu se impune prin verticalitatea morala sau eruditie, prin decizii corecte si pertinente ci prin amenintari ieftine gen "bah io sunt sef aici" sau "iti dau ban bah" sau "iti iau moderarea bah",aroganta care transpira atat in posturi cat si pe ym.
6/ in plus tu cum ai reactiona atunci cand ai sef unu pe care majoritatea subalternilor il considera bou . l-ai lua la pula sau ai sta umil acceptand abuzuri de tot felul?

ps. avand in vedere natura treadului si faptul ca am fost invitat de unul din admini sa-mi exprim sincer parerea acest post nu intra sub incidenta regulilor impuse abuziv cemeului care presupun ignorarea unui anumit admin.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Mar Mar 30, 2004 11:24 am

moshule, sari la cap acilea si baga motive

eye, tot nu mi-ai dat alternative. pe cine vezi admin?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Mar 30, 2004 11:53 am

vali, un admin trebe sa-si petreaca suficient timp pe forum ca sa citeasca tot ce se scrie. cu speranta ca baicsu ,in afara timpului adecvat netului de la servici isi va pune in scurt timp net si acasa il vad ca cel mai indicat admin. e impartial ,stie sa modereze, stie cand sa fie serios si cand sa glumeasca si calca pe coada numa cand ieste el in prealabil calcat pe coada. si cel mai important ,n-a avut nici o banare

alte propuneri ar mai fi :
2- stefan
3- nocturna
4- nicholas alex
5- danone

bineinteles ideea ie sa vrea si iei :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Mar 30, 2004 12:09 pm

egzeptand faptu ca avataru lui seamana cu o maimuta si io zic ca alex ie oke, asta daca n-o suferi si el de "sefita".
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde vali » Mar Mar 30, 2004 12:21 pm

zoso scrie:[font=Verdana]ps: cea a carui nume nu il pronunt, prezenta dvs pe acest subiect, alta decat citirea, va fi pedepsita conform regulamentului - 1 sapt ban pe clona.[/font]
esti cu ochii?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde vali » Mar Mar 30, 2004 12:33 pm

deci, dupa indelungi certuri si consfatuiri s-a ajuns la un numitor comun
1. se va infiinta grupul "consilieri" unde vor fi persoane demne de increderea adminilor. ei nu vor avea drept de administrare, doar opinia lor va cantari peste cea a moderatorilor. ei vor interactiona direct cu administratorii
2. oribilul mosh va fi primul care va apartine acestui grup.
3. pentru acest grup sunt propusi eyewitness si nocturna, cat si love2fly, neamtzu si gabubba. ramane de discutat.
4. vor fi incontinuare aspru pedepsite injuriile personale si atacurile nejustificate. la fel si cele justificate, dar prea dure pentru locul unde ne aflam

cam atat pentru moment
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mar 30, 2004 12:36 pm

zoso scrie:moshule, sari la cap acilea si baga motive


Aliosha are dreptate. Acelasi continut pus intr-o alta forma. Nu ma mai obosesc cu ei. Am treburi mai interesante.

Eu il propun pe Hades ca admin. Face poze marfa..si contribuie la dezvoltarea forumului.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde b0nechina » Mar Mar 30, 2004 1:04 pm

Personal cred ca ar fi corecta o motivatie in alegerea "consilierilor". Nu de alta, dar intre eyewitness si gabuba nu vad prea multe puncte comune.
Daca se mai accepta propuneri, eu votez pentru stefan: cerebral, obiectiv, il vad frecvent in lista utilizatorilor activi, pe scurt: am incredere deplina in puterea lui de judecata.
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Mar Mar 30, 2004 6:46 pm

Aliosha scrie:SOD, noi ne ignoram de o gramada de timp asa ca nu vad de ce trebuie sa imi reamintesti ca ma ignori. Am increcat eu sa te apelez , sa discut cu tine ? Te-am cautat ? Daca divinitatea prin caile ei necunoscute va face sa ne intalnim la vara fata in fata eu voi discuta cu tine, si mai ales voi incerca sa aflu cauzele acestei stari, cauze pe care sincer nu le cunosc. Zic daca pentru ca nu te voi cauta.

Pe forum prefer sa facem cum zici tu. Anume sa ne ignoram complet.


adevarat, nu ai incercat. oare de ce?stii tu, cine se scuza se acuza.
cat despre divinitatea invocata, poate doar atunci cand , dupa ce iti petreci timp mult cu un prieten cu care ai facut vrute si nevrute, si apoi pleci mii de kilometri, o sa catadicsesti sa-i dai un telefon sa-i spui ca pleci.

cu ignorarea sunt de acord. dar reflecta! pune in balantza relatia noastra si apoi ignora-ma daca te lasa constiintza.

Sanatate !
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mie Mar 31, 2004 6:42 am

Daca tot va spalati rufele in public, lasa-ti toate posturile, ce dracu le stergeti? Ca pierd firul evenimentelor...
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Mie Mar 31, 2004 6:54 am

gabuba scrie:si eu care credeam ca tocmai despre asta se discuta, despre excesele de autoritate si despre antipatiile particularizate. in fine, poate vrei sa-mi si spui ce n-ar mai trebui sa fac, poate iti voi face pe plac.
- ti-am atras in repetate randuri sa o lasi mai moale cu injuraturile. si tie si lui monk. cand am vazut ca vorbesc la pereti, am actionat in consecinta.
- n-am nici o antipatie fata de nimeni, ca dovada ca monk ma injura des pe ymm ca nu ii dau filmele de la bb :P (ps: da-mi un mesaj, bah, am filme noi), neagabitz, da_game la fel, au inteles ca uneori mai si gresim. si eu gresesc, si tu gresesti, dar sa pastram o atmosfera civilizata, unde fraze de genul "ti-am schimbat nickul, arata-mi titele" sau mai stiu eu ce minuni nu isi au locul.

atat se cere, si nu numai de la tine, ci si de la toti ceilalti: decenta

bonechina, te am in vedere :*
inca nu s-a ajunsa la un numitor comun (din cauza mea) in ceea ce priveste criteriile de alegere ale consilierilor. eye si gabuba au un numitor comun: sunt experti pe niste domenii. nu judecam calitatea (josnica :D ) a persoanelor, ne intereseaza mai mult opiniilor lor pertinente

eye, ti-am dat pe pm cu motivele si explicatiile pentru adminii propusi de tine. plus ca, momentan ne simtim bine, daca nu putem face fata, luatm pe altcineva

sod, mig, dau eu o bere si va duc cu masina pana la "iarta-ma" sau la "suprize, suprize"

nicholas, n-am timp :T
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mie Mar 31, 2004 9:11 am

b0nechina scrie:intre eyewitness si gabuba nu vad prea multe puncte comune
in schimb, exista o multitudine intre love2fly shi gabuba, deci e posibil sa fie shi dreptatea pe undeva. :D

salut constituirea lu' consiliul, in sperantza ca se va constitui cat mai repede posibil, shi, gand la gandul bonechinei, sustzin nominalizarea lu' stefan pentru consiliul, care speram sa ia nashtere pronto!, deci cum zicea bone: am incredere. :)

(n-ai zis nimic). owned by vali
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Sugestii si reclamatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron