"orange" se duce nasol la vale...

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

"orange" se duce nasol la vale...

Mesajde gratzie » Mar Aug 09, 2005 8:01 pm

Sal all in primul rand.
Sa va povestesc o faza:..( vreau sa stiu daca ati mai patit si voi asa ceva din partea acestui operator de telefonie mobila..)
azi ( 09/08/`05) am transferat din contul meu un credit de 2 $ pt sora mea mai mica. NIci o problema pana aci. Numai sa "sistemul" lor in loc de 2$ mi-a saltat 4$ din cont ca asa a gasit el de cuviintza. Bineinteles ca am sunat la serviciul clienti unde un operator f amabil a inceput sa dea vina pe sistem si ca nu e vina lui .. si ca el face o sesizare catre cei care raspund de acest lucru si ca se va rezolva. OK zic.. "asta cand"?. "Nu stiu domnule! .. in cateva zile cred"! mi-a raspuns operatorul respectiv pe un ton foarte plictisit ca si cum era ceva normal sa se intample asa ceva. Acum nu e vorba de acei 2$ care si i-au insushit ei "din vina sistemului" este vorba ca mai sunt taxate dublu si anumite convorbiri.. o fi tot din vina "sistemului"? este sistemul vinovat de asta? si daca este cum de a devenit asa?.. nu cumva este setat intentionat sa taxeze convorbirile si transferurile astea dublu?
voi ati mai patit asa ceva?
daca da va rog sa imi scrieti pe adresa barbuta_eugen@yahoo.com sau un mesaj la tel 0742328111 si va voi contacta sa vdm ce se poate face.
gratzie
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Aug 09, 2005 7:32 pm
Localitate: iasi

Mesajde kant emir » Mar Aug 09, 2005 8:37 pm

"orange" se duce nasol la vale... - da de unde ?!?!? Nu se duce acum, s-a dus de multa vreme (din 2000, de cand a plecat Pierre Matei - sper sa nu fac vreo confuzie). Cat l-au avut pe asta la carma, a fost o firma de incredere, care-si trata clientii cu respect. Pe urma - comunism in toata regula.
O sa revin cu detalii (ei, n-am chestii chiar spectaculoase, doar maruntisuri stressante), daca intereseaza pe cineva.
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde wednesday » Mar Aug 09, 2005 11:41 pm

eu sunt la orange de pe vremea cand se numea inca dialog si pot sa zic ca i am completely satisfied. :)
totusi e ciudat ce ti s-a intamplat, dar orice-ar fi nu te muta pe connex...the past is green the future is orange. ;) eu una n-as face-o, poate in primul rand ca ma adaptez greu schimbarilor si apoi pentru ca nu pot sa sufar compania.

tu mai facusei inainte transferuri de mai putin de 4 dolari in alt cont? pentru ca am o oarecare banuiala...
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Psilocybe » Sâm Aug 13, 2005 5:52 pm

Eu am patit acum 2 zile o chestie de genul asta.Ma trezisem dimineata,si mi-am sunat prietenul.Imi venise bonusul de 1,5 dolari pt apelurile primite.L-am sunat si el mi-a respins apelul.N-am mai dat nici un telefon timp de vreo 4-5 ore.Trebuia apoi sa ii dau beep sa ne intalnim.Si cica : "ne pare rau dar nu aveti sufucient credit pt a apela acest numar".Habar nu am ce s-a intamplat..
Life is so funny sometimes...I often forget to laugh...
Avatar utilizator
Psilocybe
 
Mesaje: 47
Membru din: Joi Iul 21, 2005 11:00 pm

Mesajde une helene » Sâm Aug 13, 2005 9:54 pm

Pai...si mie mi s-a intamplat ceva de genu asta...dar invers...
I-am cerut unui amic sa-mi transfere 1 dolar k sa ii pot da bip...ma rog...si era chiar langa mine. Imi transfera el dolaru' si eu primesc 2. :D Din contul lui plecase numa unu'...
Alta faza...Cer eu reancarcare de rezerva...btw marpha faza...si nu imi iese din prima...mai incerc o data, si primesc de 2 ori cei 50 USc, adik 1 dolar...pe bune...dak se duce la vale sau nu, mie imi convine... :))
une helene
 

Mesajde pacha » Mar Aug 16, 2005 1:53 pm

primul abonament l-am avut pe Dialog.Mi-au tras-o sus cu relama lor cu acoperirea.Aveau dreptate.Acoperire berechet,adevarat,dar nu puteam vorbi caci nu intelegeam nimic.Asa ca am trecut la connex.Unde am semnal acolo si vorbesc.Acum am doua abonamente pe Connex si o cartela pt. telefonul din masina( 8 w ).Foarte multumit cu toate serviciile.Vorbesc si de la dracu din praznic cu cel din masina.
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde driana_r01 » Joi Sep 22, 2005 8:56 am

Sunt de 2 ani pe Orange...acum 5 luni mai aveam 2$ si cv,am dat un beep si apoi am ramas cu 0,0$....si am sunat la aia si mi-au zis ca si beepurile costa .... ma gandesc de unde mi-au luat mie atatia bani ca ala nici nu m-a taxat... :please: ?? dar ma rog..pe 1 oct implinesc 16 anishori si ieri am primit bonus 7$ si cv si azi am primit alti 8$ si juma...deci imi convine :cap:
driana_r01
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Vin Sep 09, 2005 8:39 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde IoanaA » Sâm Sep 24, 2005 5:39 pm

deeeh si eu am patit anu` trecut ceva de genu` asta . erau sarbatorile de paste si m`am gandit sa trimit la mai multe persoane cate un sms... bun .... cred ca am trimis vreo 7 mesaje ... si oricum , mi`o luat vreo 4,50USD dupa care am sunat si mi`or zis ca eu am trimis de fapt 42 de mesaje in vreo 10 minute ....chestie care mi se pare imposibila... or zis ca ei n`au ce face ...
alta faza anu trecut am plecat in Austria si aveam roamingu` activat , cand am iesit din Romania ...adio roaming.
sa nu mai vorbim ca trimiteam mesaje in spania si nu ajungeau(eram si taxata) si operatorii imi zic ca Spania a pus interdictie sa mai fie primite mesaje din Romania ... si cu taxarea.... era ceva normal mi s`a spus. orange are contracte cu amena, vodafone si movistar..... ca daca nu banuiesc ca nu mergea roamingu` , deci mi se pare absurd ce mi s`o spus .
de semnal nu mai vorbesc.... lasa de dorit , ori aud cu intreruperi ori cel cu care vb nu ma aude mai deloc . mesajele nu le primesc tot timpu` ... :( nu stiu ce sa zic , poate ma mut pe connex ... sau cosmorom ca se tot relanseaza :P
you think you know me but you really don`t
Avatar utilizator
IoanaA
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

...

Mesajde OnlyFoMyStyle » Sâm Oct 01, 2005 1:55 am

Eu folosesc Connex. In fond Orange ce va ofera? Eu unul am 10 ore gratuite pe net ( per luna} , 3 mesaje gratuite ( zilnic ) folosind myx.net si Connex campus cu care trimit sms-uri cu doar 4 centi ! Orange ce ofera la cei cu cartela?
365-366 d zile ... identice .. Mi-as dori 367 poate accea zi va fi altfel
Avatar utilizator
OnlyFoMyStyle
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Mai 31, 2005 11:00 pm

Mesajde weed13 » Sâm Oct 01, 2005 1:55 pm

Orange ce ofera la cei cu cartela?

la alegere, o masa zilnic gratuita, sau o felatie o data la doo zile, cu posibilitatea alegerii "fericitei", care este, evident, reincarcabila.
da de ce intrebi?
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde Ramuna » Sâm Oct 01, 2005 2:05 pm

=))

mai, eu am orange de 3 ani. Imi place ca vb mult la telefon si desi vb 200 de minute pe saptaman si ar trebui sa imi bage 2X1,50 $ ei imi baga non stop... vara trecuta mi-au bagat 30$ pt bonus apeluri primite nici nu a trebuit sa imi incarc cartela :D
inca ma mai ustura pielea de pe locul de unde te-ai rupt tu
Avatar utilizator
Ramuna
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Aug 29, 2005 11:00 pm

Mesajde OnlyFoMyStyle » Sâm Oct 01, 2005 9:43 pm

weed13, esti prea copil ca sa imi bat capul cu tine, oricum ar trebui sa renunti la caracterul tau pur romanesc. Iti urez in continuare bafat pe drumul tau fals.. aluzie la weed, iarba si alte cele. E la moda sa fumezi iarba ? :))! Astazi te-am catalogat FAKE!
365-366 d zile ... identice .. Mi-as dori 367 poate accea zi va fi altfel
Avatar utilizator
OnlyFoMyStyle
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Mai 31, 2005 11:00 pm

Mesajde weed13 » Sâm Oct 01, 2005 10:43 pm

deci pasarica mica si draga,io nus de vina ca din cauza de prea multa sala, tuate proteinele destinate creerelui tau o ajuns in biceps, triceps, antebrate sau mai stiu io unde, astfel tu neintelegand ca io ti-am dat un raspuns la intrebarea ta. problema asta nu ma priveste, iar io nus de vina ca in timisoara orange nu are asa oferte bune precum in cj.
evident, nivelul tau intelectual mult prea ridicat te face sa te legi de varsta cuiva, in loc sa intelegi o gluma-raspuns la o afirmatie gratuita si rautacioasa venita din partea ta la adresa orange-ului, afirmatie nefondata decat pe unele avantaje oferite de connex. exista avantaje si de partea cealalta, dar sa nu divagam.
si nu stiu cat ii de la moda sa fumezi iarba, dar nu te agata de nick-urile userilor de pe acest forum, pentru ca frizezi ridicolul cu treaba asta. nu fii penibil legandu-te de lucruri puerile ca asta, pentru ca daca imi puneam nicku am1hummerSi3bmw-uri, te-ai fi legat ca de ce ma dau mare ca am bani.
asa, onlyfoyoinfo.

aaaa da, si nu accept apelative de genu FAKE de la unu care pune poze cu el umflat de atatia carbohidrati si proteine, sperand ca doar asa sa atraga atentia.
nu ma ridic la nivelu tau de superficialitate, asa ca bashti in pula mea de complexat!
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde wednesday » Sâm Oct 01, 2005 11:13 pm

IoanaA scrie:deeeh si eu am patit anu` trecut ceva de genu` asta . erau sarbatorile de paste si m`am gandit sa trimit la mai multe persoane cate un sms... bun .... cred ca am trimis vreo 7 mesaje ... si oricum , mi`o luat vreo 4,50USD dupa care am sunat si mi`or zis ca eu am trimis de fapt 42 de mesaje in vreo 10 minute ....chestie care mi se pare imposibila... or

ba nu e imposibila, depinde cat de lungi erau..tu zici ca ai tirmis totul intr-un singur mesaj, dar acel mesaj poate grupa cam pana la 7 sms-uri de maxim 160 de carcatere...
totusi ce nu mi-e mie clar, fizic este imposibil sa tastezi 42 de mesaje in 10 minute...
ah, si nu trada, nu trece pe connex...the past is green the future's orange. in continuare ma declar multamita!

edit: si din cate stiam eu, connexul nu are optiunea de abonament reincarcabil - wich is quite nice http://www.orange.ro/recharge/recharge-ro.html ...si nici puncte thank you ;)
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde OnlyFoMyStyle » Dum Oct 02, 2005 2:36 am

... ma abtin
365-366 d zile ... identice .. Mi-as dori 367 poate accea zi va fi altfel
Avatar utilizator
OnlyFoMyStyle
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Mai 31, 2005 11:00 pm

Mesajde pacha » Lun Oct 03, 2005 2:51 pm

Ceva bun despre Orange.Am semnal la mine la cabana.E adevarat ca folosesc telefonul de masina care are 8 W si receptor mai sensibil dar pe connex nu am semnal deloc.Asa incat mi-am facut (cu toata scarba )o cartela Orange.Numa bine !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde gratzie » Sâm Apr 01, 2006 12:48 am

pacha scrie:Ceva bun despre Orange.Am semnal la mine la cabana.E adevarat ca folosesc telefonul de masina care are 8 W si receptor mai sensibil dar pe connex nu am semnal deloc.Asa incat mi-am facut (cu toata scarba )o cartela Orange.Numa bine !

e na! dar ai incercat cu un telefon asa mai normal ?.. nu cu 8w , ca ala are semnal si in gaura de sarpe....
gratzie
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Aug 09, 2005 7:32 pm
Localitate: iasi

Mesajde IoanaA » Joi Apr 06, 2006 10:27 pm

am si connex si orange ... :) parca si`a mai imbunatatit semnalul orange`ul or fi intrat aia de acolo pe site aici si au citit topicu` asta si si`au zis sa ia niste masuri :D hahaha
you think you know me but you really don`t
Avatar utilizator
IoanaA
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde shiona » Joi Apr 06, 2006 11:32 pm

eu n-am prea avut probleme cu orangeu si-l am de vre 2 ani si....mi se mai intampla sa-mi zica atunci cand trimet msg ca nu l-a trimis si de fapt sa-l fi trimis de ma intreaba lumea de ce le trimit acelas msg de 2 ori...o cheste ciudata acre mi s-a intamplat anu trecut: luna la abonament incepea pe 26 si la un moment dat s-a mutat pe 19....
oricum si la conex sunt probleme. de ex: la un moment dat primeste tata un apel de la sora-mea amandoi erau acasa, tel sora-mii era pe masa si nu era nimeni prin zona sa zici ca facea careva glume proaste
ps: IoanaA si eu am roamingul activat si nu am avut probleme....doar ca trebuia sa fiu atenta de fiecare data cand sunam in ro sau trimeteam msg sa adaug prefixul[lucru pe care se mai intampla sa-l uit]
"Ar trebui pus un gratar la intrarea in orice suflet.Ca sa nu se bage nimeni in el cu cutitul." M Sorescu
Avatar utilizator
shiona
Junior Member
 
Mesaje: 385
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm

oare nu privim lucrurile prea dur?

Mesajde teary » Sâm Iun 24, 2006 11:04 pm

....nu cred ca ar fii corect sa judecam la rece , doar pt ca s-a intamplat o singura data, un lucru nu chiar dragutzz,care ma rog ne-a golit din buzunar cativa $ ... preferam sa privim din perspectiva raului facut... n gandim ca dincolo sigur imi va fii mai bine si ca voi avea de castigat!! este ff bine sa n urmarim interesul dar trebuie...sa incercam sa intelegem de c s-a intamplat ceva, inainte sa credem ca au vrut sigur sa ne fure!!!
...oficial sunt confuza!!! vreau sa stiu totul!..este mult?
Avatar utilizator
teary
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Iun 22, 2006 11:00 pm


Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori