Banci de sperma

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Banci de sperma

Mesajde Administratori » Lun Iul 23, 2001 11:04 pm

Eh , asteptam pareri pro si contra subiectului !
Sunt ele o necesitate ? Un pericol ? :D
Administratori
 
Mesaje: 117
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

mdeah

Mesajde Guppy » Lun Iul 23, 2001 11:10 pm

Hmm ... daca exista si donatori de sange ... de ce nu ? :D

dar sa se plateasca bine ... :rolleyes:
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Re: mdeah

Mesajde dragos » Lun Iul 23, 2001 11:24 pm

Initial trimis de Guppy
Hmm ... daca exista si donatori de sange ... de ce nu ? :D

dar sa se plateasca bine ... :rolleyes:

Bai, tu realizezi ce stresanta idee ar fi pentru un copil sa zica unei eprubete "tata"? Pana la urma toate se afla (mai ales daca tu esti alb shi tata e asiatic sau negru). Sau shi mai rau, ce stresant ar fi sa-mi vad yo copii intr-un borcanel steril, totzi facand ture de bazin laolalta?
Oricum , pe langa astea eu consider bancile de sperma inventate degeaba. Costa mult, se intretin greu, shi nici prea multa lume nu are nevoie de ele. Daca nu potzi , mai bine dai un anuntz in ziar ca vrei mascul potent, ii dai ceva loz dupa preselectie, itzi legi nevasta shi taurul la ochi (fara sa se vada in prealabil), ii bagi intr-o camera, stingi lumina shi le strigi de afara ce tre sa faca. Se prind ei repede. In felul asta rezolvi shi problema costului, shi pe cea a anonimitatzii mamei shi a donatorului, shi peste ceva ani, daca te inghesuie, potzi sa zici shi lu fiutau, "uite ba , asta e poza lu tactu".
Cine gandeshte mult, are shanse sa moara repede. Mie imi place viatza :)
dragos
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Dum Iul 15, 2001 10:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: mdeah

Mesajde lebadutza » Mar Iul 24, 2001 2:34 pm

Initial trimis de dragos

Bai, tu realizezi ce stresanta idee ar fi pentru un copil sa zica unei eprubete "tata"? Pana la urma toate se afla (mai ales daca tu esti alb shi tata e asiatic sau negru). Sau shi mai rau, ce stresant ar fi sa-mi vad yo copii intr-un borcanel steril, totzi facand ture de bazin laolalta?
Oricum , pe langa astea eu consider bancile de sperma inventate degeaba. Costa mult, se intretin greu, shi nici prea multa lume nu are nevoie de ele. Daca nu potzi , mai bine dai un anuntz in ziar ca vrei mascul potent, ii dai ceva loz dupa preselectie, itzi legi nevasta shi taurul la ochi (fara sa se vada in prealabil), ii bagi intr-o camera, stingi lumina shi le strigi de afara ce tre sa faca. Se prind ei repede. In felul asta rezolvi shi problema costului, shi pe cea a anonimitatzii mamei shi a donatorului, shi peste ceva ani, daca te inghesuie, potzi sa zici shi lu fiutau, "uite ba , asta e poza lu tactu".


Tu, ce te faci, daca, tot mai des, te mangaie tandru nevasta(numai asa cum stie ea, cand vrea neaparat ceva de la tine...) si-ti zice duios: 'dragule, nu mai vrei un copil???' Eu una, a mai face unu... tot cu taurashu de acu un an....ihmmmmm......Ba chiar mai des, pardon, mai multzi....."....:)
nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!
lebadutza
Junior Member
 
Mesaje: 118
Membru din: Vin Iul 20, 2001 9:46 pm
Localitate: iasi

Re: Banci de sperma

Mesajde lebadutza » Mar Iul 24, 2001 2:42 pm

Initial trimis de Administrator
Eh , asteptam pareri pro si contra subiectului !
Sunt ele o necesitate ? Un pericol ? :D


Eu, una, sunt pentru. EL trebe sa fie un armasar superb, cu pedigri, IQ ridicat..... De ce sa tot alerg dupa himere prin Ro cand El s-o nascut, bata-l nenorocu' in Africa de Sud sau Mozambic??? Uite asa, castig o grama de timp si ma pui pe treaba...repede, si la obiect....
nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!
lebadutza
Junior Member
 
Mesaje: 118
Membru din: Vin Iul 20, 2001 9:46 pm
Localitate: iasi

Re: Re: Banci de sperma

Mesajde Administratori » Mar Iul 24, 2001 4:47 pm

Initial trimis de lebadutza


Eu, una, sunt pentru. EL trebe sa fie un armasar superb, cu pedigri, IQ ridicat..... De ce sa tot alerg dupa himere prin Ro cand El s-o nascut, bata-l nenorocu' in Africa de Sud sau Mozambic??? Uite asa, castig o grama de timp si ma pui pe treaba...repede, si la obiect....

lebadutzo .... da nu crezi ca e cam incorect ce zici tu fatza de noi ashtia mai nereushitzi ? .... adika kiar nu e fair ..... poate vrem shi noi urmashi ... acu noi o sa fim asha ... un fel de vibrator .... :confused: .... baby .... vrem shi noi o SHANSA
Administratori
 
Mesaje: 117
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Re: Re: Re: Banci de sperma

Mesajde lebadutza » Mar Iul 24, 2001 5:35 pm

Initial trimis de Administrator

lebadutzo .... da nu crezi ca e cam incorect ce zici tu fatza de noi ashtia mai nereushitzi ? .... adika kiar nu e fair ..... poate vrem shi noi urmashi ... acu noi o sa fim asha ... un fel de vibrator .... :confused: .... baby .... vrem shi noi o SHANSA


Tu, nu-i corect, dar ce ai vazut tu fair pe lumea asta?? Oricum n-am eu bani de Mozambic asa ca tot la Ro ma limitez... deocamdata.... :( Iar ma apuca tristetzile....
Cat despre sanse, aveti cate broaste pe lac....statistic vorbind, sunt mai multe femei pe lume decat barbatzi...deci aveti de unde alege....pentru mine e mai greu....:)
nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!
lebadutza
Junior Member
 
Mesaje: 118
Membru din: Vin Iul 20, 2001 9:46 pm
Localitate: iasi

Re: Re: Re: mdeah

Mesajde dragos » Mie Iul 25, 2001 7:51 pm

Initial trimis de lebadutza


Tu, ce te faci, daca, tot mai des, te mangaie tandru nevasta(numai asa cum stie ea, cand vrea neaparat ceva de la tine...) si-ti zice duios: 'dragule, nu mai vrei un copil???' Eu una, a mai face unu... tot cu taurashu de acu un an....ihmmmmm......Ba chiar mai des, pardon, mai multzi....."....:)

Trebuie sa avem un caracter ferm! Chestia cu copilu e mai complicata (daca itzi permitzi sa mai ai unul, adica sa ii potzi asigura oarece conditzii sa creasca ... sunt multe familii care nu ar avea probleme financiare daca ar avea 2 copii in loc de zece) ... Se va vedea imediat ca interesul e in taurash , nu in obtzinerea altui copil, shi de aici incolo se aplica regula romanului denumita "Cine ma, yo?", prin care e o adevarata jignire sa existe unul mai smecher ca tine). Nu ma indoiesc ca exista solutzii (nu in toate cuplurile care nu pot sa aiba copii barbatul are doar patru picioare ).:D
Cine gandeshte mult, are shanse sa moara repede. Mie imi place viatza :)
dragos
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Dum Iul 15, 2001 10:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Banci de sperma

Mesajde dragos » Mie Iul 25, 2001 8:00 pm

Initial trimis de lebadutza


Eu, una, sunt pentru. EL trebe sa fie un armasar superb, cu pedigri, IQ ridicat..... De ce sa tot alerg dupa himere prin Ro cand El s-o nascut, bata-l nenorocu' in Africa de Sud sau Mozambic??? Uite asa, castig o grama de timp si ma pui pe treaba...repede, si la obiect....

Da undei placerea :(? Nu pot, nu vreau sa mi te inchipui in camera de inseminare uitandu-te la poza unuia superb in timp ce doctorul itzi aplica injectzia, asha cum shi ala (donatoru) s-a uitat la o poza superba (mintzindu-se singur ca e o potentziala mama), atunci cand a umplut ce avea acolo de umplut cu "the goods". Shi apoi genetica asta e data dracu. De obicei, copii moshtenesc genele bunicilor. Daca ala a avut un tata prost ca noaptea? (adica, oricum copilu tau va pica pe paritatea nesigura din arborele aluia de a donat). Merita risku?
Yo mai degraba ash face o baza de date pe internet cu gagii din toata lumea, inca in viatza, dispushi sa se ofere pentru perpetuarea speciei. Bineintzeles, inscriere gratuita, shi negocieri ulterioare confidentziale. Dupa care ar urma chestia cu camera fara lumina.:D
Cine gandeshte mult, are shanse sa moara repede. Mie imi place viatza :)
dragos
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Dum Iul 15, 2001 10:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Re: Re: Banci de sperma

Mesajde dragos » Mie Iul 25, 2001 8:08 pm

Initial trimis de lebadutza


Tu, nu-i corect, dar ce ai vazut tu fair pe lumea asta?? Oricum n-am eu bani de Mozambic asa ca tot la Ro ma limitez... deocamdata.... :( Iar ma apuca tristetzile....
Cat despre sanse, aveti cate broaste pe lac....statistic vorbind, sunt mai multe femei pe lume decat barbatzi...deci aveti de unde alege....pentru mine e mai greu....:)

Hai satzi zic o chestie ... Oricum tot din Ro ai primi material. Nu se apuca nici dracu sa faca aduca marfa de la dracu'n praznic cand se gaseste local prin (aproape :)) totzi pantalonii .... Shi-apoi tu crezi ca daca il nimeresc pe unu genial in Mozambic se apuca sa-l stoarca zilnic shi sa faca export? Am citit un articol pe chestia asta, shi problema nu e asha simpla ... materialul fiind foarte, foarte perisabil. Apoi de obicei inseminarea nu reusheste de prima data (shi yo de exemplu, dupa ce stau la temperatura azotului lichid ma misc mai greu, chef de unde ...). Asha ca una peste alta, omul inca nu a biruit vechile apucaturi lasate de Dumnezeu. Shi apoi potzi sa crezi ce iti dau aia pe dolari buni? Shi Danone se lauda ca iaurtul lor e natural :)
Nu neg ca chestia cu femeile majoritare e adevarata (nu stiu de fapt), da se compenseaza. Un barbat zice de mult mai multe ori "da, hai s-o facem", decat o femeie :D . Shi-apoi, a cui e vina ca se nasc mai multe fete? Dintr-un total de noua luni shi zece minute, barbatul pune osul doar zece minute :D
Cine gandeshte mult, are shanse sa moara repede. Mie imi place viatza :)
dragos
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Dum Iul 15, 2001 10:14 pm
Localitate: Bucuresti

pai nu e fair

Mesajde tzucu » Mie Iul 25, 2001 8:35 pm

Nu e fair, ca la noi barbatii cine se gandeste...O femeie are dreptul sa faca un copil asa , fara un barbat...pe care sa-l cunoasca..poate sa spuna ca e al ei si numai al ei....Si noi cum putem sa facem asta...? Nu prea sunt solutii...De ce ele sa aiba optiune asta si noi nu....? :)))))) Intai vrem capra vecinei, apoi vecina cu totul...dar deja asta nu mai are legatura..
tzucu
Junior Member
 
Mesaje: 88
Membru din: Vin Iul 13, 2001 3:39 am
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Re: Re: Banci de sperma

Mesajde tzucu » Mie Iul 25, 2001 9:15 pm

Initial trimis de lebadutza


Tu, nu-i corect, dar ce ai vazut tu fair pe lumea asta?? Oricum n-am eu bani de Mozambic asa ca tot la Ro ma limitez... deocamdata.... :( Iar ma apuca tristetzile....
Cat despre sanse, aveti cate broaste pe lac....statistic vorbind, sunt mai multe femei pe lume decat barbatzi...deci aveti de unde alege....pentru mine e mai greu....:)


Pai cum nu ai bani de mozambic....Vrei doar o excursie de deconectare...desi nu cred ca e cel mai potrivit cuvant :D . Nu vrei ca odata ce ai ajuns in Paradis sa si ramai...Pai unde vrei..tot mai bine e acasa...Desi poate si Parazitii au dreptate...."Nu stiu cum e in viatza, dar eu parca te-am tras la loz / Si am ajuns sa traiesc in casa cu pantera Roz"...Pai urmeaza-ti setea, instinctul daca te cheama in Mozambic. Nu asta ar trebui sa facem totzi...Vorba lu dragos, cred ca e mai bun un negru decat o eprubeta la casa omului...Astia de ce nu fac asa cum au facut baietii in Thailanda...Ce numar de turisti au...
tzucu
Junior Member
 
Mesaje: 88
Membru din: Vin Iul 13, 2001 3:39 am
Localitate: Bucuresti

Re: pai nu e fair

Mesajde dragos » Mie Iul 25, 2001 9:53 pm

Initial trimis de tzucu
Nu e fair, ca la noi barbatii cine se gandeste...O femeie are dreptul sa faca un copil asa , fara un barbat...pe care sa-l cunoasca..poate sa spuna ca e al ei si numai al ei....Si noi cum putem sa facem asta...? Nu prea sunt solutii...De ce ele sa aiba optiune asta si noi nu....? :)))))) Intai vrem capra vecinei, apoi vecina cu totul...dar deja asta nu mai are legatura..

Man , barbatu exista shi in cazu de fatza, numa ca e un pic mai departe ... de problema :). Cat despre restu, tre sa dam Cezarului ce e al Cezarului ... N-am auzit inca de barbat purtator (de mama purtatoare da .. )
Cine gandeshte mult, are shanse sa moara repede. Mie imi place viatza :)
dragos
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Dum Iul 15, 2001 10:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Re: Re: Re: Banci de sperma

Mesajde dragos » Mie Iul 25, 2001 9:58 pm

Initial trimis de tzucu


Pai cum nu ai bani de mozambic....Vrei doar o excursie de deconectare...desi nu cred ca e cel mai potrivit cuvant :D . Nu vrei ca odata ce ai ajuns in Paradis sa si ramai...Pai unde vrei..tot mai bine e acasa...Desi poate si Parazitii au dreptate...."Nu stiu cum e in viatza, dar eu parca te-am tras la loz / Si am ajuns sa traiesc in casa cu pantera Roz"...Pai urmeaza-ti setea, instinctul daca te cheama in Mozambic. Nu asta ar trebui sa facem totzi...Vorba lu dragos, cred ca e mai bun un negru decat o eprubeta la casa omului...Astia de ce nu fac asa cum au facut baietii in Thailanda...Ce numar de turisti au...

Chestia cu Thailanda e un caz interesant. Intr-adevar o tzara cu nume de femeie care are toate caracteristicile unei femei: atrage barbatzi cu ghiotura. Da nici cu Romania nu mi-e rushine :). Are balta peste.
Cine gandeshte mult, are shanse sa moara repede. Mie imi place viatza :)
dragos
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Dum Iul 15, 2001 10:14 pm
Localitate: Bucuresti

raspuns lui dragos si lui tzucu

Mesajde lebadutza » Mie Iul 25, 2001 10:25 pm

Initial trimis de dragos

Da undei placerea :(? Nu pot, nu vreau sa mi te inchipui in camera de inseminare uitandu-te la poza unuia superb in timp ce doctorul itzi aplica injectzia, asha cum shi ala (donatoru) s-a uitat la o poza superba (mintzindu-se singur ca e o potentziala mama), atunci cand a umplut ce avea acolo de umplut cu "the goods". Shi apoi genetica asta e data dracu. De obicei, copii moshtenesc genele bunicilor. Daca ala a avut un tata prost ca noaptea? (adica, oricum copilu tau va pica pe paritatea nesigura din arborele aluia de a donat). Merita risku?
Yo mai degraba ash face o baza de date pe internet cu gagii din toata lumea, inca in viatza, dispushi sa se ofere pentru perpetuarea speciei. Bineintzeles, inscriere gratuita, shi negocieri ulterioare confidentziale. Dupa care ar urma chestia cu camera fara lumina.:D


Da cine a zis ca ma limitez doar cu resturile? Dau si eu un tracert pe IP (ca tot nu mi-o zis wolf ce-i aia dar pana atunci aflu eu..:)) si ma calatoresc in tzarile calde......si odata intalnit ii spun ca-i port progenitura si il dau in judecata...si daca nu vrea sa vada avocati il vrajesc eu sa il iau de barbat... si uite asa, voi fi singurul specimen fericit de pe pamant....si asa se facu raiu' pe Pamant....
PS: mai vorbim noi despre baza aia pe internet....sper ca pt mine va fi gratis uzufructul....asa ca intre prieteni...:)
nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!
lebadutza
Junior Member
 
Mesaje: 118
Membru din: Vin Iul 20, 2001 9:46 pm
Localitate: iasi

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Banci de sperma

Mesajde lebadutza » Mie Iul 25, 2001 11:36 pm

Initial trimis de dragos

Chestia cu Thailanda e un caz interesant. Intr-adevar o tzara cu nume de femeie care are toate caracteristicile unei femei: atrage barbatzi cu ghiotura. Da nici cu Romania nu mi-e rushine :). Are balta peste.


norocoshilor....:))
nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!
lebadutza
Junior Member
 
Mesaje: 118
Membru din: Vin Iul 20, 2001 9:46 pm
Localitate: iasi

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Banci de sperma

Mesajde dragos » Joi Iul 26, 2001 8:50 pm

Initial trimis de lebadutza


norocoshilor....:))

Cand spun "are balta peshte" nu ma refer doar la hrana de suflet pentru baietzi .. :) E de ajuns shi pentru lebadutze
dragos
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Dum Iul 15, 2001 10:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Banci de sperma

Mesajde lebadutza » Sâm Iul 28, 2001 7:58 pm

Initial trimis de dragos

Cand spun "are balta peshte" nu ma refer doar la hrana de suflet pentru baietzi .. :) E de ajuns shi pentru lebadutze


De obicei eu mananc peshtii......e in natura mea de lebadutza!!!asa ca sunt hrana doar pentru stomacel, nu si pt sufletzel... Am zis!! :)
nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!
lebadutza
Junior Member
 
Mesaje: 118
Membru din: Vin Iul 20, 2001 9:46 pm
Localitate: iasi

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Banci de sperma

Mesajde dragos » Dum Iul 29, 2001 11:44 pm

Initial trimis de lebadutza


De obicei eu mananc peshtii......e in natura mea de lebadutza!!!asa ca sunt hrana doar pentru stomacel, nu si pt sufletzel... Am zis!! :)

Ok, pai atunci hai sa reformulam. Are balta Gaz pe Foc, Trei Sud Est shi transformate prin omotetie (mai mari sau mai mici :))

PS: Omotetia = tranformare geometrica prin care obiectul initzial shi cel final se afla in raport de asemanare cu constanta de asemanare k (sunitara sau supraunitara). Obiectul transformat se obtine prin identificarea punctelor esentziale ale obiectului initzial shi trasarea prin aceastea shi printr-un punct fix numit centru de transformare (poa sa fie Magazinul Unirea sau alt shopping center mai elaborat) a unor drepte directzionale prin care copia ishi trage aceleashi haine cu initzialul, doar ca asortate la marimea lui. Dupa cum s-a vazut din practica shi teoria a demonstrat-o, geometria doar atat poate sa faca (adica mai departe de haine, nici o clona nu s-a apropiat de original), da eu zic ca oricum merita luate in considerare shi aceste posibilitatzi daca originalele se afla deja in patrimoniu privat.
Cine gandeshte mult, are shanse sa moara repede. Mie imi place viatza :)
dragos
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Dum Iul 15, 2001 10:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Banci de sperma

Mesajde lebadutza » Lun Iul 30, 2001 2:29 pm

Initial trimis de dragos

Ok, pai atunci hai sa reformulam. Are balta Gaz pe Foc, Trei Sud Est shi transformate prin omotetie (mai mari sau mai mici :))

PS: Omotetia = tranformare geometrica prin care obiectul initzial shi cel final se afla in raport de asemanare cu constanta de asemanare k (sunitara sau supraunitara). Obiectul transformat se obtine prin identificarea punctelor esentziale ale obiectului initzial shi trasarea prin aceastea shi printr-un punct fix numit centru de transformare (poa sa fie Magazinul Unirea sau alt shopping center mai elaborat) a unor drepte directzionale prin care copia ishi trage aceleashi haine cu initzialul, doar ca asortate la marimea lui. Dupa cum s-a vazut din practica shi teoria a demonstrat-o, geometria doar atat poate sa faca (adica mai departe de haine, nici o clona nu s-a apropiat de original), da eu zic ca oricum merita luate in considerare shi aceste posibilitatzi daca originalele se afla deja in patrimoniu privat.


gata, ma facusi mai desteapta cu un termen nou in vocabular! :)Bogdaproste, tu! cu toate ca, si de astia is numai textele de ei...:)

Dar revenind la topica discutiei, ma intreb si eu asa, intr-o doara, oare cati de pe fan care au participat la discutia asta, ar fi dispushi, personal, sa doneze la o banca de sperma??
nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!
lebadutza
Junior Member
 
Mesaje: 118
Membru din: Vin Iul 20, 2001 9:46 pm
Localitate: iasi

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Banci de sperma

Mesajde dragos » Lun Iul 30, 2001 8:31 pm

Initial trimis de lebadutza


gata, ma facusi mai desteapta cu un termen nou in vocabular! :)Bogdaproste, tu! cu toate ca, si de astia is numai textele de ei...:)

Dar revenind la topica discutiei, ma intreb si eu asa, intr-o doara, oare cati de pe fan care au participat la discutia asta, ar fi dispushi, personal, sa doneze la o banca de sperma??

Eu personal nu. Am citit ce conditzi de "inscriere" se pun. Pe langa faptul ca apoi nu m-am mai crede nici dracu ca nu m-am autosatisfacut niciodata (nu scriu cuvantul literar aici ca mi-e frica sa nu-mi taie moderatorul mesajul :)). Acum tot mai pot sa o mai scald ... :D :D :D
dragos
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Dum Iul 15, 2001 10:14 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde noOne2 » Dum Mar 23, 2008 5:30 pm

visul meu e ca azi, 23 martie 2008, intreaga pagina home sa fie umpluta cu mesajele mele....muhahahahahhahaahah....soon, precious, soon...mai tre sa scriu 5-6 mesaje si gata
Avatar utilizator
noOne2
Junior Member
 
Mesaje: 143
Membru din: Sâm Mar 10, 2007 12:00 am


Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron