OBIECTIVISM pe forum? din parti....

Vreti un forum nou ? Ati descoperit o problema cu siteul ? Nu va convine ceva ? Daca da ... asteptam aici mesajele ... (aici pot posta si userii banati)

OBIECTIVISM pe forum? din parti....

Mesajde Love2Fly » Mar Aug 05, 2003 1:07 am

Mda.....deschid acest subiect nu ca sa fiu "un antipatic constant" pe acest forum ci pt a deschide putin ochii.
In ultima vreme au aparut o gramada de threaturi subiective gen: "despre Moshul", "acasa la Aliosha", etc....nu zic ca nu sunt bine venite astfel de subiecte insa consider ca ele ar trebui puse toate intr-un singur subiect legat de "viata si activitatea userilor"....practic majoritatea subiectelor de pe Kterinca sunt ocupate cu discutii si impresii pe care le au 10 useri mai cunoscuti ai forumului.
Bine, bine....dar eu....anonimul vesel unde mai postez daca voi creati discutii cu circuit inchis? Ce pot sa scriu eu despre casa lu' Aliosha daca nu am fost acolo? ce pot sa zic de Moshu daca nu-l cunosc? si nu mi-o luati in nume de rau dar eu sunt o mica particica din cei 3000 de vizitatori zilnic pe care ii are forumul.
Ce ziceti? am dreptate? sau imi iau BAN?:a
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Aug 05, 2003 1:19 am

nu suntem noi de vina ca tu iti traiesti viatza in anonimat. nu ti-a interzis nimeni sa deschizi un subiect numit : "acasa la Love2Fly".
daca ai ce sa povestesti....esti invitatul nostru !

ma mir ca .......critici astfel de subiecte care aduc un plus forumului....si unde se scrie pe rupte....si nu critici subiectele de 2 bani care nu aduc nimic nou si nimic bun !

nu cred ca am interzis nimanui sa povesteasca ceea ce face. de exemplu Nicholas si-a deschis un subiect numai al lui in care ne povesteste despre vacantza sa....care a fost cu adevarat minunata. un excelent subiect !

Love2Fly....eu cred ca a vorbit invidia din tine ! sau probabil te gandesti ca ocupam spatiu inutil pe server...cu subiectele in care ne povestim viatza ?

despre intalnirle forumiste avem voie sa povestim ? sau stergem subiectul ala ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Nu mah nu!

Mesajde Love2Fly » Mar Aug 05, 2003 1:27 am

Nu mah nu a vorbit nici o invidie...numai ca eu ca simplu vizitator intru pe site, dA? vreau sa scriu pe un subiect.....daca scriu pe Barfe unde sunt destule subiecte sunt categorisit user de mana a doua. Vreau sa scriu si eu pe kterinca.....nu prea am unde....pt ca toate sunt discutii intre cei 15 useri....ce fac? ma bag ca musca in lapte? nu cred...
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Aug 05, 2003 1:30 am

aha...intelg. sugerezi ca respectivii 15 useri sa nu mai scrie...ca sa poti scrie tu.
ok !


sau sugerezi...sa te invitam si pe tine la urmatoarea betie de la Aliosha de acasa ? ...ca sa ai si tu material de scris.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Da mah...

Mesajde Love2Fly » Mar Aug 05, 2003 1:37 am

Eu zic sa se mute toate subiectele intr-un singur thread sau intr-o categorie a forumului ca sa nu mai ocupe loc pe Kerinca si tu o dai in diverse cu invidie....am dat si eu o sugestie....despre a sta e vorba aici? despre sugestii!
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Aug 05, 2003 1:43 am

am inteles. te deranjaza cele doua subiecte. unul despre mine deschis de eyewitness (in care se scriu kterinci de o finetze pe care probabil nu ai perceput-o) si unul despre "acasa la aliosha" deschis de marian jan (subiect pe care au scris o gramada de oameni.....care nici nu il cunosc pe aliosha.)
A...si probabil subiectul "noapte buna , nightwish" , dechis de SOD....un subiect care a prins la zeci de oameni.....cele 3 cuvinte din titlul sau devenind un laimotiv.

afla...ca in programul viitor avem subiecte gen : "acasa la Moshu" , "in bucatarie la Regina Matrashita " , "o noapte alaturi de Jasmyna" , "o zi din viatza lui baixinho" si nu in ultimul rand : "eyewitness....de la soldat la mareshal e doar un pas" .

multumit ?

acum permite-mi sa ma duc la culcare. nu am chef de cearta la 3 dimineatza.

Gabriel
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mah, ce sa zic?>

Mesajde Love2Fly » Mar Aug 05, 2003 1:54 am

Eu ti-am zis opinia mea....eu am pus cativa amici sa intre si ei pe forum si mi-au zis astia a doua zi: "ce sa scriun nene acolo ca e un forum cu circuit inchis" ..
Nu are rost sa te enervezi Moshule ca da crampe la stomac...si nu mi-o lua in nume de rau insa nu numai aia 15 fact toate posturile pe forum....
Ma uit in "traffic" si vad ca sunt 3000 de accesari zilnice....asta da de gandit nu?
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Aug 05, 2003 2:00 am

eu mi-am pus un amic sa scrie...in spetza userul Eufrosin Poteca...si lumea a inceput sa-l voteze la forumistul lunii , desi abia a intrat pe acest forum.
asta da de gandit , nu ?

lunar se fac concursuri care nominalizeaza cel mai bun debutant. asta da de gandit , nu ?

cu totii am fost noi pe forum..dar ne-am integrat . asta da de gandit , nu ?

vad zilnic...cum oameni necunoscuti ajung sa aibe 500 de posturi. vad zilnic cum mai adaug un prieten pe lista , prieten facut pe forum.
in fiecare spatamana...cunosc personal un forumist nou !

asa ca ..permite-mi sa iti spun : du-te si tu la culcare , ca nu stii ce spui !

Noapte buna , Love2fly !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Mar Aug 05, 2003 2:08 am

:) No bini :)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Re: OBIECTIVISM pe forum? din parti....

Mesajde eyewitness » Mar Aug 05, 2003 7:53 am

Initial trimis de Love2Fly
Ce pot sa scriu eu despre casa lu' Aliosha daca nu am fost acolo? ce pot sa zic de Moshu daca nu-l cunosc?

pai si cine fuse in casa la aliosha? foloseste-ti imaginatia si scrie. majoritatea care au postat pe acel thread nici nu-l cunosc pe aliosha ....moshu ? nici nu trebe sa-l cunosti pe moshu ca sa-ti dai seama cine este. are atatea caracterizari pe acest forum incat poti scrie absolut ce vrei despre el. poti scrie un roman in 5 volume. si inca ceva , chiar la multi din cei 15 pe care-i numarasi tu ne pare rau ca f multi nu isi iau inima in dinti si apeland putin la imaginatie,umor si buna dispozitie nu "ataca" aceste subiecte...vina e a ta sau a celor care refuza sa posteze avand impresia ca sunt forumuri inchise. un umor fin nu deranjeaza pe nimeni, in special pe mine sau moshu sau alin sau mai stiu io cine...asa ca succes si te asteptam cu idei, threaduri ,posturi si mult umor.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

love2fly,tata...

Mesajde marian jan » Mar Aug 05, 2003 1:51 pm

sa inteleg ca pe tine te deranjeaza subiectele acasa la aliosha sau intamplari din viata OM.2 puncte de vedere:ignora-le.nu poti pretinde ca nu ai unde sa scrii pentru ca exista 2 subiecte de acest fel.adica nu poti sa scrii tu pe "scarba de romania"(de ex) pentru ca exista alea acolo?sau deschide altele.in al doilea rand,daca te-ai screme mai mult,ai vedea cum sta treaba cu subiectele alea.pot sa iti spun ca "acasa la aliosha" nu e deschis de mine,e deschis de moshu de pe contul meu.si mult mai multe chestii legate de ele.incearca sa nu mai faci pe victima,scapa de inferioritatea asta idioata.si nu ma supara,ca acu fac subiect "la alin la slatina " :)
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Re:

Mesajde Ayrton » Mar Aug 05, 2003 3:22 pm

Initial trimis de eyewitness

moshu ? nici nu trebe sa-l cunosti pe moshu ca sa-ti dai seama cine este.


Are dreptate eye, nici eu nu-l cunosc personal pe Moshu sau pe el, dar asta nu ma impiedica sa glumesc cu ei, sa-i consider baieti valabili, sau sa ne mai ironizam un pic pe forum pe diverse teme, si chiar ii consider prietenii mei chiar daca nu-i cunosc. Vrei sa scrii ceva pe topicul ala, scrie, si radem si noi daca e o gluma buna sau facem caterinca daca e o prostie... Nu-ti place topicul ala? Nu scrie, ai la dispozitie 1000 de alte threaduri pe care sa le dezvolti cu prietenii tai care au impresia ca e un forum cu circuit inchis... (asta chiar cred ca e o gogoasa... nu vad pe cineva zicand asa ceva...)

PS: Hai sa facem un thread "Love2Fly & his frends" si sa poata sa scrie si Zburatorul cu ai lui ce vor si unde sa vedem daca alti useri gasesc cum sa se bage in seama... Il face cineva?
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Mar Aug 05, 2003 9:23 pm

Gata domne! Sunteti fericiti? Inca o data ati gasit un prilej sa ma blamati...de ce? probabil ca v-ati simtit atacati. Anyway...fuck it!
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde vali » Joi Aug 07, 2003 7:41 pm

nenea love2fly, nu exista obiectivism. orice ai face sau ai scrie este influentat intr-o masura mai mica sau mai mare de subiectivism. trust me, sunt jurnalist, stiu ce zic.

baga-te in seama. crezi ca daca nu te bagi in seama, o sa vin io sa te iau de acasa sa te aduc la bere?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Joi Aug 07, 2003 9:18 pm

Hai mai oameni buni....eu am zis doar sa concentrati toate subiectele legate de useri intr-un loc separat (eventual o noua sectiune in forum)....chiar asha de rau am gresit ca am dat o sugestie? Daca vroiam sa ma bag in seama veneam la intalnirile forumiste...
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

no offence love2fly

Mesajde gabuba » Joi Aug 07, 2003 9:19 pm

pai eu asa, deci parerea mea, asa ca om, ca simplu utilizator al fanclubului ce sa zicem ca nu le am cu userii, nu ii cunosc, nu am habar de persoanele lor. corect pana aici, da?
pai intru si eu pe sugestii si reclamatii si gasesc un subiect ceva despre obiectivism ce se refera la subiectele nu shtiu care... sunt derutat. Pai ma intreb eu asa, cu un umil ce sunt nu trebuia tu sa-ti incadrezi opinia undeva la Astept sugestii de la voi?
No bini sa deschide fiecare cate un subiecte pentru ce il doare.
Faci exact ceea ce critici.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Joi Aug 07, 2003 9:23 pm

Daca il puneam acolo nu ma lua nimeni in seama....acolo se pun chestii de genu': "vezi ca vreau sa-mi pui si mie un site pe forumul meu" Capisci?
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Joi Aug 07, 2003 9:41 pm

pai bine ma, ca daca foca [c.b. - c.e.] ai, si altii asemenea bagau subiectele lor pline de esenta filosofica in gramada gen say what's, sau orice altceva nu ar fi fost luate in seama... ca deh era prea mare harababura.
vezi tu love2fly, uneori daca taci, ramai filosof. Vorba aia...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde angus » Vin Aug 15, 2003 11:12 am

Love2Fly, trece-te al shaishpelea pa lista, ca daca nu te treci tu n-o sa te treaca niminea, ashea ie jocu asta, io meam dat seama acu freun an, cand am avut aceeash problema ca tine, sa spuie sincer moshu daca nu iam dat pemeu pa acceash tema pa care batzi tu moneda. atunci in fruntea listei ierea DANA. negreshit ca lista ierea alta decat acum. contrar parerii lui Gabyzzu mai sus aliniat la start io zic ca problema ta ie mai mult imaginara, shi ca nutzi trebe decat un hei-rup ca sa bagi un post competitiv in casa lu aliosha. (tu chiar crezi ca aiu shi cu moshu a fost impreuna la zoo shi la gradina botanica?!)
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest


Înapoi la Sugestii si reclamatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron