"Justitie nedreapta pe forumul Fanclub" se intoarce

Vreti un forum nou ? Ati descoperit o problema cu siteul ? Nu va convine ceva ? Daca da ... asteptam aici mesajele ... (aici pot posta si userii banati)

"Justitie nedreapta pe forumul Fanclub" se intoarce

Mesajde Mr Hyde » Joi Mai 29, 2003 11:15 pm

Buna ziua stimati vizitatori ai (sub)forumului "Barfe Online". Dupa cum probabil stiti acest forum este inglobat intr-unul mai vast, http://www.fanclub.ro/index.php , al 2-lea forum ca numar de vizitatori din Romania. Fanclub se doreste a fi un loc de intalnire a fanilor muzicii in general, avand subforumuri dedicate anumitor genuri si anumitor formatii din muzica autohtona sau straina. Pana aici toate bune si frumoase, insa din pacate aparentele inseala. Dar sa nu o mai lungim si sa trecem direct la subiect:

Acum cateva zile am avut indrazneala sa initiez un temerar proiect pe acest minunat portal numit fanclub, propunand crearea unui fanclub ASIA, in umila mea opinie cea mai demna reprezentata a muzicii de calitate romanesti. Imediat o serie de prieteni mi s-au alaturat in incercarea de a ii determina pe administratori sa ne indeplineasca dorinta. Iata si link-ul catre thread:

http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&threadid=7426

Da, ochii nu va inseala, incredibilul s-a produs, thread-ul a fost inchis... iar explicatia e cel putin ciudata: it has gone too far ( btw, poate-mi traduce si mie cineva, ca nu prea le am cu franceza).

Crima infaptuita de bestia cu chip de inger, omul cu o mie de nume, care de care mai sugestive ( as remarca in primul rand nick-ul "paranoia") nu a fost reparata, in mod inexplicabil, nici de administratorul cel mai mare si tare, aka xkran, desi pe alte thread-uri el vorbeste despre toleranta pentru toate genurile muzicale. Nu, nici xkran nu a redeschis topic-ul... in schimb iata ce ne propune ca alternativa viabila:

http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&threadid=7561

Aceasta este pe scurt trista si in acelasi timp infricosatoarea poveste ce s-a petrecut in altfel linistita noastra urbe. In speranta de a gasi macar aici un pic de intelegere am cutezat sa deschid acest subiect. Astept pareri si sustineri din partea voastra!
Cu drag, al dumneavoastra Mr Hyde
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Joi Mai 29, 2003 11:18 pm

stii ca as putea sa sterg si topicul asta?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Joi Mai 29, 2003 11:19 pm

si ai dovedi o lipsa inexplicabila de simt al umorului
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Io is de acord...

Mesajde Love2Fly » Joi Mai 29, 2003 11:32 pm

Da domne! Ce zice Mr Hyde e foarte adevarat.
Nu ca sunt eu fan ASIA, nicidecum, insa se pare ca "libertatea de exprimare" e cam ingradita pe acest forum si asta e nashpa....e tirania prea mare domne'! Nu se mai poate asha ceva! Tineretu' din ziua de azi nu mai are obraz domne'!

Ia gata domne' ori faceti o remaniere a adminilor ori facem greva toti userii!:)
Sustineri?
:con:
p.s:Sper sa nu ma banatzi pt instigare la "anarhie forumista"
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Joi Mai 29, 2003 11:40 pm

Da domne, sa fie schimbati toti adminii ... javrele dracu !
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Joi Mai 29, 2003 11:44 pm

sa fie schimbati toti adminii

Eh...nici chiar asha...
Numai bulangii aia care ingradesc "libertatea constitutionala de exprimare a propriei pareri"
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Joi Mai 29, 2003 11:53 pm

Ma, acum serios. sper sa nu degenereze discutia :D Tot ce vreau e redeschiderea thread-ului!
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Mai 29, 2003 11:58 pm

Hyde, ce a propus xkran nu era o alternativa...

stiu ca ai scris la misto insa poate ca deaia ti-a si inchis vali threadul (cel cu asia). Nu reiese daca vorbesti serios sau faci caterinca.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde RooT » Vin Mai 30, 2003 12:10 am

Mr. Hyde ... reclamatiile rog sa fie facute pe sugestii si reclamatii ... chiar daca sunt facute altundeva ... mere (da nu prea :) ) .. da nu pe barfe online ... din simplu motiv ca acel forum apartine pe moment altui site iar ceea ce faci tu este defapt (si involuntar) furt de useri pe fatza (in favoarea mea :) .. dar tot nu e ok).

Referitor la forumul ASIA ... acu cateva zile am vorbit toti adminii despre situatia forumurilor propuse si despre situatia forumurilor noi. Printre propunerile de forumuri pe admin a fost si cea a forumului ASIA. Of course nu aveai de unde sa shtii asta ... oricum .. ce e sigur este ca se va schimba regula de creare a forumurilor noi ... in ce sens nu shtim inca sigur deoarece discutia e in desfasurare ...

Referitor la subiectul despre forumul ASIA la care faci referire, sunt convins ca nu a fost inchis din "ura" adminilor pt. formatie sau a fanilor ASIA :) ... oricum ma voi uita si eu la subiect si cred ca daca se elimina elementele "cauza" a inchiderii ... discutia poate fi redeschisa.

Ti se pare corect asha ? :o
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Vin Mai 30, 2003 12:21 am

Ie bine ma, da' parca dadea mai misto pe "Barfe" :D

Nu reiese daca vorbesti serios sau faci caterinca.

Aliosha, tu ce crezi? Si in fond un forum la misto chiar poate fi o treaba interesanta, ce va costa?
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Vin Mai 30, 2003 12:27 am

Initial trimis de Mr Hyde
Aliosha, tu ce crezi ?


pai tocmai deaia nici nu a fost facut pana acum.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde RooT » Vin Mai 30, 2003 12:27 am

Problema mishtoului e foarte complexa :) ... tu nu ai de unde shtii ce cred eu de fapt ;) ... asha ca mai bine te legi de ceea ce scrie .. nu ceea ce nu ... :a ... Oricum ASIA e o super formatie :) .. sunt un fan al lor ... pacat ca a plecat britney .. favorita mea ...
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Vin Mai 30, 2003 12:49 am

Lasa xkrane, te consolezi cu niste manele :D
Pai Aliosha, oi fi zis io la misto, da sigur exista si fani ( o stii p'aia cu pentru orice orori exista amatori :yD)... in felul asta iesim toti castigati: apar membrii noi pe fanclub, eu ( si nu numai, iti dai seama ce potential de amuzament exista daca te uiti la threadu' cu Hodoronk-Tronk) ma distrez, voi depuneti un efort minim. In plus avem deja si un moderator votat, in persoana Nightwishei.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde RooT » Vin Mai 30, 2003 12:52 am

nu uita de independentza forumurilor ... :) ... sa nu iti iei un ban pe ipoteticul forum ASIA :o de la moderator ...
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde vali » Vin Mai 30, 2003 4:25 am

mrhyde, ce s-a intampla, nu mai e topicu pe barfe online?
sa notam cu #1 aceasta faza absolut lameristica. ai auzit ca acolo e libertate. probabil este. ai mai auzit ca eu am avut niste probleme pe acel site. si asta e adevarat. dar sa pui topicul asta acolo e chiar prostie. ca sa nu mai vorbim de lipsa de respect fata de colegii mei admini (nu de mine)

forumul asia a fost perceput ca o gluma, o kterinca avansata, care ar fi trebuit mutata pe averatii din secunda 2. sa notam aceasta scapare a adminilor cu #2

voi v-ati batut joc si noi am tolerat. cine? tu si noul tau amic Love2Fly. si acum plangi dupa ce tu ai inceput (sau continuat) misto-ul. asta e faza lameristica #3

te iei de mine fara sa iti fi facut nimic. faza lameristica #4

felicitarile mele

(ps: asta e doar un post de bagare in seama)
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Vin Mai 30, 2003 4:45 am

Vali, pe bune, esti penibil. Ti-am mai spus cum e cu luatul prea in serios, vad ca n-a folosit. As putea sa iau pe rand si sa desfiintez fiecare asa zis punct al tau, dar nu vreau sa ma lansez in polemici ridicole...din punctul meu de vedere discutia e incheiata.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Vin Mai 30, 2003 4:55 am

stii de ce era popular gaitza si emisiunea lui?
ca te punea sa te duci la dictionar, s ate citesti. asta vreau si eu sa fac: sa te fac sa iti dai seama ca (1) esti mai mult decat penibil si (2) nu ai ce sa (imi) faci

Initial trimis de Love2Fly
Numai bulangii aia care ingradesc "libertatea constitutionala de exprimare a propriei pareri"


adica eu? fii mai clar, te rog
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

2076

Mesajde baixinho© » Vin Mai 30, 2003 8:45 am

mai nene, pe bune, eu chiar voiam un forum ASIA, evident subforum "Pop si Dance romanesc".
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am


Înapoi la Sugestii si reclamatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori