Funclub.ro-Sursa De Plagiat

Vreti un forum nou ? Ati descoperit o problema cu siteul ? Nu va convine ceva ? Daca da ... asteptam aici mesajele ... (aici pot posta si userii banati)

Funclub.ro-Sursa De Plagiat

Mesajde eyewitness » Mie Dec 10, 2003 11:43 am

stimate dle x-kran

in numele unor colegi de forum ,al caror umor incontestabil a devenit sursa de inspiratie pt unii plagiatori care sub diferite pseudonime publica posturi sau pasaje insemnate de pe fanclub.ro in ziare obscure cu tiraje ce nu depaseste numaru calatorilor din tranvaiul 14 intr-o noapte friguroasa de luni, arogandu-si pe nedrept drepturile de autor, doresc sa va aduc la cunostinta acest fapt rugandu-va sa mergeti pe linkul de mai jos unde userul neatza ofera toate detaliile acestui incident.

http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&postid=208184#post208184

domnia voastra ca administrator si proprietar al forumului , in conformitate cu legile copyright-ului din romania , sunteti singurul in masura de a verifica legalitatea acestui plagiat si in cazul in care acesta este impotriva statutului forumului sa luati masurile ce se impun impotriva ziarului "live"

asteptam cu interes parerile dvs si masurile legale pe care le propuneti in sensul celor mentionate mai sus

multumiri
eyewitness
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde RooT » Mie Dec 10, 2003 11:55 am

Haha ... super tare ... intr-adevar .. macar un link la http://www.fanlcub.ro daca puneau ... cam nesimtzitzi ... :) ...

Anyways ... n-am bani/timp sa-i dau in judecata :o ... deshi ar fi o idee ...
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Dec 10, 2003 12:10 pm

x-krane drepturile de autor al tuturor posturilor apartine institutiei forumului si deci ale tale ca proprietar indiferent ca tu efectiv nu ai "cumparat" de la useri aceste drepturi. deci o cale legala de a-i sanctiona pe aia trebuie sa existe dar numai tu esti in masura s-o faci.

si ca tot sunt io acuzat de mercantilism , iti zic io ca te scoti oricat ai investi in actiune :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde onk » Mie Dec 10, 2003 12:28 pm

pai ia sa vedem, inafara ca ati facut o gramada de reclama la obscura si probabil infecta lor publicatie, creca au avut deja cu 3 cumparatori mai mult decat cei din redactie, creca din toata tevatura asta se alege doar praful
parerea mea, fanclubu e loc public, drepturi de autor, taxa de timbru, marca inregistrata pe parerile userilor (anonimi) banuiesc ca sunt vise, daca de exemplu, scriau "carcotasi" sau "top rushinica" (vezi cazul tvmania) se facea proces? hmmm... iozic ca sa va mai ganditi,
daca inventez sa zicem roata si ma duc la o bere si povestesc, si altul inregistreaza inventia, cam greu sa mai obtin ceva
sau cazul cu ghe zamfir care a inregistrat un mega-nai, si altul se cearta cu el...primul venit, cel mai tare in gura...etc


si...vorba unui mare om de pe forum..."parerea mea"...sau...a...asta era a lui vacaroiu...pricepeti?
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Dec 10, 2003 12:53 pm

apreciem in mod deosebit si salutam iesirea la rampa a prietenei nuastre onk care se pare ca a renuntat la literatura pentru o cariera juridica, ce-i drept mai banoase si care ne-a explicat cu argumente dar si compiland din vasta-i experienta ca orice actiune a noastra e sortita prafului. in acest sens propun sa le intocmim o scrisoare de intentie celor de la ziaru respectiv in care sa-i invitam pe forum sa culeaga mai departe posturi oferindu-le si linkurile aferente astfel ca ziaru sa se umple corespunzator mentionand deasemeni ca orice referire in articole si editoriale a fanclubului ca sursa de inspiratie va fi santionata corespunzator.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Dec 10, 2003 5:45 pm

redactorul sef de la revista live e din fiocsani,il cheama florin ivan si este un fost urmarit general pe motiv de contrabanda cu petrol si gaze.dorim ceva de la el?este unul din oamenii pe care ii cunosc de cel putin 10 ani.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde RooT » Joi Dec 11, 2003 3:13 am

Cred ca onk are dreptate ... in sensul ca in general cand e vorba de proprietate intelectuala .. lucrurile is cam in ceata .. la fel ca legea care le apara ... la fel bsa carora cu o mica intelegere te scoti (fiind un srl totushi :) )... orda probabil la fel ... nici nu se uita daca nu zbieri ... ash putea sa ajung si io la o intelegere poate cu ei ... max sa-mi puna un link sau sa-mi evite siteul ... insa nici nu shtiu daca de la revista asta ar avea rost sa cer un link ... se uita cineva prin ea ? ... daca ar creshte numaru de vizitatori cu 10/zi pentru o sapt (si aici nu subestimez revista insa ... daca in cazu revistei fhm lui muzicabuna i-a crescut nr. de vizitatori cu cateva sute in sapt. urmatoare... care sa fie raspunsu acestei reviste ?) ... zau ca nici nu s-ar observa :) ...

asta e mai degraba de kterinca :) ... chiar exista revista aia ?
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

4386

Mesajde baixinho© » Joi Dec 11, 2003 9:32 am

revista exista, n-are site, doar adresa de e-mail care are dupa coada de urangutan realitatea.tv, iar inainte scrie satiric
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

una si mai buna

Mesajde Mr Teo » Dum Ian 18, 2004 11:37 pm

Un tampit aici in Fairbanks(prieten cu mine e drept) a facut un referat despre comunicari internationale interpersonale.
Lam ajutat si eu si a bagat si o chestie despre fanclub. ro.
E plagiat asta?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde RooT » Lun Ian 19, 2004 9:38 am

In functie de ce a bagat ne datoreaza intre 1000$ si 50000$ .. sunt sigur ca putem ajunge la o intelegere ... :)
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm


Înapoi la Sugestii si reclamatii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori