Mancare studenteasca

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Mancare studenteasca

Mesajde MiauMiau » Mar Noi 28, 2006 8:05 pm

Hello,nu stiu daca mai exista un thread asemanator,dar am si eu o mica intrebare ,so here it is:
Sunt student si nu prea am timp de facut mancare si nici nu stiu ce e bun si ce nu e bun.Din pacate nu stiu decat sa analizez "la banii aia mananc mai bine X sau Y,ca e mai mult..."
si am probleme cam mari de stomac,ca sa nu mai zic ca sunt tot timpul lipsit de energie si vitalitate.Mancarea de baza:cartofi prajiti,orez,uneori si carne,fast food,cola,iaurturi,paine la greu ca e eftina si tine de foame si supe instant.
Zic ca nu am timp fiindca si lucrez si ajung acasa tarziu.Dar nu mai suport.Ajung sa mananc 1 paine/zi cu parizer de 20mii si apoi dureri de stomac 2 zile.

Ce va intreb,imi puteti recomanda un meniu sanatos si care sa imi confere un maxim de energie,la un pret..."studentesc"??Dar neaparat sanatos,ca nu mai pot...
(ps:n-am frigider/cuptor/microunde .am aragaz :P)
Multumesc anticipat!!!
MiauMiau
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Noi 28, 2006 7:55 pm
Localitate: Brasov

Mesajde useru_X » Mie Noi 29, 2006 8:13 am

chiar asa complicat e sa faci o ciorba?
Avatar utilizator
useru_X
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Joi Iun 08, 2006 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Noi 29, 2006 10:34 am

da o fuga pe "mancaruri" si cauta acolo retete speedy. injoi
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm


Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron