Calculator nou

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Calculator nou

Mesajde danielavram » Vin Iun 09, 2006 1:21 am

Am cumparat de curand un calculator nou nout, in mare configuratia este cam asa: procesor AMD 3200+ o plaga video la 512, 1 GB ram placa de baza ASUS A8N-E, problema care este dupa instalarea windows-ului si a tututor driverelor nu am bagat deseama ca merge destul de incet calculatoru in raport cu capacitatile lui, pana cand am incercat sa instalez un soft de monitorizare si de update al placi de baza si am constatat cu stupoare ca la instalare imi spune ca nu am placa de baza ASUS, ma gandeam ce sa fac, si am instalat mai multe softuri de monitorizare iar nici unu nu mia vazut exact ce placa de baza am toate mio aratau ca neidentificatape cd-ul ce lam primit la placa de baza scrie A8N-SLI, vas ruga daca se poate sa imi spuneti ce e de facut am mai avut ceva probleme cu driverele la un HDD IDE dat fiind ca eu aveam unu S-ATA la cumparare si pe urma ce iam adaugat un alt hdd pe langa ala pur si simplu nu mergea, unad in intrebarile mele ar fie vreo problema faptul ca nu imi vede placa de baza? eu zic ca da, si sincer asa imi explic nenumaratele probleme ce le am nu mai spunem de procesele de bootare si inchidere ale sistemulu care pe windows curat dureaza destul de mult la ce procesor am si cati rami am.
danielavram
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Feb 28, 2005 12:00 pm
Localitate: Arad

Mesajde eyewitness » Vin Iun 09, 2006 6:08 am

parerea mea ie ca mai bine iti cunparai o carte de gramatica
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde h0va » Vin Iun 30, 2006 9:06 am

n-am inteles o iota.
urmeaza sugestia ante-postatorului shi apoi revino cu o intrebare formulata inteligibil.

pana una alta, case closed.

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm


Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron