Drum bun Radu Anton Roman

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Drum bun Radu Anton Roman

Mesajde gaga » Mar Aug 30, 2005 6:25 pm

Cuvinte nu prea sunt, dar vesnic va ramane etologul si invatatorul in ale bucatariei romanesti si nu numai ... ca a fost si un om de cultura deosebit o stim cu totii.

S-a dus un mare om, la propriu si la figurat ... mie o sa imi lipseasca enorm :(
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Dia » Mar Aug 30, 2005 8:31 pm

Nu mi-a venit sa cred cand am aflat azi dimineata ! Imi pare foarte rau pentru el! Nu urmaream prea des emisiunile...dar de cate ori am facut-o sau l-am vazut invitat pe undeva am simtit ca este un om minunat ! Dumnezeu sa-l odihneasca :(
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Ca traznetul a picat...

Mesajde sibi » Mar Aug 30, 2005 11:00 pm

Fiind "primul laureat", asa cum ii placea lui Radu sa spuna, al concursului "Bucataria lui Radu", am fost solicitat sa colaborez la realizarea unor emisiuni dedicate bucatariei si etno buzoiene, solicitare facuta direct de Radu in momentul cand pe post mi s-a imanat premiul. Asa am petrecut 4 zile in apropierea acestui gigant OM de cultura si gastronom rafinat, cand s-au facut fimarile. Am fost super fericit. Am petrecut clipe de neuitat, de revelatie in clipele cand, seara obositi dupa o zi grea de filmari, ne asezam cu un ceai inaintea noastra si conversam. Subiectele veneau de la sine si clipele treceau pe nesimtite cand doar cantul cocosilor din miez de noapte ne trimetea la culcare ca sa fim fresh a doua zi. Raluca, nepotica mea l-a adoptat ca pe un membru drag al familiei, ca de altfel pe intreaga echipa si cu greu o trimeteam la culcare.
Acum inima imi plange. Raluca nu mai conteneste din plans si mereu intreaba ca nu-i adrvarat... Ce pot sa-i spun?.. Nici mie nu-mi vine sa cred... Sotiei nici atat... A pierit un mare prieten drag dar si un mare OM (la figurat, ca la propriu se vedea...)
Asta a fost voia Domnului sa-l cheme alaturi printre ingerii sai...
Dumnezeu sa-l odihneasca!
[-o
sibi
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Iul 29, 2004 7:17 am
Localitate: Buzau

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Sep 05, 2005 8:41 pm

i-am urmarit emisiunile cu o imensa placere.
Dumnezeu sa-l odihneasca !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm


Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 37 vizitatori