C.M - nu suntem tampiti sa incercam sa civilizam o societate asa ca ne doare la salam

...mandra ca o floare

Mesajde aphextwinz » Mar Apr 09, 2002 12:45 pm

pai daca ai fi etoloaga tzi-ai fi remarcat doru de casa shi te-ai fi carat naibii in kenya
nu ma intereseaza rezultate gandirii tale profunde asha ca asculta-tz singura ideile. nu te ridica inca la rangul de elefant, ca abia te zbatzi sa fii un rinocer batut cu banane de catre maimutze.
fii macar coerenta (daca tot ai papat fripturica), daca sunt un maimutzoi chelios nu prea am par spre deosebire de neamurile tale preistorice.

p.s. mai shtii shi alte specii de maimutze? foloseshti netu sau ai dictzionaru enciclopedic langa tine?
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde gaga » Mar Apr 09, 2002 1:04 pm

tzi-am zis mai devreme ca n-am dexu, nu mai sunt asha multe, sa-ti recapitulez familia? gibon, macac rhesus, capucin, magot, maimutza urlatoare (mai e unu care-mi scapa) shi spre ce tinzi: cimpanzeu, urangutan, gorila...

sunt coerenta, eshti chelios la dos.

neamurile mele preistorice s-au tras macar odata din maimutza spre deosebire de tine care nu te-ai tras de tot, asa ca daca ti-ai fi fidel ai inchide ciocul; ah, nu potzi, masculinul de la fidea e fidea cu oua, nu? (ouch)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde aphextwinz » Mar Apr 09, 2002 1:14 pm

cam slabutz, uitzi de lemurieni, maimutze zburatoare, cercopiteci, babuini, mandrili. shi in plus faci confuzii intre ape (maimutza fara coada) shi monkey (maimutza cu coada). se vede ca nu ai dexu, adu-l data viitoare

daca-s eu chelios la dos, tu ar trebui sa-tz speli limba de par. imputzita ocupatzie tzi-ai ales

neamurile tale preistorice, darwinista ratata, nu s-au tras din maimutza, pentru ca ei erau rinoceri lanoshi. dar probabil ca nu tzi-a priit friptana shi ragai necontrolat
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde gaga » Mar Apr 09, 2002 1:22 pm

io fac confuzie? am zis catre ce tinzi, adica spre ape (de-aia ti-a shi zis ilviu ape, a crezut ca ai ajuns). lol sucker, vaz ca-tzi shtii bine familia, si diferentza nu e numai din cauza cozii, e shi de inteligentza; lemurienii sunt contestati ca fiind maimutze dar tu shtii mai bine ;D

nu eram eu mah, era fightclubu tau, sau te-ai nascut asha fiindca ai ieshit cu fundu-nainte shi te-ai frecat prea tare.

ah, credeam ca o iei mai personalshi te referi chiar la mine, vezi sa nu-ti iei un corn intr-un loc despre care zicea marquez ca shuiera.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde aphextwinz » Mar Apr 09, 2002 1:38 pm

daca tot dai in spate, macar fa-o pe picioarele tale shi nu te calca cu nea silviutz pe deshte ca mai rau va impiedicatzi shi o vi-o luatz amandoi
diferentza de termeni (cuvinte) e din cauza cozii, dar rinocerii nu shtiu engleza, ceea ce face totul a fi scuzabil. diferentza de inteligentza este intre tine shi biroul pe care itzi rezemi coatele, dar nu e o problema prea mare pentru tine, tu potzi sa mananci friptura shi sa-l intreci.

bine mah nu erai tu (dar ai grija cand vorbeshti ca scuipi par peste tot)

shi nu trebuie sa le spui tutoror ca itzi place sa pui botu acolo unde zicea marquez ca shuiera
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde gaga » Mar Apr 09, 2002 1:44 pm

cornu' nu botu'

ape vs. monkey sunt diferentze de inteligentza, da shi tu pe animal planet sa-ti vezi neamurile sau fa ca mine, incearca-l pe konrad lorenz, nu vorbeam de termeni, dar tu intzelegi ce-ti convine

io scuip? mai bine apasa butonu' galben sa-ti pice banana decat sa te stucheshti in fatza ecranului, numa sa n-apeshi greshit maimutzoi daltonist shi sa ti-o furi ca p'orma te baga la cercetari shi o sa sfrsheshti cu electrozi in creierul tau fix, io macar sunt specie protejata, are lumea grija de mine, de scandalagii ca tine-s plini fotografii, circurile si pietzele.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde aphextwinz » Mar Apr 09, 2002 1:53 pm

chestia aia erodata se numeshte corn? lol mah dano itzi faci neamu de rushine

ptr ape vs monkey itzi recomand un webster. citeshte shi revino. shi intre maimutza shi rinocer sunt diferentze de inteligentza dar nu clasificarea lor in regnu animal da aceasta diferentza ci doar un fond genetic greu de intzeles ptr o fiintza acefala ca tine

eu mai degraba ash spune ca eshti o specie pe cale de disparitzie.
shi ca tot mi-am amintit, ghici care-i prima punere in scena a unei piese scrise de ionesco in romania
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rolf » Mar Apr 09, 2002 1:56 pm

Rinoceru chel????

Din Gods must be crazy aflam ca rinocerii sting din instinct focurile izbucnite in jungla, sarind cu picioarele pe flacari....

Asta ca sa mai aberez si io pe aciia
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde aphextwinz » Mar Apr 09, 2002 2:00 pm

ca sa vezi spirit ecologist
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde gaga » Mar Apr 09, 2002 2:14 pm

pai daca ash fi acefala n-ash avea ochi sa vaz tampeniile pe care le debitezi, metaforic (daca stii ce-i aia) rinocerul e superior (mai supeior cum ziceai tu mai deunazi :j ) e simbol, maimutza e de ras shi apropos de asta ai primit, cred un PM. Sigur, apari in zodiacul chinezesc dar daca un miliard de cretini, un popor mare shi galben ca tramvaiele te baga-n seama nu ai de ce sa fii mandru.

recomanda-mi sa citesc. maimutele antropoide (ape) sunt mai inteligente decat tine monkey, demonstreaza ca nu-i asha shi itzi multzumesc pt. lectie.

merci de remarci, apar in piesa si-s rara, finally recunoastere, ridica-te mah, nu te prosterna acum.

rolfiii, shtiam mah ca ne urmareshti :y
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rolf » Mar Apr 09, 2002 2:18 pm

Hehehehehehe...... Sunt cu ochii pa voi!
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde aphextwinz » Mar Apr 09, 2002 2:26 pm

greshit, simtzurile s-au dezvoltat inaintea aparitziei creierului. pana shi paramecii de strabuni ai tai shtiau incotro e papa. rinocerul e simbolu animalului de turma acefal. iar tu eshti mandra, lol. incearca zodiacele africane, acolo probabil ai shi tu un loc shi nu trebuie sa-tz manifeshti invidia fatza de orient.

tzi-ash recomanda sa citeshti, dar tu nu shtii buchiile. nu am sa-tz demonstrez nimic intrucat nu vezi mai departe de corn.

fii mandra ca eshti rara, probabil cam la fel de rara ca sindromul dawn shi ca siamezii isadelfi.
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde gaga » Mar Apr 09, 2002 2:26 pm

psss, piua, aphex, rolf, facetzi cu mana ca iar suntem cititzi

salut dkk :bye:

avem shi link pe generalitatzi :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde aphextwinz » Mar Apr 09, 2002 2:29 pm

i-ash face cu mana dar tastez. totushi am un deget disponibil...

hei rolf, mai baga mah faze de tele-enciclopedia, mai invatzam shi noi cate ceva
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde gaga » Mar Apr 09, 2002 2:34 pm

Initial trimis de aphextwinz
greshit, simtzurile s-au dezvoltat inaintea aparitziei creierului. pana shi paramecii de strabuni ai tai shtiau incotro e papa. rinocerul e simbolu animalului de turma acefal. iar tu eshti mandra, lol. incearca zodiacele africane, acolo probabil ai shi tu un loc shi nu trebuie sa-tz manifeshti invidia fatza de orient.

tzi-ash recomanda sa citeshti, dar tu nu shtii buchiile. nu am sa-tz demonstrez nimic intrucat nu vezi mai departe de corn.

fii mandra ca eshti rara, probabil cam la fel de rara ca sindromul dawn shi ca siamezii isadelfi.


ce-are cu prefectura? teoria ta zice ca tot ce n-are cap e acefal? adica paramecii shi teniile sunt acefale? asta te face pe tine bicefal? shi rinoceru' e acefal daca e decapitat, nu? whatever io ziceam ca daca n-am cap nu vaz tu raspunzi lu mutu ca un maimutzoi.

invidia? mwahaha, le-ash da invidie. cu tunu'

bien mah, ziceai ca recomanzi shi nu mai recomanzi cand cer argumentatzie legata de inteligentza maimutzina, asta fiindca ai scos-o din burta shi te oftici.

probabil mai rara, nu-tzi mai da cu pumni-n cap pentru asta ca vin alte maimutze si-tzi papa banana, mai bine cauta-tzi o surata sa o despaduchezi
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde gaga » Mar Apr 09, 2002 2:38 pm

dkk, potzi mah sa citeshti, dar nu sa postezi.

aphex, ciocu mic, vezi de ale tale, acu eshti pe siteul undetzi exercitzi zoofiliile? acu balena? chiar ca teleenciclopedizezi
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde aphextwinz » Mar Apr 09, 2002 2:45 pm

danutza cornoasa shi cu tegumentu gros
acefal se foloseshte peiorativ pentru a caracteriza prostia
ai vreo problema in a pricepe lucrul acesta simplu?
eu deja tzi-am recomandat sa citeshti dictzionarul. cum tzi-e greu, nu mai insist cu alte cartzulii. te las sa-tz continui marshul greoi pe scara evolutziei, poate in cateva mii de ani o sa ajungi la o statura bipeda
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde gaga » Mar Apr 09, 2002 2:49 pm

acefal ti l-am trantit io tie intr-o certa antologica de anul trecut, la dex zice ca-i fara cap, in ce sens il foloseshtu matale traba ta, shi io pot sa zic peiorativ "bine ca eshti tu deshtept" daca intelegi ce vreau sa zic, e tot legat de sisteme de referintza dar argumentatzie ioc, maimutzica de balci.

sunt verticala in patrupedicalitatea mea (lool) spre deosebire de maimutza de tine care se crede om shi se hutzune pe doua picioare fara a-si putea tine echilibrul prea mult.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde aphextwinz » Mar Apr 09, 2002 2:53 pm

te pomeneshti ca ai shi inventat cuvantul asta? se dau brevete la rinoceri? de cand? antologic a fost momentul cand ai evoluat la rinocer, toata lumea credea ca o sa ramai hipopotam pentru restul vietzii tale

tu verticala? doar cand itzi infigi cornu-n pamant shi te joci de-a baobabu
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rolf » Mar Apr 09, 2002 2:54 pm

Faza de teleenciclopedia: parameciu are cili, iar maimuta are 5 membre, la nevoie, ca se poa tine in coada, si se balangane dup-aia de crengi si are miinile si picioarele libere sa dea dupa oameni cu tot felu'. Mai era euglena aia, care avea o coada, am uitat cum ii zice

Ba, ce i-ati sters lu dkk, ca io eram ocupat sa povestesc ceva pe sport?
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde aphextwinz » Mar Apr 09, 2002 2:57 pm

parca ii zicea flagel
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rolf » Mar Apr 09, 2002 3:04 pm

Creca! Ihi, ala era, flagelu'! Si ca sa se deplaseaza, flagela in stinga si-n dreapta!
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde gaga » Mar Apr 09, 2002 3:16 pm

mai euglene verzi, vretzi sa mutam pe animalutze subiectu' sa va modereze gabytzu ;D ???

antologic e de antologie, wtf ai o problema? ai uitat sa zici de friptura ofticosule.

no shit, care-i toata lumea ta de maimutza pe care o iei ca punct de sprijin, dresorul cu biciul shi copii din sala? iar hipopotamul n-are legatura cu rinocerul, hipopotamul e singurul ierbivor care-shi omoara semenii in lupte (neacidental) iar rinocerul are stramosh comun cu al calului, oricum familie mai sanatoasa ca imagine decat o maimutza paduchioasa careia i se umfla kuru cand vede [beep]

Rolf, nimic important ;D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rolf » Mar Apr 09, 2002 3:22 pm

Mda, si hipopotamu omoara oameni, da si rinoceru daca se nerveaza, da hipo cica e cel mai feroce, uritu dracu.... :D
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde gaga » Mar Apr 09, 2002 3:27 pm

rinoceru omoara ca nu vede bine daca-i preten sau dushman de ex. da-i mai blajin. maimutzele in schimb se mananca intre ele (unele) shi se despaducheaza shi-shi mananca paduchii.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde aphextwinz » Mar Apr 09, 2002 3:29 pm

iara te faci de ras
rinocerul nu are legatura cu caii
se trage din ierbivorele mari, cu tegument gros
e pachiderm, la fel ca shi hipopotamul shi elefantul
(i-atzi dexu shi vezi ce-i cu pachidermele)
iar modul de bataie al hipopotamului pe care l-ai prezentat te ridica la rangul de etolog teribilist. ai ramas in lipsa de argumente shi te inhaitezi cu mine shi rolf la mica noastra teleenciclopedie?
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde gaga » Mar Apr 09, 2002 3:40 pm

am obosit si-n curand plec :bye:

are un stramosh comun cu calul, daca nu stii tu nu-i musai fals.
a fost o emisiune intreaga pe animal planet cu ciudatenii descopeite, si cu panda care nu-i urs, etc.

am uitat ca-n copac n-ai TV

ah, si tot in genul ala de emisiune s-a dovedit in sec. 20 ca musca aia gasita in chihlimbar era un fals ceea ce a zguduit toata scara evolutiei, dar dinozaurii ca tine care se bazeaza pe memoria de fier si amintiri din generala nu-s la curent cu noutatile.

nu plange, mai e si maine o zi, sa nu te sinucizi pana atunci si sa ma lasi fara jucarie.

p.s. daca nu stiu ceva nu spui, ma aberez shi dau la gioale, credeam ca ai invatzat maimutza aftoasa
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rolf » Mar Apr 09, 2002 3:47 pm

Am impresia ca toti avem stramosi comun, un fel de celula din care cica au aparut si copacii, si caii, si oamenii, dupa tot felu de broaste, ierburi, microbi si alte alea. Si inainte de celula aia fu numa fier, argint, siliciu, azot si supe primordiale. Iar inainte de aia bigbangu, si inainte de ala nu poa sa explice decit Ion Tugui ce a fost, da....
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde gaga » Mar Apr 09, 2002 3:51 pm

Si inainte de plecare:

Dovezi recente ale DNA sugereaza ca hipopotamii sunt mai degraba cu cetaceele (balene si delfini) decat cu orice alt artiodactyl (chiar si animale pari-copitate) .

E adevarat ca-n romania nu se pot face nici macar teste carbon 14, pt. asta tzushti la budapesta, de unde sa shtie o maimutza noutatzi.

cya sucker
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde aphextwinz » Mar Apr 09, 2002 3:51 pm

iar abureshti oglinda? ;)

potzi sa te uitzi la tv shi 1000 de ani shi tot n-o sa fii mai deshteapta (mai bine incearca cu fripturica). mai nou au aparut la discovery emisiuni despre harry potter shi vrajitorie. baga mare sa nu pierzi ceva cultura valoroasa.

ai inceput sa recurgi la sofisme de tip dinu, cum ca oricum tre' sa existe un stramosh comun intre cal shi rinocer. asta ca tot te deranjeaza evolutzionismu invatzat in generala. aa, stai ca m-am prins, cernobalu e de vina. am auzit ca din rinoceri iradiatzi pot sa iasa shi ornitorinci. sau cine shtie.. oameni.
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Clasa Muncitoare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori