Femeia gonflabila

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Ce fel de femeie preferi?

Femeie naturala pentru ca are limba si stie sa o foloseasca...:)
10
63%
Femeie gonflabila, pentru ca nu are limba shi in consecintza tace
1
6%
Femeie naturala, pentru ca imi iubesc prietena (romantic style)
2
13%
Femeie gonflabila (what you want is what you get)
3
19%
 
Voturi totale : 16

Re: Re: Femeia de plastic rulz

Mesajde dragos » Dum Iul 22, 2001 8:54 pm

Initial trimis de lebadutza


ma, baieti, mai calmatziva....chestia asta cu papuszhile gonflabile mi se par la fel de l..... triste ca cele manuale....., scuze expresia... papuselele astea nu-ti spun dimineata ca te iubesc si nici nu te mangaie pe cap....:) seara...... Mai bine mai puneti ceva sentiment in voi si dati si la altele......

Complet de acord. Da problema pe care o au baietzii este ca de obicei nu nimeresc pe sentimentul fetei pe care au ochit-o, si se trezesc cu un refuz scurt shi foarte dezamagitor :( .Shi odata ce ai dat-o in bara, incapatzanarea feminina (tipica :)) face sa fie definitiva situatzia. Avantajul gonflabilelor e ca ele nu fac fasoane. Eu accept ca sunt shi unii baietzi care s-au saturat de eshecuri (deshi nu cred ca o gonflabila le-ar rezolva problema, este totusi posibil sa o mai ... amane :))
Solutzia ar fi sa fie shi fetele mai flexibile, ca prea le sare tzandara din orice fleac (de examplu daca uitzi sa ii aduci flori de ziua ei :), e la fel ca shi cum ai arunca-o de la etaj ... )
dragos
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Dum Iul 15, 2001 10:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Re: Femeia de plastic rulz

Mesajde WOLF » Dum Iul 22, 2001 9:59 pm

Initial trimis de dragos

Complet de acord. Da problema pe care o au baietzii este ca de obicei nu nimeresc pe sentimentul fetei pe care au ochit-o, si se trezesc cu un refuz scurt shi foarte dezamagitor :( .Shi odata ce ai dat-o in bara, incapatzanarea feminina (tipica :)) face sa fie definitiva situatzia. Avantajul gonflabilelor e ca ele nu fac fasoane. Eu accept ca sunt shi unii baietzi care s-au saturat de eshecuri (deshi nu cred ca o gonflabila le-ar rezolva problema, este totusi posibil sa o mai ... amane :))
Solutzia ar fi sa fie shi fetele mai flexibile, ca prea le sare tzandara din orice fleac (de examplu daca uitzi sa ii aduci flori de ziua ei :), e la fel ca shi cum ai arunca-o de la etaj ... )


Aici sunt intru totul de acord cu tine. Femeile in ziua de azi se considera prea.. prea. Adica fac prea multe mofturi, au impresia ca au de unde sa aleaga, fac cariera din a parasi tipi.. doar pentru ca altul "aparent mai interesant" a aparut la orizont..
Sunt de acord ca au liberul albitru si au dreptul de a alege.. dar ceea ce fac unele din reprezentantele "sexului slab" nu se cheama alegere.. este distractie pe seama noastra.. Le place sa ne vada chinuindu-ne, strufocandu-ne sa le intram in voie...
Hehe ... eu cred ca situatia asta s-ar schimba putin in momentul cand s-ar legaliza casele de toleranta, sau pe romaneste "bordelurile".
Noi (si aici ma refer la o buna parte din cei 50% din populatia planetei - cei care sa simt lezati de ce afirm in continuare sa ma combata aici) mai avem si alte chestii de facut, inafara de a incerca in fiecare zi sa venim cu ceva nou pentru a ne impresiona partenera .. Sunt mofturi si ticuri de care multi dintre noi s-au cam plictisit.
Studiu de caz: Cunosti o tipa misto intr-o discoteca .. care iti da un numar de telefon (sa zicem). OK . Vine week-end-ul si o inviti in oras, ea accepta .. Trebuie sa mergeti undeva. Alegi Mall -> o sa mergeti la film.. Ei problema ca daca tu esti cel care trebuie sa plateasca te-ai cam ratat la faza asta. Adica 2 bilete = 2 x 75.000 = 150.000 + consumatie in timpul filmului.. alta 100.000..
Se termina filmul.. mai stati prin oras sau chiar in Mall .. trebuie sa stati undeva sa discutati.. se mai aduna vreo 150.000
Sunt 400.000 pe putin.. Dar totusi banii nu conteaza iti spui in sinea ta. Ati petrecut momente frumoase... bla bla bla.. Se face seara .. ea iti spune ca e obosita si trebuie sa ajunga acasa.. Tu te conformezi si o conduci acasa.. si atunci vine surpriza.. NICI MACAR UN SARUT DE LA REVEDERE!
Problema e cand o suni a doua zi.. sau peste cateva zile si-ti spune ca nu poate fi nimic serios intre voi doi.. ca de fapt s-a intalnit cu tine doar ca sa-l faca gelos pe prietenul ei..
This is the moment when you became really mad about it.. :)
Ai dat niste bani aiurea.. dar ceea ce e mult mai important ..ai pierdut din timpul tau pretios!! Nu ar fi fost mult mai simplu daca plateai o tipa (mai putin de 400.000 :) ) .. iti rezolvai problema.. nu dura mai mult de o ora.. Pun pariu ca atitudinea "fetelor intepate" de acum s-ar schimba radical.. pentru ca pur si simplu noi nu le-am mai uita la mofturile lor.. si am zice simplu NEXT->>
WOLF
Junior Member
 
Mesaje: 48
Membru din: Joi Iul 19, 2001 5:15 pm
Localitate: in padure

Re: Re: Re: Femeia de plastic rulz

Mesajde lebadutza » Lun Iul 23, 2001 3:36 pm

Initial trimis de dragos

Complet de acord. Da problema pe care o au baietzii este ca de obicei nu nimeresc pe sentimentul fetei pe care au ochit-o, si se trezesc cu un refuz scurt shi foarte dezamagitor :( .Shi odata ce ai dat-o in bara, incapatzanarea feminina (tipica :)) face sa fie definitiva situatzia. Avantajul gonflabilelor e ca ele nu fac fasoane. Eu accept ca sunt shi unii baietzi care s-au saturat de eshecuri (deshi nu cred ca o gonflabila le-ar rezolva problema, este totusi posibil sa o mai ... amane :))
Solutzia ar fi sa fie shi fetele mai flexibile, ca prea le sare tzandara din orice fleac (de examplu daca uitzi sa ii aduci flori de ziua ei :), e la fel ca shi cum ai arunca-o de la etaj ... )


chestia cu florile imi aduce aminte de o faza opusa de ceea ce ai scris tu.. taica-miu ii aduce lui maica-mea niste flori de ziua ei...cu o vaza pe masura.... maica-mea suparata ca nu-i ajung banii sa mergem la munte, ii spune: "de ce ai paraduit tu, banii pe flori?"... Sincer a fost ultima data cand a primit flori....si acum mai sta glastra goala.....
Eu una as prefera sa mi se zica: "Femeie, uite am bani de flori....nu vrei sa mergem la o bauta de ei....:)".....
nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!
lebadutza
Junior Member
 
Mesaje: 118
Membru din: Vin Iul 20, 2001 9:46 pm
Localitate: iasi

Re: Re: Re: Re: Femeia de plastic rulz

Mesajde lebadutza » Lun Iul 23, 2001 4:00 pm

Initial trimis de WOLF


Aici sunt intru totul de acord cu tine. Femeile in ziua de azi se considera prea.. prea. Adica fac prea multe mofturi, au impresia ca au de unde sa aleaga, fac cariera din a parasi tipi.. doar pentru ca altul "aparent mai interesant" a aparut la orizont..
Sunt de acord ca au liberul albitru si au dreptul de a alege.. dar ceea ce fac unele din reprezentantele "sexului slab" nu se cheama alegere.. este distractie pe seama noastra.. Le place sa ne vada chinuindu-ne, strufocandu-ne sa le intram in voie...
Hehe ... eu cred ca situatia asta s-ar schimba putin in momentul cand s-ar legaliza casele de toleranta, sau pe romaneste "bordelurile".
Noi (si aici ma refer la o buna parte din cei 50% din populatia planetei - cei care sa simt lezati de ce afirm in continuare sa ma combata aici) mai avem si alte chestii de facut, inafara de a incerca in fiecare zi sa venim cu ceva nou pentru a ne impresiona partenera .. Sunt mofturi si ticuri de care multi dintre noi s-au cam plictisit.
Studiu de caz: Cunosti o tipa misto intr-o discoteca .. care iti da un numar de telefon (sa zicem). OK . Vine week-end-ul si o inviti in oras, ea accepta .. Trebuie sa mergeti undeva. Alegi Mall -> o sa mergeti la film.. Ei problema ca daca tu esti cel care trebuie sa plateasca te-ai cam ratat la faza asta. Adica 2 bilete = 2 x 75.000 = 150.000 + consumatie in timpul filmului.. alta 100.000..
Se termina filmul.. mai stati prin oras sau chiar in Mall .. trebuie sa stati undeva sa discutati.. se mai aduna vreo 150.000
Sunt 400.000 pe putin.. Dar totusi banii nu conteaza iti spui in sinea ta. Ati petrecut momente frumoase... bla bla bla.. Se face seara .. ea iti spune ca e obosita si trebuie sa ajunga acasa.. Tu te conformezi si o conduci acasa.. si atunci vine surpriza.. NICI MACAR UN SARUT DE LA REVEDERE!
Problema e cand o suni a doua zi.. sau peste cateva zile si-ti spune ca nu poate fi nimic serios intre voi doi.. ca de fapt s-a intalnit cu tine doar ca sa-l faca gelos pe prietenul ei..
This is the moment when you became really mad about it.. :)
Ai dat niste bani aiurea.. dar ceea ce e mult mai important ..ai pierdut din timpul tau pretios!! Nu ar fi fost mult mai simplu daca plateai o tipa (mai putin de 400.000 :) ) .. iti rezolvai problema.. nu dura mai mult de o ora.. Pun pariu ca atitudinea "fetelor intepate" de acum s-ar schimba radical.. pentru ca pur si simplu noi nu le-am mai uita la mofturile lor.. si am zice simplu NEXT->>


wolf, mama, se pare ca nu te tragi din padure, ci din inima city-ului...se pare ca te-ai cam ars de stii cheltuielile asa de bine.....la sange....:); dar ia-o ca o investitie, nu ca o cheltuiala....Ce pot sa spun si eu ca sa o scot basma curata?? Uite incearca si tu pe irc: tanar nelinistit, tanar, frumos si cu bani dupa buget, redus, caut....bla, bla....te costa 15 mii ora...) DOAR!!! :) poate merge.....
nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!
lebadutza
Junior Member
 
Mesaje: 118
Membru din: Vin Iul 20, 2001 9:46 pm
Localitate: iasi

Re: Re: Re: Re: Re: Femeia de plastic rulz

Mesajde WOLF » Lun Iul 23, 2001 5:41 pm

Initial trimis de lebadutza


wolf, mama, se pare ca nu te tragi din padure, ci din inima city-ului...se pare ca te-ai cam ars de stii cheltuielile asa de bine.....la sange....:); dar ia-o ca o investitie, nu ca o cheltuiala....Ce pot sa spun si eu ca sa o scot basma curata?? Uite incearca si tu pe irc: tanar nelinistit, tanar, frumos si cu bani dupa buget, redus, caut....bla, bla....te costa 15 mii ora...) DOAR!!! :) poate merge.....


Hehe.. ce pot sa-ti spun e ca personal nu m-am ars lately (n-am avut fericita placere in ultimii 6 ani :) ).. dar m-am saturat de prieteni care mi se plang de faze de genul asta..
Anyway.. si daca ai dreptate la faza cu tanar, nelinistit, frumos :) .. permite-mi sa te contrazic la afirmatia cu bugetul redus... iar pentru Internet nu platesc nimic ..
PS: Ceea ce inteleg eu printr-o investitie.. este o relatie mutuala.. in care tu (ca persoana fizica) dai ceva.. dar mai si primesti ceva in schimb.. Altfel...nu-i vad rostul ..
Sper sa nu-mi iei in nume de rau riposta.. dar aceste amanunte trebuiau precizate :)
Mess with the best
Die like the rest
WOLF
Junior Member
 
Mesaje: 48
Membru din: Joi Iul 19, 2001 5:15 pm
Localitate: in padure

Re: Re: Re: Re: Re: Femeia de plastic rulz

Mesajde WOLF » Lun Iul 23, 2001 6:07 pm

Initial trimis de lebadutza


Uite incearca si tu pe irc............poate merge.....


Sunt foarte suspicios in ceea ce priveste veridicitea afirmatiilor venind din partea tipelor de pe mirc.. :)
Uite, sa-ti dau un exemplu.. era vineri seara si intru pe mirc.
Imi dau chat vreo 2-3 tipe.. incepem discutiile clasice.. primesc nelipsitul "asl (age/sex/location) pls"... la care vine nelipsitul raspuns din partea mea.. "20 ani si 32 luni / de cate ori se poate / intr-un scaun ergonnomic".. Oricum putine sunt cele care se prind.. (fara explicatii suplimentare).. :)
Dar sa revenim: Imi atrage atentia o tipa..cu care incep sa stau de vorba .. imi spune ca e din Bucuresti .. si dupa primul sfert de ora ma intreaba daca nu vrem sa ne intalnim in Unirii la McDonalds la ora 21h15min (Era ora 20) . Sunt de acord... continuam discutia.. La un moment dat tipa spune ca se duce sa faca un dus.. lipseste vreo 30 min.. reapare.. ma intreaba cum o sa ne recunoastem.... unde o sa mergem.. bla bla bla..
Oricum mie mi se pare ceva ciudat la ea.. si incerc sa aflu daca spune adevarul..
Dau un tracert pe ip.. si o intreb "Cum e marea?" .. la care ea foarte uimita "Cum ti-ai dat seama ca sunt la mare? "...
Ei bine .. ce dracu' inseamna chestia asta la o femeie ? Poate ma lamuresti ca eu nu am nici cea mai vaga idee.. Nu eu i-am cerut sa ne intalnim.. ci ea.. De ce voia sa ma duc de nebun in Unirii la ora 9 seara ? Ce avea de castigat din chestia asta ???
Doar ca sa faca panarama.. sa rada impreuna cu prietena cu care banuiesc era la Intenet.. complet stupid, If I may say.. :)
Mess with the best
Die like the rest
WOLF
Junior Member
 
Mesaje: 48
Membru din: Joi Iul 19, 2001 5:15 pm
Localitate: in padure

Re: Re: Re: Re: Femeia de plastic rulz

Mesajde dragos » Lun Iul 23, 2001 10:17 pm

Initial trimis de WOLF


Aici sunt intru totul de acord cu tine. Femeile in ziua de azi se considera prea.. prea. Adica fac prea multe mofturi, au impresia ca au de unde sa aleaga, fac cariera din a parasi tipi.. doar pentru ca altul "aparent mai interesant" a aparut la orizont..
Sunt de acord ca au liberul albitru si au dreptul de a alege.. dar ceea ce fac unele din reprezentantele "sexului slab" nu se cheama alegere.. este distractie pe seama noastra.. Le place sa ne vada chinuindu-ne, strufocandu-ne sa le intram in voie...
Hehe ... eu cred ca situatia asta s-ar schimba putin in momentul cand s-ar legaliza casele de toleranta, sau pe romaneste "bordelurile". ...........

Man, compunerile se fac la varste fragede .. exclusiv :mad: Cat despre bordeluri, de ce tre sa fie legalizate? Cica Romania bate toata partea asta de Europa la numarul de curve profesioniste pe cap de locuitor (de diverse calitazi, categorii shi varste). La asha abundentza , legea nu mai conteaza (vorba aceea: o fac prea multzi ca sa fie un lucru ilegal). Cine vrea bordel legal ishi infiinteaza Casa de Doamne de Companie ... Bani sa ai. Studiul tau de caz este cat se poate de adevarat ... daca vrei sa te dai cocosh :D . Rafinamentul tau se vede inca de la primele randuri : hai la Mall :). Eu propun metoda Pavlov aici. Pentru prima data alege shi tu un Patria, fara consumatzie si alte detalii. Mancarea in orash se reduce la o pizza la Panipat. Cand tipei ii vine shi ideea sa te sarute , mareste ratzia (ca sa se simta ca apreciezi) :D .Cand in final ajungi sa obtii ceva mai substantzial (cum ar fi o prietenie cat de cat stabila), cred ca atunci e cazul sa pui in plan ce povesteai tu acolo cu Mall and stuff. Managerial vorbind, plata se face dupa prestarea muncii ;)
dragos
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Dum Iul 15, 2001 10:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Femeia de plastic rulz

Mesajde dragos » Lun Iul 23, 2001 10:26 pm

Initial trimis de WOLF


Sunt foarte suspicios in ceea ce priveste veridicitea afirmatiilor venind din partea tipelor de pe mirc.. :)
Uite, sa-ti dau un exemplu.. era vineri seara si intru pe mirc.
Imi dau chat vreo 2-3 tipe.. incepem discutiile clasice.. primesc nelipsitul "asl (age/sex/location) pls"... la care vine nelipsitul raspuns din partea mea.. "20 ani si 32 luni / de cate ori se poate / intr-un scaun ergonnomic".. Oricum putine sunt cele care se prind.. (fara explicatii suplimentare).. :)
Dar sa revenim: Imi atrage atentia o tipa..cu care incep sa stau de vorba .. imi spune ca e din Bucuresti .. si dupa primul sfert de ora ma intreaba daca nu vrem sa ne intalnim in Unirii la McDonalds la ora 21h15min (Era ora 20) . Sunt de acord... continuam discutia.. La un moment dat tipa spune ca se duce sa faca un dus.. lipseste vreo 30 min.. reapare.. ma intreaba cum o sa ne recunoastem.... unde o sa mergem.. bla bla bla..
Oricum mie mi se pare ceva ciudat la ea.. si incerc sa aflu daca spune adevarul..
Dau un tracert pe ip.. si o intreb "Cum e marea?" .. la care ea foarte uimita "Cum ti-ai dat seama ca sunt la mare? "...
Ei bine .. ce dracu' inseamna chestia asta la o femeie ? Poate ma lamuresti ca eu nu am nici cea mai vaga idee.. Nu eu i-am cerut sa ne intalnim.. ci ea.. De ce voia sa ma duc de nebun in Unirii la ora 9 seara ? Ce avea de castigat din chestia asta ???
Doar ca sa faca panarama.. sa rada impreuna cu prietena cu care banuiesc era la Intenet.. complet stupid, If I may say.. :)

Man, e tare chestia cu ce dai tu la ASL. Ma miram yo de ce pe Mirc nu dadeam de nici o femeie dispusa sa vorbeasca cu mine (eu de obicei evitam raspunsul :o). Cat despre chestia cu ip-ul, te blamez pentru dezvaluirea secretelor castei sacre a utilizatorilor profesionisti de canale de chat :mad: . Poate le da prin cap ideea sa intre prin proxyuri.
Cat despre unde te trimitea ea pe tine... Poate era un mod mai subtil de a zice du-te dracu ... sau ceva pe aproape :rolleyes:
dragos
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Dum Iul 15, 2001 10:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Femeia de plastic rulz

Mesajde dragos » Lun Iul 23, 2001 10:31 pm

Initial trimis de WOLF


Hehe.. ce pot sa-ti spun e ca personal nu m-am ars lately (n-am avut fericita placere in ultimii 6 ani :) ).. dar m-am saturat de prieteni care mi se plang de faze de genul asta..
Anyway.. si daca ai dreptate la faza cu tanar, nelinistit, frumos :) .. permite-mi sa te contrazic la afirmatia cu bugetul redus... iar pentru Internet nu platesc nimic ..
PS: Ceea ce inteleg eu printr-o investitie.. este o relatie mutuala.. in care tu (ca persoana fizica) dai ceva.. dar mai si primesti ceva in schimb.. Altfel...nu-i vad rostul ..
Sper sa nu-mi iei in nume de rau riposta.. dar aceste amanunte trebuiau precizate :)

Daca te-ar auzii lupoaica, ai da de dracu .. tu chiar crezi ca te crede cineva la chestia cu "prietenii" ?? :D Dupa cum zici cu bugetu neredus and restu, as zice mai degraba ca la tine relatie mutuala inseamna sa o faci fara sa vorbeshti or something ;). Citesc mesaju tau shi sar feromonii din monitor. ... :cool:
dragos
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Dum Iul 15, 2001 10:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Re: Re: Re: Femeia de plastic rulz

Mesajde dragos » Lun Iul 23, 2001 10:32 pm

Initial trimis de lebadutza


wolf, mama, se pare ca nu te tragi din padure, ci din inima city-ului...se pare ca te-ai cam ars de stii cheltuielile asa de bine.....la sange....:); dar ia-o ca o investitie, nu ca o cheltuiala....Ce pot sa spun si eu ca sa o scot basma curata?? Uite incearca si tu pe irc: tanar nelinistit, tanar, frumos si cu bani dupa buget, redus, caut....bla, bla....te costa 15 mii ora...) DOAR!!! :) poate merge.....

Nu merge :mad:
dragos
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Dum Iul 15, 2001 10:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Re: Re: Femeia de plastic rulz

Mesajde dragos » Lun Iul 23, 2001 10:38 pm

Initial trimis de lebadutza


chestia cu florile imi aduce aminte de o faza opusa de ceea ce ai scris tu.. taica-miu ii aduce lui maica-mea niste flori de ziua ei...cu o vaza pe masura.... maica-mea suparata ca nu-i ajung banii sa mergem la munte, ii spune: "de ce ai paraduit tu, banii pe flori?"... Sincer a fost ultima data cand a primit flori....si acum mai sta glastra goala.....
Eu una as prefera sa mi se zica: "Femeie, uite am bani de flori....nu vrei sa mergem la o bauta de ei....:)".....

Draga mea, mentalitatea ta este cat se poate de sanatoasa. Deja ma simt indragostit ... de idee :p . Shi visez ziua in care prietena mea imi va zice acelashi lucru (shi pot sa jur ca shi Wolf a avut aceeashi arzatoare dorintza in ultimii 6 ani). Vezi tu, din cauza ca fetele ca tine , pardon , lebadutzele ca tine sunt asha de rare, am inventat noi baietzii termenul de "baietzi" : ma duc la o bere cu "baietzii", nu mergi cu mine shi cu "baietzii" la un paharel ? ... Mai degraba ar trebui sa zicem "beietzii", da nu suna tocmai echilibrat cuvantul :D
dragos
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Dum Iul 15, 2001 10:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Re: Re: Re: Femeia de plastic rulz

Mesajde WOLF » Lun Iul 23, 2001 10:46 pm

Initial trimis de dragos

Draga mea, mentalitatea ta este cat se poate de sanatoasa. Deja ma simt indragostit ... de idee :p . Shi visez ziua in care prietena mea imi va zice acelashi lucru (shi pot sa jur ca shi Wolf a avut aceeashi arzatoare dorintza in ultimii 6 ani). Vezi tu, din cauza ca fetele ca tine , pardon , lebadutzele ca tine sunt asha de rare, am inventat noi baietzii termenul de "baietzi" : ma duc la o bere cu "baietzii", nu mergi cu mine shi cu "baietzii" la un paharel ? ... Mai degraba ar trebui sa zicem "beietzii", da nu suna tocmai echilibrat cuvantul :D


Ai dreptate, ce sa mai discutam: asta e adevarul gol-golutz.. Noroc ca mai exista si "beietii".. ca altfel ne-am rugini inainte de vreme :confused:
Mess with the best
Die like the rest
WOLF
Junior Member
 
Mesaje: 48
Membru din: Joi Iul 19, 2001 5:15 pm
Localitate: in padure

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Femeia de plastic rulz

Mesajde dragos » Lun Iul 23, 2001 10:55 pm

Initial trimis de WOLF


Ai dreptate, ce sa mai discutam: asta e adevarul gol-golutz.. Noroc ca mai exista si "beietii".. ca altfel ne-am rugini inainte de vreme :confused:

Man, oricum ne ruginim. Unde ai vazut tu in comertzu romanesc alcool pur? (ca vreau shi yo adresa) Pun astia apa destula cat sa te lase fara caroserie prezentabila pe la ceva varsta .. Intra la apa (de bere) intai burta, apoi restu ... Asta e boala profesionala a tuturor masculilor. :( Daca femeile au celulita ca pricipal dushman, noi avem berita. Se manifesta intre 25 - 60 de ani shi pana la momentu actual e incurabila. :cool:
Cine gandeshte mult, are shanse sa moara repede. Mie imi place viatza :)
dragos
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Dum Iul 15, 2001 10:14 pm
Localitate: Bucuresti

acelasi

Mesajde lebadutza » Mar Iul 24, 2001 4:00 pm

Initial trimis de WOLF


Hehe.. ce pot sa-ti spun e ca personal nu m-am ars lately (n-am avut fericita placere in ultimii 6 ani :) ).. dar m-am saturat de prieteni care mi se plang de faze de genul asta..
Anyway.. si daca ai dreptate la faza cu tanar, nelinistit, frumos :) .. permite-mi sa te contrazic la afirmatia cu bugetul redus... iar pentru Internet nu platesc nimic ..
PS: Ceea ce inteleg eu printr-o investitie.. este o relatie mutuala.. in care tu (ca persoana fizica) dai ceva.. dar mai si primesti ceva in schimb.. Altfel...nu-i vad rostul ..
Sper sa nu-mi iei in nume de rau riposta.. dar aceste amanunte trebuiau precizate :)


Nu ti-o iau in nume de rau....ba chiar ma bucur pt tine...da' punand cap la cap 2 msg de la tine nu pot decat: 1. sa te felicit daca nu ti-ai schimbat prietena de 6 ani, si atunci e o mare investitie, ori 2. te nefericesc ca nu te-ai ars....Da' las, ca esti tanar, si mai ai timp....mai ai niste luni de adaugat la age-ul tau...:)
iar chestia cu investitzia...relatia mutuala....oricum te alegi cu ceva, chiar daca in cel mai rau caz, cu o usa inchisa in nas.....Si oricum , investitia se caracterizeaza printr-un grad de risc....deci ori nu stii sa evaluezi bine in ce investesti, ori nu stii sa evaluezi bine in ce investesti.... Mai bine il intrebi personal pe dragos cum se face, ca vad ca el are experientza.....:) si uite asa se specializeaza si el in consiliere.....:)
nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!
lebadutza
Junior Member
 
Mesaje: 118
Membru din: Vin Iul 20, 2001 9:46 pm
Localitate: iasi

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Femeia de plastic rulz

Mesajde lebadutza » Mar Iul 24, 2001 4:15 pm

Initial trimis de dragos

Man, oricum ne ruginim. Unde ai vazut tu in comertzu romanesc alcool pur? (ca vreau shi yo adresa) Pun astia apa destula cat sa te lase fara caroserie prezentabila pe la ceva varsta .. Intra la apa (de bere) intai burta, apoi restu ... Asta e boala profesionala a tuturor masculilor. :( Daca femeile au celulita ca pricipal dushman, noi avem berita. Se manifesta intre 25 - 60 de ani shi pana la momentu actual e incurabila. :cool:


comertzu' romanesc de alcool pur se desfasoara in toata regula in camine. Pe-aici, prin targu' ieshilor, era taare mare veselie cand aterizau oamenii de acasa: o data bucuria revederii, a doua era bucuria veseliei: vin de ala negru, gros de-l taiai cu cutzitu', votculitza de cazan si mancare! ca la mama acasa....cred ca mai dau la o faculta, mai baietzi!, asa, de dragul vremurilor de-abia apuse....:cool:
nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!
lebadutza
Junior Member
 
Mesaje: 118
Membru din: Vin Iul 20, 2001 9:46 pm
Localitate: iasi

Re: Re: Re: Re: Re: Femeia de plastic rulz

Mesajde lebadutza » Mar Iul 24, 2001 4:33 pm

Initial trimis de dragos

Draga mea, mentalitatea ta este cat se poate de sanatoasa. Deja ma simt indragostit ... de idee :p . Shi visez ziua in care prietena mea imi va zice acelashi lucru (shi pot sa jur ca shi Wolf a avut aceeashi arzatoare dorintza in ultimii 6 ani). Vezi tu, din cauza ca fetele ca tine , pardon , lebadutzele ca tine sunt asha de rare, am inventat noi baietzii termenul de "baietzi" : ma duc la o bere cu "baietzii", nu mergi cu mine shi cu "baietzii" la un paharel ? ... Mai degraba ar trebui sa zicem "beietzii", da nu suna tocmai echilibrat cuvantul :D


stiu tu ca am o mentalitate sanatoasa....probabil pt ca si tu o ai :)
cat despre prietena ta, se poate motiva sa o aiba si ea.....de ex. incepi: 'draga, te iubi atat de mult, esti asa de frumoasa azi....:) arati asa bine...:) taare as vrea sa te vaz dublu, sau in mai multe ipostaze.....asa frumusetze, vreau sa o vad peste tot in juru-mi....'. Si apoi intri la subiect: hai prin parc apoi la o berica...
si daca se lasa cu mai multe, nu mai e, deja, vina ta...ci a frumusetzii ei.....
nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!
lebadutza
Junior Member
 
Mesaje: 118
Membru din: Vin Iul 20, 2001 9:46 pm
Localitate: iasi

Re: acelasi

Mesajde Vizitator » Mie Iul 25, 2001 7:19 pm

Initial trimis de lebadutza


Nu ti-o iau in nume de rau....ba chiar ma bucur pt tine...da' punand cap la cap 2 msg de la tine nu pot decat: 1. sa te felicit daca nu ti-ai schimbat prietena de 6 ani, si atunci e o mare investitie, ori 2. te nefericesc ca nu te-ai ars....Da' las, ca esti tanar, si mai ai timp....mai ai niste luni de adaugat la age-ul tau...:)
iar chestia cu investitzia...relatia mutuala....oricum te alegi cu ceva, chiar daca in cel mai rau caz, cu o usa inchisa in nas.....Si oricum , investitia se caracterizeaza printr-un grad de risc....deci ori nu stii sa evaluezi bine in ce investesti, ori nu stii sa evaluezi bine in ce investesti.... Mai bine il intrebi personal pe dragos cum se face, ca vad ca el are experientza.....:) si uite asa se specializeaza si el in consiliere.....:)

Prietena lui Wolf e defapt sotzia lui :) sic!
Vizitator
 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Femeia de plastic rulz

Mesajde dragos » Mie Iul 25, 2001 7:23 pm

Initial trimis de lebadutza


comertzu' romanesc de alcool pur se desfasoara in toata regula in camine. Pe-aici, prin targu' ieshilor, era taare mare veselie cand aterizau oamenii de acasa: o data bucuria revederii, a doua era bucuria veseliei: vin de ala negru, gros de-l taiai cu cutzitu', votculitza de cazan si mancare! ca la mama acasa....cred ca mai dau la o faculta, mai baietzi!, asa, de dragul vremurilor de-abia apuse....:cool:

He he he .. :). Pitoreasca imagine. Da prin Bucureshti nu prea o vezi. Deshi tzuica e prin dealurile Munteniei berechet ...
dragos
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Dum Iul 15, 2001 10:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Femeia de plastic rulz

Mesajde dragos » Mie Iul 25, 2001 7:44 pm

Initial trimis de lebadutza


stiu tu ca am o mentalitate sanatoasa....probabil pt ca si tu o ai :)
cat despre prietena ta, se poate motiva sa o aiba si ea.....de ex. incepi: 'draga, te iubi atat de mult, esti asa de frumoasa azi....:) arati asa bine...:) taare as vrea sa te vaz dublu, sau in mai multe ipostaze.....asa frumusetze, vreau sa o vad peste tot in juru-mi....'. Si apoi intri la subiect: hai prin parc apoi la o berica...
si daca se lasa cu mai multe, nu mai e, deja, vina ta...ci a frumusetzii ei.....

Nu merge schema :(, cica atunci cand suprapui imaginile se realizeaza interferentza in zonele de contact intre duplicate shi se pierde din calitatea vizionarii :(.... asha ca prefera sa o vad treaz. Chestia cu parcu (fara berica adica) devine fara sens, shi yo incerc sa fiu un om pragmatic ...
Cine gandeshte mult, are shanse sa moara repede. Mie imi place viatza :)
dragos
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Dum Iul 15, 2001 10:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Femeia de plastic rulz

Mesajde tzucu » Mie Iul 25, 2001 10:39 pm

Initial trimis de WOLF


Hehe.. ce pot sa-ti spun e ca personal nu m-am ars lately (n-am avut fericita placere in ultimii 6 ani :) ).. dar m-am saturat de prieteni care mi se plang de faze de genul asta..
Anyway.. si daca ai dreptate la faza cu tanar, nelinistit, frumos :) .. permite-mi sa te contrazic la afirmatia cu bugetul redus... iar pentru Internet nu platesc nimic ..
PS: Ceea ce inteleg eu printr-o investitie.. este o relatie mutuala.. in care tu (ca persoana fizica) dai ceva.. dar mai si primesti ceva in schimb.. Altfel...nu-i vad rostul ..
Sper sa nu-mi iei in nume de rau riposta.. dar aceste amanunte trebuiau precizate :)


Tocmai de la tine..Care cica esti un vanator..Pai ce, numai mancarea conteza..Esti lenin, cu constiintza care trece prin burta...Where's the fun...The chase is better than the catch, nu...?
Care e satisfactia daca te duci si-i dai uneia 400.000 de mii..vii acasa, te simti mai relaxat, te uiti in oglinda si te intrebi..Dar numai de asta sunt eu in stare...Ce intzlegi de la o femeia care-i dai bani pentru sex..Where's the passion...Itzi place asa de mult sa te duci la piatza...Nu vrei sa mai si vanezi..Iei tzeapa odata, de 2 ori..dar in cele din urma tot itzi reuseste..de cele mai multe ori reuseste..Si nimic nu se compara cu ceea ce simti atunci...

Si nici nu e cum spui tu ...piatza tot piatza e...De cele mai multe ori nu se intampla sa ai o cinsumatize asa de mare fara sa si capetzi ceva...Daca e sa nu capetzi fata mai ia asupra ei o parte de consumatzie...Si atunci incepi sa te chimui si mai mult sa capetzi ceva...Dar e gresita mentalitatea sa vrei sa platesti tu pentru asta...Ca se prinde si-tzi dai seama ca se simte nasol partenera...Pe aici tzi-e problema..Daca nu e asa..It's just me being lucky i guess...:D
tzucu
Junior Member
 
Mesaje: 88
Membru din: Vin Iul 13, 2001 3:39 am
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Femeia de plastic rulz

Mesajde lebadutza » Mie Iul 25, 2001 11:47 pm

Initial trimis de dragos

He he he .. :). Pitoreasca imagine. Da prin Bucureshti nu prea o vezi. Deshi tzuica e prin dealurile Munteniei berechet ...


Ba cred ca e nationala...poate n-ai vazut tu bine, mai uita-te o data!!!! Studentu' roman stie sa se distreze....nu conteaza pe unde se aciuieste....ca distractzia tot da peste el...:)
nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!
lebadutza
Junior Member
 
Mesaje: 118
Membru din: Vin Iul 20, 2001 9:46 pm
Localitate: iasi

mai oameni buni dar nu e numai vina fetelor

Mesajde olivia14 » Lun Iun 06, 2005 1:15 pm

Voi credeti ca e vina fetelor ca nu va merge voua si ca de fapt pt ele e foarte simplu. Nu cred ca stiati asta dar daca o femeie nu face sex suficient dse imbolnaveste ( iertati-ma dar am uitat numele bolii) e ceva legat de lipsa hormonului barbatesc si medicamentele costa pe putin 3000.000 pe luna. Stiu asta pt ca o cunostiinta de a mea este in situatia asta pt ca sotul ei e ipotent dar nu vrea sa-l insele. Pun pariu ca daca s-ar inversa rolurile si ar fi el in locul ei s-ar duce una doua la bordel ca de draga e necesitate, eu tot pe tine te iubesc. Si pana la urma legat de cei 400.000 de mii la intalnire, tu cat crezi ca a dat ea pe hainele pe care le-a purtat la intalnire pt ca a cumparat cel putin unul din obiectele de vestimentatie pe care le poarta si mi se pare logic sa plateaca el pt ca fetele au si asa destule cheltuieli ( haine, cosmetice etc) care sunt necesare pt ca nu cred ca v-ati uita la ele daca nu ar fi ingrijite. Si sigur ca se supara daca nu-i luati o floare de ziua ei si nu pt ca floareae asa importanta ci gestul conteaza si aici sunt de acord cu lebadutza, mai bine va ducetzi la o bauta pe banii aia ca dupa aia primesti mult mai mult acasa decat ai fi primit pt floare. ;-)
Avatar utilizator
olivia14
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Joi Iun 02, 2005 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Lun Iun 06, 2005 1:36 pm

u cred ca stiati asta dar daca o femeie nu face sex suficient dse imbolnaveste ( iertati-ma dar am uitat numele bolii) e ceva legat de lipsa hormonului barbatesc si medicamentele costa pe putin 3000.000 pe luna.

:con:

Plm, nu stiam eu de ce calugaritzele sunt asha palide la fatza. Ma intreb de unde or avea atatia bani, 3 mil x 20-30 de calugaritze pe Manastire = 60 de milioane / luna sau....... nu e mortala boala asta de care zici? :D adica se poate trai si cu boala asta, nu? ~p ~p ~p
Cul!
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde olivia14 » Lun Iun 06, 2005 10:47 pm

daca esti virgia nu se pune, numai daca deja iti incepusei viatza sexuala si te opresti
Avatar utilizator
olivia14
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Joi Iun 02, 2005 11:00 pm

Mesajde MasterPiece » Vin Iun 17, 2005 6:25 am

Am votat varianta cu nr.3 .
Me very romantic.
MasterPiece
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Mar 11, 2004 12:00 pm
Localitate: near my life

Anterior

Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron