Noua pe forum...

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Noua pe forum...

Mesajde MoshuRoshu » Lun Aug 29, 2005 12:27 am

Vreau sa spun "Buna ziua" la toata lumea!! Ma numesc Gabi si locuiesc in Statele Unite. Sunt fericita ca am gasit forumul asta pentru ca pot sa mai fac si eu practica la limba romana. Spuneti-mi cum va cheama si unde locuiti si orice mai vreti despre dumneavoastra. THANKS!!! :U
MoshuRoshu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Aug 04, 2005 6:09 pm
Localitate: Ameeeerikaaaa

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Aug 29, 2005 1:03 am

Eu sunt Oribilul Mosh. Tie de ce iti zice tot Moshu si de ce te cheama tot Gabi ? E ceva in neregula ! De ce nu stai in Titan ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MoshuRoshu » Lun Aug 29, 2005 1:08 am

ahahahhaha nu stiu cum mi-a venit idea cu "moshuroshu" da am crezut ca suna misto cand m-am inscris. Nu mi-a venit in cap sa imi pun numele, nu ma intreba de ce, dar acum imi dau seama ca ar fi fost mai bine. Oricum, buna!! Ce este Titanul la care te referi?
MoshuRoshu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Aug 04, 2005 6:09 pm
Localitate: Ameeeerikaaaa

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Aug 29, 2005 10:45 am

Titanul este cel mai frumos cartier al capitalei patriei noastre, Romania.

Statele Unite la care te referi tu ce este ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Aug 29, 2005 12:42 pm

MosuCaltabosu, voi aveti saorme pe acolo?
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde MoshuRoshu » Lun Aug 29, 2005 2:40 pm

Sunt sigura ca stii, dar o sa-ti raspund oricum pentru ca nu am nimic altceva de facut. Statele Unite ale Americii.

De ce este Titanul cel mai frumos sau exagerezi? Ai poze? :)

Apropo, a fost un program la televizor acum 2 zile despre Dracula si au vorbit despre Vlad Tepes in termeni foarte negativi. As vrea sa deschid un alt thread despre asta dar sunt prea lenesa. ...eh.....



Oribilul Mosh scrie:Titanul este cel mai frumos cartier al capitalei patriei noastre, Romania.

Statele Unite la care te referi tu ce este ?
MoshuRoshu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Aug 04, 2005 6:09 pm
Localitate: Ameeeerikaaaa

Mesajde MoshuRoshu » Lun Aug 29, 2005 2:48 pm

cubu scrie:MosuCaltabosu, voi aveti saorme pe acolo?


..."saorme"?? Sarmale!!?? Oribilul le face. Dar sunt oribile :)
MoshuRoshu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Aug 04, 2005 6:09 pm
Localitate: Ameeeerikaaaa

Mesajde gaga » Lun Aug 29, 2005 3:28 pm

e foarte frumos in Titan, mai ales daca nu ar fi locuit de mancatorii da saorme.
http://ruxiphoto.tripod.com/images/parcul_ior.jpg

As vrea sa deschid un alt thread


Pai poti sa zici si aici ca noi citim. Eu am o curiozitate ca vad ca scrie la Loc: acasa la mama. Mama ta e din Statele Unite ale Americii?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde cubu » Lun Aug 29, 2005 3:32 pm

Deci te rog frumos, shaorma e alimentul oficial al Jocurilor OliMpice din Titan, colt cu benzinaria Shell de langa statia Nicolae Grigorescu.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde MoshuRoshu » Lun Aug 29, 2005 4:02 pm

Gaga, ce poza tare! Arata frumos. Si deci Bucurestiul are o padurica si Oribilul Mosh locuieste acolo? Si e numita Titan? grozav. :D

Pai poti sa zici si aici ca noi citim. Eu am o curiozitate ca vad ca scrie la Loc: acasa la mama. Mama ta e din Statele Unite ale Americii?[/QUOTE]

Pai unde altfel ar putea sa fie mama mea daca eu sunt la ea acum si traiesc in Statele Unite? Unde-i mama ta?? :)

Da, si deci au dat o emisiune dedicata lui Dracula si au vorbit despre Vlad Tepes. Nu imi aduc aminte de termenii exacti pe care i-au folosit insa "un moment orific din istorie", "timpuri sangeroase" si tot felul de expresii de genul asta au fost folosite. Eu din cat imi aduc aminte, Vlad Tepes este considert un erou national in Romania. In emisiunea asta l-au facut sa apare ca un maniac caruia ii facea o placere deosebita sa curga singele altora (care este adevarat dar totusi, cu motiv bun, nu?). Agh, mi se face asa o sila cateodata, singurele programe care le arata la televizor aici sunt cu copii care traiesc in canale si miroase dintr-o punga cu nu stiu ce se se faca high in Bucuresti, ori prostituatele romance in Turcia sau Rusia, sau cum tatal unui copil il vinde la prostitutie in Italia, orfanii, etc. Damn it.

Scuze pentru romana mea. Incerc si eu :)
MoshuRoshu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Aug 04, 2005 6:09 pm
Localitate: Ameeeerikaaaa

Mesajde MoshuRoshu » Lun Aug 29, 2005 4:10 pm

cubu scrie:Deci te rog frumos, shaorma e alimentul oficial al Jocurilor OliMpice din Titan, colt cu benzinaria Shell de langa statia Nicolae Grigorescu.



..............guma??
MoshuRoshu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Aug 04, 2005 6:09 pm
Localitate: Ameeeerikaaaa

Mesajde baixinho© » Lun Aug 29, 2005 4:19 pm

fetito, inainte sa adresezi intrebari tampite, citeste si tu regulamentul sa vezi ca nu ai voie (printre altele) sa postezi de doua consecutiv intr-un interval mai mic de trei ore.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MoshuRoshu » Lun Aug 29, 2005 4:31 pm

Oh, imi cer scuze, nu am stiut. Raspundeam la doua persoane diferite. Scuze si pentru intrebarile tampite. Eram fericita ca am gasit romani cu care sa vorbesc dupa 16 ani de absenta din romania fara nici un prieten(a) roman.


"fetito" ... "intrebari tampite"...presupun ca tu esti moderatorul. Asta este ultimul meu post aici ca sa nu te insult.

Multumesc celor care mi-au raspuns.
MoshuRoshu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Aug 04, 2005 6:09 pm
Localitate: Ameeeerikaaaa

Mesajde memetshot » Lun Aug 29, 2005 4:37 pm

lasal mai pe baicsu...e si el suparat ca a revenit de la conced...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Daimon » Lun Aug 29, 2005 5:09 pm

nu te speria de baixu. te mai asteptam cu alte intrebari, sau cu povesti de acolo. (nu ne-ai zis din ce orash esti, ca statele alea sunt destul de mari:) )

si noi aflam din state cum se impusca copii unii pe altii la scoala cu pustile parintilor. e adevarat?
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde MoshuRoshu » Lun Aug 29, 2005 5:26 pm

haha am zis ca ala o sa fie ultimul meu post dar am mintit ca eram suparata. Nu cred ca este necesar sa forbesti cu cineva asa mai ales tinand cont de faptul ca sunt noua dar in sfarsit, daca asa ii place lui... daca as fi avut eu un control mai bun pe limba romana i-as fi spus eu doua cuvinte (GLUMESC).

Da, este adevrat ceea ce ai zis tu. Se intampla la scoala, se intampla acasa cand parintii nu ascund pistoalele bine si copii se joaca cu ele. De multe ori sa intamplat ca cineva este in casa lor la televizor si afara se impusca intre ei si mai intra un glonte si in casa si omoara persoana de acolo.
MoshuRoshu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Aug 04, 2005 6:09 pm
Localitate: Ameeeerikaaaa

Mesajde baixinho© » Lun Aug 29, 2005 5:31 pm

MoshuRoshu scrie:Nu cred ca este necesar sa forbesti cu cineva asa mai ales tinand cont de faptul ca sunt noua

ok. reformulez: in loc de fetito, inainte sa adresezi intrebari tampite, citeste si tu regulamentul sa vezi ca nu ai voie (printre altele) sa postezi de doua consecutiv intr-un interval mai mic de trei ore., rog a se citi: stimata domnisoara/doamna (nu stiu care este starea civila a dumneavoastra), inainte sa adresati intrebari care se pot dovedi a fi nepotrivite, ar fi indicat sa citit regulamentul sa vedeti ca nu aveti voie (printre altele) sa postati de doua consecutiv intr-un interval mai mic de trei ore.

MoshuRoshu scrie:daca as fi avut eu un control mai bun pe limba romana i-as fi spus eu doua cuvinte

ia uimeste-ma.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MoshuRoshu » Lun Aug 29, 2005 5:45 pm

Binenteles ca nu ai adaugat "GLUMESC" din paranteze.

"inainte sa adresati intrebari care se pot dovedi a fi nepotrivite"-nu cred ca am intrebat ceva care se poate dovedi nepotrivit iar daca ceva ce am spus este nepotrivit si eu nu imi dau seama, atunci nu am facut-o inadins. Nu inteleg de ce nu ii lasi pe cei care se simt jigniti personal sa imi spuna ca nu este potrivit.

Nu vreau sa te uimesc pentru ca nu am nici un interes. You're not worth my time. Calmeaza-te.
MoshuRoshu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Aug 04, 2005 6:09 pm
Localitate: Ameeeerikaaaa

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Aug 29, 2005 5:57 pm

cubu scrie: colt cu benzinaria Shell de langa statia Nicolae Grigorescu.


aici vorbim deja de cartierul Salajan, stimate locuitor al judetului Prahova !

o sa revin mai pe seara cu niste poze din Titan...pentru MoshuCocoshuRoshu.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Aug 29, 2005 7:28 pm

Avand in vedere ca e la granita, se accepta.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde cr3tz » Lun Aug 29, 2005 8:44 pm

moshuroshu de ce "noua pe forum"?are vreo legatura cu spitalul?am vazut k e la moda in ultima vreme.
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde MoshuRoshu » Lun Aug 29, 2005 9:10 pm

Oribilul Mosh-multumesc, de-abea astept!! :n:

cr3tz- nu stiu despre ce vorbesti si la ce spital te referi dar am zis noua pe forum pentru ca am gasit forumul asta acum cateva zile si m-am hotarat numai astazi sa deschid un thread sa ma introduc. :)
MoshuRoshu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Aug 04, 2005 6:09 pm
Localitate: Ameeeerikaaaa

Mesajde cr3tz » Lun Aug 29, 2005 9:13 pm

greu...esti m sau f?daca esti m mi se pare normal sa fi zis nou pe forum


p.s. daca esti fata si ai zis pana acum imi pare rau dar nu ti-am citit toate posturile pe sub asta
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde MoshuRoshu » Lun Aug 29, 2005 9:36 pm

ahahahahha:) Nici o problema, acum pricep!! Da, sunt fata. Pana si basinosu, pardon, baixinho ©, si-a dat seama cand m-a chemat "fetito" si mi-a spus sa nu mai intreb intrebari tampite.
MoshuRoshu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Aug 04, 2005 6:09 pm
Localitate: Ameeeerikaaaa

Mesajde baixinho© » Lun Aug 29, 2005 10:03 pm

MoshuRoshu scrie:Pana si basinosu, pardon, baixinho ©

te intreci cu gluma si s-ar putea sa ma iau putin de viata ta. vezi ca inca nu ai ajuns la nivelul la care sa te tragi de sireturi cu mine.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Aug 29, 2005 10:31 pm

poze din Titan, facute de Koala™

1.intersectia Muncii-Salajan-Socului-Diham
2.ratzele pe lacul IOR intr-o geroasa zi de iarna. si pe langa ratze..pescarusii

Uite...ca o sa fac intr-o zi niste poze mai multe...care sa evidentieze frumusetea Titanului :p

-------

Auzi, MoshuRoshu...cand vii in Romania dai si tu o bere ?
Fişiere ataşate
11.jpg
11.jpg (145.54 KiB) Vizualizat de 5559 ori
1.jpg
1.jpg (233.37 KiB) Vizualizat de 5554 ori
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MoshuRoshu » Mar Aug 30, 2005 12:11 am

Sigur, si nu numai una, doua pentru tine pentru ca esti dragut :*

Multumesc mult pentru pozele tale. Prima este ghettofabulous. Imi aduce aminte de blocul in care locuiam eu cand eram acolo, acum un milion de ani. A doua este foarte frumoasa. Perfecta ca pentru o carte postala. Se aduna ratoii acolo tot timpul in timpul iernii sau a fost o ocazie unica?
MoshuRoshu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Aug 04, 2005 6:09 pm
Localitate: Ameeeerikaaaa

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Aug 30, 2005 12:47 am

ratele stau acolo tot timpul. este lacul lor.

super ca dai bere. this is a begining of a beautiful friendship ! :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MoshuRoshu » Mar Aug 30, 2005 12:51 am

Dau si bere dau si tuica, orice vrei tu sa bei. Si cand te-ai imbatat bine o sa te sui pe masa si eu o s-ti bun bani in pantaloni in timp ce tu dansezi si invartesti camasa deasupra capului. CE ZICI?:D
MoshuRoshu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Aug 04, 2005 6:09 pm
Localitate: Ameeeerikaaaa

Mesajde Daimon » Mar Aug 30, 2005 4:51 am

offtopic, stiu, :sorry:

dar nu am pot abtine~p~p~p~p~p
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Următorul

Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 31 vizitatori