fanclub vechi - fanclub nou

Vreti un forum nou ? Ati descoperit o problema cu siteul ? Nu va convine ceva ? Daca da ... asteptam aici mesajele ... (aici pot posta si userii banati)

Fanclub nou sau Fanclub vechi?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde anjin-san » Joi Ian 21, 2010 3:22 pm

in urma schimbarii fanclubului in actualul format, mai multe functii nu merg cum trebuie si mai multi useri sunt nemultumiti de noua fata a fc-ului. sunt destule neajunsuri (care se vor regla sau nu) pe care nu o sa le enumar aici, pentru ca au fost destule sesizari din partea userilor si inclusiv a mea.

ce vreau eu sa stiu este urmatorul aspect: daca userii o vor cere, se poate reveni la vechiul format? in acelasi timp astept si opiniile forumistilor daca vor sau nu sa se revina la vechiul format.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde kant emir » Joi Ian 21, 2010 5:18 pm

da' daca userii n-o vor cere?
da' daca o vor cere, dar n-or avea cui?


nu mai fi copil, nu esti intr-o organizatie democratica, unde parerea ta sa conteze; am impresia ca asa ceva nici nu exista
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde anjin-san » Joi Ian 21, 2010 5:28 pm

"nu mai fi copil, nu esti intr-o organizatie democratica, unde parerea ta sa conteze; am impresia ca asa ceva nici nu exista"
nu sunt copil, dar ma indoiesc ca nu conteaza ce vor userii. un forum fara oameni nu poate exista. sau poate da'......
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde dutchess » Joi Ian 21, 2010 5:33 pm

anjin-san scrie: destule neajunsuri (care se vor regla sau nu)

se regleaza, de ce nu ai rabdare?

ce vreau eu sa stiu este urmatorul aspect: daca userii o vor cere, se poate reveni la vechiul format?

:( nu am crezut ca exista atata reticenta la schimbare, desi unii m-au avertizat;
de ce nu vrei sa incerci sa dai o sansa noului format?
repet: noua fata a forumului era template-ul default al phpbb; spun era pentru ca s-a modificat si acum avatarul e pe stanga, asa cum ati cerut
Avatar utilizator
dutchess
Junior Member
 
Mesaje: 387
Membru din: Lun Noi 06, 2006 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde anjin-san » Joi Ian 21, 2010 5:52 pm

nu e neaparat vorba de vreo circumspectie vizavi de schimbare, ci doar ni (sau cel putin mie personal) pare caci vechiul format al fc-ului era mai bun, mai simplu, mai usor de scris pe el sau de inteles. dar mai astept ceva opinii (daca userii vor gasi thread-ul, caci la mesaje noi probabil nu le va aparea) si apoi mai vedem. :)
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde dutchess » Joi Ian 21, 2010 6:01 pm

stiu ca view new posts are o problema in sensul ca nu arata ultimele posturi scrise de la ultima logare; e o chestiune in lucru
Avatar utilizator
dutchess
Junior Member
 
Mesaje: 387
Membru din: Lun Noi 06, 2006 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde ella87 » Joi Ian 21, 2010 7:59 pm

anjin-san scrie: daca userii o vor cere, se poate reveni la vechiul format?

ala cu clasa muncituare, cu locomotive si alte animalutze? ar fi marfa! am face intalniri forumiste la million dollars si ne-am poza in draci.

nu merge view new posts, dar merge view active topics. un inlocuitor onorabil daca vrem sa vedem ce e nou.
ella87
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Lun Noi 27, 2006 12:00 am

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde eliana » Joi Ian 21, 2010 10:30 pm

nu merge view new posts, dar merge view active topics. un inlocuitor onorabil daca vrem sa vedem ce e nou.
:bounce:



cineva a observat.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde dutchess » Joi Ian 21, 2010 10:35 pm

sunt sigura ca toata lumea a observat, doar ca e mai usor sa te superi...
a, si pentru cei care nu au observat inca :) si pe homepage apar ultimele posturi din forum
thx ella87 pentru votul de incredere :-:
Avatar utilizator
dutchess
Junior Member
 
Mesaje: 387
Membru din: Lun Noi 06, 2006 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde eliana » Joi Ian 21, 2010 10:55 pm

daca as putea alege, eu as alege vbulletin.


pentru ca momentan asta nu se poate nu ma descurajez, si ma voi descurca aici asa cum pot.


dar asta nu inseamna ca nu as bate la cap persoanele responsabile sa se razgandeasca...



spor la toate. ne vedem maine,
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde anjin-san » Vin Ian 22, 2010 11:44 am

"doar ca e mai usor sa te superi..." by dutchess
dar daca va fi cazul, este mai greu sa recunosti ca ai gresit( e ceva omeneste) si sa revii la vechiul format?? ma repet, daca va fi cazul.
cat despre suparari, yo cel putin nu m-am suparat deloc, doar am facut unele remarci destul de obiective si pertinente cred eu despre noul look al site-ului.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde eliana » Vin Ian 22, 2010 12:11 pm

anjine...hai sa iti explic.


schimbarea actuala (buna-rea cum e ea), a implicat muuuulte ore de munca si de batai de cap. si o discutie pe tema asta, ar insemna:

1. o criza de nervi la nivelul programatorilor
2. alta la nivelul superiorilor
3. ...ai inteles ideea.


Momentan ar trebui lucrurile facute functionale aici (in aproximativ 2 sapt forumul momentan e functionatl, si in afara problemei de logare mai sunt putine de rezolvat). Ele vor fi rezolvate.. Habar nu ai ce enervanta pot fi cand vreau ceva...
:bounce:
Dar nici absurda nu am cum sa fiu.
Oamenii care muncesc la fanclub.ro au pe cap si portalul, nu numai forumul care e o mica sectiune.


Eu zic sa ne bucuram pentru o vreme de compania celorlalti forumisti, si pe fundal sa asteptam sa mai creasca putin numarul de vizite, popularitatea...Puneti si voi poze pe portal, etc...

Ca sa avem cum sa cerem ulterior vbulletin-ul la loc.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde dutchess » Vin Ian 22, 2010 12:19 pm

nu puteam s-o spun mai bine
Avatar utilizator
dutchess
Junior Member
 
Mesaje: 387
Membru din: Lun Noi 06, 2006 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde anjin-san » Vin Ian 22, 2010 12:22 pm

ce-ar fi sa-mi explici tu dutchess de ce e mai bun noul format?
totusi yo o sa-ti explic de ce e mai bun vechiul format:
- o parte din userii fc-ului (chiar semnificativa) sunt si merluci sau locmaniaci(inclusiv eu). noul format este total diferit de cele 2 site-uri. unii din ei vor renunta sa mai posteze aici venindu-le ceva mai greu. dar evident fc-ul isi permite sa piarda useri. sau nu?
-alti vechi useri ai fc-ului iar sunt obisnuiti cu vechiul format (acelasi argument ca la punctul 1 )
- vechiul format era mai bun, postarile pareau mai bine delimitate, toate functiile erau mult mai usor de accesat etc.

eliana* mai sunt destule de retusat nu doar o chestiuta doua.

daimon, eliana sau emire, chiar si tu dutchess, am nevoie de ajutorul vostru: modificati acest thread, in asa fel incat sa cuprinda si un sondaj, pt. a putea vota userii, cu intrebarea din titlu, adica ce vor userii, vechiul sau actualul format?
multam anticipat.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde dutchess » Vin Ian 22, 2010 12:49 pm

facut, vezi sus

cu placere :)
Avatar utilizator
dutchess
Junior Member
 
Mesaje: 387
Membru din: Lun Noi 06, 2006 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde anjin-san » Vin Ian 22, 2010 1:03 pm

sarumana, de ce nu e deschis votul, ca la sondajele obisnuite? sa vad cine a votat ce? daca-mi fac 10 nickuri si votez ce vreau yo?
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde eliana » Vin Ian 22, 2010 2:54 pm

clonele vor fi sterse si contul tau banat.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde anjin-san » Vin Ian 22, 2010 3:12 pm

eliana* nu ma obosesc. :D
dar daca as vrea sa ma agit cele10 sau 50 de nickuri nu vor fi clone, ci useri independenti, cat despre banarea mea........... :D: de fapt totul e posibil........
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde eliana » Vin Ian 22, 2010 3:24 pm

pai faci si tu niste scenarii...de mi-e si groaza.

(chiar, te-ai gandit sa scrii un SF? :D )
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde anjin-san » Vin Ian 22, 2010 3:28 pm

eliana, fc-ul nu-si permite sa ma baneze in acest moment, (oricum stii prea bine ca nu ofer niciodata motive pt asa ceva, indiferent de spatiul virtual pe unde umblu) dar in acelasi timp fc-ul nu-si permite sa se strumfe ceea ce se intampla in aceste momente cu forumul. ati facut o comparatie cu prezenta pe forum sa zicem in ultimele doua saptamani dinainte de schimbare si celelalte doua de dupa? n-o faceti. ce rost are?
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde anjin-san » Vin Ian 22, 2010 4:02 pm

si tare-as fi curios de ce ati votat pentru noul fc. eliana? dutchess? ceva detalii?
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde dutchess » Vin Ian 22, 2010 4:15 pm

mie imi place mai mult decat vechiul forum; e adevarat ca nu am stat la fel de mult pe vbulletin, dar nu mi se pare atat de grava diferenta; da, e diferit, dar nu e atat de complicat, doar trebuie sa (vrei sa) inveti sa il folosesti (just my 2 cents)
Avatar utilizator
dutchess
Junior Member
 
Mesaje: 387
Membru din: Lun Noi 06, 2006 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde anjin-san » Vin Ian 22, 2010 4:19 pm

"mie imi place mai mult decat vechiul forum" by dutchess
- si-n ciuda acestui fapt ai votat invers. sau nu?
Ultima oară modificat de anjin-san pe Vin Ian 22, 2010 4:21 pm, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde dutchess » Vin Ian 22, 2010 4:21 pm

nu ne intelegem - prefer actualul fc;
am explicat un pic mai sus de ce
Avatar utilizator
dutchess
Junior Member
 
Mesaje: 387
Membru din: Lun Noi 06, 2006 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde anjin-san » Vin Ian 22, 2010 4:28 pm

dap, am citit yo pe diagonala. ai dreptate.(greseala mea)
si totusi..... dar oare de ce ma lupt yo cu morile de vant? e bun actualul fc. grozav chiar.
ce rost are sa ma agit? incerc sa explic din toate punctele de vedere ca ziua la ora 15 e soare pe cer nu luna, folosesc argumente istorice,geografice, astrologice, stiintifice si orice altceva, daca dupa toate acestea interlocutorul imi spune : " ce frumoasa e luna" ce-i pot yo raspunde?
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde dutchess » Vin Ian 22, 2010 4:44 pm

nu, anjine...e vorba doar sa incerci sa gasesti si frumusetile noptii, macar o perioada
cine stie, poate o sa iti placa macar un pic :)
Avatar utilizator
dutchess
Junior Member
 
Mesaje: 387
Membru din: Lun Noi 06, 2006 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: fanclub vechi - fanclub nou

Mesajde kant emir » Lun Ian 25, 2010 2:10 am

duceso, nu nostalgia ne omoara, ci functionalitatea


daca ma muncesc de trei-cinci-sapte ori intr-o zi sa accesez fanclubul si nu reusesc mai mult decat (cel mult) o logare schioapa (adica nimic mai mult: nu citit, nici pomeneala de raspuns. ca nu pot, nu ca n-as vrea), de cate ori crezi ca o sa mai incerc? si daca vad ca toate-s cu dosu-n sus, si daca vad ca nu merge sa fac nimic, ce sa ma mai motiveze? ca nici macar logarea aia schioapa nu ma tine mult, ca pana se incarca pagina de raspuns la un topic, se scurge timpul si ma gasesc iar delogat


ei, daca toate astea merg impreuna cu observatia ca pe vbulletin nu era asa, ci era normal, e de inteles aversiunea pentru aceasta neghioaba si nejustificata schimbare? eu inteleg ca ai muncit, ca te-ai agitat (tu si colegii tai), ca ati facut tot ce v-ati priceput si ca ar fi culmea agasarii sa va treziti cu munca aruncata pe fereastra si cu forumul mutat inapoi pe vbulletin

(eu am activat si activez si pe forumuri cu phpbb, nu numai pe vbulletiniste; dar alea merg de vibreaza! si nu s-au schimbat peste noapte din ceva mai bun, ci asa au fost dintotdeauna)

dar cifrele ce zic? numarul de vizitatori care mai e, cum stam cu comparatia intre ce era inainte si ce e acuma?

ca poate de un carcotas ca mine sau ca anjinul (sau ca alti useri care scriu sau ar scrie) poate nu va pasa, dar de vizitatori nu cred ca va permiteti sa va lipsiti
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am


Înapoi la Sugestii si reclamatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron