FACULTATEA -pentru cunoscatori

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

FACULTATEA -pentru cunoscatori

Mesajde carats » Joi Oct 06, 2005 8:49 pm

Spuneti-mi si mie ce inseamna CLAR "prelungire de an scolar" :adormit: si cat de rau este. Asta defapt e un mod de-a spune frumos ca nu ai trecut anul si ca mai repeti odata anul?
deci un an stau acasa? sau cum?
azi am intrebat de 4 ori la secretariat si astea nu au chef sa discute cu omu' asa ca is in ceatza totala, nu am inteles o iota fiindca sunt mereu foarte NERVOASE si te expediaza in 30 de secunde si am nervi.
Pfoai, ce rusine! imi vine sa mor de rusine, va zic. Nu am fost la examene fiindca, nu stiu......... pana mea..................... imi este foarte foarte rusine si nu nici nu imi mai vine sa ma duc la scoala de RUSINE.
Cred ca sunt singura in situatia asta si ma simt ca o oaie.
Acuma practic voi face 5 ani de scoala, asa este?
Va rog frumos sa ma luminati ca eu nici somn nu mai am.
Cand trec anu 2? Abia in toamna 2006?
Thanks .................

spuneti si voi, nu-i rusinos?
carats
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Iul 29, 2004 12:16 pm
Localitate: Pinky's world

Mesajde Love2Fly » Joi Oct 06, 2005 9:19 pm

Exista trei posiblitati optime:

1) in cazul in care nu intrunesti conditiile promovarii anului vei ramane in "an special" (asta e un fel de an al celor care practic au ramas REPETENTI). Ce se intampla in cazul asta? simplu, repeti anul si platesti si taxa de repetare a anului (in poli e vreo 24 de milioane)
2) in acelashi caz al nepromovarii nr. necesar de examene, poti "inghetza" anul. Adica pe scurt...iti bagi picioarele in ea de facultate
3) idem cazurile de mai sus, poti face o cerere in care sa motivezi de ce nu ai putut da examenele (cazuri medicale, familiale, plecari in afara, alea alea). In acest ultim caz repeti anul dar nu platesti repetarea lui.

spuneti si voi, nu-i rusinos?

NU :P
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde carats » Joi Oct 06, 2005 9:31 pm

Okay, thanks.
E rusinos si imi vine sa mor. Sunt moarta de somn si nu pot sa dorm, nici ieri nu am dormit si nici in noaptea asta.
O sa trebuiasca sa reiau anul 1 dar cand vine sesiunea atunci voi da examen doar din cele la care nu am participat. Nu sunt obligata sa particip la celelalte cursuri.
Nu mi-ar fi ciuda, daca nu ar fi niste kkt-uri de materii gen : Info, sport, engleza, economie etc. Singurul important ii Constitutional si drept roman. Imi bag piciorul. Am invatzat la restul degeaba. Ma bazam pe faptul ca la cele neimportante voi trece.
Nu am numarul de credite necesare promovarii anului scolar.
Si deci nici o sansa sa trec anul 2.
Ce sa ma zic ca ma dispera si turbatu asta de taica-mio care zice ca ma omoara daca ma prinde. Stiu ca vorbeste serios. Noroc ca stam in orase diferite si oricum nu ii deschid usa!
E un cretin. Si eu la fel.
carats
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Iul 29, 2004 12:16 pm
Localitate: Pinky's world

Mesajde Love2Fly » Joi Oct 06, 2005 9:38 pm

Incearca sa te duci la secretare cu un pachet de "mici cadouri". Ele pot sa-ti spuna mai bine "ce" si "cum" sa faci! :P iar daca "pachetul" e consistent ai sa te vezi negreshit in anul 2 :D
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde carats » Joi Oct 06, 2005 9:55 pm

Mda.
Noroc pe capu meu ca-s asa de timida si nu ma descurc in nici o situatie ca zici ca-s cazuta in cap. Varianta propusa de tine este exclusa pentru o persoana ca mine pentru ca is un iaurt.
carats
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Iul 29, 2004 12:16 pm
Localitate: Pinky's world

Mesajde Love2Fly » Joi Oct 06, 2005 9:59 pm

Noah, esti intre ciocan si nicovala. Acum tu alegi ce crezi ca e mai bine pt. tine :)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde carats » Joi Oct 06, 2005 10:16 pm

Maine o sa va spun mai multe.
Multumesc pentru sfaturi, Love2Fly.
carats
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Iul 29, 2004 12:16 pm
Localitate: Pinky's world

Mesajde cubu » Joi Oct 06, 2005 10:50 pm

carats scrie:spuneti si voi, nu-i rusinos?

Te incalzeste cu ceva daca spun si eu:
NU! :)
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Oct 07, 2005 9:36 am

kkt-uri de materii gen : Info, sport, engleza, economie

ce e de kkt aici?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Vin Oct 07, 2005 11:09 am

Studenta e de cacat!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Oct 07, 2005 7:47 pm

carats scrie:Singurul important ii Constitutional si drept roman. Imi bag piciorul. Am invatzat la restul degeaba.


La ce dracu e important dreptu roman?N-am auzit pe nimeni sa zica ca i-a folosit tampenia aia la ceva...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde HABEEB » Sâm Oct 08, 2005 10:06 am

la ase prelungire de an scolar inseamna altceva... dupa primii doi ani trebuia sa ai toate examenele luate... in caz ca nu faceai un an in care dadeai doar restantzele.. si plateai doar acele examene.. la modul.. taxa e 20mil.. sint 10materii.. vine 2mil per examen... eu am facut 2 asemenea ani.. dupa anul 2 si dupa anul 4... :D
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde carats » Sâm Oct 08, 2005 5:39 pm

memetShol scrie:ce e de kkt aici?


Pen'ca sunt materii neinteresante pentru mine. Nu sunt la profil,deci nu imi folosesc la nimic.
Drept civil roman e materie importanta, deoarece sunt multe tratate de cetit si in asta consta bazele dreptului civil.
Anyway, mi-e ciuda pentru ca mie imi place si citesc cu placere, am citit chiar si o parte din materia de anul 2, referitor la drepturi reale si moduri de dobandire a proprietatii private, am citit carti referitor la uzucapiune si diferite hotarari ale instantei din anii precedenti.
Oricum, acum LUNI aflu ce si cum A-) Noroc ca mi-am amintit ca am o prietena descurcareata :n:
carats
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Iul 29, 2004 12:16 pm
Localitate: Pinky's world

Mesajde Ramuna » Sâm Oct 08, 2005 9:06 pm

mie imi place parerea despre sine: te-ai facut iaurt?!?
si stai linsitita, nu e nimic rusinos in ceea ce zici tu... se mai intampla sa nu ai chef de examene si sa chiulesti la facultatea, dar daca chiar nu iti place... schimb-o :D
inca ma mai ustura pielea de pe locul de unde te-ai rupt tu
Avatar utilizator
Ramuna
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Aug 29, 2005 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Oct 09, 2005 12:57 pm

deoarece sunt multe tratate de cetit si in asta consta bazele dreptului civil


s-o crezi tu.bazele dreptului civil nu consta in roman,ci mai degraba constau in TGD...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde pacha » Mar Oct 11, 2005 2:57 pm

Cum dracu engleza nu e importanta ?Si informatica.La varsta voastra sunt chestii absolut necesare.De sport nu zic nimic.Pana la urma keshu are dreptate.`
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Oct 11, 2005 3:02 pm

deci hai s-o luam pe rand si cu rabdare:
Info : deci bazele informaticii nu te ajuta la niica? futumash, avand in vedere ca totu se lucreaza pe computer cum pana mea nu te ajuta la niica wordu si excelu macar?
sport : dap. si peste 5 ani o sa te plangi ca ai curu mare
economie: deci mneata esti la drept si nu o sa vrei sa stii niica despre economie. oke. cand o sa te intrebe cineva ce e aia PIB sai zici ca a scris gresit si ca e PUB nu PIB
engleza: deci engleza nu ajuta la niica. decat la citirea diverselor tratate, plus la angajare in 80% din cazuri.
fatuco: esti de kk.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm


Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori