Pentru Cemah, banatul sef din loco

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Pentru Cemah, banatul sef din loco

Mesajde jl_rona » Sâm Mai 16, 2009 8:56 pm

Aia din loco sunt o adunatura de oameni foarte redusi (parerea mea), care arunca cuvinte jignitoare (cred ei), dar care ii pun in postura clara a unor oameni care nu au nici cea mai mica legatura cu actul de a gandi.

Atata timp cat aveti internet, DATI IN PULA MEA un google si nu ma mai tot intrebati ce e cu ciuperca!

Ciuperca e PARTE dintr-un spectru LARG de disfunctii care mi-au aparut din cauza IMUNITATII scazute datorate PRIVARII PARTIALE DE SOMN, asa cum am spus de nenumarate ori.

Candidiasisul NU e o boala GENITALA, ci o boala DE PIELE, asa cum e si psoriazisul. Dupa nume si manifestari, ele sunt inrudite.

Se ia sau nu se ia, asta e controversial.

Daca iei candida, te vindeci in cateva zile, de obicei fara nici un fel de tratament. Insa daca candidiasisul devine o boala cronica, atunci cauzele sunt altele si trebuie cautate.

Candida e un microorganism inofensiv care traieste in stomac si in vagin, in buna intelegere cu alte bacterii produse de corpul uman, insa se inmulteste in mod necontrolat in momentul in care organismul e SLABIT si nu mai e in stare sa produca acele bacterii "bune".

Candidatii la candida sunt cei cu sistemul imunitar slabit, ca si cei cu diabet.

Candidoza e un efect al altei cauze, nu este o boala in sine.

Ceea ce am eu seamana bine cu SIDA. Fie ca virusul HIV provoaca slabirea imunitatii, fie ca asta se datoreaza altor cauze, ca stresul si privarea de somn, rezultatele sunt aceleasi.

Daca nu as fi fost pentru 3 luni in Italia si nu mi-as fi revenit complet acolo, as fi avut MARI banuieli ca am SIDA. Asa insa, cauza ramane doar stresul si privarea de somn.

Pana la un punct, diferenta e ca daca cauzele sunt altele decat HIV, ai sanse sa iti revii, dar daca tot persisti in a-ti forta organismul la maxim, boala avanseaza, pune stapanire pe organe, ficatul e primul care se duce si el, apoi inima si toate celelalte.

Am mai explicat si pe jurnalul meu ca in momentul in care globulele albe nu mai sunt in stare sa-si faca treaba cum se cuvine, ele nu mai sunt in stare nici sa inghita celulele canceroase care apar in mod FRECVENT in corpul uman, dar care sunt invinse de acest sistem imunitar complex si care se bazeaza in MARE masura pe un somn adecvat si pe o alimentatie bogata in zinc, fiind metalul in absenta caruia aproape nici o globula alba nu este activa.

Multi oameni mor foarte tineri. In cimitir unde e ingropata mama, media de mortalitate este de 53-54 de ani. Acesti oameni care mor de tineri au fost in marea lor majoritate stresati si suprasolicitati, insa ei cel putin nu au avut net ca sa inteleaga de ce mor atat de tineri. Noi insa, nu mai avem nici o scuza ca sa nu intelegem ce se intampla cu noi.

Lumea e o masa de manevra, o adunatura usoara de papagali care isi doresc vile si parchet de bambus, nu niste cercetatori.

Ei sunt principala cauza pentru care sistemul capitalist criminal a prins atat de bine. Necunoasterea ce zace in capetele lor si docilitatea stupida de care dau dovada ii fac pe cei ca mine sa fie prinsi in angrenajul ucigator al stresului si privarii de somn, fara scapare.

Faptul ca am inteles atatea lucruri m-a ajutat poate, intr-o oarecare masura, dar m-a si incurcat, prin faptul ca nu mai am NICI o speranta, ca VAD CLAR cum viata imi e MANCATA CU SALBATICIUNE de un sistem dezastruos.

Kylie Minogue, Cristina Applegate, blonda cu ochelari si cu o voce superba de negresa al carei nume nu mai reusesc sa mi-l amintesc sunt doar cateva exemple de femei nenorocite de pe urma vietii stresante. Si lista poate continua la nesfarsit.

Insa pe nimeni nu intereseaza ce se intampla cu noi. Poti sa muncesti in lagarul cu badge, bine, nu, mori, futu-ti mortii matii de fandosit "sensibil"!

Societatea de azi nu difera cu nimic de cea spartana. Cand nu mai esti bun de munca, esti aruncat la gunoi, fara bani si fara nici un mijloc de subzistenta.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde ZOROX » Dum Mai 17, 2009 1:30 pm

vera, renunta la internet o perioada! ca te duci pe pula vazand cu ochii !
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde jl_rona » Lun Mai 18, 2009 9:26 pm

stii care-i marea mea tragedie? ca inca mai pot sa atrag pusti de 25 de ani, ca pot sa public articole la global research, ca pot sa scriu poezii, bune sau proaste, dar pot sa scriu, ca inca mai pot sa dansez, dar nu am TIMP de nimic.

pierd cu fiecare zi pe oricine-mi iese-n cale, pentru ca nu am timp, iar ochii care nu se vad se uita.

colegii si colegele mele n-au probleme d-astea. sluti sunt cat incape, iar prosti, nu e nevoie sa-i mai descriu. deci singura lor sansa e sa stea acolo la servici de dimineata pana seara si de seara pana dimineata, milogindu-se la un banut capatat la orele suplimentare ca sa-si puna parchet de bambus. atat.

serios, faptul ca nu am timp nu numai sa scriu articole dar nici sa pastrez un barbat langa mine (cu care sa ma fut, evident!), ma frustreaza foarte tare.

mi-am gasit in boala mea un nou hobby de a studia ceva?! asta e culmea frustrarii. ce fac eu aici?! de ce mai exist?! ca sa umflu coaie la italieni in timpul programului?! Doar de-asta?!
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde eliana » Joi Iun 18, 2009 7:06 pm

nu vad rostul acestui thread aici. l-as muta in arhivar. :)
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα


Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori