Ultimele stiri despre Fanutza & Machedonu cat si despre alte carciumi din Titan

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Ultimele stiri despre Fanutza & Machedonu cat si despre alte carciumi din Titan

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Ian 18, 2004 4:44 pm

O gramada de useri au calcat pragul acestor doua celebre localuri (ma refer la Fanutza & Machedonu) aflate in cartierul Titan, la intersectzia bulevardului Muncii cu Leontin Salajan. Printre acestia se numara : eyewitness, SOD, marian jan, baixinho, Eufrosin Poteca, Wild Rose, Jasmyna , crazy_felina, dana, aphex, Decret, Dia The Koala Bear...si evident cei doi forumisti cu abonament Aliosha & Oribilul Mosh.

Preturile deosebite si calitatea produselor ne-au facut pe fiecare dintre noi sa revenim in aceste micutze temple ale destinderii si petrecerii timpului liber.

Tinanand cont ca in Titan se mai gasesc si alte localuri apreciate de forumisti cum ar fi Mat Sports Pub-ul sau shawermeria de vis a vis de stadion...m-am gandit sa va tin la curent cu ultimele stiri legate de carciumile si restaurantele acestui frumos cartier. In curand vine si vara, iar iesirile forumistilor se vor inmulti.

Pentru inceput o stire foarte importanta legata de Fanutza !
La numai 50 de metri de Fanutza s-a deschis o shawermerie. Mi se pare fantastic. Practic vom sta la masa la beri ieftine si cand ni se face foame...shawermeria este langa noi. Pe langa shawerma au si cartofi prajiti si chiar pui la rotisor cu mujdei. (fie pulpe...sau chiar pui intregi).
O shawerma mare este 80 000 lei, dar este foarte mare.

Cat de curand....noi informatii !


A transmis de la fatza locului....Gabriel din Titan
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Feb 23, 2004 12:09 pm

Poate pe nedrept uitat, unul dintre cele mai vechi si frumoase localuri din cartierul Titan este Segarcea. Aflat vis-a-vis de statia de metrou Titan, restaurantul in prezent se numeste Condor. Aflandu-ne in fatza la Mat Sports Pub si uitandu-ne la acesta, vom merge in partea stanga cam vreo 40 de metri, dupa care la gardul de lemn vom face dreapta. Astfel intram in gradina de la Segarcea. (eu continui sa-i spun Segarcea, pentru ca asa m-am obisnuit).

Dupa cum spuneam restaurantul beneficiaza de o gradina, unde pe timpul anotimpurilor caldoroase oaspetzii pot lua masa in aer liber. Sunt niste separeuri facute din lemn foarte frumos realizate si luminate feeric.

Interiorul este frumos decorat, tipic pentru un restaurant de lux la nivel de cartier. Mocheta, peretzi caramizii spre roshu, tablouri abstracte, mobilier deosebit. Personal, mesele rotunde imi amintesc de celebrele scene din Mitica a lu' Caragiale, scene pe care televiziunea romana le-a transpus prin anii 70.
Serviciul este impecabil, ospatarii fiind foarte politicosi si amabili. Chelnarii sunt clasici, nu cum se intalnesc prin cluburile de astazi.
Mancarurile si bauturile sunt de cea mai inalta calitate si nicidecum foarte scumpe.
Sa dam cateva exemple.

cartofi prajiti cu cascaval = 30 000 lei (portia este f. mare)
snitel de pui = 53 000 lei (2 snitele babane)
ciorba de burta = 45 000 lei
ceafa de porc = 57 000 lei
salata de varza = 20 000 lei
salata de rosii = 25 000 lei
bere Silva = 30 000 lei
bere Goser = 40 000 lei
papanasi = 31 000 lei
clatite = 23 000 lei

O gama larga de vinuri cu preturi cuprinse intre 100 000 si 250 000 lei. 250 mii este premiatul de la Jidvei.
Bineinteles meniul cuprinde o gramada de alte bucate, dar nu le-am retinut eu pretzul. Sa trecem in revista : ciorba de vacutza, preparatele din peste, pulpele de pui, puiul Shanhai...si sa nu uitam nici aperitivele. Nu lipsesc nici mititeii sau carnaciorii.

Localul beneficiaza si de muzica live. Asta doar in week end. Atunci pe scena din interiorul restaurantului isi fac aparitia diversi artisti. Dupa cum v-am spus mai demult odata am prins-o pe Oana Sarbu cantand la Segarcea.
Muzica interpretata de formatia localului este foarte diversa...de la melodii din repertoriul Beatles pana la melodii populare romanesti. De fapt ca orice formatie care canta prin localuri.
In atasament o poza cu interpretzii pe care i-am vazut acum vreo 2 saptamani.

Voi reveni cu oarecare cotatii ale localurilor din Titan.
Fişiere ataşate
segarcea.jpg
segarcea.jpg (139.1 KiB) Vizualizat de 6150 ori
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Cristina » Joi Feb 26, 2004 10:33 am

Lunea trecuta pe 23 februarie am fost la segarcea impreuna cu prietenul meu si cu cel mai bun prieten al nostru. Prietenul nostru ne-a recomandat Segarcea asa ca am mers. Ce pot sa va spun este minunat acolo. Mincarea este super, am mancat cartofoi prajiti cu snitel de pui si am baut bere Silva neagra. Eu de obicei nu beau bere dar mi-a placut foarte mult si ca desert am luat niste clatite cu gem , o minunatie. Nu am mai mancat de mult asa de bine cum am mancat acolo. Cand eram pe treminate cu mancarea au venit cantaretii angajati ai localului si au inceput sa cante. Totul foarte curat iar melodiile pe care le cantau , pur si simplu uitai pe moment de necazurile vietii.
Acum stiu unde imi voi face ziua de nastere si anume la Segarcea.
Aminteste-ti de trecut,
traieste in prezent,
gandeste in viitor!
Avatar utilizator
Cristina
Junior Member
 
Mesaje: 127
Membru din: Lun Ian 14, 2002 12:00 am

Mesajde fahrenheit » Lun Mar 01, 2004 4:47 pm

Acum vreun an am fost la restaurantul de langa magazinul Titan- ''La Butoaie". Am comandat medalion de porc cu smantana.Ceea ce mi s-a adus a fost deosebit de straniu: doua bucatele de carne de porc peste care erau doua gogosi acoperite cu frisca si dulceata.Cu alte cuvinte-porc si papanasi cu frisca. Nedumeririi mele, chelnerul i-a raspuns ca, chiar daca in meniu scrie ca mancarea e cu smantana. putina frisca nu strica niciodata.
Nu m-am invatat minte si am revenit in vara. Am comandat tochitura. Mamaliga parea ca dateaza de la inceputurile cultivarii porumbului in Romania, aceeasi bucata fiind reincalzita de generatii.A fost foarte dificil sa obtinem nota de plata. Dupa indelungi rugaminti chlenerul s-a milostivit si ne-a mazgalit pe un colt de hartie de impachetat ceva. Nu stiu ce era exact pentru ca era complet ininteligibil dar continea totusi niste cifre.Care reprezentau contravaloarea patimilor noastre in acel local. Un sfat: evitati La Butoaie.
fahrenheit
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Feb 27, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mar 01, 2004 5:09 pm

Multumesc frumos, fahrenheit. Chiar ieri vorbeam cu un prieten si ne propusesem sa bem o bere la Butoaie. Mi-am imaginat tot ce ai povestit tu si nu cred ca mai vreau sa incerc. Ma enerveaza la culme localurile in care nota de plata este facuta de chelner...scrisa de el pe o hartie.
La Segarcea tzi se aduce bonul batut la casa. Nu are cum sa te traga in piept. D'asta imi si place si las mereu bacsis corespunzator. La hotzii astia care nu aduc bon de casa nu le las nimic, ca nu merita.

Acum despre un alt local din Titan. Se numeste Arena si se afla la intrarea in stadionul 23 August, dinspre bulevardul Muncii. Pe partea dreapta. Vara are gradina deschisa si este placut sa bei o bere acolo. Pretzul berilor este asemanator cu cel de la Segarcea. Cam 25 000 lei pentru un Ursus. Imi place ca fetzele de masa sunt pepit, ca la marile carciumi de cartier. Totusi...micii servitzi de mine asta vara acolo se pare ca nu au fost tocmai buni, fiind nevoie urgentza de buda la vreo 3 ore de la consumare. Am mai fost cu un prieten care la fel a patit. Totusi, daca se mai iveste ocazia mai merg pe acolo. Pretzurile le-am uitat, ca de asta vara n-am mai trecut pe acolo.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde fahrenheit » Mie Mar 03, 2004 1:25 pm

Imi place Segarcea. Mancare buna, preturi ok, servire de nota 10. Mici nasoi sunt si la Zanzibar, langa Policlinica Titan. Langa cimitirul de la Piata Salajan, aproape de statia lui 311 e o carciuma-arata nasol-unde fac niste mici excelenti. Daca indraznesti sa intri.In apropiere se afla si "L'Incontro care arata destul de bine si pizza e chiar buna.
fahrenheit
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Feb 27, 2004 12:00 am

Mesajde fahrenheit » Mie Mar 17, 2004 10:35 am

Din pacate ieri a fost ultima zi de functionare a Mat Sports Pub in locatia din Titan. Se pare ca in curand restaurantul se va redeschide in zona Kogalniceanu. Oricum e o pierdere pentru cartierul nostru. Aseara am mancat pentru ultima oara acolo- escalop Alfredo, clatite cu miere si nuci, totul stropit cu cateva sicle de Becks. So, astept sa se deschida in noul spatiu si om vedea.
fahrenheit
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Feb 27, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mar 17, 2004 10:41 am

fahrenheit, m-am uitat la calendar sa vad daca nu cumva e 1 aprilie. cum asa ? nu o sa mai fie acolo Mat Sports ? de ce ? ce se va deschide in locul sau ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde fahrenheit » Mie Mar 17, 2004 12:03 pm

Pai nu stiu. Aseara cand am fost pusesera un anunt pe usa cum ca e ultima seara de functionare si ca multumesc celor care au fost alaturi de ei. Am intrbat-o pe tipa care ne-a servit la masa care din pacate a confirmat ce era scris la intrare. Nu stia exact unde se vor muta ci doar ca o sa fie undeva pe Kogalniceanu.
fahrenheit
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Feb 27, 2004 12:00 am

Mesajde 7vies » Sâm Mar 20, 2004 7:10 pm

asa multi forumisti sunt din titan?...
......pai suntem aproape vecini...
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 01, 2004 10:23 pm

Intersectia Socului-Muncii-Salajan este complet utilata (Sheriffs, shaormerie, Fanutza, Machedonu) ....dar ii lipsea ceva. O gogoshierie. De saptamana trecuta s-a rezolvat problema. Chiar pe coltzul Muncii-Salajan s-a deschis gogoseria Aura. Prilej de bucurie pentru mine.
Preturi obisnuite : cu branza 9000 lei, cu ciocolata 9000 lei , cu vanilie 9000 lei , cu gem 8000 lei , simple 7000 lei.
Gogosile sunt foarte bune. Vanzatoarele sunt tiganci, dar sunt foarte politicoase si curate.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde fahrenheit » Vin Apr 02, 2004 11:12 am

mmmmm bine ca ne-ai zis. fac o vizita diseara.
fahrenheit
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Feb 27, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Apr 14, 2004 6:34 pm

Deci,Segarcea...restaurant tipic,de cartier,destul de curat,pretzuri acceptabile,un mare minus ca nu au tigari.Insa sa comanzi Martini shi sa primesti Garonne,hmm...cam najpa.Plus ca berea se serveste la pahar de vin.Mi-a placut in schimb placutza de pe usa toaletei,unde se putea citii"Toaleta Domni".Deosebit.

Miss Chicken,shawormeria de vis-a-vis de 23august.Cam inghesuita,n-au alcuale,shaworma scumpa shi nu prea buna.Toaleta najpa.Nu stiu cum ie cu shawormele in bucale,da alea de la noi de la Voiculescu le dau clasa shi sunt shi mult mai ieftine.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Apr 15, 2004 8:50 am

Migule, shaormeria aia la care ai nimerit matale, pot spune cu mana pe :love: ca ie cea mai najpa la care am mancat in tot bukalele asta, cine te-a dus acolo si-a batut joc de matale.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde baixinho© » Joi Apr 15, 2004 9:04 am

au drept hartie de ambalaj tot porcherie d-aia galbena A4 pe care o folosim noi la serivici sa printam materialele?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 15, 2004 9:16 am

Adevarul este ca eu nu prea mananc shawerma de la aia...ci mai mult pulpe de pui.
Meniul traditional : 1 pulpa de pui, cartofi prajitzi , varza, maioneza cu usturoi, paine = 80 000 lei. (destul de bun)
Dar nici shawerma nu imi displace. Mi se pare OK si putin ma intereseaza in ce e ambalata....pentru ca nu mananc si chestia in care este impachetata.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Apr 15, 2004 9:27 am

dap, si toata mancarea e inecata in ulei, grasa si slinoasa si au cea mai najpa maioneza cu usturoi si cei mai najpa cartofi prajitzi dn toate junkfudurile mancate vreodata, fara mishto (nu am ni'ca cu nepronuntzatu), io nu-s cu mofturi la haleala da' acolo e chiar nasol. parerea mea.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 15, 2004 9:30 am

mie imi place. mi se pare un local destul de bun. nu formidabil...dar merita mancarea de acolo.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

A fost cineva

Mesajde Tudy » Joi Apr 29, 2004 11:29 pm

la restaurantul Adio Mama, ala de pe strada cu Ilioara? Mananci acolo, mori pe strada! :B A fost frati-miu, a mancat o ciorba, si i s-a facut mare rau pe urma. A sunat la Protectia Consumatorilor, si aia stiti ce-au zis? "Stim domnule, ca nu sunteti primul care ne suna in legatura cu localul ala, dar de ce v-ati dus acolo??"

Am impresia ca localul inca functioneaza...ma intreb de unde atatia bani de spaga ca sa-i lase sa functioneze! Poate ca de aia n-au cu ce sa cumpere ingrediente proaspete!

Tare faza...
Doar doua lucruri sunt infinite, universul si prostia umana, dar de primul nu sunt sigur.
- Albert Einstein (1879-1955)
Avatar utilizator
Tudy
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Lun Apr 26, 2004 11:00 pm

Mesajde Yellow Pinkie » Vin Apr 30, 2004 11:12 am

Pai d'aia i-au pus astia numele Adio.
It is I, Yellow Pinkie!
Avatar utilizator
Yellow Pinkie
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Apr 30, 2004 11:25 am

am fost acum vreo saptamana intr-o carciuma pozitionata nu chiar in titan, dar prin preajma. este vizavi de policlinica titan. cobor in statie cum vine masina dinspre Titan si o iei pe aleea care duce spre parcul IOR. a doua locatie pe dreapta este crashma despre care va povestesc. preturile sunt bune. de exemplu, tin minte ca eu am consumat vreo 5 halbe de ursus (doar continutul), fata care ma insotea a baut un stella artois, un amic de-al ei tot o stella, iar a patra persoana a baut un nectar de piersici. toata treaba a costat 270.000 de lei.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde fahrenheit » Lun Mai 03, 2004 9:54 am

O terasa ok este si Pinoccio, la intersectia de la Posta Titan. Mancarea e buna, preturile sunt rezonabile, pacat ca berea nu e intotdeauna rece.
fahrenheit
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Feb 27, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mai 03, 2004 10:15 am

Asa este. Acum 3-4 ani mancam foarte des acolo.Super buna shawerma, mai ales ca in vremurile alea nu existau asa multe localuri cu shawerma. In ultima vreme nu stiu cum mai decurg lucrurile pe la ei. Sa nu uitam sa amintim ca au si fantana arteziana..care confera feerie peisajului. :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde fahrenheit » Mar Mai 04, 2004 11:20 am

Pai, in ultima vreme au diversificat meniul. Fac si mici, friptura si carnati la gratar, chiar si nuggets-uri.Plus ca au si mai multe feluri de pizza.Carciuma de care vorbea Baixinho cred ca e Zanzibar, peste drum de Policlinica Titan. Se poate bea o bere rece si manca niste papanasi ok pe terasa de la Allegro, deasupra complexului de la policlinica Titan.
fahrenheit
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Feb 27, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mai 04, 2004 11:29 am

fahrenheit, cat e micu in Pinoccio ? se mai sta mult la coada pana iei produsele ? sau ai bagat si ei chelnari ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Mai 04, 2004 11:51 am

fahrenheit scrie:Carciuma de care vorbea Baixinho cred ca e Zanzibar

cum te uiti la complex, pe latura din dreapta este o cofetarie, iar pe latura din stanga este locatia cu pricina. au si televizor inauntru.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mai 04, 2004 11:56 am

Stiu unde este. Acolo platesc lumina. Patronu de acolo are un caine lup foarte mare si foarte frumos.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde fahrenheit » Mie Mai 05, 2004 12:46 pm

OM, cand am fost eu ultima data-prin martie- micul era 10.000. Chelnari n-au, platesti la casa si te duci cu bonul alaturi, la gratar.
fahrenheit
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Feb 27, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mai 14, 2004 6:16 am

Oribilul Mosh scrie:La numai 50 de metri de Fanutza s-a deschis o shawermerie.


Mda. Despre Crazy Chicken este vorba. Shawerma nu este buna deloc. Ieri am mancat in premiera. Este fada la gust si lipsita de sosuri. Nu e "juicy" cum imi place mie. Plus ca a pus si ketch-up in ea...iar asa ceva nu se face la shawerma. Ce sa mai zic ? Nu are gust de shawema ! :(
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mai 31, 2004 10:39 am

Nu am amintit un lucru foarte important. La Fanutza au bagat televizor. Si de asemenea...bancutze. :)
Vorba lu' Alin...in curand o sa bage si intrare. ~)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori