Doom filmul

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Doom filmul

Mesajde MST3000 » Joi Sep 15, 2005 3:46 am

Am vazut mai multe trailere pe situ de la http://www.columbiapictures.com si am fost dezamagit la inceput...DAR cei care au jucat un FPS in viata lor vor fi surprinis placut.

Primele trailere vazute au fost niste gunoaie sincer sa fiu in care The Rock era badass prin insalatia de pe Marte care arata mai mult ca si Rezident Evil(alt film de rahat) si niste tipi in costume de cauciuc cu ochi rosii pe post de Hell Knights...la faza asta am zis ca grafica jocului facea monstrii sa arate mai bine decat holywoodul...mai rau storyul nici nu seamana cu Doom 3,2,1 s.a.m.d. Scaraosky nefiind mentionat absolut deloc,abseta pentagramelor i mean WTF?! Adica din trailer deduc ca va avea un story de rahat mai rau ca si Rezident Evil...din spusele naratorului din trailer nu pot zice altceva: "the final 10% of the human genome has been discovered and all hell breaks loose" deci scientists discover some stuff and people mutate...cheesy.

Dar a mai trecut timp si am vazut trailere mai noi din care am vazut o mica speranta pentru film...o noua perspectiva pentru filme inspirate dupa FPS-uri.Adica in loc sa ii arate pe actor cu pusca in mana lichidand sau fiind lichidat de ala rau o sa vedem actiunea exact ca intr-un FPS, vom vedea bratele soldatului tinant pusca in acelasi maniera ca intr-un FPS si cum tipu umbla pe coridoarele stresante din Doom3 cu acelasi texturi si iluminare(errr sau lipsa de iluminare) si cum sare evilu de sub podeaua coridorului bla bla bla...am mai vazut si Pinky Demon care arata foarte bine si se comporta ca si in joc deci poate totusi merita vazut...vom vedea peste cateva luni.


P.S. il vom vedea pe The Rock cu BFG-ul :D
Avatar utilizator
MST3000
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Sep 12, 2005 11:00 pm

Mesajde Reatrd » Mar Sep 20, 2005 9:45 pm

P.S. il vom vedea pe The Rock cu BFG-ul


Sa te plesnesti...oricum ce te astepti dupa succese gen Jason x sau Freddy vs jason si oricare alta chestie ce implica o masca(optional de hockey sau din piele preferabil umana) si un cutzit cat naiba

Oricum, amintindu-mi ca Scorpion king am vazut jumate pana cand mi s-a facut rau....nici de ras nu mi-a mai venit.......abia astept sa-l vad iara pe :'The rock"
Isn't it rude enough to be alive when nobody likes you?
Avatar utilizator
Reatrd
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Mar 29, 2004 11:00 pm


Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori