Banner-ul de la Coca Cola

Vreti un forum nou ? Ati descoperit o problema cu siteul ? Nu va convine ceva ? Daca da ... asteptam aici mesajele ... (aici pot posta si userii banati)

Doriti sa puteti dezactiva banner-ul ?

Chestionarul s-a închis pe data de Sâm Iun 08, 2002 1:10 am

Da, vreau sa nu-l mai vad
4
36%
Nu, vreau sa ramana
6
55%
Nu ma intereseaza
1
9%
 
Voturi totale : 11

Banner-ul de la Coca Cola

Mesajde [P*D]Mahdi » Vin Mai 24, 2002 1:08 am

Am si eu niste nelamuriri cu acest banner :

In primul rand daca poate fi dezactivat. Nu de alta, dar e destul de enervant sa il tot vezi de cateva ori pe zi si devine agasant.
In al doilea rand de ce imi ramane o portiune din fereastra alba ?? Este exact portiunea in care a aparut banner-ul :-D. Sper sa nu fie din cauza ca folosesc Opera ???

Astept raspunsuri pls !!
The [P*D] will bring u all 2 your death, u hear me ?! All off U ! Aaaaaaa, don't mind that, i'm just insane !!
[P*D]Mahdi
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mai 22, 2002 11:18 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Rolf » Vin Mai 24, 2002 8:18 am

1. Nu pare sa se poata dezactiva (poate daca dezinstalezi flashu', habar n-am, la computere sunt spectator...), dar eu il suport fara probleme daca e sa fie numai pentru citeva zile. E pentru binele oamenilor care tin forumu in picioare.
2. Probabil pentru ca folosesti Opera. Io cu IE n-am probleme de genu asta.

Azi vad ca oricum nu mai e.

Si, oameni buni, click si voi, cind deschideti forumu, pe bannere si pe vot in top100. Nu pierdeti mai mult de 5 minute.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde gaga » Vin Mai 24, 2002 8:48 am

Rolf, ia incearca sa intri tu in Main Page sa vedem daca e sau nu.
Eu tot cu IE si nu se incarca toata pagina, tre' sa dai refresh la greu ceea ce inseamna ca daca vrei sa citesti si sa mai si postezi pe un subiect pierzi juma' de ora (onk, vali, KickAss au zis ca la ei e la fel). Nu mai vorbesc de moderare.
Adica placinta aia e marfa facuta dar pune in dificultate folosirea forumului.


Si, btw, asta e subiect de "sugestii, probleme si reclamatii" deci: se muta acolo.
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rolf » Vin Mai 24, 2002 9:22 am

Da, la mine se incarca numa pe prima pagina, da n-am nici o problema cu el. Absolut nici una, mi se incarca toata pagina, si pe dialup acasa, si pe cablu sau satelit sau ce dracu am la servici. Cred ca l-am speriat si nu-mi mai face probleme....

La inceput, cind aparea oriunde, era nasol cind vroiai sa scri pm sau sa raspunzi la un post, ca daca aparea peste casuta de editare uneori nu mai puteai scrie nimic, nu mai aparea cursoru.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Sopra Tutt1 » Vin Mai 24, 2002 12:06 pm

da, bannerul cu coca-cola apare doar pe pagina principala.... cei care zic ca din cauza lui nu poa sa navigheze ori abereaza ori trebe sa isi ia o linie internet mai scumpa.

Cat despre moderare... e asa cum o facetzi voi, pe fiecare forum in parte... asta comunitate am reusit sa o formam, asta o avem.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde vali » Sâm Mai 25, 2002 6:15 am

Initial trimis de Sopra Tutt1
trebe sa isi ia o linie internet mai scumpa.


ar fi o idee, eu de ce nu m-am gandit la asta???

cred ca o sa imi scot nevasta la produs :evil:
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Sâm Mai 25, 2002 12:45 pm

deci aberai?
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde vali » Sâm Mai 25, 2002 6:57 pm

da lojic

eu incerc sa iti zic ceva serios si tu nu poti face diferenta

crezi ca daca as putea nu mi-as pune si eu un cablu, sau fibra ceva?

e ilojic sa imi ceri mie, ca si altor 200 de useri sa ne schimbam conexiunea la net
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Sâm Mai 25, 2002 7:55 pm

mai... eu am zis destul de simplu ceea ce aveam de zis... ramane sa te lamuresti cu xkran pe celalalt subiect despre afisarea bannerului.
Cred ca bannerul cu coca-cola de pe centru apare ultimul.

Cat despre conexiune, nu am cerut nimanui sa isi faca upgrade si nici nu desconsider pe nimeni pe tema asta... adica daca mai apar probleme la faza cu bannerul si trebe sa mutam serverul in SUA, o sa le cer sa faca upgrade celor care au vrut fara banner.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde vali » Sâm Mai 25, 2002 9:36 pm

laba trista 1
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde vali » Sâm Mai 25, 2002 9:37 pm

laba trista 2
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde vali » Sâm Mai 25, 2002 9:39 pm

laba trista 2

in concluzie: ramane cum am stabilit
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

neintelegere si necooperare!

Mesajde Snicks » Sâm Mai 25, 2002 10:32 pm

De ce nu sunteti si voi intelegatori?
Baietii astia platesc o gramada de bani sin buzunar doar pt site-ul asta ca sa ne simtim cu totii bine. Si acum, tot din cauza voastra, ca sunteti prea multi, a venit timpul sa plateasca mai mult, si singurul profit nu poate fi decat din reclame. Baietii au fost mereu intelegatori si v-au ascultat probeleme. De ce nu vreti sa cooperati si sa-i ajutati , pe ei si pe voi? Daca banerul dispare, e posibil sa dispara si site-ul , sau sa mearag foarte prost? La urma urmei tot acolo ajungi, ba chiar e mai bine cu bannerul... Mie imi merge chiar bine acum apare, dispare, si totul e ok. Preferati sa apara intre fiecare mesaj si reply, sau sa fie ecranul taiat in 2 si o jumatate sa fie rosie sa scrie Coca Cola?

M-am bagat si eu acum, sper sa nu va suparati pe mine ca v-am spus dar Sopra merita si el putina intelegere dupa tot ce a facut!

Multumesc
Snicks
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mar 07, 2002 2:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Aliosha » Sâm Mai 25, 2002 10:42 pm

Snicks noi stim foarte bine ce eforturi depun Sopra si xran si intelegem dar threadul a fost creat acum cateva zile cand pleasca cu coca cola aparea la fiecare nou link, unii neputand sa mai posteze de pe vonectie dial up. Dupa ce s-a remediat problema (apare doar odata) nu s-a mai plans nimeni de nimic.
Este o mica diferenta.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Aha OK

Mesajde Snicks » Dum Mai 26, 2002 9:34 pm

Pai OK atunci... mi-am spus ei eu punctu de vedere :>
Snicks
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Mar 07, 2002 2:58 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Sugestii si reclamatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

cron