Caterinca Caterincilor

...mandra ca o floare

Mesajde gaga » Vin Apr 28, 2006 10:11 pm

Originally Posted by LoveVerde
nu cred ca arat gothica deloc, dar te-ai trezit tu sa dai din gura aiurea


si vine si basu vietzii ~p

Duduie (sau daca vrei duda), threadu se numeste comentrii IMPERTINENTE la poze, deci se presupune ca pt asta a fost facut. Aici e threadu unde se posteaza ce cred altzii, daCA CUiva i se pare ca semeni cu Jeana Gheorghiu aici scrie, capisci?
Ai dreptate, nu aratzi ¨gothica¨ (alea in general arata misto, chiar daca au un punct kitsch). Intrebarea e: preferai un comentariu de gen ¨fa, al de tz-a dat cu pamatufu cu negru pe la ochi avea Parkinson sau te-a palit consortu si maschezi urmele¨ ????


~p~p tare bre
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde eyewitness » Lun Mai 01, 2006 10:13 pm

din ciclu "Muiedia aduce veselia" sau "Voi ce locuiti la pol beliti p00la cu memetsholl", memetu analizeaza bancuri si le transpune la vedere :D

deci da...bancurile lu just he, is bancuri din editia 77-78 a almanahului urzica.
tuata lumea stie ca anul ala, almanahul urzica a incercat sa introduca in bancuri care sa nu starneasca zambetul cititorilor, aducandusi in acest mod original un tribut victimelor cutremurului.
multumim justu u pentru aceasta aducere aminte.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iul 07, 2006 6:28 pm

din ciclu "c-o laba in viata potzi greul sa-l duci, io am duar o linba si nu dau la buci", sin ella ne ofera un ghid de buzunar pentru cei a caror linba nu gaseste intotdeauna "semantica" adecvata :D


[quote="sin ella"]Of, doamne ce va tot imbiati aici Hai ca va spun eu ca si asa nu cunosc nici un forumist personal .

deci nu stiu cum se dau limbile, deja am stabilit ca depinde de beneficiar, dar pot sa enumer niste reguli de baza:

1. FINUT! FINUT! FINUT! Ceea ce inseamna ca daca voua va place ceva la o anumita intensitate, noua ne place la intensitatea respectiva impartit la sapte (ca sa ne folosim de numarul cu noroc). Si nici intr-un caz nu faceti uz de noua dantura din cel mai scump material sau dintele de aur sau de cel de lapte.

2. barba de o zi poate fi sexi de privit, dar nu de simtit pe propria piele. Deci jos cu ea daca nu vreti sa va treziti cu o palma peste ceafa, chelie sau pleata, dupa caz.

3. sa ne imaginam un person care face asta pentru prima data. pentru ca nu stie ce si cum, incearca si el una alta. Din cand in cand poate aude un ah sau un oh. Ei, de aici nu mai are alt tel in viata decat sa descopere ce anume provoaca ah-ul si oh-ul. Si cand descopera cauza (cunoscuta sub denumirea generica de clitoris) atat insista ca iti vine sa-l tragi de urechi. Deci explorati si voi o regiune mai vasta ca n-o fi foc si nu tot insistati pe bietul punctulet sau, si mai rau, il tratati ca pe o acadea pe care sunteti furiosi. Asta nu inseamna ca trebuie sa-l ignorati. Nici vorba. Daca nu stiti Encyclopedia Britannica pe de rost, desenati si voi cerculete mari, patratele, triunghiuri si din cand in cand reveniti ca aveti de unde]


baicsule, nu-ti traje obluanele peste irishi, ie valabil si pentru tine, da?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nbm » Mar Iul 18, 2006 1:54 pm

nenea SOD sustine un curs de "Uitarea iubitei in doar citiva pasi"
SOD scrie:dragul meu Nameless fara nume, ai facut mai multe greseli si as vrea sa te ajut. efectiv mi se rupe sufletul de mila cand citesc randurile tale.
asadar, exclus sa te mai duci la sinaia sau la brasov. incecearca ferentariul, crangasiul si daca iti permiti, harlem. trebuie sa te duci noaptea si neinsotit. ti se vor intampla lucruri cumplite, dar care iti vor trezi in tine spiritul de barbat feroce, pe care o despartire nu-l poate dobori. daca e sa ramai infirm dupa vizitele astea, nu-ti face griji. chirurgia plastica faca minuni. nu o sa-ti vina a crede ce bine seamana o ureche de plastic cu una adevarata. plus ca poti sa-ti dai cate gauri de cercei vrei, ca nu te doare.

doi la mana. nu mai trebuie sa vizezi noaptea.incearca sa te culci cat mai tarziu. cu timpul vei reusi. si astfel, vei deveni imun la somnul de noapte. vei dormi ziua, si toata lumea stie ca visul de zi nu-i totuna cu visul de noapte. s-ar putea sa-ti cam dai peste cap viata sociala, dar oricum inteleg ca nu ai, asa ca nu e nici o problema.

pasul trei. cu pozele e ok ca le-ai sters, dar sa golesti si recycle bin, da? in schimb cu lucrurile ei avem o problema. trebuie musai sa le dai foc, altfel nu scapi de umbra ei. te va urmari si te va haitui ca o fantoma. cand o sa crezi ca ai scapat si ca esti ok, poc! atunci te loveste. si vei suferi ingrozitor. asa ca pune mana, strange lucrurile, triaza-le, vinde ce se poate vinde, macar sa-ti ramana un banutz de pe urma ei, iar cu restul la tomberon si focul pe ele. sa nu ramana nimic.intelegi?

cu nr de telefon, ce sa zic? l-ai sters tu din memoria lui, dar din memoria ta? ce facem cu memoria ta? daca nu cunosti vreun terapeut care sa te poata reseta, musai trebuie sa renunti definitiv la telefon. asta e pasul cel mai greu, pe care eu in numesc generic " pasul cel mai greu ", pentru ca este cel mai greu. asa ca un NU hotarat telefonului. in primele 2 zile nu ai sa simti nevoia. din a treia zi o sa ai un soi de mancarime in suflet, dar sa fii tare. apoi incepe cosmarul. sub nici o forma sa nu te apropii de telefon. o sa urli si o sa te tavalesti pe jos, ai sa implori cerul si pamantul, ai sa te dai cu capul de masa, dar trebuie sa fii barbat. abia acum ai sa intelegi de ce te-am trimis in ferentari. ca sa te pregatesc pentru ce va urma. daca reusesti sa treci de " pasul cel mai greu" esti liber! gata! ai uitat-o! poti sa-ti vezi de viata ta. daca nu...

etapa 5. medicamentatia...da, exista astfel de pastile.preferabil ar fi sa nu ajungi aici, dar daca ai ajuns totusi ,insemana ca nu ai rezistat tentatiei pe care eu o numesc generic " tentatia telefoniei ". asadar, primele pastile indicate sunt romparkin. se gasesc greu si doar cu reteta. daca nu te descurci, ma cauti si iti recomand un domn care falsifica retete. bun. trebuie sa iei cate 10 pastile odata, de doo ori pe zi, la pranz si la cina, cu un pahar de 350 ml de vodka. aici las la latitudinea ta sa iti alegi singur marca de vodka. dimineatza ai sa gasesti pe perna, gresie, masa, scara de bloc sau pe unde ai sa lesini tu si ai sa dormi, un soi de urme albe, pietrificate. nu,. stai linistit, nu a a abuzat nimeni de tine. sunt doar balele tale. noaptea ai sa fii foarte agitat si o sa-ti curga balele din gura.
daca dupa 10 zile nu ai reusit sa treci peste momentul despartirii, trecem la alt tratament, si anume tratamentul cu regenol. acestea sunt tot sub forma de comprimat, dar sunt mai micutze. de aceea, trebuie sa iei cate 30, o singura data pe zi, dimineatza, dupa ce te-ai spalat pe dintzi. regenolul se combina foarte bine cu tuica batrana de pruna, bere blonda pasteurizata si jim beam. atentie!!!!!!!! este contraindicat red bull. are efecte secundare ce difera de la organism la organism. tratamentul dureaza cam 25-45 de zile. nu vreau sa ma ascund de tine, dar sa stii ca te vei simti cam ametit, vei avea o stare de beatitudine, pe alocuri diaree si stari de voma. in rest e f ok. la sfarsitul tratamentului vei arata ca de 45 de ani. avantaj tu! vei putea cu usurinta sa te duci la sedintele cu parintii pentru toti prietenii tai si astfel sa-i protejezi impotriva propriilor lor parinti.
hint # 1. poti sa le ceri bani pentru asta. in 2-3 luni vei deveni un tatic profesionist.trebuei doar sa-ti dai interesul.

ar mai fi cate ceva, dar deja intram in partea a doua a terapiei, pe care sper din toata inima sa nu ajungi sa o atingi. eu trag nadejde ca vei reusi sa treci peste greaua suferinta ce te-a pleznit ca un traznet, la cei 18 anisori ai tai si ca o sa-ti dai seama ca viata e frumoasa si ca pe fata planetei sunt atatea pustoaice, fetitze, fete, femei, cucoane, doamne si babe care abia asteapta sa fie futute, incat o sa ajungi sa stai asa, cu mainile in sold, cu privirea pierduta si cu o moaca de bou veritabil si sa zici : " ba, da ce bou am fost! "

hint # 2. pizda spalata e ca si noua.

succes in viata!


exceptional. nu am cuvinte!
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Necko » Joi Iul 27, 2006 4:48 pm

la cererea tuturor necunoscatorilor, aiu ne ofera definitia asa numitului ness:

Originally Posted by eyewitness
redcup este licuarea magica a vietii, cea care, in diminetile mohorate cand te uiti prin plastecu transparent al cortului, te face sa privesti prin geamu termoizolant, fumuriu al penthausului din hotelul hilton situat langa miami beach, cea care, privindu-ti banala sotie sforaind supt plapuma, te face s-o privesti pe anjelina joli desbracata asteptand mangaierea ta, cea care, privindu-ti harbu de dacie din 86, te face sa privesti la un lamborghini decapotabil de 432 cp, cea care, privindu-ti dezamajit pectoralii in oglinda baii, te face sa-i vezi mustind de mujchi si energie crapandu-ti maieul unsuros, cea care, privindu-ti pe patu de muarte venele-ti strapunse de tuburi cu glucuze, sanje si alte seruri, te face sa privesti unghiile amazoanelor infipte in trupul tau, devorandu-te din placere, cea care, citind posturile insipide ale kante mirului, te face sa citesti opera lui ion baiesu, cea care iti ofera si intretine viata, noul brand de nesscafe de la nestle, REDCUP
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Djinn » Vin Iul 28, 2006 9:15 am

In sfarsit, wwritza isi dezvaluie pasiunea vietzii si iese din dulapul telenovelistic pentru a tine partea unei colege de suferinta crud si pe nedrept atacata de forumisti, viitoare sperantza in alte scenariilor de "operas de jabon" (c) wwritza ~p

wwritza scrie:Draga Tatiana,
ma bucur ca in sfarsit intalnesc un fan adevarat al telenovelelor. Cata dreptate ai avut cand ai spus ca reprezinta un mod de viata, un mod de gandire. Cata intelepciune la doar 17 ani!! Fara acest cult nu ar fi fost inregistrati la primarie atatia Hosei, Armandezi, Talii, Marimare...etc. Te admir mult si sper sa putem coresponda. Simt ca suntem suflete pereche!
Ma bucur ca te-ai hotarat sa dai la facultatea de scenaristica. Imi pare rau Ca Cand aveam varsta ta nu exista aceasta facultate, fiindca as fi fost un student model. Unde au infiintat-o, in cadrul Politehnicii?? Acolo mi-a spus mama ca sa dau, insa am invatat despre cazane, turbine, organe de masini si mecanisme. Lucruri total nefolositoare mie daca urmam o cariera in domeniul telenovelelor. Sper ca intr-o zi sa se realizeze o telenovea cu actiunea intr-un CET sau chiar centrala nucleara. Deja am niste idei cool pt scenariu, cand si-o trag protagonistii pe paleta unei turbine sau personajul negativ se arunca de pe un turn de racire a apei. Iti dai seaman ce cool ar iesi!!!
As fi vrut mult de tot sa ne intalnim dar eu nu mai locuiesc de cativa ani in Romania. Dupa de ce am urmarit Sclava Izaura, profund impresionata de acest serial, m-am hotarat sa ma stabilesc in Brazilia pentru a invata limba braziliana, o limba care te gadila intr-un mod placut. ( asta cred ca trebuia postat pe un alt thread :n: )
Sfatul meu e sa nu pui la suflet tot ce-ti scriu ceilalti, cei care nu inteleg aceasta minune a cinematografiei numita telenovele. As vrea sa scrii in continuare si sa-ti impui cu Curaj ideile si filozofia de viata!! Iti doresc bafta la examene si sa ma anunti cand vor avea loc pt a-ti tine pumnii. Punching your mecla!


putin mai incolo, ca sa nu intelegem noi ce converseaza ele doo telenovelistic, o da pe linbi straine, intr-un maiastru discurs ce m-a lasat cu lacrimi in ochi ~p

wwritza scrie:Tatiana,

Soy así­ que feliz contestaste y eso que no sufres después de toda esta gente dicha sobre óperas del jabón ( ce cacator suna ....jabon, jabon Cheia :n: :n: ). Jut esperanza que tu í­ndice de inteligencia levantará un dí­a más de 50 y tú resolverán un Columbeanu para casarte. ¡Buena suerte!
(traiasca gugalu)

p.s. ID-ul meu la yahoo este matrixsucks. te astept la o barfa
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Aug 05, 2006 10:27 am

un nene are mari probleme, in sensul nu ii merge custom level la alien vs. predator 2. aiu, baiat bun, ii da cateva sfaturi

cum dracu bre?
hai sa le loam pe rand

-ai schinbat fishieru liga.mue in plm.frf?
-din folderu liga1 ai bagat craku in folderu mue2?
-daca plm.frf iti da valuare pozitiva in MUEUEFA tresa transferi fisieru plm.frf in coordonatele folderului MUETGJIU
-iei fisieru muesteaua.plm si-l baji in MUEUEFA , unde tresa ai valorile 9-3-9-6-1-3-6, daca nu-ti da valorile astea ai cam belit p00la, insa nu dispera
-deci daca nu-ti da valorile alea , in folderu muiero, gasesti fisieru dinamo.mue
-iei fisieru si il baji in frf.mue ca sa vezi daca ai valori pozitive
-normal ca in frf.mue n-ai cum sa ai valori pozitive si atunci neaparat incerci cu mitica.mue
-devirusezi (din proprie esperienta in zadar) fisierele frf.mue si mitica.mue
-conputeru se va bloca datorita numarului exasperant de virusi, nu dezarma, inportant e sa ai un fisier liga1.mue curat
-daca si aici fisieru liga1.mue iti da valori negative, atunci, parerea mea, baga-ti p00la in iel de "custom level"

sper sa te descurci


C-A-C-A-T-O-R
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Aug 08, 2006 7:14 am

bre, m-am excrementat pe mine de ras. inca un post marca aiu

bre, nu jtiu cu ce bagaj a plecat finutii de la mare spre bucale ca nam obiceiu sa caut prin bagajele mosafirilor insa cert este ca o mare parte din garderoba lor zace inprajtiata prin casa :D
finutzo, daca teai gandit cunva sami lasi nijte suveniruri tresa teanunt ca nu port costume de baie uan piis de la speedo ca ma stranje la tzatze iar pantalonii si chilotii lu finutzu sunt o masura macsim doo mai mici, oricum mersi pentru prosopu cu franjulete si dantele ~p
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Aug 17, 2006 1:47 pm

din ciclu "pe ahmed l-am intalnit, la islam m-am convertit" gaga ne ofera azi o analiza lapidara a migratiei vlastarelor cu tzatze, autohtone, dinspre crejtinizm spre islamism. multe dintre ele au auzit vag de eminescu insa absolut tuate se bat cu pumnu in pepturi ca au citit coranu

gagalina scrie:aaa railor saritzi totzi la lutze proaspete. habarnishtilor.
va zic io vreti? pai stii cate cunosc trecatoare la islam care au citit coranul? (biensure ca nu pot citi nici un ambalaj de detergent da' fiti ingaduitori ca buni crestini ce sunteti).

sa va povestesc. cand mi-am luat io primu' loc de munca aveam fo 18 ani. se chema ca sunt decorator. intr-un centru comercial cu standuri alta insemna ca le zugravesc firmele. la beduinu' piratat sau rashid lacuri si vopsele. dupa cum voia omu era si spaga.

unii voiau sa le pictez cai pe pereti ca cica aduce noroc. ba un cuveitian mi-a zis ca lu' frati-su i-a adus enorm noroc ca si-a gasit vocatia, joaca toti banii la curse.

eh si in aceasta minunata oaza de cultura islamica (era si un stand de jidani da' aia se dadeau arabi ca sa nu fie linsati) care s-a pierdut acum. adica nu mai exista, in apropierea gropii de gunoi glina, fiecare stand avea arabu' si o vanzatoare.

respectiv cate o pipitza romanca cu limbaj de salajeanul anilor 90 ca ioanamare.
si intotdeauna vanzatoarele erau indragostite brusc de patroni si treceau la islam.

o sa radeti de cata cultura se aduna in capul unei pustoaice cand se vede brusc luata din autobuzul de glina si adusa la munca cu golful seria unu al arabetelui.

unora li se nazare, desi nu au terminat liceul, ca au citit si coranul.
eu stiu. stiu dar iert caci asa este crestineste, astora le convine ochi pentru ochi pentru ca majoritatea aderentelor erau de culoare mai bronzata si aveau o dexteritate uimitoare in a scuipa seminte.


dar sa revenim la subiect: uooo bah opsedatzilor, abar navetz. lasa ioanamare ca io cand ma intorc de la beri si cafele iti gasesc un site de unde poti sa iti cumperi online broboade care sa te faca sa treci usor peste cele 45 de grade celsius dinapoia camilei si precis acolo o sa gasesti fete cu care sa iti imparti destinul atat de dorit de orice femeie normala de pe lumea asta!


~p ~p ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Aug 21, 2006 4:34 pm

din ciclu "daca palestina nu aveam, sua israel faceam" carturaru se adreseaza evreului de serviciu, tony levin :

Tu-l faci pe Einstein de rushine

~p ~p ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Aug 23, 2006 5:52 am

din ciclu "n-aduce forumu ce-aduce tredu" pe acelasi subiect in voga, adresandu-i-se aceluiasi itzic, rajaf concluzioneaza:

Bre nush ce frustrari ai tu, dar cred ca mai bine le povestesti la un psihiatru, ca pe forumuri nu stiu cine te poate ajuta

~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Sep 18, 2006 6:01 pm

Cristy scrie:eo nu m-am luat de lutzele tale, da? :D



ochila: io zic satz ti comentariile departe de filme :D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Noi 11, 2006 3:42 pm

din ciclul "foaie verde de dudau, imi bag pula-n forumu tau" sica se destainuie:

am facut greseala anul trecut prin septembrie sau octombrie sa ma inscriu pe loco, mi-au trebuit doar cateva ore de forumul acela sa imi dau seama ca nu am ce cauta acolo.

sica, ai o bere de la kante miru si una de la mine :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Clasa Muncitoare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori