Asteptam sugestii si reclamatii de la voi 2005

Vreti un forum nou ? Ati descoperit o problema cu siteul ? Nu va convine ceva ? Daca da ... asteptam aici mesajele ... (aici pot posta si userii banati)

Asteptam sugestii si reclamatii de la voi 2005

Mesajde baixinho© » Mie Ian 05, 2005 10:11 am

deocamdata n-am nimic sa reclam, da m-am gandit ca la an nou, thread nou. daca e vreo problema, puteti sa-l inchideti/stergeti, dar vedeti ca a reclamat ceva y0ung_h0va pe "Asteptam sugestii si reclamatii de la voi 2004".
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Mie Ian 05, 2005 11:46 am

younghova scrie:bre me'a fost shters un msj de pe sex..nu ma inteereeaseaza cine a facut asta vreau doar sa shtiu de ce..

multzumesc


Eu , pentru ca mesaju' fu cam off-topic ,dar daca te superi , il pun la loc , ca si-asa , continua discutia ..
Asta era mesaju'
bre peer-2-peer
Citat:
Ei bine, multe dintre onorabilele domnisoare care merg fecioare la altar ajung in scurt timp sa-si insele sotii, fie din cauza ca nu sunt satisfacute (motiv oarecum intemeiat), fie pentru ca SUNT CURIOASE CUM ESTE ALT BARBAT sau din PLICTISEALA!

i'auzi..astea care nu se phoot pe rupte inainte de maritish se plictisec mai repde sau cum..in principiu ce te faci dak iubesht o persuana care n'a mai trecut shi pe la altzii anterior? ii dai papucii shi'o invitzi sa te contacteze dupa ce shi'a facut rodaju' la veveritza?
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mie Ian 05, 2005 11:51 am

Weet-weet scrie:,dar daca te superi , il pun la loc ,

bre, de unde sa mai gasim asha mozi?! pai nul vaz shi pe vali zicand catre pijchesh: "apoi nu te uita asha urat catre mine, ca daca te superi, itz scot banu". :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde h0va » Mie Ian 05, 2005 11:52 am

:yD

weet mey cum sa ma supar tocma pe tine..nu ie problem..dak zici ca ie offtopic offtopic sa ramana..eo eram curios duar ce'a patzit mesaju..

poooop iu!

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Mie Ian 05, 2005 11:58 am

nocturna scrie:bre, de unde sa mai gasim asha mozi?! pai nul vaz shi pe vali zicand catre pijchesh: "apoi nu te uita asha urat catre mine, ca daca te superi, itz scot banu". :D

Pai ashe e frumos , sa incep anul cu bine , nu sa ma urasca tata lumea , ca maine-poimaine mor ca mi-a stat ceva in gat , ca m-a injurat careva

Tinere , eu pusei mesajul la loc , exista mesaje si mai off-topice decat ale tale *p
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde nbm » Vin Ian 07, 2005 4:23 pm

il opreshte cineva pe King is cheater sau cum ii zice?
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde monk » Vin Ian 07, 2005 4:34 pm

opriti-l !!!!!!!!
Fişiere ataşate
opriti-l.JPG
opriti-l.JPG (246.61 KiB) Vizualizat de 5469 ori
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde dEpEchEmIND » Sâm Ian 08, 2005 2:59 pm

Poate cineva sa mute threadu ala al meu despre vecini de pe K-terinci pe Generalitati?
Ca au aparut off-topicuri si alte alea e partea a doua.
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde aurora » Mar Ian 18, 2005 10:52 am

exista o procedura (... a se citi regulament) in care sa scrie pentru interesati de la bun inceput, nu umbland pe forum, cum se numeste randul de sub nick, ce inseamna off-topic, cate postari consecutive se pot face, ce e quote, de ce nu e agreat, cum se citeaza ...etc. ?
sau principiul e vazand si facand?
aurora
Junior Member
 
Mesaje: 52
Membru din: Lun Noi 22, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Ian 18, 2005 11:03 am

exista si postu tau nu ar mai fi existat daca la inregistrarea pe forum ai fi citit regulamentu inainte de a da click orbeste pe "da, sunt de acord" cu conditiile forumului

http://www.fanclub.ro/register.php?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde aurora » Mar Ian 18, 2005 11:25 am

ok exista rgulament si chiar ca l-am citit inainte de a ma inregistra.
io insa mi-s incepatoare si nu am gasit raspuns in regulament la nici una din intrebarile care le-am dat ca exemplu. adica despre modul de lucru, tehnic, nu de principii. poate a fost nefericita mentionarea cuvantului regulament.
aurora
Junior Member
 
Mesaje: 52
Membru din: Lun Noi 22, 2004 12:00 am

Mesajde RooT » Mar Ian 18, 2005 12:44 pm

Regulamentul nu isi propune sa explice modul de functionare a softwareului vbulletin, scopul lui fiind de a stabili niste reguli de care trebuie respectate de cei ce folosesc acest forum. De asemenea e greu nu pot fi explicati toti termenii folositi in cadrul unui forum ... dar in acest caz particular:
- ce scrie sub numele de utilizator se numeste title
- off-topic ... daca se vorbeste despre pasari in subiectu x si tu postezi in legatura cu revolutia romana pe acelashi subiect .. esti probabil in afara subiectului
- despre posturi consecutive scrie in regulament
- quote inseamna citat ... adica sa incluzi in postul tau ceva ce a scris altcineva .. e agreat ... da e de ex. aiurea sa citezi pe cel ce a scris ultimul post pe un subiect ... pt. ca e evident ca la el te referi .. pentru a cita pe cineva apasa pe butonul reply
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Ian 18, 2005 12:49 pm

daca-mi permiteti: aurora, poti, totusi, sa citezi din postul precedent, dar in acest caz te limitezi la o bucata din respectivul post (2-3-4-5 cuvinte).
este dificil sa fie explicate toate lucrurile la care te referi tu, deoarece o sa iti dai seama in timp ce si cum.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde aurora » Mar Ian 18, 2005 2:29 pm

multumesc. au fost de folos explicatiile.
o sa ma straduiesc sa nu calc in strachini prea tare.

si sa va mai povestesc ceva. de la ultima postare pana acum am cautat pe vreo alte 5-6 forumuri in scopul de a pricepe cum se lucreaza. dintre toate pe unde am fost asta imi place cel mai mult. nu numai pentru ca am ajuns prima data in viata mea pe un forum aici (datorita retetelor danone) ci pentru ca:
1. e chiar conceput bine (de la modul de scriere al datei incepand cu ziua -ca asta conteaza sa sara in ochi, nu anul- pana la faptul ca la intrare apar intai mesajele noi ) 2.pentru ca se poate gasi usor felia care intereseaza
3.pentru ca este extrem, extrem de activ.
4.exista forumisti care dau tinuta si nivel

drept pentru care raman fidela ici ... si am un motiv de nerabdare sa ajung dimineata la serviciu sa vad ce mai e nou chiar daca nu am inca destul curaj sa scriu prea mult
aurora
Junior Member
 
Mesaje: 52
Membru din: Lun Noi 22, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Dum Ian 23, 2005 9:17 am

de 3-4 zile am 2 probleme pe forum
1. la multe subiecte nu pot posta pentru ca nu-mi apare cursorul de text , in schimb la altele imi apare ,nu-mi dau seama de unde e problema
2. nu-mi mai apare numerotarea paginilor in dreptul subiectelor ,si deja a devenit obositor sa incarc prima pagina a subiectului si apoi pe ultima
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde vali » Dum Ian 23, 2005 8:28 pm

problema e absolut la tine. nu stiu daca e browser hijack sau altceva
instaleaza adaware (http://www.lavasoftusa.com) si da un scan.
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Mie Ian 26, 2005 2:00 am

in caz k citeste cineva p aici,din admini,am si eu o sugestie:nu se poate k in mail-ul primit d user la inregistrate sa fie inserat un pasaj cu cateva reguli mai importante,gen min 10 caractere in post,cum sta treaba cu postatul aiurea si alte cele?
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde vali » Mie Ian 26, 2005 8:15 am

pai se presupune ca astea sunt citite atunci cand bifezi "I have read, and agree to abide by the FanClub Forum rules." de la inceputul procesului de inregistrare

http://www.fanclub.ro/register.php?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mie Ian 26, 2005 11:21 am

singurul lucru bun pe care l-am observat pe un alt...aaa...in alta parte, in materie de tehnica legata de forum, a fost urmatorul: care daca in timp ce tu scriai de zor replica taioasa la adresa cuiva, shi dadeai submit sau preview, se intampla ca alcineva sa scrie un alt mesaj shi sa-l posteze inaintea ta, mesaj pe care tu fiind prins de febra replicii taioasa nu apucai ca sa-l vezi, itz aparea un mesaj scris cu roshu care itz zicea ceva de genu: "ai grija ba dobitocule ca a mai postat cineva oareshce inaintea ta! casca ochii ca poate vrei sa modifici ceva la mesaj, sa fii in ton cu lumea shi sa nu nimeresht pe langa subiect." care mie mi s-a parut un lucru bun, mesaju asta de atentzionare. nu de putzine ori se intampla sa se suprapuna mesaje aiurea, ca ala n-a vazut ce-a zis alalant s.a.m.d.

asta era asha, ca o sugestie tehnica, daca se poate shi la noi, biensur. daca nu, nu.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde h0va » Mie Ian 26, 2005 1:58 pm

nene zoso, ie broblema cu semnatura mea..zi'mi s'o schinb dak ie prea ..murdara:D

multzamesc!

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde nbm » Mie Ian 26, 2005 7:10 pm

o calmeaza cineva pe doamna/domnishoara sau domnul stellina?
din 4 posturi ale dinsei, 3 sunt de o exemplara "intelighentza":

pe sex
http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=353851&postcount=23
http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=353853&postcount=24

pe AKM
http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=353855&postcount=123
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde kahlan » Sâm Ian 29, 2005 11:04 pm

bai frate ce se intampla cu subiectu asta, nu vede nimeni?

http://www.fanclub.ro/showthread.php?p=355051#post355051
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Shaki » Sâm Feb 05, 2005 9:46 am

pe-asta n-o trimite nimeni sa faca nani si sa viseze la harry potter?
http://www.fanclub.ro/showthread.php?p=357666#post357666

~p ~p ~p
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde theOffender » Mie Feb 16, 2005 2:30 pm

am shi eu de facut o reclamatzie la adresa userului respectiv:
http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=361269&postcount=94

1: a copiat intreaga ortografie a numelui ei inspirandu-se dupa cel al meu (nu-i bai);
2: primul ei post a fost impotriva mea (nu-i bai);
3: a inceput sa posteze impotriva mea, facand insinuari shi atacuri voalate (nu-i bai);
4: a declarat ca s-a inregistrat special ca nu i-a convenit ce-am scris pe forum (nu-i bai);
5: a avut clona tsunami cu care s-a legat de mine (nu-i bai);
6: pentru postul meu de reply imi iau avertisment shi imi este shters, considerat a fi atac la prsoana (no, aici e bai);

declar ca nu am absolut nimic impotriva acestei user/ usere. deshi m-a facut prost shi incult shi cum a vrut el / ea, am lasat /lasat-o in pace. dar consider ca atunci cand cineva face posturi cu conotatzii sexuale (mai ales pe katerinca shi aberatzii) ishi asuma ferm dispozitzia pentru a primi un raspuns pe masura. pentru ca in momentul in care e ranit din cauza raspunsului, shi-ar tzine gura inchisa shi ar face joc de glezne cu pashi maruntzi.

nu e prima data, a avut posturi de genul acesta shi pe threadul de sex care au fost shterse de moderatorii de acolo.

atunci intrebarea mea este: cum sa procedez in cazul de fatza cand nu am nici o problema cu posturile katerincoase ale celorlaltzi useri exceptand posturile ei?
Fişiere ataşate
theoffended.gif
theoffended.gif (7.32 KiB) Vizualizat de 5411 ori
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Feb 16, 2005 2:37 pm

propun sa va icnorati reciproc de-acu incolo , daca n-o sa reusiti veti suporta consecintele

case closed
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Feb 16, 2005 2:44 pm

acum am vazut si eu ca "butonul" cu Citeste tot a disparut, motiv pentru care multumesc celui care l-a disparut.

ps: n-am shtiut unde sa scriu postu asta si l-am bagat aici.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mie Feb 16, 2005 4:08 pm

ce se mai intampla cu introducerea rubricii Avertisment
inainte era la user name, imediat dupa loc
nu ca m-ar interesa dar era o idee buna si nu ar trebui pierduta



am obiceiul sa ma loghez de la mai multe calculatoare pe forum si la unele imi merg atasamentele(poze, linkuri) dar la altele nu
am inteles ca-i de la mine problema (asa cum a fost si cu numerotarea paginilor)
stiti cumva cum as putea rezolva problema asta , adica sa fac sa mearga atasamentele la calculatorul unde nu merg
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde nbm » Mar Feb 22, 2005 6:24 pm

GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde kahlan » Joi Feb 24, 2005 7:03 pm

Fratzilor, ie unu PAUL M ii spune, mi'a mancat sufletu shi pe artishti shi formatzii internatzionali, shi pe lumea animalelor, creca vrea o paoza.
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Feb 25, 2005 8:37 am

lincuri + propuneri
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Sugestii si reclamatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron