Aşteptăm sugestii şi reclamaţii de la voi 2006

Vreti un forum nou ? Ati descoperit o problema cu siteul ? Nu va convine ceva ? Daca da ... asteptam aici mesajele ... (aici pot posta si userii banati)

Mesajde nbm » Lun Noi 13, 2006 2:44 pm

din partea mea, ai mina libera :)
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Lun Noi 13, 2006 3:29 pm

Bai e f. usor sa punem umaru acuma sa se duca fanclubu pe pl, astia care aveti idei de astea macar nu le mai expuneti aici ca nu mi se par demne de lauda. Nush cati dintre voi au incercat realmente sa faca ceva. Dar e foarte usor sa gasesti firma care l-a cumparat si sa scrii un mail, ceea ce io am facut. Poate daca mai multi dintre voi ati fi facut la fel, nu era nevoie sa stergem acuma threaduri intregi!

Edit: din pacate ati fugit iute pe alte meleaguri, ca, deh, e mai usor sa fugi decat sa faci ceva!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Daimon » Lun Noi 13, 2006 5:43 pm

mi se par infantile chestiile astea cu stersul jurnalelor. plus de asta din moment ce l-ai facut public si l-ai postat pe un forum deja nu mai e doar al tau. cine vrea intimitate samd sa-si tina jurnalu in sertar...
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde eyewitness » Lun Noi 13, 2006 6:39 pm

Edit: din pacate ati fugit iute pe alte meleaguri, ca, deh, e mai usor sa fugi decat sa faci ceva!


bah pijke, vorbesti tanpenii, ti-am explicat si pe privat, merlucu ie acolo tocma pentru cazu in care fanclubu cade sau o ia razna. ie un refugiu pentru zile negre. se scrie f putin si pentru majoritatea de-acolo tot feceu e principalu. 2 useri nu mai scriu pe fc, dana si sod, insa daca te uiti bine pe merluc, in afara de 2-3 posturi pe zi, nu scriu nici acolo. deci da-le in ma-sa de afirmatii aiurea si tendentioase, nu suntem pe gioni depp sa ne luam la mijto, insa atata timp cat singura legatura intre noi, userii si noii proprietari este duar xkranu (caruia i-am explicat treaba cu atashurile si cu reclamele agresive, ultima uara acu fro 4-5 zile si ca urmare situatia este neschinbata :D), chestia este cea pe care o vezi si o simtim cu totii. toti vrem ca chiriasi sa zugravim apartamentu insa proprietaru se pune capra sau mai bine spus nu exista. esti chiar atat de inbecil sa crezi ca ne-am deschis merlucu sa facem concurenta la fanclub? ce interes am avea cand farmecu forumistic, pentru mine cel putin, a fost si este fanclubu? nu suntem nici macar publici, nu am atacat fanclubu sau locoprostia cu linkuri, nu facem reclame, nu suntem agresivi.

insa ca si ienbiemu, de multe ori, m-am enervat si ma enervez, pentru ca trebe sa astept minute in sir ca sa pot accesa butuanele cu mesaje noi, search etc. sincer, nu-l acuz pe ienbi ca vrea sa-si stearga atashurile, nici pe wild rose ca vrea sa-si stearga jurnalul si nici pe sod sau dana ca refuza sa mai posteze pe fanclub. cand proprietaru e interesat duar de clickurile zilnice (culmea ca acele clickuri zilnice sunt direct proportionale cu posturile nuastre) si-l duare-n fics in aiala de cum merge forumu, lasa-mi te rog circumstanta de a administra forumu in aceiasi nota de inplicare dovedita de proprietari

multumesc intelegere
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Noi 13, 2006 7:03 pm

sincer, nu-l acuz pe ienbi ca vrea sa-si stearga atashurile, nici pe wild rose ca vrea sa-si stearga jurnalul si nici pe sod sau dana ca refuza sa mai posteze pe fanclub. cand proprietaru e interesat duar de clickurile zilnice


dacam dai voe: nu vad nicio conexiune logica intre stersu atashurilor/jurnalelor ori refuzu postatului si atitudinea miserupista a proprietarului; eu nu intru pe fc sa postez (chiar asa, la caterica, dupa obiceiul meu) pentru ca mii drag propretaru (fics pics, cum n-am avut treaba cu xkran, asa n-am treaba nici cu astia), ci pentru ca mi-s dragi userii, imi place atmosfera

pana cand o sa dispara fanclubu de pe net, io o sa intru si o sa postez; si, daca manerfatz bine, o sam fac si jurnal si o sa deschid o caciula de treaduri serioase si o sa postez numa io si cu spammerii pe ele; intre timp, puneti si voi umaru si daramati ce nu se surpa de la sine, luatzi-va contributiile napoi (adica da, retrageti-va investitia) si mergeti cu domnu
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Djinn » Lun Noi 13, 2006 7:04 pm

breh, da' nu-l baneaza nimeni pe nenea asta de care ziceam aci? ca a postat iar, aceeasi balarie. Care, draga kantemire, ie spam :D

Daimoane , ejt rau si nesuferit si, mai grav, neintelegator.

iedit: kantemire, mama, cand te chinui de mori ca sa postezi doua fraze amarate sau ca sa vezi un atasament sau sa accesezi un anumit tred, te seaca atat de rau ca la un moment dat se umple paharul.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Lun Noi 13, 2006 7:12 pm

puate asa putin neintelegator:P

daca ar fi sa o luam pe chestii sentimentale, pot sa fiu de acord cu stersu jurnalelor si a pozelor.. dar obiectiv si principial vorbind...
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde kant emir » Lun Noi 13, 2006 7:16 pm

flaf: da, ie nasol daca nu merge, stiu, se intampla si la mine, nu numa la tine

dar asta nu justifica balariile de azi (nici sentimental si nici alfel - ce naiba, stem la gradinitza?)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Djinn » Lun Noi 13, 2006 7:18 pm

io nu sunt de acord ca nici un alt tred sa fie sters, nici macar posturi... dar la jurnale e alta poveste. si cu asta basta. Inclusiv la jurnalele foto. Mai ales ca exista indivizi care n-au nici un scrupul sa fure de pe net si sa dea scrierile/pozele ca ale lor.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Noi 13, 2006 7:24 pm

flaf, cand postezi iti asumi si aceste riscuri - sa fii plagiat
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Djinn » Lun Noi 13, 2006 7:30 pm

dar hai sa zicem ca io sunt mic si bleg si am un nivel sinucigas de incredere in oameni :D dar la un moment dat ma trezesc la cruda realitate; cum poti sa-mi negi, din pur egoism si principialitati rigide, posibilitatea de a repara greselile trecutului (ma rog, alea care mai pot fi reparate), facute pe cand eram mic si bleg si asa mai departe?

om rau :(
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Noi 13, 2006 7:35 pm

nu neg nimic: greselile se pot ierta, dar forumul schilodit nu se mai repara;

pilda: - daca ajutz o baba sarmana (ii dai cinzeci de mii, da?), apoi meri zece metri si vine fracto si zice: bah, ce fraera ejt! asta are doo vile in cotroceni! cu pruaste ca tine si lea facut - il crezi, ca ie fratele tau, nu? si tentorci la babaciune si o faci cu ou si cu otzet, si o cotrobaejt shitz ei banii napoi, o inbrancejt cat colo si pleci - da fracto zice ho bah, c-am glumit / m-am inselat - ce faci? poti a-i mai dai odata rahatzii aia de cinzecidemii? ii mai primeste? sau ii dai mai mult, sa te si ierte ca ai fost nauca?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Noi 13, 2006 7:37 pm

kante mire, pe merluc mi-ai zis undeva pe carcoteli la mastermind ca spinarea ta suporta oricate biciuieli, nu mai retin ezat. trebe sa accepti si ideia ca pentru unii useri fanclub, dezinteresu mai marilor este o persiflare la adresa lor. nu jtiu daca au sau nu dreptate insa logic, un user poate sa afirme ca tu, proprietar, iti faci rating/clickuri din posturile mele (dana) iar pe tine te duare in flofender ca io ajtept minute in sir reclamele tele ca sa-mi bag posturile. poti sa-i acuzi?

cu wild rose e alta situatie cred. probabil e prietena cu katzi in viata reala, ok, i-a cerut lu katzi sa-i stearga jurnalu, katzi a facut-o fara sa-ntrebe nici pe vali, nici pe baics, nici pe mine. am mai zis, nu este normal si nici regulamentar. o sa discut cu katzi problema in privat. bun, "raul" este facut, io pot aduce tredu inapoi, cu ce te-ar incalzi pe tine, kant emir, sa ai jurnalu lui wr inapoi pe forum? deci nu ma loa cu precedent creat sau alte vrajeli kente miriene, zi-mi strict, clar si argumentat de ce esti inpotriva jurnalului sters a lu wr?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Noi 13, 2006 7:53 pm

sunt impotriva ciuntirii forumului: cine posteaza construieste - asa creste forumul, da? ca de wr si de jurnalul ei miserupe cu spume, n-am schimbat nicin post cu ea (sau nu tziu minte), sa ma scuze ca zic asta

si precedentul nu e vrajeala ieftina - dar n-o sa folosesc asta, pentru ca nu vrei sa iei in seama - atata zic: nu poti sati demontezi, pur si sinplu, ce ai construit - pentru ca n-ai construit singur, ci colaborand cu ceilalti; jurnalul (bun sau rau, nu conteaza), ca si pozele de prin concursuri, au atras atentia multora, au atras comentarii, au fost evaluate, notate, samd - deci n-a fost doar efortul celui care le-a postat, ci si interesul celui care le-a citit/privit/notat/jurizat/masancur - deci nu mai pot apartine exclusiv autorului

iar cu userii nervosh ie asa: ai voie sa te superi pe administratie, pe proprietar - dar n-ai voie sa te superi pe forum, ca forumul nu ti-a facut nimic; poate ca proprietarii or sa se schimbe iar (cine stie, zic si eu) si fanclubul o sa revina la gloria anterioara - cine mai repara stricaciunile? mai sunt ele reparabile?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Djinn » Lun Noi 13, 2006 8:23 pm

dej forumu ie baba? :D ce tare-n metafore esti in seara asta, kantemire.... PTIU! sa nu te deochi ~p
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Noi 13, 2006 8:25 pm

da mah, baba ie forumu, da tu ejt tot tu, teai prins?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Noi 13, 2006 8:25 pm

kante mire, uite o dovada clara, ai postat la 19.53, io tinp de 10-15 minute n-am putut intra, server bizi. e normal ca tu si io sa ne certam pe probleme de uaild rouz?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Noi 13, 2006 8:27 pm

mah, io (cu tot merlucu) nu ma cert - nici cu tine, nici cu flaf; si orcum nu pt wr

si nici io nam putut sa intru - da asta nu e motiv sa ma supar pe fanclub, ca nare baba nicio vina
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Noi 13, 2006 8:36 pm

nici io nam putut sa intru - da asta nu e motiv sa ma supar pe fanclub


treaba ta bre, altii nu sunt la fel de toleranti si nici nu accepta biciurile repetate
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Noi 13, 2006 8:37 pm

mah, repet a doojpe uara: forumu ie nevinovat, dar pe iel ish varsa focu totz revoltatzii ijtia tenperemantali

ie copilarie!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Noi 13, 2006 9:01 pm

nu kante mire, userii sunt nevinovati la fel si discutiile lor, forumu insa, ca institutie cu statut, organizare, reguli si regulamente este cu totu alta poveste. aici nu vezi tu diferenta

la fel si-o intreprindere, uamenii se simt bine intre iei cand muncesc, discuta, glumesc, ies la o bere cand termina treaba, insa daca patronu le ia din drepturi, ii obliga la ore de informari politice(vezi reclame obligatorii inevitabile) si-si baga p00la in conditiile de munca, uamenii pleaca, refuza sa mai lucreze sau o fac fara trajere de inima. faptu ca au fost angajatii acelei intreprinderi ani de zile nu mai conteaza pentru ei, demisii, transferuri sau pur si sinplu inactivitate sunt consecintele unei patronari deficiente.

deci din punctu meu de vedere, punctu tau de vedere ie eronat
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Noi 13, 2006 10:05 pm

uamenii pleaca, refuza sa mai lucreze sau o fac fara trajere de inima.

sio ceam zis mah? ca te poate obliga cineva sa stai inainte pe fc, sa activezi cu zel ssi sa te dai de-a dura ca vai ce bine ie?

nu, cine vrea sa intre intra, cine vrea sa posteze posteaza; dar nu balarii de genu luatului inapoi

ti se pare ca am cerut cuiva sa activeze, or macar sa intre? de dragu gloriei apuse or mai stiu io ce? shatunci ce ma freci cu intreprinderea si cu trasferu si cu orele suplimentare si de informari idiuate? ca io nu zic decat atat: ai postat, lasa naibii postu aici; ai atashat ceva? foarte bine, nu te atinge de ele, ca acum apartin in primu rand forumului, si abia apoi tie; iar de-o fi sa te plagieze careva, se vor gasi o mana de co-forumisti sa te sustina (s-a vazut, nu?)

deci stem de acord:
deci din punctu meu de vedere, punctu tau de vedere ie eronat
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Noi 13, 2006 10:29 pm

ciucurel, asta ai zis

mah, repet a doojpe uara: forumu ie nevinovat


acu inteleji sau bag lejenda?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Noi 13, 2006 10:40 pm

ciucurelutz: asa ie, asta am zis; am personificat si hilozoizat forumu, da? pentru ca: atunci cand ii dilejt treadurile il schilodejt! si asa nevinovat cum ie, iel sufera dileala, nu iuzaru care pleaca, nu patronu (care nici nu jtie)

ca pe apropritari se puate sa-i duara la tzumburucu de pe basca

shamu (merluc, da?) posa baji si legenda, ca am inpresia ca nu nentze legem
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Noi 13, 2006 11:07 pm

tzurtzurel, cand spui forum, automat, in contextu descris de tine, te referi la o forma de organizare a unui grup, entitate, jleahta, parlamentu romaniei sau intreprinderea de ponpe si vane, adica are un lider si nijte reguli de funtzionare. pana aici ai dibuit ?

daca io ca membru in organizatia respectiva nu mai vreau sa fac parte din ia, pot sa plec? bun. daca io in tinpu asta am investit uaresice in acea organizatie pot sa-mi iau inapoi ce-am investit? pot, nu? pana aici e linpede?

atunci? de ce sa ne cranponam de cacaturi? daca ienbi vrea pozele inapoi, okei, daca wr vrea jurnalu inapoi, ok, il ia, forumu, ca entitate, oricum va supravietui si nu va fi ciuntit, precum nici imgb-ul nu va suferi daca pleaca nea gica cu aparatu de sudura

acu, ai prins ideea tzurtzurele?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Noi 14, 2006 5:59 am

mah tzurtzurzsahuletzule, io pricep ce spui tu, numa ca nus de acord:
daca io ca membru in organizatia respectiva nu mai vreau sa fac parte din ia, pot sa plec? bun. daca io in tinpu asta am investit uaresice in acea organizatie pot sa-mi iau inapoi ce-am investit? pot, nu? pana aici e linpede?

libertatea de a pleca nu tzo ia nimeni, pentru ca e dreptul tau, te-ai nascut liber

dar daca atunci cand pleci ceri sa-ti fie restituita contributia - parerea mea - iti arati (cu ostentatie, sfidezi!) non-apartenenta la acea forma de organizare a unui grup, entitate, jleahta, te disociezi, te speli pe maini de ei!
analogia cu nea gica si aparatul de sudura este (in opinia mea) asa: nea gica ie useru, aparatu de sudura ie scula lui (creeru, aptitudinile de a initia / continua discutii) - a venit cu scula, pleaca cu scula, ca ie a lui; dar nu poti sa-i permiti sa darame ce a construit, nu?
eu cred (cu toata sinceritatea zic, fa un efort si crede-ma!) ca forumul nu e doar: lider, useri si reguli - toate sunt supuse schimbarii - si liderul/ownerul, si userii care vin si pleaca, si regulile care se pot adapta nevoilor nou-aparute.
Forumul incepe (de la un punct) sa existe si capata individualitate - separat si independent de lider, useri si setu de reguli - dar asta nu cred ca o sa te convinga, asa ca o sa revin la functionarea forumului:

un post genereaza alte posturi - raspunsuri, intrebari, comentarii; daca stergi postul initial, toate cele care-i urmeaza raman in aer - de aia exista (pe undeva) prevederea regulamentara de a nu se permite stergerea unui post care a primit deja raspunsuri; la fel si cu jurnalele, la fel cu pozele de concurs (mai ales cu probele de concurs, indiferent care ar fi acestea)

si mai zic o data: n-am nicio treaba cu jurnalul fetii sau cu atashurile lui nbm - n-o sa le simt prea acut lipsa - oi supravietui io cunva, nam dubii! dar asa ceva nu se face, pentru ca e pueril si meschin ("le iau napoi, ca duar io leam pus")




dar presupun ca n-o sa ne intelegem in veci asupra acestui punct de vedere, asa ca eu pot sa renunt si sa pun punct aici
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Mar Noi 14, 2006 10:08 am

ce discutie
oricum sunt de acord cu kant emir, nimeni nu ar trebui sa stearga atasamente si posturi pentru ca nu-i mai convine lui ceva
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Djinn » Mar Noi 14, 2006 10:34 am

io nu-s de acord cu kantemir si nici cu tine. e vorba de jurnale si poze personale (cu persoana respectiva sau facute de persoana respectiva).
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Noi 14, 2006 11:58 am

tu, djinn, probabil ca nu esti de acord pt ca iti place sa crezi ca nu conteaza ce prostii faci azi, maine o sa ti se permita sa le stergi cu buretele - confortabil, nu? ei nu, conitza, nu e asa: umpic de responsabilitate nu strica nimanui - gandeste-te de doua ori inainte de a actiona, iar daca ai facut o tampenie, solutia nu este ascunderea, stergerea etc, ci asumare deschisa si cu fruntea sus: da domne, am comis-o, ce pana mea?

asta e ca si barfa: cand vorbesti despre o persoana care nu e de fatza, vorbeste ca si cum te-a auzi -in felul acesta nu risti nimic, niciodata (nu mi se par o analogie fortata)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Mar Noi 14, 2006 3:18 pm

Djinn am inteles despre ce este vorba, sunt impotriva stergerilor, chiar daca au loc pe jurnale, pana si regulamentul zice ca trebuie sa-ti asumi raspunderea pentru ce postezi.
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sugestii si reclamatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori