2009 - reclamatii, sugestii si ce-o mai fi

Vreti un forum nou ? Ati descoperit o problema cu siteul ? Nu va convine ceva ? Daca da ... asteptam aici mesajele ... (aici pot posta si userii banati)

2009 - reclamatii, sugestii si ce-o mai fi

Mesajde kant emir » Vin Iun 19, 2009 3:05 am

Incepem cu anuntul:
Se doreste revitalizarea fanclub.ro, in asa fel incat sa redevina un spatiu virtual atractiv, instructiv si relaxant. In acest scop se lucreaza la eliminarea defectiunilor tehnice si la reorganizarea intregului site. Administratorii si moderatorii care s-au implicat in componenta vechii echipe si care vor dori sa se implice si alaturi de echipa care se formeaza acum, isi pot cere inapoi functiile. Se accepta sugestii de la userii vechi si noi (suport@fanclub.ro sau fanclub.ro@gmail.com)


si continuam cu "sa fie intr-un ceas bun!"
si ce-o mai fi
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Iun 19, 2009 1:26 pm

vom muta aici threadurile pe care vrem sa le mentinem vii si la vedere
le impartim in cateva categorii mari si sortam la urma




daca cineva vrea sa deschida un thread nou (indiferent de tema), o va face dincoace

si le sortam la momentul potrivit
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Iun 19, 2009 2:41 pm

imi cer aici functiile inapoi. multumesc.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Iun 19, 2009 2:41 pm

pentru ca nu toata lumea vede "Sfatul batranilor" [color="White"](eu cred ca toti userii care au activat inainte de marea schisma, si care au prestat un minimim de 500 de posturi, sau macar 300 - ceva care sa justifice, cat de cat, apartenenta la "vechea garda" - cred ca toti acesti useri ar trebui sa primeasca statutul de membru special. si probabil ca il vor primi)[/color], reiau aici ideea: acest forum este in curs de schimbare, in speranta ca va prinde viata din nou; aceste schimbari implica si efort (deja se munceste, chiar daca nu vrea - sau nu poate? - toata lumea sa vada), si neplaceri (cum ar fi aceasta revoltatoare scoatere din scaun a imputernicitilor!), asa ca cerem scuze celor deranjati de aceste schimbari si speram sa primim si ceva intelegere, pe langa inerentele reprosuri si critici


pe scurt: forumul a fost exploatat si neglijat, e adevarat; adevarat este si ca lumea s-a risipit, si si-a pierdut (pe buna dreptate) interesul, si la fel de adevarat este ca au mai fost printre noi unii care n-au abandonat; viitorul previzibil era fie disparitia definitiva a acestui site (cu stadiul premergator: paragina totala), fie o asemenea incercare de a-l resuscita - si cred ca e evident ce a fost mai atractiv

Cunoscand si acceptand acestea, speram ca cei vechi (si care "au pus suflet", dupa vorba bosumflatei shaki) sa accepte cu ingaduinta eforturile pe care le depunem acum, sa ierte eventualele scapari si gafe si, in masura in care au disponibilitate si deschidere, sa ni se alature. Sa nu planga prea tare dupa functia pierduta, ca nimic nu este nici personal, nici batut in cuie - daca forumul functioneaza, e nevoie si de moderare, asa ca sansele ca vechii mozi sa-si reia functiile sunt maxime; sa asteptam, asadar, sa vedem fanclubul functionand.


edit
piskeshu, prioritatile sunt acestea: reparat defectiunile, restructurat si curatat forumul, postatul. Dupa aceea (adica dupa ce ajungem la un stadiu stabil si functional) vom discuta, punctual, fiecare cerere de moderare.
(nu poti sa ceri functiile, global, pentru ca unele dintre ele nu vor mai exista - daca nu vor mai exista subforumurile pe care le-ai moderat candva?)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Iun 19, 2009 2:46 pm

de fapt, ma intereseaza doar moderarea pe muzica. pe sex, doar daca nu se baga nimeni altcineva.

si cum repar io forumul, daca n-am drepturi de moderare? saua stept sa-l repari tu cu eliana si-mi dati pm?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Iun 19, 2009 2:49 pm

piskeshu scrie:de fapt, ma intereseaza doar moderarea pe muzica. pe sex, doar daca nu se baga nimeni altcineva.

si cum repar io forumul, daca n-am drepturi de moderare? saua stept sa-l repari tu cu eliana si-mi dati pm?


daca ai idei de treaduri noi pentru muzica, baga aici

reparatul nu se face cu moderarea
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Iun 19, 2009 2:52 pm

bine, draga, te las pe tine ca ai mai multe idei. deci io vin cu ideile si altii cu moderarea nu? io creca cele 5000 de posturi ar trebui sa conteze, avand in vedere ca latra cainii a pustiu pe-aci. las ca vine baicsu cu ideile si raul cu niste threaduri gen autechre.

multumesc ca m-ati facut din nou membru special, macar atata. si succes noilor veniti cu mare experienta de moderat aparuti brusc datorita meritelor dintr-o alta viata!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Vin Iun 19, 2009 2:54 pm

bine, emy. considera ca reprosurile pe care ti le-am facut - tie - in privat s-au sters dupa postul de mai sus :)
personal ma intereseaza subforumurile pe care le-am avut :p (sper ca se mai stie sau macar se vede care sunt alea). si eventual filme, daca nu se ofera nimeni.
pot sa incerc sa te ajut semnaland si alte disfunctionalitati, de pilda nu merge functia de cautare decat daca o accesezi de pe pagina principala
numa bine in rest :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Iun 19, 2009 2:56 pm

o chestie simpla si de efect ar fi sa scoateti cacaturile de pop up si sa faceti sa mearga atasamentele.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Iun 19, 2009 2:57 pm

multumesc ca m-ati facut din nou membru special

numai si numai mie trebuie sa-mi multumesti pentru asta

[color="White"]n-am facut-o din vreo simpatie speciala, ci pentru cele 5000 de posturi[/color]

noilor veniti cu mare experienta de moderat aparuti brusc datorita meritelor dintr-o alta viata!

[color="White"]
(fara sa zic nimic de limba)[/color] te-as ruga sa incerci sa fii nitel amabil; nu are nimeni moderare, si nici nu se pune problema de merite; ce a fost (activitate si merite) este antichitate, a urmat un intunecat ev mediu, incercam (timid) o renastere

poti sa accepti macar ca intentiile sunt bune?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Iun 19, 2009 2:59 pm

accept, dupa cum vezi, am scris, inainte de-a afla ca-s iar membru special. adica am trecut peste o chestie imputita care mi s-a facut aici. (tot tie iti multumesc).

inca ceva: cu atitutidini de astea constipate, de morcovi stransi tare-n cur si zero umor, nu se reface nimica, decat, eventual, un forum de pocaiti. dar de ala exista deja unu.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Iun 19, 2009 3:04 pm

piskeshu scrie: o chestie imputita care mi s-a facut aici. (tot tie iti multumesc).


ti-am mai spus ca te inseli, dar cred ca nu poate sa te convinga decat cineva care iti arata extrasul corespunzator din admin log

dar as fi foarte bucuros daca am lasa animozitatile cunoscute si dezgropatul mortilor pentru alte locuri, iar aici sa vorbim despre ce e de facut de acum incolo
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Iun 19, 2009 3:06 pm

io v-as fi recunoscator sa permiteti si caterinca pe-aci. fara rictusuri de astea asupritoare, de don quijotzi si dulcinei virtuale.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Iun 19, 2009 3:10 pm

piskeshu scrie:io v-as fi recunoscator sa permiteti si caterinca pe-aci. fara rictusuri de astea asupritoare

din partea mea, glumeste cat poftesti, asta-i buna!

dar daca imi reprosezi mie ceva, zic ca e mai bine s-o faci in alta parte (ca daca nu-ti raspund, poate spui ca tac malc, ca-s vinovat si n-am ce zice, cand eu nu vreau decat sa nu incurcam discutiile, atata)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Iun 19, 2009 3:15 pm

sesizasem asa o atmosfera austera, de sala de mese monahala. alta idee buna: aduceti-l pe alex inapoi, o sa traiti mai mult cu 5 ani. si scoateti pop-urile nesimtite, altfel o sa cred ca vreti doar s-o faceti regina.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde nbm » Vin Iun 19, 2009 8:13 pm

oho, s-a facut update de vbulletin :D
si a aparut fereastra de quick reply. nu merge, dar e un pas totusi :)
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Sâm Iun 20, 2009 4:30 am

fereastra de quick reply. nu merge, dar e un pas totusi

cred ca s-a rezolvat; n-am testat peste tot, asa ca nu stiu daca mai sunt sau nu probleme pe undeva
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Sâm Iun 20, 2009 6:49 am

asdf test asdf asdf asdf

merge :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Invincible » Sâm Iun 20, 2009 8:14 am

mai ramane sa se vada avatarele si sa putem pune poze in culori.
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde nbm » Sâm Iun 20, 2009 11:50 am

deci merge
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Invincible » Lun Iun 22, 2009 7:23 pm

IOANA NICOL nu poate scrie
puteti s-o rezolvati? :D
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde eliana » Lun Iun 22, 2009 7:30 pm

semnalez aceeasi problema si pentru ard.na
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde kant emir » Lun Iun 22, 2009 7:48 pm

rezolvat cu ioananico (vaivaivai) si cu ard.na si cu inca niste multi
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eliana » Lun Iun 22, 2009 7:48 pm

mmtoti care nu primisera confirmarea pe meil.


deci da. puteti posta. nu?
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde ella87 » Lun Iun 22, 2009 8:55 pm

noi da.

dar ce sa postam? ce nu stiti voi mai bine si mai bine?
ella87
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Lun Noi 27, 2006 12:00 am

Mesajde Invincible » Lun Iun 22, 2009 9:23 pm

eu nu stiu nimic despre sport.
anul asta (sportiv), de cand cu vorbele "Craiova e pe val" am viziobat niste meciuri si retinut doar 5 nume legate de U Craiuva: Mititelu, Bornescu, Costea F. si Costea M. si Napoli care, zice-se, e un superantenor numai ca mititelu jigodelu' l-a concediat. A facut bine? Daca se mai pune si problema vanzarii fratilor Costea, cred ca la anul, pe vremea asta, o sa fim in B.

Dumneata, ce zici, mr. Krapulax?
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde ard.na » Lun Iun 22, 2009 9:53 pm

pupu hugu! eu postez! iiiiiiiiiiiiiiiii
Avatar utilizator
ard.na
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Iun 17, 2009 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Shaki » Lun Iun 29, 2009 5:27 pm

kanty am si eu o nelamurire la modul foarte serios. unde scrie in regulamentul ala - ma scuzi daca scrie si nu am vazut eu - ca nu sunt permise insultele, injuriile, vorbitul ca la mahala, intr-un cuvant ce se intampla pe fc inca de la deschidere? :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Iun 29, 2009 5:39 pm

Shaki scrie:unde scrie in regulamentul ala - ma scuzi daca scrie si nu am vazut eu - ca nu sunt permise insultele, injuriile, vorbitul ca la mahala, intr-un cuvant ce se intampla pe fc inca de la deschidere?


pai vezi asta:
3. Responsabilitatea continutului mesajului revine userului care l-a postat. Orice mesaj nepotrivit cu topicul sau cu forumul va fi sters sau mutat. Postarea repetata si insistenta a mesajelor nepotrivita va fi sanctionata. Nu se admit mesaje rasiste, xenofobe sau discriminatorii (oricare discriminare, fie ea legata de orientarea sexuala, de apartenenta la o zona geografica, la o religie sau la grupul de simpatizanti ai unui club sportiv, partid politic sau orice altceva), injurii la adresa altor membri ai acestei (sau a altora) comunitati.




iar daca nu se mai vad precizarile alea cu contabilizatul injuraturilor, este pentru ca ne-am cam lamurit ca nu se poate, intotdeuna, delimita joaca (cei care-si permit, intre ei) de agresiune (pica un user nou, si il ia viteazul la tavalit)


stai linistita, se va lamuri tot
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Lun Iun 29, 2009 5:42 pm

nu stiu daca e chiar indeajuns. ma refeream la partea cu insultele - cea cu mesajele xenofobe si etc, am inteles, e acoperita destul de bine. as vrea insa sa vad alb pe negru si mai adanc scris unde se prevede ca nu avem voie sa ne bagam pula unul in altul dupa bunul plac. si ca asta se aplica rigid si se sanctioneaza de la prima abatere. cred ca se stie destul de bine deja ce se permite si ce nu, si intre cine se permite si intre cine nu...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Sugestii si reclamatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron