Curatenia de primavara

Vreti un forum nou ? Ati descoperit o problema cu siteul ? Nu va convine ceva ? Daca da ... asteptam aici mesajele ... (aici pot posta si userii banati)

Curatenia de primavara

Mesajde vali » Dum Apr 17, 2005 7:12 pm

sa o luam catinel
se cere o curatenie

forumuri inutile, pe care unii m-au batut la cap sa le creem si acum sunt in paragina (paragina=2 mesaje/saptamana). unele trupe s-au desfiintat, altele sunt vai de ele.
nelly
blink 182
linkin park
shakira
iris
cristiana raduta
kpital
TNT
taxi

ma intereseaza o comasare a forumurilor, nu atat stergerea lor, cat trecerea lor pe linie moarta sau includerea in alte forumuri (cum am facut cu forumurile andre si kpital, pe care le gasiti in arhiva)

de asemenea, nu inteleg de ce trebuie 2 forumuri pentru concursul de biliard, sau 3 forumuri pentru dezbateri (unde nu s-a mai scris de 1 saptamana), care poate fi frumos dezbateri socialo-politice.

forumul de rebus, stiu de ce exista pe literatura, e cazul oare sa il mutam in alta parte?
forumurile de hip-hop, moderate care cand apuca. daca moderatorii nu pot face fata, spuneti si cautam moderatori noi. inteleg ca e o situatie aparte..

forumul de sex, exista plangeri in legatura cu activitatea lui weet-weet. se confirma? o schimbam?

forumul de muzica, il mai administreaza cineva?

la fotbal international, sunt 8 forumuri cu 100 de subiecte, ceea ce e foarte putin (parerea mea). e necesar sa existe 8 forumuri pentru campionatele externe? baixu, moshu, idei... :)

forumul de jurnale, datorita popularitatii bloggingului, l-am adus pe prima pagina, poate asa se va scrie mai mult. felicitari moshului pentru idee.

forumurile stiinte si scoala veche, care e rolul lor?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Apr 17, 2005 7:55 pm

pe scoala veche...sunt asa subiecte mai de suflet. exista o explicatie pe undeva. este un forum la care nu trebuie sa se renuntze.

despre stiinte...Love2Fly sa spuna...ca el e moderator.

la fotbal international....se mai pot reduce din sub-forumuri. erau vreo 10-12 la inceput...dar am mai redus eu din ele cand eram admin. a fost ideea lui Bobo sa el defalcam asa. n-a fost o idee rea...dar lumea nu prea scrie la sport pe fc.
totusi...ar fi marfa sa ramana 3 subforumuri : turnee finale (mondiale + europene) , cupe europene , campionate puternice din europa (anglia,franta,italia,spania,germania,olanda).
aici...sa mai zica si baix...ca e parcela lui.

la biliard...se pot uni cele doua subforumuri.

si ultima propunere : locomotivele, forum pe prima pagina *p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde kahlan » Dum Apr 17, 2005 9:19 pm

La formatzii/artishti la care nu se mai prea posteaza, in jenu Blink,Nelly, ma gandesc ca ar fi bun un forum gen "vechituri", sa ramana eventual, pe forumu initzial de artishti internatzionali un thread cu ei, pe care sa se mai posteze ce shi cum. Forumul Shakira zic ca nu trebuie adaugat in categoria asta, din cate shtiu arstista scuate un nou album curand.

Apoi, ma gandesc sa se faca un singur forum de concursuri, shi acolo sa fie integrate subforumuri cu diversele concursuri. E duar o opinie, ca shi cea de mai sus.

parameci: Daca este nevoie de ajutor la moderat la forumul de muzica, sau unde mai trebe, eo ma ofer, ca se indura inca intr'o limita acceptabila timpul shi conexiunea de mine.
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Apr 17, 2005 9:27 pm

Inca ceva : ar trebui sa dispara primele doua forumuri : Jocuri online (este buton separat. nu tre' un forum ca sa ocupe atata loc) si concursuri (concursurile care sunt acolo sunt invechite. plus ca lumea stie unde sunt concursurile de profil. li se face oricum destula publicitate).

Ar trebui sa dispara si forumul ala de Formatii (Legaturi catre toate formatiile care au forum pe fanclub.ro: 2Pac (Tupac Shakur), 3 Sud Est, Akcent, Andre, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Avril Lavigne, B.U.G. Mafia, Blink-182, Blondy, Britney Spears, Candy, Codu Penal, Cristiana Raduta, Dana, D) .

Oricum..este forum blank..si face doar trimiteri. Trimiterile alea se pot face pe portal sau in alt loc.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Dum Apr 17, 2005 9:43 pm

zoso scrie:forumul de jurnale, datorita popularitatii bloggingului, l-am adus pe prima pagina, poate asa se va scrie mai mult. felicitari moshului pentru idee.

Moshu' e asha....o marioneta condusa din umbra A-)
Mai incearca sa feliciti si alte persoane :p
zoso scrie:forumurile stiinte si scoala veche, care e rolul lor?

Stiintzele cu Literatura pot fi trecute sub un forum nou numit sa zic..."Coltzul Capatzanosilor" (or something). In cazul asta eu renuntz la moderare (care oricum e inexistenta) si vor ramane dana+stefan ceea ceea ce e bine zic :)

Scoala Veche trebuie sa ramana macar asha, de dragul amorului....
Sunt totusi unele chetsii dragutze acolo. Pacat ca nu se mai scrie ca pe vremuri pe subiectele astea mai interesante.... :)

p.s: Stergerea Locomotivelor pt. a nu-l lasa pe moshu sa ajunga la 20.000 de posturi prea curand.... :T
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Apr 18, 2005 5:24 am

subforumu de rebus poate trece la gunoi , nu mai ie de actualitate
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

...

Mesajde Hades » Lun Apr 18, 2005 6:08 am

zoso scrie:forumurile de hip-hop, moderate care cand apuca. daca moderatorii nu pot face fata, spuneti si cautam moderatori noi. inteleg ca e o situatie aparte..



potzi sa-l scotzi pe crashov3r si sa o pui pe dia...
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde monk » Lun Apr 18, 2005 9:31 am

sau pe mine... sunt dispus sa fac un efort. :yD
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Apr 18, 2005 11:52 am

sorry, fane nu nmai face fatza o perioada. as vrea un alt co-mod.
si love, nu mai da tu cu presupusu pt forumurile mele da?

aiu a propus pe afecs comod pe litere si stiinte dar el apare dupa jumatatea saptamanii inapoi asa ca daca vrea vali sa modifice ceva putem vb pe ym.

merci.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

...

Mesajde Hades » Lun Apr 18, 2005 7:25 pm

si pe monk daca se poate, am face un trio de exceptzie :D
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde Love2Fly » Lun Apr 18, 2005 7:41 pm

danone scrie:si love, nu mai da tu cu presupusu pt forumurile mele da?

Ma scuzati da' mi se pare aceeiashi chestie ca esti moderatoare pe Literatura sau ca o sa fii moderatoare pe "Forumul" care va ingloba si stiintzele si literatura. De ce spun asta? pt. ca stiintzele nu mai sunt un subiect de prima pagina (avand in vedere posturile atat de rare) iar Literatura nu merita sa treaca in background.
Compromisul ar fi aparitia unui forum "serios" care le va ingloba pe amandoua + alte chestii "docte"...eventual "dezbaterile"....nushtu'...zic si eu! nu dau cu paru' :D
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde gaga » Mar Apr 19, 2005 8:54 am

Love2Fly scrie:zic si eu! nu dau cu paru' :D


~p ai vrea tu ~p

stai sa vie si aiu in permisie sa vedem ce parere are intzelepciunea dansului ca vaz ca pe altzii nu ii violeaza grija prea tare :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde vali » Mar Apr 19, 2005 11:02 am

bun, am mai mutat din forumuri
am adaugat dia la hip-hop
am umblat la forumurile de sport
am unit forumurile oldies si bosorogi
forumu de dezbateri s-a dus

alte idei?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde theOffender » Mar Apr 19, 2005 1:22 pm

forumu de dezbateri s-a dus

parerea mea e ca ar trebui un thread special pentru dezbateri (nu doua ca inainte) pentru ca acesta beneficiaza de un tratament aparte. shtiu ca nu parea enorm, insa ideea nu era de a aduna posturi acolo ci de a expune pareri care erau discutate pe threadurile de profil.

in formula actuala totzi ghiorghii o sa se balaceasca plus ca subiectele vor fi impinse astfel catre paginile inferioare.
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Apr 19, 2005 4:14 pm

nenea vali, pune-ma din nou, te rog, moderator pe forumul de concursul cu biliard. probabil ca mi-a fost dezactivata functia cand ai facut modificarile alea.
mersi anticipat
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Mar Apr 19, 2005 6:10 pm

zoso scrie:forumul de muzica, il mai administreaza cineva?

il administreaza b0nechina si cu mine, destul de discret, dar daca te uiti pe melodii de moment sau ce topicuri sunt unite/sterse/mutate/inchise ai sa vezi ca se face treaba. la subforumuri nu ma bag pentru ca au moderatorii lor. daca esti nemultumit de administrare scrie motivele si fa ce crezi ca trebuie facut.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde stefan » Mar Apr 19, 2005 7:39 pm

Si io-s de acord sa intre afex pe literatura si stiinte, daca vrea, bineinteles :). Ca deocamdata stau cam prost cu timpul si cu accesul internet in timpul liber.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde as xxl » Mar Apr 19, 2005 9:12 pm

pentru ca mi-am tras net prin cablu si pentru ca am ceva timp liber, vreau inapoi postul de mod pe subforumul ala despre calculatoare. oricum sunt aproape singurul activ pe acolo.
maciuci©
Avatar utilizator
as xxl
 
Mesaje: 587
Membru din: Joi Iun 13, 2002 11:00 pm

Mesajde monk » Mie Apr 20, 2005 7:06 pm

zoso scrie:bun, am mai mutat din forumuri
am adaugat dia la hip-hop
am umblat la forumurile de sport
am unit forumurile oldies si bosorogi
forumu de dezbateri s-a dus

alte idei?


? ? si eu ? ?
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 20, 2005 7:09 pm

zoso, pune-l-ai si pe monk, ca se pricepe si vrea sa ajute ! plus ca e om sfant !

si pe baixo moderator la biliard...ca n-are cine sa modifice p'acolo...cand e eye in misiune.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde vali » Mie Apr 20, 2005 8:08 pm

baixu din ce vad eu e
monk nu, ca e cu capu.
catharsis, am intrebat, e un forum cu care nu am mari tangente

theoffender, in ritmul asta, in curand, 100 de useri o sa ceara sa aiba forumurile lor personale.
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde monk » Mie Apr 20, 2005 8:22 pm

poate mi se explica si mie de ce .... mai ales ca moderarea mea a fost ceruta si de Hades cu acordul lu Dia.
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde theOffender » Mie Apr 20, 2005 10:24 pm

re forumul de dezbateri
deci nu era vorba de forum personal. incidental trei persoane s-au razboit acolo, doi indivizi shi irene.

accidental s-a intamplat da de doua luni sa nu ne mai dezbatem in lung shi-n lat, situatzie cu totul shi cu totul de moment. eu inca sustzin ideea de forum separat pentru dezbateri, asta ca doar-doar s-or ivi mai multzi amatori pe viitor.

insa daca sunt singurul (aphex care era mod vaz ca nu zice nimic) care vrea acest lucru, vai de mine, sa fie asha precum zici ca nici prin gand nu mi-ar trece sa solicit un forum personal.
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde vali » Joi Apr 21, 2005 3:08 pm

ok, banuiesc ca e cazul sa fac o schema
offender, m-am referit la faptul ca de ce sa stea 2 forumuri goale cand poate sta doar unul? ca vrei tu forum separat, e dreptul tau. din experienta celor 4 ani de pe forum iti spun ca forumurile astea au un boom relativ, dupa aia mor.
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde as xxl » Joi Apr 21, 2005 4:46 pm

aloooooooo? da sau nu?
maciuci©
Avatar utilizator
as xxl
 
Mesaje: 587
Membru din: Joi Iun 13, 2002 11:00 pm

Mesajde monk » Vin Apr 22, 2005 8:11 pm

JOS CENZURA !


zoso, un motiv ? sau esti precum ceausescu....
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde stefan » Lun Mai 02, 2005 5:25 pm

Daca tot s-a discutat aci despre moderari, pot s-o propun si io pe antipaticoasa si nocturnicoasa sa-mi fie co-mod pe politic si social? Mai ales c-am inteles ca a ramas fara parcea, si oricum as avea nevoie de... un sprijin, acuma la batranete :D.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde gaga » Mar Mai 03, 2005 8:27 am

ca forumurile astea au un boom relativ, dupa aia mor.


suptscriu la ce zice vali, deci da, slayer.

fane, 90 comod? ai inebunit bre? ~p ia nu mai vede fanclubu de doo saptamani ~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde nocturna » Joi Mai 05, 2005 8:14 pm

ntz, ntz. dana, iar cu rautacisme ? :D deci il vaz in uichend shi cateodata shi in timpul sactamanii. ca de exemplu acuma. saritoare de felul meu, am zis ca ie frumos sa ajut un conatzional la nevoie. :D + ca p'acolo observ ca se posteshte mai rar.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde stefan » Sâm Mai 07, 2005 4:01 pm

Pai danone, io-l vad un picutz mai des, dar poate ne sincronizam cumva sa facem cu schimbu :). Naiti, ce ti-au facut ma aia la serviciu? Vor sa te puna la munca? Vino incoa, ca renii n-au asa prejudecati vis-a-vis de frecat menta la munca :).
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Următorul

Înapoi la Sugestii si reclamatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron