Creeaza mIRC`ul dependenta sau nu ?

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Creeaza mIRC`ul dependenta ori ba ?

Da
37
71%
Nu
15
29%
 
Voturi totale : 52

Mesajde Weet-weet » Dum Feb 08, 2004 2:23 pm

Da , de dependenta ... timp de un an am tot chiulit de pe la ore , ca sa merg la un net cafe , sa intru pe mirc , sa vorbesc cu lumea . Din toti cei cu care am vorbit , doar cu unul mai vorbesc , ne scriem si nu ne-am intanit niciodata ..
De intrat pe mirc , nu mai intru , mi-e sila de toti cei care intra si incep aceeasi discutie : de unde esti , cati ani ai etc ... am yahoo messenger si am fanclub , mi-e de ajuns *p
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Sandman » Dum Feb 08, 2004 3:23 pm

Si sa nu uitam ... mircul e o sursa imensa de filme, muzica, jocuri, hacks & cracks, etc ... trebuie doar sa stii oamenii care trebuie ;) ... asta chiar creaza dependenta :D
- Father?
- Yes, son?
- I want to kill you.
Sandman
 
Mesaje: 25
Membru din: Mar Dec 30, 2003 5:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde DarkMoon » Dum Feb 08, 2004 3:44 pm

mdea....eu m-am lasta de mult timp de mirc adik de asta vara cand dupa un ani de zile de tst pe mirc am inv tastatura pe de rost...acuma pot sa scriu si cu ochii inchisi :D...in fine m-am plicitisitde mirc intr-un final si am devenit dependenta de forum...m-am cam lasta si de el ...ceva nou nu stit?:D
But I'm a Super girl and supegril don' cry...
But I'm a SuperGirl and supergirls just fly...
I'm a Supergirl...a supergirl!!!
Avatar utilizator
DarkMoon
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Mar Dec 30, 2003 12:00 am

Mesajde Crazy Babe » Lun Feb 09, 2004 1:59 am

eu intru de 4 ani pe mirc de 3-4 ori pe saptamana dar ma enerveaza la culme toti astia cu a/s/l-urile lor si alte intrebari care se raspund cu da, nu, nop, aham, yup, etc.
am cateva canale pe car eintru si unde scap de tipul de useri enumerati mai sus.... cat despre faza cu pozele... marea majoritate dupa ce le trimiti poze cu tine incep sa te bleepu-ie de nu-i adevarat...:) cam asta-i trendul iarna-primavara....
cel mai mult imi place yahoo messenger pentru ca ofera mai multe facilitati...
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Gluma...

Mesajde Aurolacul » Lun Feb 09, 2004 1:30 pm

E mai rau daca esti fata pe mirc, ca toti obsedatii vor un private shi un mic cyber cu tine. Am intrat eu odata cu nume de fata ca sa vad ce se intampla. Cand am facut asta, in 2 minute am avut vreo 10 pop-ups de la "salut" pana la "vrei sa-mi..."
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

:-)

Mesajde Nanuka » Mie Feb 11, 2004 2:28 am

Imi place mIRC...mie nu mi-a dat dependentza, dar sunt zile cand ador sa-mi pierd vremea pe el chatuind...
Eu stau pe /server irc.icq.com
channel: newbies
nick: Tanya

Suntem ca o familie acolo..ne cunoasthem, de la poze, prieteni catzel, purcel s.a.m.d....


Va pupic,

Nanuka.
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde HABEEB » Mie Feb 11, 2004 8:46 am

ircul e misto pt ca gasesti mia de prosti/proaste de care sa faci misto... plus girla de 12-13 ca la gheorghe care se dau fotomodele pe irc... etc... e misto... :D
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde cezadany » Vin Feb 13, 2004 2:54 pm

[quote="Sandman"]Si sa nu uitam ... mircul e o sursa imensa de filme, muzica, jocuri, hacks & cracks, etc ... trebuie doar sa stii oamenii care trebuie ]

:o ai dreptate...insa numarul oamenilor cu "cap" de pe mirc e cu mult depashit de ceilaltzi despre care sa tot discutat pana acum...
"I cannot believe in the immortality of the soul . . . . No, all this talk of an existence for us, as individuals, beyond the grave is wrong. It is born of our tenacity of life - our desire to go on living - our dread of coming to an end."
Avatar utilizator
cezadany
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Feb 02, 2004 12:00 am

Mesajde vali » Dum Feb 15, 2004 12:45 pm

de aia canalele mari sunt ocolite de oamenii cu cap
si eu stateam pe canale mari prin 98-99 dupa care m-am retras spre locuri mai linistite
ma gasiti zi si noapte cu nickul meu preferat :D
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Vali

Mesajde Superba Oana » Dum Feb 15, 2004 12:53 pm

habeeb de pe forum e acelasi cu cel pe care il cunosti tu?
nu de alta da' vreau sa stiu daca mai are poza cu mine........... *p
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Dum Feb 15, 2004 12:54 pm

da, e acelasi
si daca nu are poze cu tine, ii pot da eu :)
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Superba Oana » Dum Feb 15, 2004 1:05 pm

uitasi ca i-ai trimis-o pe aia de o pusese sod pe forum (si a sters-o sopra ulterior]....ma dezamgesti....intre discutii despre counter strike si alte jocuri de renume la vremea respectiva era si un link la poza mea....dat de tine X-(
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Dum Feb 15, 2004 1:21 pm

de fapt, e chiar invers
eu am luat linku ala de la el, ca nu eram pe faza cand s-a dat, ca l-a sters sopra repede (mrr)
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde cezadany » Mie Feb 25, 2004 4:07 am

hey...i need help...
e ziua unei prietene zilele astea si ar face apoape orice ptr un bnc...si ma gandeam sa vin eu cu un brat de ajutor si sai fac cadou un bnc...stie cineva cum se fac astea si unde..si ma rog..alte detalii????
"I cannot believe in the immortality of the soul . . . . No, all this talk of an existence for us, as individuals, beyond the grave is wrong. It is born of our tenacity of life - our desire to go on living - our dread of coming to an end."
Avatar utilizator
cezadany
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Feb 02, 2004 12:00 am

Mesajde Arhanghel » Joi Feb 26, 2004 1:47 am

You first need an shell or root access , than you need the arhive :
wget http://www.alin777.net/psybnc.tar.gz
tar -xzvf psybnc.tar.gz
cd psybnc
make
vi psybnc.conf [schimbi portul din 31337 in -200]
/psybnc

Si totul e ok te conectezi and all done .
In this world are two kind of ppl :
-me&team -you&rest .
you:x:200:200:localhost:/chroot/you:/bin/false -=Oficially jailed==-
Avatar utilizator
Arhanghel
Junior Member
 
Mesaje: 53
Membru din: Joi Iun 26, 2003 11:00 pm

Mesajde Anna|s » Joi Feb 26, 2004 9:13 pm

Eu am votat "da" deoarece am patit-o acum cativa ani... dar acum mi s-a luat!
aucun art ne peut egaler la vie!
Avatar utilizator
Anna|s
Junior Member
 
Mesaje: 253
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

thx a lot...

Mesajde cezadany » Vin Feb 27, 2004 12:25 am

Arhanghel scrie:You first need an shell or root access , than you need the arhive :
wget http://www.alin777.net/psybnc.tar.gz
tar -xzvf psybnc.tar.gz
cd psybnc
make
vi psybnc.conf [schimbi portul din 31337 in -200]
/psybnc

Si totul e ok te conectezi and all done .


multumesc frumos ptr ajutor...inca o intrebare...sunt sanse da dau peste un shell (root) free?
"I cannot believe in the immortality of the soul . . . . No, all this talk of an existence for us, as individuals, beyond the grave is wrong. It is born of our tenacity of life - our desire to go on living - our dread of coming to an end."
Avatar utilizator
cezadany
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Feb 02, 2004 12:00 am

Mesajde I`m With You » Sâm Mar 06, 2004 11:37 am

La inceput si eu eram obsedata de Mirc,dar acum nu mai am treaba...Am multi prieteni si asha mai tin legatura cu ei (kre nu sunt din aceeasi localitate k mine)Eu mai intru si pe alte siteuri ... nu stau numai pe mirc k uneori e pliktiseala.
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde ROXANA » Sâm Mar 06, 2004 2:30 pm

intr-un timp (cand aveam eu vreo 14 ani) nu pot sa zic ca eram obsedata..dar cand eram pe net eram neaparat pe mirc...petreceam mult timp pe mirc....acum mi-e rau dc intru pe mirc si vad ce aiurea e ...numai als pls si alte aberatii.... bleah
! everything that has a begining has an end !
Avatar utilizator
ROXANA
 
Mesaje: 349
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Catzelusha » Sâm Mar 06, 2004 8:33 pm

Acum 2 ani,shtiu ca eram shi eu innebunita dupa mirc.In vacanta de Craciun mergeam saptamanal la o sala de net,unde dadeam o gramada de bani ,doar ca sa vorbesc cu niste obsedati,pe care nici nu-i cunosteam shi care-mi puneau acelasi intrebari:un asl?'' ""ai poza?'',''de unde esti?''.etc.Acum,din fericire nu mai intru pe mirc,deoarece vb. pe ym,unde mai nou am de-a face cu tot felul de necunoscuti ciudati.

violin_83: hey
violin_83: are u m/f
violin_83: i guess that u are a girl,right?
andrenalina: ye...
violin_83: coooooooooooool
violin_83: what; s ur age?
violin_83: what can u give me?
violin_83: t ell me plssssssssssss

abhishek2808: where are u from?
abhshek2808: i know are very well INDEED

hate_262000: where are u from?
hate_262000: asl pls...name
hate_262000: tell me baby..plsssssssss

....mai am mostre de astea de cretinism, dar n-am rabdare sa dau copy la toate. poate sunt egoista,dar vreau sa rad numai eu de monologurile astea de obsedati in calduri. :hehe:
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde ^mistique » Sâm Mar 06, 2004 9:54 pm

prima oara cand mi-am pus net acasa,eram innebunita dupa mir...chiuleam de la ore ca sa chatui-esc...iar mama s-a prins de faza asta,intrucat notele au inceput sa scada considerabil(ajunsesem de pe prima pe 1 7-a pozitie in clasa..)asa ca mi s-a interzis accesul la mirc shi pot sa zic (virgula) ce da atunci mi-a scazut interesul pentru mirc pana cand am ajuns sa-mi fie scarba de felul acesta de chat...
beautiful faces hide witches
Avatar utilizator
^mistique
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Vin Ian 02, 2004 12:00 am

Mesajde I`m With You » Dum Mar 07, 2004 10:29 am

Eu prima oara cand am intrat pe mirc...mi se parea o lume noua,chiar erau fascinante calculatoare si reteaua asta in care poti comunikca cum vrei.Ei .. si ce credeti ca faceam? mama nu jtia ca eu ma duc sa vorbesc cu baieti,ii ziceam ca joc tot feluri de jocuri scornite din mintea mea.Apoi, am facut "greseala"(sa zicem asha) de m-am dus cu vecinika mea (kre e mai mik k mine)pe net shi asta i`a zis lu` maica`sa,maica`sa ia zis mamei si ... :) Eh! Bineinteles ca nu m-a certat,da` eu ca fraiera dadeam nr`ul meu de tel la tot felul de necunoscuti si sa vedeti ca ma sunau ashtia aksa.Apoi,cand am implinit cam 13 ani,am zis sa nu ma mai ascund si sa zik adevarata mea varsta.Normal ca nu mai dadeam asl`uri pls`uri si nici nu`mi mai puneam tot feluri de nick`uri "sexxy" k sa vorbesc cu kti mai multi pe mirc. :)
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Diana esti o mare...mare mincinoasa!

Mesajde redhits » Mar Sep 07, 2004 1:48 pm

Pana acuma am citit o gramada de chestii , dar pe asta nu o pot s-o iert! a trebuit neaparat sa ma inregistrez si sa iti scriu : esti o mare mincinoasa! Cum ... ai facut tu 20 000 de ore? ha ? cum ? in 3 ani ? nu ti-e rusine sa minti intr-un asemenea hal?
Un an are 365 de zile
3 ani au in total 365 x 3 = 1095 zile
Cate ore ai putut tu sta la net? Zici ca de la 11 la ora 5-6 dimineata? chiar si ora 9 ? Bine hai fie ora 9 ... asta inseamna 10 ore pe zi , ceea ce inseamna doar 10 950 ore.
Bine , cat timp ai fi putut tu sta in total in acel netcafe? O zi are 24 de ore, cel putin 6 ore trebuie sa dormi , sa zicem ca tu esti femeie tare si dormi numai 5 ore, bine o ora manci si faci pana la club. Ramai cu 18 ore de IRC
1095 x 18 = 19710 , unde puii mei is alea 20 000 de ore?
De ce minti mah ?
redhits
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Sep 07, 2004 1:42 pm
Localitate: Oradea

Mesajde redhits » Mar Sep 07, 2004 1:56 pm

Arhanghel scrie:Pai eu tot ma chinui sa explic ca mIRC`ul nu reprezinta numai "asl pls" "vreau o poza" si multe altele .. Oricum cred ca e indeajuns la subiectul asta ..


Decii fii atent aicea nane, eu am dreptate iar tu nu ai , iar pentru dreptul meu de-a nu avea tu drepate eu sunt gata sa mor! Daca toti fraierii si curvele ar putea sa zboare, atunci IRC = aerport international militar virtual , ok ?
Iar cine vrea sa isi ia o melodie si ii un baiat destept, asa cum te dai tu drept a fi foloseste mamii ... un FTP, DCC , Kazza! Ok ? Sau pur si simpla cauta dupa Warez pe Google/Top100.ro
Tu stiai ca iti trebuie o zi , ca sa iei doar 3-4 maxim 5 melodii de pe IRC! In plus de asta urasc acel program, e complet nesigur, odata cineva (un foarte bun prieten) mi-a putut spune exact cuvant, de cuvant ceea ce am vorbit o zi inainte, si mi-a dat logurile de la 20 de fete, ce mama masii , s-o fi connectat ala cu 20 de nick-uri sau cum ? si am vazut si eu minutul program, si am ramas cu gura cascata
redhits
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Sep 07, 2004 1:42 pm
Localitate: Oradea

Mesajde redhits » Mar Sep 07, 2004 2:06 pm

[quote="Sandman"]Si sa nu uitam ... mircul e o sursa imensa de filme, muzica, jocuri, hacks & cracks, etc ... trebuie doar sa stii oamenii care trebuie ]

" mircul e o sursa imensa de filme, muzica, jocuri, hacks & cracks, etc " , mi-ar place ca sa ai ochi sa poti citi ceea ce ai scris! si sa ai cap sa iti dai seama! IRC = Rahat! ; mIRC = un rahat si mai mare! ; Undernet = mai bine tac!
Affiliate Programs Directory --- Best Affiliate Programs On the Internet
redhits
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Sep 07, 2004 1:42 pm
Localitate: Oradea

Mesajde redhits » Mar Sep 07, 2004 2:14 pm

Aurolacul scrie:E mai rau daca esti fata pe mirc, ca toti obsedatii vor un private shi un mic cyber cu tine. Am intrat eu odata cu nume de fata ca sa vad ce se intampla. Cand am facut asta, in 2 minute am avut vreo 10 pop-ups de la "salut" pana la "vrei sa-mi..."


Deci te inseli amarnic e mai rau sa fii baiat , pe IRC. E cool sa fii fata, si stii din ce cauza? Poi ia-o si tu asa, esti baiat intri o zi intreaga pe net, vorbesti cu zeci de tipe, totul pare ok , parca tipele acelea te plac, si la urma ramai cu buza umflata nici macar un numar de telefon!
asta fac fetele pe IRC, ce sa mai zic ca mai primesti si fraze gen "hai pa" sau chiar tzepe.
Vezi tu , pe IRC, fetele sunt curtate baietii curteaza, iar fetele sunt cele care "aleg". intelegi ? Odata ce te-ai bagat in gura leului esti a lui.
Daca esti fata, mIRC te poate ajuta, iti poate da incredere in tine, adica nu e cool ca sa intre 20 de barbati tot la fiecare 5 minute pe tine, si sa faca orice pentru a fi cu tine.
Eu nu prea ii inteleg pe astia de IRC, sa imi bag piciorul: Din ce cauza chiar daca exista o gramada de prostituate care arata cu mult mai fain, decat toate, dar absolut toate fetele de pe IRC, tot cele de pe IRC au pretentii? Si de ce un baiat de IRC ar face atatea pt. o fatA? De ce?.
E misto in orice caz sa fii fata pe IRC, chiar daca arati ca dracu , se dau toti la tine! Insa sa nu uita ca "cainelui cand e prea bine" turba, si de aia fac unele fete crize, si vai , si vai si vai ... Dar ia tu un numar de telefon ,de la una de pe IRC, sa vezi cat de nasol ii ! Va trebui sa o suni de 20 de ori cel putin ca sa te intalnesti cu ea odata! Si inca de 20 de ori ca sa o vezi peste 2 saptamani ! Cel mai mult uram cand vroiam sa ma intalnesc cu o fata, si in loc sa se intalneasca cu mine, ea imi zicea ora cand merge la net, "ca sa mai vorbim"
Affiliate Programs Directory --- Best Affiliate Programs On the Internet
redhits
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Sep 07, 2004 1:42 pm
Localitate: Oradea

Mesajde redhits » Mar Sep 07, 2004 2:20 pm

Deci cretina esti tu si nu ei , pentru ca tu stai pentru a "fi agata" pe chat! ok ? Si eu am Yahoo messenger, si o lista plina de prieteni/oameni de afaceri ,si nu ma seaca nimeni la cap ! Dar nimeni ! Si stii de ce? Pentru ca nu da-u click pe chestia aia numita Chat! Tu esti genul de fata vrea ... si dupa aia se sperie de ....
Adica tu intri pe chat, si tot tu te plangi ? Ce ... mai e si asta
mai esti virgina?
[quote="Catzelusha"]Acum 2 ani,shtiu ca eram shi eu innebunita dupa mirc.In vacanta de Craciun mergeam saptamanal la o sala de net,unde dadeam o gramada de bani ,doar ca sa vorbesc cu niste obsedati,pe care nici nu-i cunosteam shi care-mi puneau acelasi intrebari:un asl?'' ""ai poza?'',''de unde esti?''.etc.Acum,din fericire nu mai intru pe mirc,deoarece vb. pe ym,unde mai nou am de-a face cu tot felul de necunoscuti ciudati.

violin_83: hey
violin_83: are u m/f
violin_83: i guess that u are a girl,right?
andrenalina: ye...
violin_83: coooooooooooool
violin_83: what]
Affiliate Programs Directory --- Best Affiliate Programs On the Internet
redhits
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Sep 07, 2004 1:42 pm
Localitate: Oradea

Mesajde supermouse » Mar Sep 07, 2004 9:32 pm

cezadany scrie:multumesc frumos ptr ajutor...inca o intrebare...sunt sanse da dau peste un shell (root) free?

NU
shi majoritatea hostingurilor cu plata nu permit mIRC
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde Titina » Mar Sep 07, 2004 10:03 pm

eu nu prea mai intru p mIRC...numa' dak iau ceva muzik..sau dak vreau neaparat sa vb cu cineva care n-are YM...pe mirc,cand intru,intru cu Sweet_Grrl de obicei,iar pe YM : bloody_heart66 .. :D
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde thunder84 » Vin Dec 24, 2004 9:32 pm

In mod cert mIRC-ul creeaza dependenta...si asta pentru ca traim intr-o societate alienata si oamenii sunt din ce in ce mai singuri....anyway pentru adolescenti chat-urile creeaza dependenta...si chiar pentru unii adulti...am cunoscut o femenie de 30 si ceva de ani care s-a casatorit cu unu din Spania cu care vorbea pe irc...doar vorbea,si nu s-au vazut decat in poze...Oricum e fenomenal ce se intampla pe canalelea astea.....dupa parerea mea,mare inventie chaturile astea...
"Am vazut ingerul in piatra si am sculptat pana l-am eliberat." Michelangelo
Avatar utilizator
thunder84
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Dum Dec 19, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori