Daca tot e sa plec, cel putin sa nu zica lumea ca-s nebun

Vreti un forum nou ? Ati descoperit o problema cu siteul ? Nu va convine ceva ? Daca da ... asteptam aici mesajele ... (aici pot posta si userii banati)

Daca tot e sa plec, cel putin sa nu zica lumea ca-s nebun

Mesajde svengali » Mar Oct 14, 2003 10:16 pm

Mda, dragilor mi s-a cam aplecat de toata treaba asta. Dat fiind ca unii mi-au facut si thread, ma gandesc sa le fac si io lor. Voi posta cateva din ironiile lor subtile, glumele, injuriile etc (cate au mai ramas si n-au fost sterse fuguta de autori sau de "cineva" :D)
Asadar, sa incepem cu inceputul.

Initial trimis de neatza


ba baiatu, ca sa pui cuvantu "valoare" langa Magdin shi Ursulescu, ie cel mai mare sacrilegiu la adresa gramaticii romane, in special, shi la adresa muzicii, in general. [...]
da o lectzie tot itzi dau:
[...] din moment ce tu ai facut o asemenea concluzie, ba mai shi bravand dup'ia ca te ia lumea peste picior, sunt indreptatzit sa cred ca ai o bruma de cultura shi un maldar de complexe.
[...] in concluzie, tu, in doo posturi, reusheshti sa faci mai multe gafe decat altzi'n zece. Un fel de Fat Frumos al necugetarii.
sfatu meu: pune baiete mana shi invatza o meserie care necesita fortza bratzelor, ca daca vrei sa faci ceva cu capu, iesht pierdut. definitiv.
[...]bre mi'aitza, matale ear te dai chinez shi te faci ca... de fapt, scuze. shtiu. terebuia sam dau seama: nu potzi sa shi tastezi shi sa shi gandesht in acelash timp.


Initial trimis de eyewitness


bah laba trista, vezi ca io nu sunt asa de politicos ca altii care ti-au dat goarna p-aici [...] mucles ca devi penibil.


Initial trimis de dana
te-as fi scuzat de la inceput daca nu mi-as fi mancat ani buni cu "reviste telenovelistice pentru adolescentii teribilisti" ... despre al caror continut nu ai habar pentru ca in snobismul unui autodidact nu sunt incluse [...]

Initial trimis de dana
nu trebuia mah sa le stergi ... noi in cine mai ... pardon, cu cine mai discutam? ca nu mai e cultzi si znobi pe muzica...

bine, ar mai fi AICI de dat cu paru' la greu, da vezi si tu cine modereaza ...

nightwish ne-a luat jucaria ;P inainte sa se realizeze :p

Initial trimis de neatza
mai mi'aitza mai, tu esht bun de dat ezemplu graitor la categoria de dat cu oishtea'n gard. [...]

Initial trimis de dana


buei ESTI VARAZA (fara carne) ... cine pixu mielului sa faca distinctie? matale? nerealizat ca muzician dar un fin cunoscator? mah, tu nu eshti costasilviu? sa mori tu?
[...]
io zic ca esti tatal epatantzilor de pe net (desi te cam banui de costasilvism, daca erai mai agresiv puteai fi chiar m-sux)
[...] ... mah tu le stii pe toate fara a stii nica, sa moara tzak si pak.
[...]TU ESTI PROST SAU COSTASILVIU?
bah vezi ca te faci mai de caca decat cacaoa ....nea asta imprashtie mai rau ca popoul diareea

Initial trimis de Nightwish
costasilviu? neaah, io zic ca-i maistru tampu (pardon) hampu.[..]
incoerentzele tale depasesc limite ce nici macar tu n-ai fi crezut ca exista [...]rog asistentzii de la spitalul noo sa nu-ti mai dea voie la net!

Initial trimis de dana


[..] mah costasilviutamputhegreat, tu vrei sa te insori pe net? te gonira de pe fun mirc? [..]ziua eshti (cica) la munca si iti etalezi incultura [..] nopticico, tampu e local, itz zic io ca e costas :D sau frac'su)

Initial trimis de eyewitness
[...]amice esti idiot si faci aceiasi tampenie ca si cu "fyg"

Initial trimis de neatza
ia fitz atentz acia bre!
acu inzeleg de ce i senmuiau genunchii shi dadea cu poponeatza de glie cand auzea de magdin shi oursulescu

Initial trimis de dana
pana in nemtzia nu s-a auzit de ion voicu & son, da' el ce sa stie, ca enescu a scris numa muzica simfonica ...[..]acu ii vazui si fatzau' in poza de no sa mai pot ca sa dorm la noapte decat cu pitbulu' langa canapea ...[..]BAH BOULE CAND O SA AUZI LA VIATA TA DE ION VOICU SA VORBESTI DE MUZICA![...]hai ca ti-a crescut popularitatea, marsh la tabulaturile tale [...]de ce loaza? crezi ca tre sa invatz limba lu matale ca sa pricepi si tu despre ce e vorba? daca vrem cautam unu ca sa zica pe limba matale de ferentari [..]stai linistit babuinule ca te trec de la nevertebrate la arahnide pana o sa faci poliomielita.[...]propunere: faceti mah un forum pt mihaitzi, costashi si manelesucshi, asa o sa se scrie la greu, cel putzin aia injura cu spume

Initial trimis de neatza
he, he... baiatu asta na aflat panacu, shi, spre deliciu meu, sper sa nici nu afle vrodat ca pentru trebi dastea ezista tratamente. auz ba, [..]tu habarnai sa cantzi la chitara shi ca, de fapt, ejt vai capu tau [..]ba, mai mult, cred ca n-ai auzit o nota muzicala in viatza ta. noroc cu google!"

Initial trimis de animaloo
[..]dupa ce tz-am vazut poza aia a ta in care iesti un fel de svaitzanegar cumbinat cu vandame si cu carate chid tzshpe m-am infricosat de tot....[..]da mai bine iti dau io o p**a sa ai ce suge o luna.... :yD

Initial trimis de baixinho ©
ba gascí£, daca nu intelegi la ce ma refer, spune-mi si-ti fac o schema. [..]esti vai steaua ta, dar te dai mare smecher.[..]dar habar nu ai ca se scrie premi[b]sa, si nu premiza[..]manca-i-ai "rima"![...] mai bine ia-ma de manerul burtii, da cu gura[..]tarane, baga tu limba la lingurica.[/B]

Initial trimis de Nightwish
[b]dati-i mah ban lu' alinmihai pentru imbecilitate, pentru mai mult de 20 de tampenii pe cm de pemeu si pentru jigniri aduse mie si altor useri toate in prezentza mea si pe pemeul meu! [..]moshu care promoveaza si incurajeaza lutzele, loazele si prostia pe forum[..] cretinul de alinmi'ai, care desi ne jigneste si ne ataca sistematic, nu se ia nici o masura[..]din acest moment acest tread s-a dus, iara fanclubul se transforma treptat in locul exclusiv de intalnire al lutzelor si imbecililor![/B]

Initial trimis de baixinho ©
auzi ba fata de bidon turtit in flacari, am evitat in ultimele doua zile sa-ti raspund, deoarece pe prosti este mai bine sa ii ignori[..]ba vita incaltata, [..]ai patru cojones in loc de doua? bai fata palida, incepand cu acest moment nu iti mai permit sa-mi adresezi nici un cuvant si nici sa-mi folosesti nickul in vreun context, iar daca te manaca in anus si vei continua sa ma bagi in seama te fac de o sa ajungi in situatia sa-ti fi dorit nu intri pe acest forum. [..] daca pe administratori ii doare in cuc si nu iau nici o masura in cazul tau [..] voi lua eu masurile pe care le consider de cuviinta.

Initial trimis de vali

[..] postezi pe rock cand esti paralel, postezi pe oldies la hendrix cand esti bata si nu faci decat sa iriti userii [..]tipu exceleaza in imbecilitate


...si multe altele care au fost sterse la 5-10 min dupa ce s-au pus. Nu am inclus aici mesajele private. Poftim cine ma invata pe mine de cultura si bun simt !
svengali
 
Mesaje: 221
Membru din: Dum Oct 05, 2003 12:00 pm
Localitate: Unde ši-a întãrcat dracu' copchiii

Mesajde aphextwinz » Mie Oct 15, 2003 10:34 am

Bre mihaiule, nu eshti drept taica
Inainte de toate acele mesaje adresate tzie (vad ca nu ai pus shi replicile tale, aia au vorbit singuri sau ce? :D) galceava s-a nascut cumva, nu crezi?

Uite ce gasesc eu printre primele tale mesaje:
Cu toate ca am incercat sa respect opiniile celorlalti (fara sa ma iau de cunostintele lor muzicale, desi in unele cazuri ar fi trebuit), observ (in numai 2 zile de cand sunt aici) ca nu ma bucur de reciprocitate

shi in acelashi mesaj
[...]mi se pare hilar si ma indoiesc de cunostintele muzicale ale anumitor useri...


Rezumand contextul, pentru ca unii l-au luat in betze pe Laurentziu Cazan, tu i-ai facut incultzi (dpdv muzical, deocamdata). Sau mai pe shleau, i-ai jignit. Da au ba?

Dupa care tzi s-a explicat (destul de frumos, zic io) de catre don'shoara Nightwish shi domnul eyewitness cum e cu opiniile shi cu threadurile separate shi reapare shi domnul neatza cu "ba baiatu'". Asta o fi jignire pentru tine, dar mie mi se pare destul de tolerant domnul neatza mai ales dupa ce a fost facut incult in ale muzicii de catre un gigicontra care habar n-are ce iashte aia muzica clasica ;)

Apoi, a urmat intregul valmashag cu atentzii din ambele partzi. Nu insist, am vrut doar sa arat cum de-a izbucnit.

Is bun de avocat? ;)
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde nocturna » Mie Oct 15, 2003 11:00 am

perfect. :D mah, io am zis ca n-are rost da' totusi...
Initial trimis de alinmihai
...Nu am inclus aici mesajele private. Poftim cine ma invata pe mine de cultura si bun simt!

1/cine a inceput cu pemeurile? lungi, interminabile, obositoare, jignitoare...
2/cele primite eu le-am sters, deci dovezi nu mai am nici de-as vrea, dar retin jignirile aduse tuturor celor enumeratzi de tine mai sus (m-am notat aici si pe mine). dar nu se baneaza pe baza pemeurilor asa ca te-am ignorat, mult mai simplu. probabil ca asta te-a durut cel mai tare si te-a facut sa continui pe oriunde apucai si gaseai un coltz de postat.
3/pe tine de cultura si bun simtz nu te mai invatza nimeni daca n-a apucat sa te invetze pana acum.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

proverb: daca mai multzi itzi zic ca eshti beat, e bine sa te duci la culcare

Mesajde gaga » Mie Oct 15, 2003 11:18 am

"argumente":

1. Tu iar ai inteles tot si-ai adus argumente ce nu conteaza
Stiam io de ce nu-ti dau ignore, de simpatica ce poti fi

2. Asta ar trebui sa argumenteze ca io-s bata in materie de Hendrix sau ai zis-o fiindca asa ai avut chef ?!

3. Aphex... cand o sa inveti sa pierzi si sa nu "te dai pe dupa deget" cu toate sensurile nu stiu carui cuvant, mai stam de vorba. Pana atunci, aceleasi salutari din mers !
P.S. fa reclamatie la respectivele siteuri... probabil ei o sa asculte argumentatia ta, mie mi s-a facut somn, ma scuzi

4. Cand treceti peste faza asta va rog sa ma anuntati pentru discutii serioase !

5. Cat despre unii care incep sa schelalaie cand nu mai au nimic pertinent de zis si sunt in sfarsit pusi la punct, as vrea sa le reamintesc cum am fost primit aici

6. agresivitatea si incultura sunt mult mai prezente aici decat acolo

7. vacusteanca mica si incapatzanata (...) Da tu cum esti cam grelutza de cap ... ... da dai si tu un search pe google si dupa aia ti se pare c-ai facut sheva...(face parte din strategia de argumentatzie, de aia l-am pus aici)
teribilisme si instigare:

1. Hoho, baiatul asta o cauta cu lumanarea si nici nu stie pe ce lume traieste Nu-mi permiti zici, ai ?! Da uite, nu-mi aduc aminte sa ma fi intrebat de-ti perimit sa te iei de mine, ce zici de asta ?
Ce te face sa crezi ca-mi trebuie permisiunea ta sa te pun la punct ?

2. Hehe, dara vin si zic... daca eu n-as fi avut dreptate, oare de ce unii posteaza "pe la dosuri" si nu vin sa ma infrunte direct ?!

3. Acuma vrei sa accept si "lingai" gen baix care vin in urma astora (probabil starniti de ei) si care ma "onoreaza" cu alte povete si invective ? Da cine sunt io si cine-s ei ma rog... ca pana la urma urmei nu jignesti un post sau un user, jignesti un om.

4. am vazut ce-ai mai ras ;D, si mai ales ce inteligente replici aveai... & forumul fara aiuitness, e ca limbajul fara "fyg" "laba trista" "fraier" ... o incantare :o

5. Nu, nu te-ai legat de familia cuiva, te-ai legat DE MINE PERSONAL
Si daca iti inchipui ca voi fi atat de bland cat am fost cu neatza, nightwish si dana, te inseli ! Se vede ca nu merge treaba aici cu politete si fineturi dom'le, cu cine e porc, tre sa te comporti ca atare !
la asta imi permit un lol mic ...

6. Bine, mai ai ceva de spus ?! (nu ca pana acu ai fi avut).
Mai vrei ceva de la mine, mai ai obiectii ?!
Este cazul sa-ti reamintesc si aici cine-a inceput (basca ca la inceput te-ai "bagat in seama" de vreo 2 ori si nu ti-am zis nici "pas").

7. am trecut de varsta cand imi doream dispute cu pumnii, nu ca nu m-ar tine. Inseamna ca te urasti... naspa de tine !

8. tocmai tu vorbesti de papagali, cand te incadrezi cel mai bine in genu cu pricina... ai noroc ca te afli sub anonimat pe internet... altfel n-ar mai ramane nici ochelarii aia de neam prost din tine... Am impresia ca ai fi terminat si tu drumuri&poduri sectia bordura si, uitandu-te in gura unor ageamii in ale porfesiei si afoni la muzica, te-ai trezit debitand aiurea lucruri "interesante" despre oameni pe care nu-i stii. P.S. vezi ca nici pe net anonimatu nu-i chiar asa mare cum crezi !


9. Exact vitelule, premisa si premiza... exista in limba romana asa numitele forme tolerate. Da tu daca ai vazut toata viata ta numa MTV, de unde dracu sa stii ?! Macar taci daca nu ai nimic de spus, fie si pe forumul de aberatii !

10. tu ori esti beat ori nu ai habar ce-i aia gramatica ...
daca trunchezi desteptule fraza, normal ca nu are sens sau apar dezacorduri. Ia si incearca sa-ti dai examenu de capacitate intai si p-orma vii si analizezi fraze mai lungi de 5 cuvinte !
P.S. tocmai ce spuneam de anumite "exemple" graitoare d-aci !

11. Nightwish io credeam ca am laumurit niste lucruri si-am ingropat niste securi... faci poante sau te mananca iar la lingurica ?! Hai ca redusii aia mi-au facut chef de kterinca din asta de care va place voua ... da s-ar putea sa nu-ti placa... Daca necunosterea unui nume mare atrage dupa sine incultura, inseamna c-o sa muriti cu toti niste ratati la cate nume mari sunt in lumea asta de care voi n-aveti habar... Inclusiv de Ion Voicu pana sa se deprinda mununata aia cum merge google. (asta intra si la demonstratzii, dansul, stie d unde si de cand stiu eu de un muzician ... cool, l-am auzit pe dumnezeu!)

12. Sa inteleg ca te-ai plictisit sa ti-o sugi singur ? Iti recomand o lupí¥ (pardon, lupoaica)!
PS. daca te pui bine cu mamuca danuca poate iti gasete vreo pajina pe care scrie ca si svartz ala a compus vreun vals vienez iar claudiu vreo batuta (cu picioru-n gura)

13. ... zise neatza si mai lua o gura de asfalt
si sa nu uit... lupica, vezi sa nu-ti musti coada ba' baeatule d-atata sarcasm ... poate ma stropsesc la tine si-ti epatez una de-ti croiesc blanitza intr-o suta de lupici mici ... de fapt fiindca esti de treaba mai bine iti dau un scai si ai ce schelalai o saptamana.

14. ... am senzatia ca treburile astea trec cu varsta si-un ceai cald

15. ... auzi leleo, da ceva "in limba vechilor cazane" (nu cazanii bha) , nu stii sa ne zici ? (asta intra si la argumentatzie, raspuns la intrebarea mea despre marele violonist, tatal marelui dirijor si micului om politic)

16. Ia-te de mana cu coana mare de-o tot citezi (ma o fi scriitoare ... da une, la rubrica "stiati ca" sau "cine a mai bagat mana pe sub jlitzu cui" ?! ).

17. tovarasa mahalagista , ia statz oleaca... (...) pe alti useri s-ar putea sa nu-i intere coefu matale de inteligentza subunitar.(...)frustrarea matale a atins cote aberante pana in punctul in care simteai nevoia sa zici cuiva (de ce nu te duci la preot sa te spovedesti ma intreb dara ?!). (...)Sa inteleg ca firavu vocabular ti-a expirat ? (...)Ce muzica clasica canta cioroii aia care-i lauzi tu ma ?! (de fapt tu inca nu stii ce-i aia muzica clasica, dupa ce m-am chinuit sa-ti spun). A?! "Hauleu' mancatzash cu ravas de la Lizuca" ?! ( probabil remake dupa Für Elise). Dohhh.... bhaaaaaaaaaaaa, creca ai auzit o formatie de tzambalagii si scripcari si-ai zis ca e cvartet de "coarde" ca sa nu zic altfel. Si ce mai canta madalin ala, nu cumva si opera ? Pe cand o caseta cu nessun dorma ? iti faceai "purichiura" in olginda la momentu tastarii ! Mai zici ca stii limbi straine si ca-l termini acus pe dostoevsky ? It termini din priviri, de mancat, sau ce ?
Ma, tu creca ai avut ambitia sa-l citesti in original si inca nu ti-ai dat seama ca nu stii rusa... altfel nu-mi explic
Sau ar mai fi si a doua varianta (asa cum am mai zis cuiva), ca mi-ar parea rau de respectivu de-a ajuns sa aiba asa cititori !
Asadar, stai dreq in banca ta si ia-te de cine-ti da mana !
<--- asta se incadra shi la "argumente" aduse in discutziile "serioase" pretinse de "domnul" alinmihai..

18. s-au gasit vreo 3, inaintati in cultura muzicala pana la genunchiul broastei, care sa sara pe mine de parca l-as fi comparat cu Iosif Sava (mentionez ca acest mesaj vine de pe un thread pe care numeni nu a vorbit cu "omul" alinmihai ci a fost bagare de seama si instigare gratuita. aici este postul)

19. ... creca am io un limbaj prea pretentios sau poate ureche prea fina :-? ;D (...)ti-e si tie jena de propriile-ti ineptii...nu? (...) m-am saturat de imbecilitati si off-topic (...) Aveti, stiti, bine, nu buna ziua ! (...) stiu bine ce zic cand zic ce zic

20. Daca pana maine nu stie imi rezerv dreptul de-al face laba trista si penibil ...

repetare obsesiva:
1.... +oo nu am inceput eu, vezi cine a inceput, este cazul sa iti (re)amintes cine a inceput?

2... +oo te-am salutat din mers

si perla de la care s-a plecat: "Vrei sa-ti definesc muzica clasica ?! a urmat dupa baroc si-a precedat romantismul. Ca intindere e undeva intre 1750 si moartea lui Beethoven" , urmata de discutziile de mai sus ...

am facut aceasta culegere pt. domnii moderatori (ca sa nu mai sape dansii), nu am nimic cu personajul in discutzie (mai sunt vreo doua pagini de citit dar m-am plictisit), cazul este inchis pt. mine, dar vreau sa fitzi voi inshiva convinsi ca ati facut o nedreptate. cel putzin una.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

vad ca am fost si eu mintit

Mesajde Mr Teo » Vin Ian 16, 2004 9:51 pm

Asnoapte cand muream de somn si nu prea gandeam facand kterinca mi sa spus ca nimeni nu a mai avut probleme cu cineva in genul cum au cu mine. Uite ca am gasit ceva care arata ca acelasi fel de cearta prosteasca.
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde nocturna » Vin Ian 16, 2004 11:24 pm

ei ash, dorneao! ne-am certat noi cu tine? nici vorba. spre deosebire de predecesorii tai, tu eshti chiar simpatic shi amuzant in inocentza ta evidenta shi agramata. demigrant sa fii, noroc sa ai! :D asha ca stai relaxat. un singur sfat e bine de urmat totush, pe cat posibil shi pana invatzam sa ne ecsprimam coierent sa ne rezumam numa' la forumu' de aberatzii. e mai sanatos pentru totzi.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde vali » Vin Ian 16, 2004 11:46 pm

calmati-va copii :cool:
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm


Înapoi la Sugestii si reclamatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori