cat de importanta e frumusetea in viata unei femei?

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

cat de importanta e frumusetea in viata unei femei?

Mesajde nedelcu iulia » Mar Mar 26, 2002 7:09 pm

sunt unele femei care reusesc in viata numai cu ajutorul frumusetii, dar sunt ji altele(destul de multe) care nu au nevoie de frumusetea fizica pentru a reusi....
nedelcu iulia
 

Mesajde Vizitator » Joi Mar 28, 2002 8:30 am

da, dar alea trebuie sa aiba alte calitati... sa stie sa gateasca, sa faca bine bot...
Vizitator
 

Mesajde Andrada The Dev » Lun Apr 01, 2002 7:41 pm

What about Sissy Spacek? or Judi Dench? Care nu arata prea grozav dar sunt staruri la Holywood!
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Mesajde Mirela » Mar Apr 02, 2002 3:30 pm

Andrada,eu cred ca Sissy Spacek e chiar draguta ca aspect fizic.adica...era,cand era mai tanara :p

aspectul fizic zic eu ca nu e chiar asa important...sau nu ar trebui sa fie.
ca sa ai succes in viata ai nevoie de inteligenta si sa fii descurcareata,nu sa-ti vanturi soldurile in fata sefului ca sa ai parte de o marire de salariu....zic eu!!:)
pe de alta parte,aspectul fizic are importanta pentru noi insene.daca nu te simti bine in corpul tau...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde the radical » Joi Apr 04, 2002 10:19 pm

Initial trimis de vali
da, dar alea trebuie sa aiba alte calitati... sa stie sa gateasca, sa faca bine bot...


sa inteleg ca tu esti genul care vrea ca "femeia lui" sa stie sa gateasca, sa spele , sa calce, sa faca treaba etc etc "sa faca bot" ?
pai in cazul asta marry ur mum and fuck some prostitute ; very cheap.

Altfel beauties come highly expensive
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Re: cat de importanta e frumusetea in viata unei femei?

Mesajde the radical » Joi Apr 04, 2002 10:34 pm

Initial trimis de nedelcu iulia
sunt unele femei care reusesc in viata numai cu ajutorul frumusetii, dar sunt ji altele(destul de multe) care nu au nevoie de frumusetea fizica pentru a reusi....


orice femeie are nevoie de frumusete si cea mai urata femeie se uita in oglinda, se machiaza in speranta ca arata mai bine, se penseaza se alea alea etc..
Inca n-am intalnit femeie care sa zica "ok, sunt urata si ce daca!"
si n-am intalnit nici femei care au reushit in viata doar pt ca si-au dat seama ca sunt urate.
Reushita in viata nu cred ca depinde de felul in care arati, decat daca-ti bazezi castigul zilnic pe imagine .
Altfel totul tine de inteligentza. Asa cum frumusetea nu accentueaza inteligentza cuiva nici nu o diminueaza.
Si cine crede ca frumusetea e un atribut esential, gresheste.
Un atuu poate, temporar si ala.
Si uite am tupeul sa ma consider o femeie frumoasa fara prea multa vanitate; as fi putut sa ma bazez pe frumusete sa ajung undeva anume; am ales insa altceva; the hard way to the top, some may say , but not the cheapest. Coz i dont sell beauty , i sell value.
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde dinu » Joi Apr 04, 2002 11:44 pm

Hai ca ne-ai facut curiosi... Vrem detalii !!!
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde the radical » Vin Apr 05, 2002 12:24 am

Initial trimis de dinu
Hai ca ne-ai facut curiosi... Vrem detalii !!!


as in?! pics??!! daca conta atat de mult cine sunt si mai ales cum arat ai fi stiut pana acum; asa insa.. stiu doar cativa, cei care au avut curiozitatea de-a afla cine sunt in spatele nickului .
not big deal...

ask a moderator to add a topic with pics of the users and I might consider it.
The direction of the eye, so misleading
The defection of the soul, nauseously quick
I don't question, our existence
I just question, our modern needs......
Avatar utilizator
the radical
Junior Member
 
Mesaje: 240
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

postul 1400

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Apr 05, 2002 9:08 pm

Da....sa facem un subiect..cu pozele noastre...ca si eu sunt frumos..si vreau sa ma vada fanii ! :D
Dar cica..mai tre' sa asteptam..sa rezolve Sopra nu stiu ce chestie..ca sa putem uploda poza pe site !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Vin Apr 05, 2002 9:20 pm

Femeile trebe sa arate bine ca sa aiba succes in viatza, clar? O femeie care nu arata bine... nu poa sa zica ca a avut succes... nici daca se ocupa cu ministerul apararii SUA (sau cu ce draq se ocupa urata aia :D)


nu facem nici un subiect cu pozele noastre... va fac la toti pagina pe portal... cu poza si descrieri, ok?
am sa va cer detaliile saptamana viitoare si sa pregatiti o poza...

PS: felicitari moshule... te apropii de DANA si te indepartezi de Aliosha si... de mine :cry:
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Aliosha » Vin Apr 05, 2002 9:37 pm

Bah io n-am poze cu mine...
Am avut cateva dar mi le-a luat una si nu mi le-a mai dat inapoi.
Sa inteleg ca tre sa ma fac gigea si sa ma duc la sedinta foto?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Apr 05, 2002 9:41 pm

Initial trimis de Sopra Tutt1
felicitari moshule... te apropii de DANA si te indepartezi de Aliosha si... de mine :cry:


Cum ai ajuns la aceasta concluzie ? Explica-mi putin,ca nu inteleg !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aburila » Vin Apr 05, 2002 10:41 pm

Asta ar trebui sa fie un thread in care sa posteze doar fetele. Adica din titlul lui asa s-ar deduce.
Aburila
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Joi Apr 04, 2002 9:58 pm
Localitate: Romania

ha

Mesajde Joao » Vin Apr 05, 2002 10:48 pm

Dragi copii,in opinia mea frumusetea unei femei e de mai multe feluri,oricum ar fi ea,e cea mai importanta avere a femeii!
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde alina » Sâm Apr 06, 2002 12:14 am

o mica prb:

se duc 2 tipe la un interviu .Una frumoasa,alta urata.Sunt la fel de bine pregatite ,sunt la fel de inteligente!tell me pe care o alege bosu?!
Eu zic ca frumusetea e un avantaj !


Am obs. ca ati vb. ceva si despre reusitu in viata:poti sa fi frumos si destept da sa nu te stii descurca ,poti sa fi frumos,destept si descurcaret da sa n-ai norok.Deci ,parerea mea, reusita in viata tine in mare masura de norok!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde adrenalina » Sâm Apr 06, 2002 12:20 am

frumusetea este un mare atu pentru o femeie. orice s-ar spune o poate ajuta. este si un mare avantaj psihic, mai ales la o varsta tanara.
adrenalina
 

Mesajde Aburila » Sâm Apr 06, 2002 9:54 am

Initial trimis de adrenalina
frumusetea este un mare atu pentru o femeie. orice s-ar spune o poate ajuta. este si un mare avantaj psihic, mai ales la o varsta tanara.


Adevarat ai grait!
Aburila
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Joi Apr 04, 2002 9:58 pm
Localitate: Romania

Mesajde Sopra Tutt1 » Sâm Apr 06, 2002 12:24 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Cum ai ajuns la aceasta concluzie ? Explica-mi putin,ca nu inteleg !


e vorba de numarul de posturi :D
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Apr 06, 2002 12:29 pm

A.....merci,merci ! Ma speriasem...credeam ca te referi la gandirea mea ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Sâm Apr 06, 2002 12:35 pm

pai la gandire... nu ma poate ajunge nimeni... sunt putin deasupra tuturor :D
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

hai sa va zic un banc!

Mesajde costasilviu » Sâm Apr 06, 2002 2:52 pm

Un boss vrea o secretara noua! Cum are bani, isi angajeaza un psiholog, right, sa ia o decizie corecta . Buun, vine ziua concursului, se califica in finala trei d-soare. Psihologul pune fiecareia aceeasi intrebare: "cat fac 2 si cu 2?". Prima raspunde rapid: "Patru!". Zice expertu' "Fire decisa, dar limitata". A doua zice "Doi si cu doi fac douazecisidoi!". Zice expertul " Subtila, dar putin prea complicata ". A treia face:" Doi si cu doi pot face patru sau douazecisidoi". Asta: "Fire deschisa, fara personalitate, insa". "Acum, sefu, avand in vedere datele furnizate, care credeti ca s-ar potrivi exigentelor dumneavoastra?". Da face sefu: "Ba,angajeaz-o pa blonda aia cu tzatze mari! "
Destinul femeii in societatea masculina!
costasilviu
 

Mesajde dinu » Sâm Apr 06, 2002 3:10 pm

Si ca sa vedeti cum ar fi decurs angajarea daca bossu' vroia sa-si angajeje un contabil...aceeasi intrebare, cat fac 2 plus 2, bossu' si candidatu fata-n fata, singuri, in biroul primului. Primul raspuns, hotarat, fara ezitare: "patru !". Candidatul e trimis la plimbare. Al doilea, ia un calculator, o foaie de hartie, si dupa 30 de secunde de mazgaleli zice "Cu certitudine, doi plus doi face patru". Si asta e trimis la pescuit. Vine al treilea, asculta intrebarea, se gandeste putin, apoi, speriat, inchide usa biroului, trage draperiile, si, pe semiintuneric, sopteste: "Sefu', cam cat vrei sa faca ?"
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am


Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori

cron