Care este limita superioara a aberatiilor pe forumul de aberatii?

Vreti un forum nou ? Ati descoperit o problema cu siteul ? Nu va convine ceva ? Daca da ... asteptam aici mesajele ... (aici pot posta si userii banati)

Care este limita superioara a aberatiilor pe forumul de aberatii?

Mesajde eyewitness » Vin Oct 10, 2003 12:40 pm

stimati forumisti,

am asistat azi la o decizie a administratorilor care mie cel putin mi s-a parut ciudata daca nu ,aberanta . userul sod a primit ban o saptamana pentru deschiderea a "n" subiecte aberante pe forumul de aberatii. am incercat sa gasesc logica acestei masuri si sincer oricat m-as screme sa vin cu o judecata limpede mi-e imposibil. am citit si regulamentul forumului si nu se face nici o referire la gradul de aberare pana la care se poate abera pe forumul de aberatii. considerand ca iq-ul meu tinde spre minus poate este cineva pe acest forum sa-mi dea o explicatie logica...

multumiri anticipate

ps. imi asum riscul inchiderii acestui subiect cat si al banului...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Oct 10, 2003 1:04 pm

simplu: erijarea anumitor fortze nenaturale descarcate pe fanclub.ro in interpretari biblice de tip "crede si nu cerceta" sau in explicatii de bodyguardu' din club A, "d'aia asa c'asa vreau io".

peseu: citesc din nou postul de deasupra ... "am asistat azi la o decizie a administratorilor" ... aaaa, administratori? sunt mai multzi? :con:
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde angus » Vin Oct 10, 2003 1:11 pm

shi sa mai mira dupaia ca de ce suntem unitzi ajtia din clasa muncitoare. pai pe scurt shin doo vorbe, pai uite, daia! daia nare ursu coada!
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

ce am inteles

Mesajde nocturna » Vin Oct 10, 2003 1:27 pm

adica daca vine un mishu (vorba danei) minte-ngusta si dejete slobode si injura nushtu ce forumist, de nushtu ce membru al familiei sale, de nushtu ce grad, primeste 7 zile ban. corect? corect. si vine SOD si deschide treduri aberante pe kterinca si aberatzii, treduri care la o adica erau mistouri mai mult sau mai putin subtile la adresa altor tredur' de acelasi gen si care au fost acceptate: 'top 5 forumisti care au fost si vor fi si de acum inainte" si primeste tot 7 zile ban!
da, mi se pare corect. egalitate ca doar d'aia e libertate.

peseu: moshule, o mica precizare, krossfire a deschis cele mai multe subiecte aberante, retarde pe alte forumuri decat cel de kterinca! asadar, comparatzia ta e cel putzin...neinspirata.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde neatza » Vin Oct 10, 2003 1:53 pm

eo am doar o singura intrebare: cu ce era mai prejos sondaju despre "top 5 forumishti cu care ash bea o bere az" fatza de "top 5 forumishti cu care am vorbit pe YM"?

shi daca a fost shters unul dintre ele, de ca n-a fost shters shal doilea, shi daca unu shia loat ban...
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde dinu » Vin Oct 10, 2003 4:40 pm

Si care eu am facut sondaj cu "cum plac tzatzele fierte forumistelor" ca pereche la "cum plac ouale ferte forumistilor" si mi la sters, asta-i viata, asta-i trai, daca nici forumu de aberatii nu mai i de aberatii, se duce lumea de rapa, asa sa stii. O sa vorbim pe aberatii despre vreme si floarea calotaaaaaaahhhh ce bun era forumu' ala de scandal care a disparut mai demult... Ca ma lua somnu'. Va pup.
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Vin Oct 10, 2003 5:54 pm

deja-vu

SOD o comite, eye face thread sa ii ia apararea.

Referindu-ma strict la voi cred ca stim impreuna cel putin 3-4 ocazii in care meritati ban si nu vi s-a dat. Anu asta SOD cred ca a fost cel mai favorizat user de pe fanclub si tin minte ca il banam doar cand era varza prea mare si nu nu se mai putea face nimic.
Si cu tine eye s-a intamplat de vreo 2 ori la fel si s-a procedat similar.

Ma iei cu regulamentu ? Pai unde era regulamentu ala cand era vorba de voi ? Tot la aprecierea noastra ramanea. Suntem subiectivi si o sa fim, in anumite limite.

Si cu sondajele alea... a facut 10-15 , da pula mea, ne mai oprim si noi, nu ?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Oct 10, 2003 10:05 pm

Aliosha, inca de cand am dat banul am prevazut ca eyewitness va deschide un subiect pe reclamatii. Probabil se crede avocatul forumului. Iar toti ceilalti l-au urmat asemeni unui card de gaste, care merg ca oarbele dupa gascanul sef. Nightwish care mereu doreste sa iasa in evidentza, indiferent de problema propusa ...angus care probabil se plictiseste la serviciu , neatza care nici el nu stie ce vrea..si dinu care imi reproseaza ca i-am sters un subiect in care se intreba daca ne plac tzatzele fierte la femei.

Sa revenim la eyewitness. Daca Gabizzu sau monk ar fi facut ceea ce a facut SOD....eye cu sigurantza m-ar fi asaltat cu pm-uri si mesaje de YM....pentru a-l bana pe cel in cauza 1 luna de zile.

Vorbesti de regulament , eye ? Mi se pare o nerusinare. Dupa regulament..tu si prietenul tau SOD...ar fi trebuit sa fiti banati pe viatza. O sa vezi tu ce inseamna regulament....daca asta iti doresti.

Bagati-va mintiile in cap , oameni buni....ca nu suntem la gradinitza ! Nu mai luati drept prosti administratorii acestui forum !

Va multumesc pentru atentie !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Oct 11, 2003 10:18 am

stimati administratori aliosha si moshu,

o sa va iau pe rand (moshule nu te gandi la prostii ca socotesc c-ar fi pacat sa umplu pula de cacat).

aliosha,
SOD o comite, eye face thread sa ii ia apararea

da aliosha si mi se pare foarte normal sa fie asa pentru ca sod imi este prieten in viata reala , lucru cu care io personal ma mandresc . stii ce e aia prieten? daca duci lipsa de asa ceva e normal sa faci aprecierile pe care le-ai facut.

Referindu-ma strict la voi cred ca stim impreuna cel putin 3-4 ocazii in care meritati ban si nu vi s-a dat

aliosha aceasta afirmatie este gratuita si nu denota decat o infantilitate in gandire comparabila doar eventual cu cea a moshului care reprezinta limita inferioara a acestui proces. sa te bati cu pumnu in piept , vai doamne ce am facut io pentru voi, cat v-am protejat si acum sa ne scoti ochii cu treaba asta nu cred ca este produsul judecatii tale pentru ca ar veni in contradictie cu acel aliosha pe care l-am cunoscut in vara asta...

Si cu tine eye s-a intamplat de vreo 2 ori la fel si s-a procedat similar.

am rugamintea ca de acum incolo sa ma banezi ori de cate ori consideri ca este cazul. am depasit stadiul in care sa accept favoruri pentru care ulterior sa mi se scoata ochii.

Ma iei cu regulamentu ? Pai unde era regulamentu ala cand era vorba de voi ?

referirea la regulament am facut-o pentru ca din punctul meu de vedere cat si al altora dupa cum ai vazut, banarea pe aberatii pentru deschidere de threaduri aberante nu are logica, cel putin la nivelul gandirii mele si asa cum am afirmat anterior probabil ca exista o limita de aberare pe acel forum pe care voi o stiti si noi nu. repet mi se pare absurd ca pe un forum de caterinca si aberatii sa se baneze pentru ca un user sau altul a aberat. in plus nici unul din voi nu a facut un gest care se impunea si anume o avertizare prealabila a lui sod pentru a inceta deschiderea acestor sondaje/topuri. atata timp cat aceste sondaje s-au deschis alaltaieri si nici unul din voi nu a avut nimic de comentat si sod nu a primit nici o avertizare in acest sens ,nu avea de unde stii ca aceste sondaje deranjeaza pe administratori. vazand ca au prins si userii posteaza intr-un joc al imaginatiei care consider io este unul dintre cele mai mar castiguri ale forumului ieri sod a continuat sa le deschida neimaginandusi ca ar putea primi ban. in plus cel deschis ieri cu "cu cine AI VREA sa bei o bere" daca ati fi analizat putin era chiar un sondaj bun, care ar fi implicat destainuirile forumistilor cu privire la afinitatile lor pe forum , cu cine ar dori sa se intalneasca sau sa cunoasca. ati sters si ati banat fara macar sa judecati un pic. pacat...

moshule,
cu tine lucrurile sunt foarte clare. cel putin mie imi inspiri scarba. esti ca o soparla care se taraste pe forum si prin viata care-mi aduce aminte de vremurile trecute cand nishte imbecili erau luati de la coada vacii si pusi sa conduca o intreprindere sau o institutie. nishte taranoi parveniti , inculti si indoctrinati, pupincuristi si lingai care promovau singura lor avutie , tampenia . asta esti moshule, un balast al societatii a carei transformari trece pe langa tine tu ramanand un impotent , un martor tamp si imbecil al realitatii ce te inconjoara folosindu-ti functia in a sanctiona pe cei mai potenti ca tine ca ultima arma a incapacitatii tale de a percepe lumea. limitele tale sunt ca pe vremuri, un salam de soia si un meci de fotbal la tv. in rest intuneric.
daca intr-adevar erai un conducator al forumului luai pozitie de la primele posturi fara sa astepti ca imbecilu si pupincuristu pozitia lui aliosha. te-ai napustit ca porcu la laturi dupa ce a postat aliosha copiindu-l ca la indigo avand impertinenta sa te iei ,ca un cretin infumurat care i-a ajuns administratia la nas dar putzind de prostie ,de unii forumisti care oricum te au la degetul mic in orice domeniu ai alege tu...repet moshule , mi-e scarba de tine cum mi-e scarba de o insecta taratoare...

si inca ceva adu-ti totusi aminte de aportul lui sod cand erau intalnirile forumiste in backstage si aportul lui pe acest forum in comparatie cu gabizzu si monk (n-am nimic cu voi baieti numa ca v-a mentionat moshu) numai ca de atunci lucrurile s-au schimbat , nu? nu mai e acolo deci da-l in pula noastra, nu?

acum poti sa-mi dai ban moshule acesta ti-e nivelul deci m-astept la asa ceva.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Sâm Oct 11, 2003 11:43 pm

Eyeule, nu ar trebui sa-mi rastalmacesti vorbele doar pentru a avea ultimul cuvant.

da aliosha si mi se pare foarte normal sa fie asa pentru ca sod imi este prieten in viata reala , lucru cu care io personal ma mandresc . stii ce e aia prieten? daca duci lipsa de asa ceva e normal sa faci aprecierile pe care le-ai facut.

Si toate astea vin din partea cuiva care spunea ca nu amesteca forumul cu viata reala ?


aliosha aceasta afirmatie este gratuita si nu denota decat o infantilitate in gandire comparabila doar eventual cu cea a moshului care reprezinta limita inferioara a acestui proces. sa te bati cu pumnu in piept , vai doamne ce am facut io pentru voi, cat v-am protejat si acum sa ne scoti ochii cu treaba asta nu cred ca este produsul judecatii tale pentru ca ar veni in contradictie cu acel aliosha pe care l-am cunoscut in vara asta...

Voi nu ne-ati cerut nici un favor. De cate ori ati fost privilegiati ati fost pentru diferite motive:
- ca sunteti membrii vechi care ridica forumul, care scriu frumos si constant etc
- ca ne stim si unii dintre noi suntem chiar prieteni, lucru infinit mai important

Eu nu am scos ochii nimanui batandu -ma cu pumnul in piept ca ce am facut ceva pentru el. Astea sunt cacaturi, nimicuri, e doar un forum (si se pare ca unii il iau mult prea in serios consumandu-se aiurea) si asa am crezut eu/noi de cuviinta sa actionez. Oricum lucrul asta era sesizabil din exterior asa ca nu am facut decat sa il mentionez. Daca SOD considera ca ne poate forta mereu mana bazandu-se sau nu ca noi putem inchide ochii se inseala.


am rugamintea ca de acum incolo sa ma banezi ori de cate ori consideri ca este cazul. am depasit stadiul in care sa accept favoruri pentru care ulterior sa mi se scoata ochii.

Pai tu stii de cate ori sari calul si faci un post de avertisment. Cumuleaza-ti-le si cand ajungi la 3 anunta-ne sa te banam.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Administratori » Dum Oct 12, 2003 12:18 am

eyewitness , 1 saptamana de odihna pentru jigniri. incearca sa vezi care este limita bunului simt pana sa intelegi care este cea a aberatiilor de pe fanclub.
Administratori
 
Mesaje: 117
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde K-gula » Dum Oct 12, 2003 3:47 am

am citit tot ce era de citit. se stie ca nici eu nu sunt deacord cu banarea omului catalin (fiindca sa ne fie clar, ca nu userul a fost banat), insa am o mica nelamurire. aceste posturi postate de administratori, cine are acces la ele. sunt foarte curios, daca postul de deasupra, a fost scris de toti admini laolalta, fiindca am mari dubi ca cel putin 3 dintre acestia nu sunt chiar in asentimentul acestui post. nu prea imi vine sa cred ca acest post a fost scris la modul: aliosha prima litera urmat de OM cu a doua. a treia de vali si a patra de x-kran s.a.m.d. am asa un mare sentiment ca cineva se joaca cu un mic foc, asa cum sa intamplat si anul trecut in aceas perioada de timp.

si da. as mai vrea sa spun cateva aberatii stimati administratori. sincer as dori sa fiu informat pe ce forum as putea posta aceste aberati sa nu imi spuneti ca nu exista un asemenea forum fiindca ma vad nevoit sa propun un forum de caterinca si aberatii.

inca o data sper ca in ceea ce am spus, nu am fost prea abstract. fac apel la logica. si poate cineva pe viitor dintre admini sa ne defineasca notiunea de aberatie. ma multumesc si cu ce scrie in DEX in dreptul acelui cuvant.

ma plec in fata celor 3 administratori cu respect.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

3540

Mesajde baixinho© » Dum Oct 12, 2003 8:42 am

Initial trimis de K-gula
sunt foarte curios, daca postul de deasupra, a fost scris de toti admini laolalta, fiindca am mari dubi ca cel putin 3 dintre acestia nu sunt chiar in asentimentul acestui post. nu prea imi vine sa cred ca acest post a fost scris la modul: aliosha prima litera urmat de OM cu a doua. a treia de vali si a patra de x-kran s.a.m.d.

iti imaginezi ca nu statea sa vina Aliosha in tara ca se puna la aceeasi tastatura cu ceilalti trei admini pentru a scrie un post. eu vad altfel problema: toti cei patru admini isi asuma responsabilitatea pentru banul dat lui eyewitness. mi-e lene acum sa stau sa caut de cate ori userul "Administratori" a adus la cunostinta faptul ca cineva si-a luat ban. pe de alta parte, stau si ma intreb cu mintea mea proasta de ce nu s-a anuntat si scoaterea din functia de moderator pe generalitati a lui eyewitness. sau nu era atat de importanta aceasta modificare? dar mai bine ma opresc aici, ca as avea mult prea multe intrebari de pus si sunt convins ca nu aveti timp si pentru mine.

mult succes in activitatea pe care o duceti, stimati administratori
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Re: 3540

Mesajde K-gula » Dum Oct 12, 2003 10:34 am

Initial trimis de baixinho ©
...iti imaginezi ca nu statea sa vina Aliosha in tara ca se puna la aceeasi tastatura cu ceilalti trei admini...



care ceilalti 3 admnini ca nu sunt decat 3. chiar nu imi aduc aminte de patru. am un lapsus. a stiu ca se intampla niste lucruri misterioase cate o data pe aici cand dintr-o data esti banat. probabil sunt erori de soft, sau fanclub-ul nu mai tine atatea posturi si atatia useri si se apuca singur sa baneze de nebun.

iti dai seama ca mi-a trecut si mie prin cap la un moment dat aceasta idee cum ca aliosha nu se deplasa pana aici, dar sa zicem ca exista YM-ul. oricum tot nu vad cum sa luat legatura cu vali, aliosha si x-kran si au ajuns ei atat de repede la o hotarare, la care jur ca nu ii vad ajungand niciodata si nu cred ca sar pune vreo data deacord in aceasta privinta. sau poate sunt prea naiv si la varsta mea nu mai stiu sa citesc un om (nu OM). acesti 3 admini sunt mult prea cu capul pe umeri pt. a baga in seama niste aberatii s.a.m.d. oricum nu cred ca vom afla foarte curand ce inseamna sa aberezi si pana unde se poate merge cu aberatiile pe un forum de aberatii.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Oct 12, 2003 1:52 pm

Chiar trebuie in fiecare an sa avetzi cate un scandal major? Chiar trebuie sa se ajunga de fiecare data la insulte/amenintzari? Chiar nu atzi deprins arta bunului simtz in incercarea de a itzi impune punctul de vedere? Oare chiar nu mai realizatzi ca suprapunetzi planul virtual cu cel real shi ca oricat atzi vrea sa transpunetzi dintr-o lume in alta, niciodata relatzia dintre Gabriel, Alexandru, Catalin, Costin, Gigi shi Dan nu va fi aceashi cu cea dintre OM, Aliosha, SOD, K-Gula, Baicsu shi Eye? Clatitzi-va ochii, e prea multa ura in privirea voastra shi nu mai descifratzi caracterele asha cum ar trebui.


Daca asta e lumea voastra a adultzilor, eu imi doresc sa raman veshnic copil.....
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Oct 12, 2003 2:00 pm

acelasi lucru i-am spus si eu lui Kgula pe sfatul batranilor. probabil a realizat ca am dreptate.....
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

3554

Mesajde baixinho© » Dum Oct 12, 2003 3:31 pm

D€CR€T, atata timp cat un administrator posteaza pe un thread (au fost ele mai multe, dar vorbesc la modul general), iar a doua zi se scoala cu fata la cearceaf si considera ca acele threaduri sunt facute in bataie de joc si il baneaza pe cel care le-a creat, tu ce mai intelegi din aceasta poveste? fa-mi si mie o schita ca sunt mai tare de cap si nu pot sa inteleg.

ps: n-as vrea sa vina trompetele (explicatie: trompetele sunt denumiti, in presa, purtatorii de cuvant ai echipelor de fotbal, ca vorbesc mult si nu spun absolut nimic) sa-si spuna punctul de vedere.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde monk » Dum Oct 12, 2003 7:22 pm

Nu vreau sa ma cert cu nimeni dar banul lui sod mi se pare oarecum corect ... .... adik desi e forum de aberatii sa deschizi 15 threaduri cu voturi de la cum ti se par ouale ... pana la cu cine s-a vb cel mai mult la telefon ... mi se pare un pic peste masura ...


Nu tin partea nimanui dar nici chiar asa ...
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde Aliosha » Lun Oct 13, 2003 4:53 am

1. K-gula, la cat ai apucat tu sa ma cunosti pe mine crezi ca sunt capabil sa banez omu, nu useru ? (si sa nu uitam ca aici e vorba de oameni de care ma leaga niste chestii, nu de unii cu care sa zicem am dat noroc odata si asta a fost tot. ) Faptul ca ai insinuat asta m-a deranjat/ durut.

2. Baixule. Stau de mult timp cu OM de vorba despre cine ar trebui/ ar fi trebuit facut admin si iti zic sincer ca amandoi ne gandeam la tine considerandu-te una dintre cele mai corecte persoane de pe forum. Vb chestii de genu: dom'le ce rigid e baixu, baixu le-ar inchide gura la toti, le-ar da cu regulamentu in cap, totu ar fi litera de lege, etc...
Sincer nu ma asteptam sa judeci asa situatia. Mie-mi pare ca ai postat mai mult din simpatie decat din convingere. Daca nu e asa sa imi fie cu iertare. De asemenea sunt curios cum ai fi procedat tu in locul nostru, caci dupa cum e lesne de observat ne aflam intr-o pozitie ingrata....sa ajungi sa iti banezi cunostinte/ prieteni, oameni cu care ai stat si ai baut pana la 7 AM vorbind cate-n luna si-n stele.

As vrea sa va vad pe oricare din grupul asta care am stat aproape saptamana de saptamana impreuna ce ati face in situatii similare si cum v-ati comporta intr-o situatie ingrata ca asta. As vrea sa-l vad pe corectul baixu ca e in stare sa ii dea ban lu eye, un eye cu care a stat la fripturi si sprituri din prietenie si nu de circumstanta, cand acesta se pune in ipostaza de a fi banat.

Singurul lucru care ma face sa stau pe forumul asta este ca mi-am facut prieteni si am cunoscut oameni interesanti cu care doar asa pot tine legatura. Daca relatia mea cu ei este in pericol de a fi afectata datorita faptului ca fiind administrator sunt nevoit cateodata sa iau unele decizii (pe care de cele mai multe ori incerc sa le evit pe cat posibil, dupa cum am mai mentionat intr-un post precedent) care ii deranjeaza eu pot oricand renunta cu cea mai mare usurinta la aceasta pozitie. Avantaje nu am de pe seama ei. Din contra, de cele mai multe ori doar dezavantaje.

Daca unii oameni nu au maturitatea sa faca diferenta si forumul asta starneste asemenea pasiuni (a se vedea partea din postul eye-ului adresata OM (asta in conditiile in care ei sunt prieteni)) eu prefer sa nu mai fac parte din cercul asta al deciziilor.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde RooT » Lun Oct 13, 2003 7:53 am

Ma indoiesc ca vreo-unul dintre administratorii de pe fanclub poate bana oameni si nu useri :) ... chestia asta e aberanta rau ... Daca va referiti la faptu ca l-ar fi banat pentru ca are o problema personala cu el ... iara ma indoiesc ... Eu, la fel ca si ceilalti 3 admini il cunoashtem pe SOD personal si apreciem ceea ce a facut pentru comunitatea fanclub.ro, deci nu vad de ce am avea ceva personal cu el ... Mai degraba suntem mai subiectivi in favoarea lui cand este o problema. Deci si chestia asta cam pica ... Ei acum sa faci kterinca pe forumu de kterinca e ok ... ai un subiect interesant ... ai doua ? ... e tot ok .... dar sa faci 25 de subiecte dintre care multe (din cate am inteles .... majoritatea) total stupide ... inseamna sa faci kterinca de site ... si asta nu mai e ok ... e chiar problematic ... Poate pe voi va intereseaza mai putin treaba asta dar daca vin useri noi si vad aiureli totale pe site .. ei nu mai vin a doua oara ... iar daca va uitati jos la membrii online .... veti vedea cati useri noi sunt defapt pe site in fiecare moment .... chiar daca e forum de kterinca nu inseamna ca acolo pot sa spamez forumu cu orice imi trece prin minte ... un subiect pe forum trebuie sa fie in mod normal un subiect cu un minim interes pentru ceilalti useri ... 1,2,3 pot trece nevazute ... dar 25 nu prea ...

Ceea ce a facut eyewitness pe urma este oarecum de inteles ... pana la jignirea cuiva ... fapt iarasi aiurea ....

Deci nu prea vad unde au gresit administratorii ... nici macar nu vad ce e asha special la aceasta decizie ... Daca e nevoie sa spunem ca nu e ok sa iti bati joc de site ... o sa punem si asta in regulament ... pana una alta decizia e ok din partea mea ....

Problema referitoare la cine a luat decizia ... care administrator ... cati ... nu prea isi are locul deoarece o data o decizie luata ea va fi sustinuta de toti administratorii (pe forumurile publice) atat timp cat nu se decide altceva in comun ... moment in care noua decizie va fi sustinuta ...
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

3559

Mesajde baixinho© » Lun Oct 13, 2003 8:49 am

Initial trimis de Aliosha
De asemenea sunt curios cum ai fi procedat tu in locul nostru

exact cum am procedat in cazul celor doi (iar in ceea ce-l priveste pe aiu, ma refer o situatie de dinainte sa-l cunosc, deci intr-o perioada in care nici macar nu-mi trecea prin cap ca voi sta vreodata cu el la sprituri si fripturi): sters post, dat pm si rugat frumos sa nu mai faca pe viitor la fel. urmarea - aiu s-a conformat si nu a mai postat, iar SOD a renuntat la idee.
chiar va imaginati ca mi-as dori vreodata sa ajung administrator? lasand la o parte situatia tensionata de acum (care m-a determinat sa renunt la moderari) - nu vreau sub nici o forma sa ajung administrator pe fanclub.ro. indiferent ce voi face de acum inainte pe/pentru acest forum, voi refuza din start o eventuala propunere de a fi administrator (ma indoiesc, totusi, ca ea va mai veni).
si totusi, nu am inteles pozitia unui administrator, care a scris pe threadurile alea "total stupide" (am incheiat citatul), le-a mutat ulterior intr-un sub-forum, nu le-a inchis, dar i-a dat ban celui care le-a creat. sa mor de viu daca inteleg o astfel de logica. recunosc, insa, ca sunt mai tare de cap!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Oct 13, 2003 8:57 am

acel administrator le-a mutat pe un forum inchis. incearca tu sa postezi la ele...si vezi daca potzi.
si banul a survenit in a doua zi..cand respectivul user nu se mai oprea din facut subiecte. faptul ca threadurile au fost mutate ar fi trebuit sa reprezinte un semnal de alarma.

dupa cum ati putut citi si in postul lui xkran..decizia este unanima..si nu am luat-o de capul meu...asa cum credeatzi voi !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Oct 13, 2003 9:17 am

Initial trimis de dana
1. a fost pus un maniac imbecil admin si aliosha face ce ii canta moshu
2. vali nu are ni'ca de zis atat vreme cat nu are net
3. pe xkran il doare-n pula de forum
4. nu, nu tin cu SOD sau cu ochila, parerea mea personala despre ei doi este una foarte proasta
5. propunere: faceti mah un forum pt mihaitzi, costashi si manelesucshi, asa o sa se scrie la greu, cel putzin aia injura cu spume


sunt parerile tale...sau sunt axiome universal valabile ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Lun Oct 13, 2003 9:35 am

moshule, acu scuze ca ma pun de-a curmezisul cu matale, da ie pe buna dreptate; si daca o sa-mi zici ca ce o sa zic , zic ca sa ma dau bine pe langa "tabara adversa" zici gresit.
asa ca, nu o sa ma refer la evenimentul cu sod despre care in mare parte se vorbeste aici, ci la subiectivitatea ta.
cum poti sa-i reprosezi aiului ca te-ar fi bombardat cu PM-uri ca sa mai imi dai saptamani in plus de ban, cand tu insusi cand am fost ultima data banat in loc de ban pe o sapt. mi-ai dat pe 9 zile, dupa care in loc sa-mi mai dai 2 zile mi-ai mai dat o saptamana.

ce vreau eu sa zic e ca le dau dreptate celorlalti care spun ca esti subiectiv in cele mai multe cazuri, si am tot dreptu' s-o zic ca ie parerea mea (hac).

gata, am terminat.

o zi buna!
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Oct 13, 2003 10:00 am

Huh, multe sau intimplat in weekend-ul asta, lucruri care imi intristeaza sufletul si inima. Pe bune!

Va inteleg pe toti cei implicati, de ce eye-ul a sarit in ajutorul SOD-ului, si de ce admini au procedat cum au procedat.

Banul lui Sod a fost meritat (ideea a fost geniala, dar nu era nevoie de atitea posturi pentru a o scoate in evidenta, cred ca aproape toti au inteles aluzia), si a lui eye, care poate fi citeodata spurcat tare la gura (pina si eu ma inroshesc cind ai citesc unele posturi), dar nu era nevoie sa intre chiar asa de tare in zoologie.

Stiu ca sinteti prieteni in "viata adevarata", si sper ca episodul asta sa nu va desparta, caci prieteni in ziua de azi este foarte greu sa-ti faci.
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde stefan » Lun Oct 13, 2003 12:39 pm

Poate sunt subiectiv, dar consider ca post-urile moshului de pe clasa muncitoare de dinaintea "incidentului" se pot considera instigatoare, desi se doreau a fi, probabil, glume (exista si glume mai putin inspirate): "pentru sclavii care posteaza aici", "am imunitate" - chiar azi m-am inregistrat pe un forum de butonari si, citind regulamentul, am vazut ca in general post-urile care incita la scandal sunt dezaprobate.

Se stie ca SOD reactioneaza cand este provocat, va stiti de atata vreme, poate deznodamantul ar fi trebuit sa fie previzibil si, deci, evitabil.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde nocturna » Lun Oct 13, 2003 1:00 pm

corect. iara posturile de dupa incident denota cel putzin un gram de rautate, pe sistemul lutzesc: "sac! v-am facut-o!"
citez un post de pe clasa muncitoare de dupa:
Initial trimis de Oribilul Mosh facand referire la eyewitness
cretinul care s-a vazut cu functie...tu ai fost. eu te-am ridicat , eu te cobor. pana te linistesti.....voi modera acest forum. pentru moment consider ca nu ai mintea limpede.
dupa ce itzi revii....te astept cu draga inima.

pana atunci..odihna placuta ! :o


intrebare: de ce moshu fugutza, fugutza, si-a insusit moderarea de pe generalitati? de ce nu..oricare altcineva? si de ce a tinut ca primul sau pas/post ca moderator pe generalitati sa fie pe "clasa muncitoare"? sa fie asta un avertizment subtil? (subtil...vorba vine)
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde K-gula » Lun Oct 13, 2003 1:08 pm

Initial trimis de Aliosha
1. K-gula, la cat ai apucat tu sa ma cunosti pe mine crezi ca sunt capabil sa banez omu, nu useru ? (si sa nu uitam ca aici e vorba de oameni de care ma leaga niste chestii, nu de unii cu care sa zicem am dat noroc odata si asta a fost tot. ) Faptul ca ai insinuat asta m-a deranjat/ durut.



aliosha man. cred ca ai realizat ca si pe mine ma durut sa spun ce am spus. de fapt pe mine ca si pe multi alti ma deranjat felul in care i sa dat ban. din cate am auzit. de ceva vreme se poarta o formulta foarte demna de tot respectul pt. momentele de banare. intai un avertisment si apoi banarea. sa fiu scuzat daca nu am auzit de un avertisment in prealabil dat lu` cata. daca a fost asa ceva inseamna ca sunt de kkt fiindca am sarit la "scandal". ideea este ca sunt ferm convins (si nu ma poate convinge nimeni ca nu este asa) ca nu a fost ideea ta, ci in urma unor presiuni din partea altui admin, sa ajuns la aceasta hotarare, care repet fara avertisment este de kkt. cred ca am ajuns sa va cunosc acea latura buna si lord-easca (ca sa ii spun asa) pt. a avea aceste pareri. intradevar. toti cu care sunt prieten aici sunt niste lorzi. se pare ca unii au uitat de acest lucru. sau nu unii ci unul. pacat.

repet. in cazul in care m-am inselat in privinta banari lu` cata, imi cer scuze in fata tuturor. sper sa ma fi inselat. nu vreau sa fiu luat cu chiesti de genul: lasa bai ca SOD stie cum se comporta si nu cred ca nu se astepta la asa ceva, fiindca iar este de kkt. am vazut ca la sectiunea avertismente in dreptul lu` cata este propozitia: acest user are 8 banari la activ (record absolut) din partea mea cel ce a scris asta, a scris-o cu bataie de joc si cu mare rautate. aia nu a fost gluma. sau si asta face parte din ...limita superioara a aberatiilor...

...exista in comportamentul oamenilor, o reactie destul de urata atunci cand incearca sa se bage intr-o discutie si sunt rugati insistent sa nu se mai bage, vazand ca nu este chip sa se faca acceptati, recurg la meschinul, abuz de putere...

in conducerea acestui site cunosc un singur om. cu toate acestea respect all ya, dar ma doare mult mai mult decat te-a durut pe tine alex mesajul meu in care oricum sti ca nu am facut nici o referire la tine.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

3576

Mesajde baixinho© » Lun Oct 13, 2003 1:40 pm

Nightwish, inainte sa fi adresat acele intrebari, trebuia sa iti aduci aminte ca:
Aritcolul 1: Seful are dreptate.
Articolul 2: Seful are intodeauna dreptate.
Articolul 3: Cand seful nu are dreptate, se aplica articolele 1 si 2.

ce voiam eu sa stiu este altceva: care este limita superioara a jignirilor? sau, si mai simplu, care sunt jignirile acceptate si care nu? cred ca cer prea mult daca am pretentia sa mi se raspunda la aceste intrebari.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Re: 3576

Mesajde svengali » Lun Oct 13, 2003 2:21 pm

Din cat l-am cunoscut pe eye si i-am vazut posturile la adresa conducerii, si-a meritat soarta, punct !
Cu SOD nu stiu, nu ma bag... n-am schimbat nici o replica.
Cat despre unii care incep sa schelalaie cand nu mai au nimic pertinent de zis si sunt in sfarsit pusi la punct, as vrea sa le reamintesc cum am fost primit aici ... apropo de injurii, agresivitate, hartuire si informatii false !

P.S. baix, ai si argumente mai solide sau te rezumi la ce-ai zis mai sus ?
svengali
 
Mesaje: 221
Membru din: Dum Oct 05, 2003 12:00 pm
Localitate: Unde ši-a întãrcat dracu' copchiii

Următorul

Înapoi la Sugestii si reclamatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori