Asteptam sugestii si reclamatii de la voi 2005

Vreti un forum nou ? Ati descoperit o problema cu siteul ? Nu va convine ceva ? Daca da ... asteptam aici mesajele ... (aici pot posta si userii banati)

Mesajde stefan » Dum Sep 11, 2005 9:56 pm

Cateodata nu forumul merge greu ci alte host-uri de pe care se incarca o parte din pagini (ex. bannerele) - in special cateva cele din domeniul boom.ro (ex. a.boom.ro). Cineva pe-aici sugera blocarea adresei din firewall, dar eu zic ca merge si cu adaugarea unei linii in c:\windows\system32\drivers\etc\hosts (depinde si de locul de instalare al windowsului, eu am folosit locatia standard), ceva de genul:

127.0.0.1 a.boom.ro

Personal n-am incercat nici una din variante, m-am obisnuit cu ideea ca din cand in cand mai schioapata. gigell, pentru bannere d-alea naspa exista extensii pt browser care blocheaza animatii flash, in functie de cum le configurezi. Cel putin pentru Firefox. Daca folosesti IE, iti recomand sa cauti alternative :D.

Plangeri mai vechi:

http://www.fanclub.ro/showthread.php?t=12141

Si o sugestie pt fisier hosts, cu comentarii:

http://someonewhocares.org/hosts/
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde baixinho© » Dum Sep 11, 2005 10:37 pm

fane, spune repede, pe cine ai injurat de mama? ~p
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde nbm » Lun Sep 12, 2005 3:11 pm

mult iubiti si stimati administratori si/sau moderatori,
va adresez rugamintea de a schimba denumirea subforumului "Concurs de fotografie" in mai-simplul "Fotografie", dat fiind ca intentia subsemnatului (si sper ca nu numai a mea) este de a transforma acel spatiu intr-un loc virtual in care sa regasim imagini, nu numai concursuri cu imagini.
cu respect, userul nebeme
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde jeorj » Lun Sep 12, 2005 5:47 pm

stefan. problema mea iera nu ca se incarca greu o pagina, site, banner, etc.... ci ca odata incarcat banneru foloseste microprocesorul la maxim(100%) si ca nu-si mai revine. orice program asi fi rulat era in reluare pana inchideam tasku cu fanclub.

oricum, am facut modificarea aia pe care ai sugerato in fisierul host si nu am mai constatat pana acum probleme. deci momentan thx. tineo tot asa:) fisierul ala host cu multe alte adrese nu l-am incercat inca da mai vedem ...
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde stefan » Lun Sep 12, 2005 6:49 pm

gigiell, ce browser folosesti? Pe Windows 98 cumva :D?

Multi iuzeri nu fac deosebirea intre "consuma microprocesor", "se misca incet", "ocupa multa memorie", acu io stiu cat te pricepi sa "diagnostichezi"? Daca ziceai ca te uiti cu task manager si-ti apare procesul cu browserul ca utilizeaza procesorul in proportie de 100%, te credeam.

baicsu, asa-mi iese de fiecare data cand vreau sa vorbesc despre fotbal, ce vrei? :D
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde theOffender » Lun Sep 12, 2005 6:53 pm

banerele alea au la cod in ele de inca putzin shi vezi cum face tzushti racheta direct de pe fc. creca contorizeaza fiecare stranut nushce alceva, mama lor, contorizeaza.

eu dezinstalesem macromedia plug in ca sa nu ma mai irite insa solutzia lui shtefan merge f. bine.
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Sep 12, 2005 10:30 pm

gigiell scrie:foloseste microprocesorul la maxim(100%)

serios vorbesc (merluc, pentru cunoscatori): la fel mi se intampla si mie si inchideam browser-ul cu fanclub, dupa care il redeschideam si mergea bine.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Sep 13, 2005 7:51 pm

domnul moderator de la fotbal international sau domnul eye...va rog sa dezlipiti subiectul dedicat Champhions Leagului 2004-2005. Nu mai este de actualitate. In aceasta seara incepe o noua editie, in spetza 2005-2006.

In sperantza ca voi fi auzit va multumesc !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde stefan » Mar Sep 13, 2005 10:20 pm

Intre timp am verificat la mine, si se pare ca am umblat ceva la fisierul hosts. Asta ar explica lipsa anumitor probleme :D.

Offendi, e un plugin pentru firefox care poate bloca animatii Flash in f. de URL, nu l-am incercat, dar suna a solutie mai eleganta.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde vali » Mie Sep 14, 2005 3:06 am

adblock e o soluţie mai puţin elegantă ca hosts, dar la fel de eficientă.
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde jeorj » Mie Sep 14, 2005 7:26 am

Deci , stefan, da, foloseam task manager pentru a constata ca amaratul de PIII are de lucru pana peste cap. Nici cu windousu 2000 nu ma pot lauda, da cu task manager da:D:
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde nbm » Mie Sep 14, 2005 10:03 pm

va readuc in atentie acest mesaj:
RSVP ;)
nbm scrie:mult iubiti si stimati administratori si/sau moderatori,
va adresez rugamintea de a schimba denumirea subforumului "Concurs de fotografie" in mai-simplul "Fotografie", dat fiind ca intentia subsemnatului (si sper ca nu numai a mea) este de a transforma acel spatiu intr-un loc virtual in care sa regasim imagini, nu numai concursuri cu imagini.
cu respect, userul nebeme
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde nbm » Joi Sep 15, 2005 9:49 am

va multamim pt modificare.
acu sper sa am si tinp sa fac ce am promis :D
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde theOffender » Lun Sep 19, 2005 8:52 am

propun sa se faca un sub forum separat pt. mike patton... cum adica, led zeppelin sa aibe unul, dream theater ashishderea shi patton nu?
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Joi Sep 22, 2005 11:36 pm

eu propun sa se faca sub forum separat cu titlul : "ironie ieftina"
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde theOffender » Vin Sep 23, 2005 3:16 pm

intrebare: ce se-ntampla dom'le cu forumul de rock internatzional? e un monolog whatever sau dialog dintre whatever shi patton? cine-i da voie shi dreptul sa modifice mesajele mele postate acolo??? au fost absolut la obiect!

uite, deja sunt foarte multzi sustzinatori ai ideii de creare forum separat pentru patton shi whaterver shi precum proconsulii sa scrie acolo numai fanii!!!... sa lase dreaqu rocku internatzional in pace ca acolo nu exista "important" sau "neimportant"!!!
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Sep 23, 2005 3:43 pm

aici is de acord cu ofendaru.
si nu uatevar. nu am niica cu tine, dar mneata ai o obsesie cu patton.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Vin Sep 23, 2005 7:38 pm

unde este subforumul fotbal intern si intreg forumul sport?? scuze dak s-a mai intrebat pana acum sau dak s-a mai rasp la aceasta intrebare?!
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Sep 23, 2005 8:02 pm

subforumu de fotbal intern e la locul lui.nu il vezi tu deoarece ai ban pe termen nelimitat acolo.Altceva?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Vin Sep 23, 2005 8:17 pm

si la o adica de ce am ban? si de la cine?
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Sep 23, 2005 8:22 pm

banu ti l-a dat aiu.Stii foarte bine de ce( ai fost avertizat de atatea ori)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Vin Sep 23, 2005 8:33 pm

k ,da numa stiu ce am scris !! trimite si mie pe pm ce prosti am scris (picatura care a umplut paharu :D )pls
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde diablo_pECi » Lun Sep 26, 2005 10:11 pm

nush dak am dreptu shi dak aici ie locu
da' avert ramuna pt asta http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=427161&postcount=98

n-am postat pe celalalt ca am vazut ca acolo posteaza doar mozi
sigur nu intereseaza pe nimeni semnatura asta
Avatar utilizator
diablo_pECi
Junior Member
 
Mesaje: 359
Membru din: Mar Iul 19, 2005 11:00 pm

Mesajde nocturna » Lun Sep 26, 2005 10:15 pm

am vazut ca acolo posteaza doar mozi

o shti iei ceva.

posteaza doar mozii din cauza ca iei dau averturile. ~p
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde diablo_pECi » Lun Sep 26, 2005 10:19 pm

pai duuuh

d-aia n-am postat acolo...ca ie duar o sugestie

ma bucur ca te amuz...abia ashtept sa vina topurile pe anu asta sa te votez antipatica :D
sigur nu intereseaza pe nimeni semnatura asta
Avatar utilizator
diablo_pECi
Junior Member
 
Mesaje: 359
Membru din: Mar Iul 19, 2005 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Sep 26, 2005 10:24 pm

nocturno,iar castigi anu asta detasat.vrei sa te votez si io, ca sa nu ai nici un fel de emotzii?~p
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde kahlan » Lun Sep 26, 2005 10:39 pm

shi eo shi eo:D
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde cubu » Lun Sep 26, 2005 11:44 pm

Pot sa votez de doo ori? :D
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Sep 27, 2005 6:43 am

alooo, nu va mai ajung aberatiile si secsu? gata cu offtopicele aici
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

reclamatie

Mesajde Gigi0517 » Lun Oct 03, 2005 4:50 pm

camitza1 scrie:Nu stiu ce de ce avertismente mai are nevoie Gigi0517, ca a primit nenumarate pe forumul Proconsul. De altfel, pe threadul noutati/curiozitati sunt nenumarate posturi in care se ia de toti cei care scriu pe forum. Puteam sa cer ban definitiv luna trecuta pentru jicnirile aduse moderatorului pe acelasi thread (noutati/curiozitati). L-am sters dar probabil administratorul il mai poate vedea. A fost scris in 07.09.2005, pe la ora 16. Astazi iar s-a dat in barci legandu-se de fiecare membru activ de pe forumul Proconsul, aberand pe zeci de randuri. http://www.fanclub.ro/forums/proconsul/showthread.php?p=428600#post428600. Nu l-am sters ca sa va "delectati" si voi. So, se cere imperios un ban pe veci caci nimeni nu mai suporta logoreea. Tnx
..

ce scrie Camitza este nejustificat..La adresa sa nu s-a apelat cum denota dansa..Chiar ea m-a ofensat si a sters mesajul de pe Proconsul..Sunt probleme dezbatute pe forum pt interesul formatiei si nu al dansei..Dansa este un simplu moderator care nu face nimic, doar sterge mesajele altora..Piskeshu..Va rog sa nu interveniti pe forumul Proconsul pt ca nu tine de competenta d-voastra problemele..Atata timp cat nu s-au scurs injurii, etc...Sunt sugestii proprii si se doreste binele..CAnd se va injura sau..atunci sa interveniti..repet..NU trebuie sa tina de coompetenta d-voastra...Este un forum al formatiei si ma repet..se doreste binele..Incetarea activitatii pe forum din partea mea sau a unora poate dezechilibra forumul si potentialele proiecte ce s-au postat si ideile noi nu vor lua contur..Tin sa relatez ca eu sunt cel mai apropiati de formatia Proconsul si ii cunosc de 5 ani..Nu Camitza care ii cunoaste de 3....>>Sper sa intelegeti..Dansa a fost pusa intamplator ca moderator...Si chiar respectiva nu participa cu nimic..doar sterge...atat face.....Ar dauna formatiei ..Ma rog..alte forumuri..asta am spus ca nu ma intereseaza dar pe proconsul sa nu se intervina.Sper ca veti lua in considerare..
CU stima,
El
Gigi0517
 

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sugestii si reclamatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori

cron