2009 - moderatori

Vreti un forum nou ? Ati descoperit o problema cu siteul ? Nu va convine ceva ? Daca da ... asteptam aici mesajele ... (aici pot posta si userii banati)

2009 - moderatori

Mesajde kant emir » Mar Iun 30, 2009 3:00 pm

forumul este inca in reconstructie, dar majoritatea problemelor tehnice (este vorba, in special, de comenzile necesare moderarii) s-au rezolvat

se mai lucreaza la structura forumului: pe de-o parte pentru ca este mult haos si lipsa de organizare, si pe de alta parte pentru ca multe zone sunt depasite, sau este nevoie de altele

In conformitate cu cererile si nevoile actuale:
shaki va modera o parte a muzicii (partea cu care se impaca ea cel mai bine, si anume goth plus apropiatele); pana la finalizarea reorganizarii va avea moderare pe tot forumul de muzica, dupa care il va imparti cu alti colegi.


Lui baixinho © i se ofera moderarea pe (previzibil, nu?) sport (l-am cautat, pentru confirmare, dar nu mi-a raspuns; nu stiu daca sa zic tot previzibil).


De asemena am aprecia cunostintele (si temperamentul non-agresiv) useritei helga, pentru portiunile legate de vietatile si plantele cu care interactionam - dar, de asemenea, nu avem nicio confirmare.

eliana se va ocupa de jurnale

va mai fi nevoie de moderare pentru cinema, teatru, stiinte, social etc -se primesc si inscrieri/cereri pentru posturile existente, se primesc si sugestii pentru infiintarea de domenii noi (sau regruparea unora dintre cele vechi, de ce nu?)


(pentru cei interesati, importante sunt urmatoarele: compatibilitatea cu domeniul ales, conduita de user - prietenoasa si amabila - echilibrul si echidistanta; scopul moderari este evident: buna intretinere a sectorului moderat, mentienerea vie si vioaie a discutiilor, promovarea si imbogatirea forumului)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mar Iun 30, 2009 3:08 pm

kanty meir tu ce plm esti?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Iun 30, 2009 3:15 pm

kant emir scrie:(...)baixinho © (...) l-am cautat

da, sunt de acord. şi nu, nu am primit niciun pm.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde whatever » Mar Iun 30, 2009 3:22 pm

wtf, amu serios, dupa cat m-am chinuit sa tin in viata forumul asta de muzica (vedeti cine a fost cam singurul care a scris aproape un an pe melodii de moment), dupa cat m-am chinuit sa avem sectiunea vietii de electro si aia de recenzii, dupa ce am fost moderator patru ani pe rock international amu nimic macar asa de ochii lumii?

oricum nu prea mai e nimic de moderat, dar nu asta era faza ....
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde ZOROX » Mar Iun 30, 2009 3:38 pm

ba in plm, forumu asta e mort si voi va agitati cine sa-i tina lumanarea sau ce plm?

voi nu sunteti moderatori, sunteti bocitori ! haahhahahaha, ce-mi plac glumele mele
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Iun 30, 2009 3:38 pm

v-am cautat pe ym, pe ambii (baics si whatever)

scuze daca mi-am permis prea mult

(whatever, de la tine asta este abia primul semnal; din punctul meu de vedere poti sa te si apuci, imediat, sa te consulti cu shaki cu privirea la reorganizat muzica, nu e mare lucru sa capeti si accesul la butoane. si stiu si ca ai fost unul dintre putinii useri care au dorit mentinerea fanlcubului in viata)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde ZOROX » Mar Iun 30, 2009 3:40 pm

iti permiti cam multe kantemir pt statutu tau de vrajitor-depanator!
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde Invincible » Mar Iun 30, 2009 4:01 pm

eu vreau sa fiu mod pe stiinte. :D
stiu ce crezi despre mine kantemire, insa tine seama ca sunt om de cuvant
si daca spun ca voi respecta cele scrise mai sus, asa voi face.

daca nu vreti, nu insist.
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mar Iun 30, 2009 4:05 pm

dupa cum vad kanty esti discret, cu privire la functia de muist virtual. sterge-ti-ai mortii la cur.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Iun 30, 2009 4:07 pm

eu vreau sa fiu mod pe stiinte

pe tot forumul de stiinte nu cred

dar, daca ai o idee functionala (un subforum pe care sa crezi ca il poti conduce si dezvolta; nu stiu, orice, de la vreun "concurs de genialitati" pana la mai stiu eu ce motoare termice la care te pricepi tu. orice), eu (vorbesc doar in nume propriu, nu e decat parerea mea) cred ca e posibil sa primesti si moderare

te gandesti serios, vii cu un plan (treaduri vechi care ar mai fi actuale si care s-ar potrivi mai bine in ipoteticul tau forumulet decat in alta parte, plus ideile tale (despre care sa putem crede ca sunt interesante, atractive si functionale), te obisnuiesti cu ideea ca va trebui sa renunti la belicoşenie pe fanclub; daca iese "realizabil", eu iti promit ca o sa te sustin
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Mie Iul 01, 2009 8:15 am

pune cineva filmele inapoi va rog?
http://www.fanclub.ro/forumdisplay.php?f=26
pe threadu nou creeat, in susu paginii. sarumana
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde eliana » Vin Oct 02, 2009 9:40 pm

ca sa intregim putin echipa, anjin-san a intrat in randul moderatorilor.


fieful lui e forumul "mai in glumă, mai in serios". spor maxim si toate cele.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα


Înapoi la Sugestii si reclamatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron