Aşteptăm sugestii şi reclamaţii de la voi 2006

Vreti un forum nou ? Ati descoperit o problema cu siteul ? Nu va convine ceva ? Daca da ... asteptam aici mesajele ... (aici pot posta si userii banati)

Mesajde eyewitness » Mie Noi 08, 2006 9:48 am

esti pe dilei, fu ras demult
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde FleurDuLys » Joi Noi 09, 2006 11:51 pm

FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Vin Noi 10, 2006 3:02 am

si inca unu: redsdiplom
tule muma lor!

(creca am mai zis o data: ce naiba vor? nu e evident ca pe aici nu se scrie cu caractere d'alea? si deci - inplicit - nici n-are cine sa le citeasca? deci nici eficientza nau?)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Vin Noi 10, 2006 12:06 pm

De ce nu se deschid toate pozele?
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Noi 10, 2006 12:17 pm

pe vremuri circula o vorba "cu un pachet de kent deschizi orice usa"
ai incercat si la poze?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde domnulx2001 » Vin Noi 10, 2006 1:20 pm

Salutare la toata lumea. La ultimul meu post din sectiunea Muzica (cel referito la Muzica rafinata) nu merge linkul catre siteul formatiei. Siteul este corect deoarece cand am pus anuntul la inceputuri, mergea. Cand dau click ma duce la http://http%3Cimg%20src=/. Ce sa fie asta? Merci in avans.
Vine o vreme cand te lasi de toate
Nu mai merge viata ca pe roate
Azi o iei usor si pe indelete
Fara sprituri multe, fara fete!
domnulx2001
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Iun 20, 2006 12:39 pm
Localitate: Braila

Mesajde nocturna » Sâm Noi 11, 2006 2:07 pm

pacha, cred ca este vorba de noua politica a feceului: fara atasamente si economisim spatiu. :D

urmeaza: limitarea caracterelor unui post, maxim 10, limitarea postarile/zi, maxim 5, si in final, nu se vor mai accepta inregistrari, nu vom mai putea posta, decat rasfoi forumul ca pe o revista.

oameni intreprinzatori. intelegeti si voi, este spre binele nostru sa nu se umfle baza prea tare. ~p
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Sâm Noi 11, 2006 2:11 pm

...si reclame luminuase si cat mai zgomotuase pe intreg ecranu, cat mai multe si cat mai lunji ca sa nu poti accesa nici un buton tinp de doo ore :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Sâm Noi 11, 2006 2:16 pm

o sa ne simtim ca un homeless in las vegas: ne vom putea bulbuca ochii pana ii vom scapa in palma, la toate minunatiile stralucitoare si colorate, dar nu ne vom putea atinge de nimic.

ce minunat va fi, numa cand ma gandesc. :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde kant emir » Dum Noi 12, 2006 1:31 pm

exista vreo prevedere care sa permita stergerea unu tread (la cererea initiatorului, nu vorbim de topicele nepermise)? pentru ca eu gandesc ca nu e corect ca un user care nu vrea sa mai activeze pe fc sa ceara stergerea treadurilor initiate - nici macar in cazul jurnalului propriu

pana la urma, asta este forumul - o suma de subiecte; daca accepti sa te implici, sa activezi si sa postezi, eu cred ca trebuie sa fii constient ca ce ai scris este bun scris - nu-ti mai apartine (in sensul ca nu poti sa-ti retragi vorbele) decat ca paternitate, dar nu mai poti dispune de cele care apartin forumului

n-am nimic cu WR, si nici nu mi se pare ca ar pierde fc foarte mult prin stergerea jurnalului sau - dar ce-ar fi daca toata lumea s-ar enerva si ar cere sa se stearga tot ce a initiat sau chiar toate posturile proprii?

deci lamuriti-ma, va rog
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Dum Noi 12, 2006 9:33 pm

nu stiu ce e asta dar sigur e impotriva regulamentului http://www.fanclub.ro/showthread.php?t=17814
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde FleurDuLys » Dum Noi 12, 2006 9:38 pm

Iete un spammer: http://www.fanclub.ro/showthread.php?t=17814

Edit: vad ca sica a fost mai harnic si mi-a luat-o inainte. ;(


Si in legatura cu ce a spus kant emir... are dreptate. chit c-ai zis sau nu o prostie (respectiv genialitate :P), e prostia ta si trebuie sa iti asumi o responsabilitate de fiecare data cand ti se plimba buricele degetelor pe tastatura. Sau unii au impresia ca numai cei vechi pot avea onoarea de a citi ce au scris ei p-aici? Poate ca cei cu jurnale or sa spuna ca ceea ce au scris ei acolo era treaba lor, ca era jurnal deh. Mda, dar era online deci daca nu voiai sa citeasca nimeni te abtineai sa postezi aici. deci da, votez si eu pentru nestergerea posturilor lui cutare sau cutare
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde Sică » Dum Noi 12, 2006 9:43 pm

fleurdulys am anuntat inaintea ta spamer-ul :D oricum nu are importanta treaba asta. Ceva important: inca un spamer http://www.fanclub.ro/showthread.php?p=500974#post500974
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Noi 13, 2006 2:22 am

deci da, s-au straduit si fleur du lys, si sica - brava lor! io am sa rezum: iata pe cei - trei - spamuitori

(si puate stergetz si cele 5 treaduri adunate acolosha)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Djinn » Lun Noi 13, 2006 9:38 am

deci io nu-s de acord cu ce zice kantemiru, strict in ceea ce priveste jurnalele. La jurnale cred ca ar trebui sa avem dreptul sa cerem stergerea sau modificarea lor. E vorba de treburi personale, nu de interes general. Poate unii scriu acolo numai pentru ei, nu neaparat ca sa aiba audienta.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Noi 13, 2006 10:37 am

Djinn scrie:e vorba de treburi personale


pe care le vede tot poporul.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Noi 13, 2006 10:51 am

Poate unii scriu acolo numai pentru ei,
pe asta sa io zici tu lu adi fotbalistu

mah, daca te apuci sa postezi, personal-nepersonal devine parte din forum

daca ai de gand satz iei napoi jucariile si sa pleci, mai degraba nu te mai baga in seama inutil - tzinetz jurnalu in conpu tau, or intr-un carnetel or unde vrei tu

ce naiba, ie chiar atat de greu de inteles? nu e de publicat - nu te apuci, dar nu te sucesti de azi pe maine; poi daca toti scriitorii tzar bate la usa si s-ar napusti in biblioteca ta, sash ia cartzile napoi, cum ar fi?

nah, pilda lu offenderu: s-a hotarat sa plece de pe fc, a cerut sa-i fie inchise recenziile si jurnalul si basta, dar n-a cerut sa fie sterse, nu? adica ie o proba de seriozitate
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Lun Noi 13, 2006 11:07 am

De acord cu Kant Emir, nu creca trebe sterse jurnale la cerere, cand ai postat pe-un forum, nu mai e proprietatea ta exclusiva.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Noi 13, 2006 11:36 am

da' de cem faci tu mie treaba asta? de ce ejt tu de acord cu mine, ha?
(bre pijke shutzu lutzu mutzu, nu ma cheama Kant Emir, la minen buletin scrie - cu majuscule, e drept! - alceva; kant emir e numa un nick, si se scrie cu litere mici, pentru ca asa mi l-am ales io)

iar avem spamuitor pe foto
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Djinn » Lun Noi 13, 2006 1:19 pm

breh, deci nu conteshte ca le vede tot poporul acum, la un moment dat te poti hotari ca vrei sa arunci jurnalu-n foc, sa stergi o perioada a vietii etc. Va credeti dumnezei sa negati omului dreptul de a face asta?

iedit: alt spam, tot pe foto: http://www.fanclub.ro/showthread.php?t=17821
(nenea Bryan9000 )
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Noi 13, 2006 1:32 pm

nu ie chear spam, desi nu e, neaparat, la locu potrivit

cu jurnalu: nu ne credem dumnezei, dar tu (sau altz facatori de jurnale) poti sa te gandesti inainte de a posta, da? ca suceala ie, intotdeauna, de rahat; ce naiba, iti e rusine de modul in care gandeai si simteai in urma cu (sa zicem) cativa ani? ca erai mai crudutza si acuma esti matura? esti olae matura daca nu te duce mintea sa pricepi ca e normal ca un pujtan sa gandeasca si sa actioneze (inclusiv scrisu de jurnale siropoase, ori pompuase or numa prostutze) exact ca un pustan, si sa te rusinezi (vai, tu!) de trecutul tau

si daca vorbesti de drepturi: ma apuc io si fac niscai capturi (capturi, casa elimin dubiile) dupa jurnalu tau - ca pot sa fac asta, da? iar cand ti se pune tie doru de intimitaaate si stergi tot, ma apuc io si postez cele capturi, intr-un loc unde e voie - ce faci? nu te dai de ceasu morztii? ai sters degeaba (bonus - te faci de ras cu stersu - ce tz trebuit sa stregi?) ca io as avea tot dreptul din lume sa fac asta
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Noi 13, 2006 1:52 pm

bre, stersu jurnalului din propria initiativa a modului a fost o greseala.
modu trebea sa intrebe adminii si sa prezinte argumente, nu cred ca noi, adminii, ne-am fi pus contra insa asa ar fi fost normal, sa fim informati undeva pe sfatu batranilor. in plus, tredu nu este sters definitiv, un admin il poate reactiva oricand, probabil insa ca wr a avut nijte motive deosebite sa-l vada sters deci tredu ramane sters

case closed
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Noi 13, 2006 1:58 pm

de acord bre, de acord
da numa pana la un punct, shanume: daca pana astazi nu a fost clar, macar de azi incolo sa se precizeze intr-un regulament - se poate sterge un tread la cererea initiatorului? si anume - daca da, doar jurnalul?

pilda (absurda): poate ca eu si cu (repet, pilda e absurda) pijke ne facem frati de cruce si de bere si vrem sa nu mai citeasca nuimeni copilariile si prostelile noastre - venim si cerem stergerea treadului, se aproba?

(umpic de atentie: gluma e gluma, dar situatia e cam aceeasi)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Noi 13, 2006 2:07 pm

in cazul asta esclus, tredu cu pricina avea esclusiv postarile lu wr
daca erau si alte postari n-as fi acceptat
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Noi 13, 2006 2:18 pm

da mah, am si precizat ("si anume - daca da, doar jurnalul?")

deci nu vreau sa o intind ca si cu gionidepu, insa sustin in continuare ca trebuie prinsa in regulament si acest gen de solicitare

pana mea, io zic ca forumu ie forum asa cum ie, nu cum o sa binevoiasca nushcine sa ceara sa fie ajustat
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde nbm » Lun Noi 13, 2006 2:24 pm

bre ca sa evitam alte dispute inutile, va anunt ca din proprie inititativa si nesilit de nimeni mi-am sters aproape toate atasamentele de pe acest forum.
m-am saturat dupa ce nu le-am putut accesa de mai bine de o luna si cum ramin inca de nevazut am zis ca mai bine ar fi sa nu mai fie deloc. sa nu ocupe aiurea spatiul pe server

baizuei, am incercat in aceasta perioada sa inchid concursul de literaturi si nu am reusit pentru ca nu am putut accesa fisierele cu note. cum pe la mine prin calculator nu le gasesc, rog un suflet sensibil care le-a salvat mai demult sa mi le trimita si mie. detalii pe pemeu
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Noi 13, 2006 2:28 pm

mi-am sters aproape toate atasamentele de pe acest forum.
adica si pe cele de pe la concursuri? si pe cele de pe la bancuri si alte "chestii trimise pe mail"

pai mah, toate posturile alea raman de-aiurea, comentariile despre ele tot asa!

ce naiba se intampla? ce idei mai aveti? adica nu e destul ca fc are problemele lui (cu blocaje, cu reclame, cu ceo mai fi)? il mai si distrugem noi cu mainile noastre?

nush cum sa va explic, dar ma apuca lehamitea (ca revolta e inutila, n-am nicio putere!)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde nbm » Lun Noi 13, 2006 2:34 pm

kant emire, ca sa zic asha, m-am saturat ca zi de zi sa incerc sa accesez niste fisiere postate de mine si sa semnalez problema si sa nu o rezolve nimeni. asa ca am apelat la metode mai radicale, ca oricum erau inutile.
poate nu a fost cea mai buna decizie, dar mi-o asum.

si da, se pot sterge si posturile care initial contineau atasamentele. as fi facut chiar eu asta, dar nu mai am functia de moderator
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde jeorj » Lun Noi 13, 2006 2:38 pm

pentru cazu ca se discuta despre regulament si introducerea acolo a anumitor interdictii de stergere a treadurilor personale, eu sun impotriva lu kantemiru.
adica mi se pare normal sa ai momente in viata in care sa te adresezi eterului e singura refulare. iar daca ulterior constati ca eteru ala o retinut ce ai zis tu la moment de slabiciune, si ca de fapt nu te caracterizeaza intrutotu, si nu esti tocmai multumit de ceea ce ai gandit in momentu respectiv(a gresi e omeneste, ca nu retin varianta latineasca) mi se pare la fel de normal sa ai dreptu de a retrage din fata poporului acele ganduri care nu te reprezinta. ca doara nu ai facut nici un contract cu niminea. chiar as recomanda, desi stiu bine ca tehnic (si moral) e aproape imposibil, ca macar pe forumul de jurnale sa fie fiecare in parte propriu moderator.(adica cu drept de modificari ulterioare).
totusi un jurnal personal trebuie sa ramana un jurnal personal. care poate fi inchegat intr-o ora, sau intr-o zi, sau intr-o viata.

merluc: chestia asta nu are legatura cu momentele mele de slabiciune. e o parere pur obiectiva.:D
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Noi 13, 2006 2:39 pm

da, putem sa stergem si tot concursul, nu doar posturile tale; si chiar tot forumutzu de fotografie, si poate chiar tot fanclubul, nu? ce sa ne mai consumam

io te-am facut, io te omor, cu mana mea


edit, pt jeorj: am mai zis: te simti slab, si stii ca nu te ajuta capu sa postezi "numa ce trebe vazut de altzii", stai naibii in banca ta si nu-ti mai face jurnal! tu nu intelegei ca, odata ce [i]ai dat[/] nu poti sa mai ceri inapoi? nu e forumul tau, casa poti sa-ti permiti despotisme (gen editari peste nushcatz ani, ca "da" mai bine sa nu se vada nushce prostie pe care ai spus-o nuscand; nu pricepe nimeni notiunea de jurnal? jurnal vine de la jour, carele inseamna zi - iti faci insemnari despre viata ta, in fiecare zi; nu hotarasti peste doi ani ce simti azi, nu? iar jurnalul pus pe net nu-ti mai apartine doar tie)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sugestii si reclamatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron