hobby-uri

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Mesajde Aliosha » Lun Apr 29, 2002 10:08 pm

Acestea fiind spuse inseamna ca
bautul de beri la "Fanutza" este un hobby pt ca e spare time si produce placere. Daca ar fi full time atunci s-ar chema viciu :D



:o

q.e.d
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

ha!

Mesajde Joao » Lun Apr 29, 2002 10:12 pm

Initial trimis de Aliosha
Acestea fiind spuse inseamna ca
bautul de beri la "Fanutza" este un hobby pt ca e spare time si produce placere. Daca ar fi full time atunci s-ar chema viciu :D



:o

q.e.d

dar iti dai seama ca tu spui ca-n timpul tau liber beei alcool,deci esti betivan?:D :D
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde Aliosha » Lun Apr 29, 2002 10:14 pm

dar dar un om poate sa aiba mai multe hobbyuri...depinde cat timp rezerva fiecaruia.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

hahaha!

Mesajde Joao » Lun Apr 29, 2002 11:16 pm

Initial trimis de Aliosha
dar dar un om poate sa aiba mai multe hobbyuri...depinde cat timp rezerva fiecaruia.


asa e! tu mai mananci si copii mici din cand in cand!:D
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde Andrada The Dev » Lun Apr 29, 2002 11:22 pm

normal ca mananca copilashi da numai pa aia obraznici:) asa ca am demonstrat nuh? toti suntem diferiti asa ca fiecare are hobby-uri care mai de care mai ciudate:):p
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Mesajde gabuba » Vin Mai 03, 2002 11:24 am

Initial trimis de Andrada The Dev
normal ca mananca copilashi da numai pa aia obraznici:) asa ca am demonstrat nuh? toti suntem diferiti asa ca fiecare are hobby-uri care mai de care mai ciudate:):p



corect!
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

hmmm

Mesajde Joao » Vin Mai 03, 2002 9:58 pm

desi sunt cel puti 50 de membrii destul de activi,aici au postat vreo 10.
Sa inteleg ca ceilalti s-au abtinut pt ca nu aveau nimic de spus?:con:
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde Dee Dee » Vin Mai 03, 2002 11:23 pm

Initial trimis de Rolf
Io cind eram mic stringeam la greu surprize, am avut colectii complete la Turbo si Cin-cin. Mai faceam avioane de plastic (mai am fo 20 de modele pe undeva...).


si eu "cand eram mika" (daca se poate spune asha ...ca nici acum nu sunt prea mare:)) strangeam surprize..:) ...de la gume cu sindy si cu barbie :)
defapt tot timpul "strangeam" si "strang"cate ceva...
imi place sa am tot timpul o preocupare... sa nu ma plictisesc..
acum ...colectionez insigne ..cu tot ce mi se pare cool ....:)
am colectie de agende (cu denese )...de postere :)..de poze (cu mine)...de bani vechi ......de jucarii :D de plush si de nishte animalutze care am aflat ca se numesc troli ..au parul sculat :) si colorat si au fetze ff dulci :)(varsta-i de vina:D)
de pixuri ...mai continui?:)
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Dee Dee » Vin Mai 03, 2002 11:44 pm

si acum ...
ca hobby adevarat ...am :
desenul --asta fac cand am timp liber ....desenez

si tot ce e legat de desen ...
tatuaje ...body-painting..
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

hmm

Mesajde Joao » Sâm Mai 04, 2002 12:09 am

Initial trimis de deedee
si acum ...
ca hobby adevarat ...am :
[b]desenul
--asta fac cand am timp liber ....desenez

si tot ce e legat de desen ...
tatuaje ...body-painting.. [/B]


pai posteaza 2 desene sa vedem de te pricepi!:o
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Re: hmm

Mesajde Dee Dee » Sâm Mai 04, 2002 12:26 am

Initial trimis de Joao


pai posteaza 2 desene sa vedem de te pricepi!:o


deal :)
nu am prea multe scanate....doar cateva care mi-au trebuit pt..ceva :D

ps. se ia in considerare calitatea desenului ...nu ceea ce am desenat :D
Fişiere ataşate
denen_animalx.jpg
denen_animalx.jpg (29.2 KiB) Vizualizat de 5011 ori
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Dee Dee » Sâm Mai 04, 2002 12:31 am

le-am atashat ... nu le-am postat:)
Fişiere ataşate
di89.jpg
di89.jpg (79.88 KiB) Vizualizat de 4991 ori
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

baaaaaa

Mesajde Joao » Sâm Mai 04, 2002 12:45 am

nu reusesc sa le vad! E vreo smecherie ?vreo setare, ceva?
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Re: baaaaaa

Mesajde Dee Dee » Sâm Mai 04, 2002 12:57 am

Initial trimis de Joao
nu reusesc sa le vad! E vreo smecherie ?vreo setare, ceva?



buu.....:(
nu shtiu ce are...
nu e nici o setare..
spunea sopra mai demult ca nu mai merg pozele...dar credeam ca a rezolvat problema asta pana acum...
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

pacat

Mesajde Joao » Sâm Mai 04, 2002 10:12 am

mare pacat,chiar eram curios sa vad de ce esti in stare!;P
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

ping-pong

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mai 04, 2002 1:39 pm

Eu cand eram mic..aveam un mare hobby ! Tenisul de masa. Jucam in casa..in sufragerie..pe o masa normala.
Deobicei invatam dupa-masa la scoala..si pana sa intru..imi chemam vreo 4-5 colegi acasa..si faceam un mic turneu !

Tin minte..ca de revelionul 1992 sau 1993...a venit un tovarash pe la mine...si am sarbatorit trecerea in noul an..printr-un meci de ping pong ! Si am zis noi sa facem ceva maraton...si am jucat cel mai bun din 21 de seturi !
Si va spun cu mandrie..ca m-am impus cu 21-20 la seturi..intr-un meci ce s-a intins pe durata a 5-6 ore..fiind des intrerupt pt. ca jucatorii sa mai ia o gura de cico sau o bucata de tort (vb. aia..era doar 1 ianuarie :D )

.........

Sopra.....cand faci si tu scripturile alea..sa putem vedea desenele lu' Dee Dee ???
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

hehehe!

Mesajde Joao » Sâm Mai 04, 2002 1:44 pm

moshule eu avem boala cu dartzu'! am si acum 3000 de gauri intr-o usa de debara pe care era tinta. Asa am petrecut ziua mea prin 86!
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde gaga » Mar Mai 07, 2002 9:08 am

bah multi modelisti! am facut si eu pana prin liceu (aciduzzu, potzi confunda un Mikoian Gurevici sau un Suhoi cu anumite F-uri dupa care sunt furate, trebuia sa arunci o pastila de tip: sa confunde un MI cu un MIG... prietenii stiu de ce)

Actual: colectionez carti cat mai vechi cu si despre cai, echitatie, sporturi ecvestre.

Animalele in genere sunt un hobby (dovada biblioteca si vietuitoarele din apartament care se inteleg de minune cu plantele)

hobby vechi ce tine si in prezent: desenul.

Si inca fo' cateva, dar in limita timpului disponibil :con:

(multumit Joao? :D)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde onk » Mar Mai 07, 2002 11:06 pm

turbo, timbre cu flori si insigne cand eram io miiica de tot (clasa a 4-a), colectiile le-am pastrat si arata beton, dak mai astept 100 de ani s-ar putea sa le vand pe bani grei.

acu, dak ma gandesc bine, am impresia ca hobby inseamna mai mult sau mai putin o activitate inutila, in sensul in care:
-pescuit: hobby? capriciu?? foame? evadare? tratament? - incert
-mersul la teatru poate fi hobby?
-mersul pe jos? (vorbesc serios, mie imi place sa merg pe jos si fara scop, adica inutil, adica hobby)
-calculator? de ja dependenta, necesitate


apropo, daca un om nu are un hobby stricto-senso, devine mai putin interesant si mai putin destept?
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Mai 07, 2002 11:54 pm

Initial trimis de DANA
bah multi modelisti! am facut si eu pana prin liceu (aciduzzu, potzi confunda un Mikoian Gurevici sau un Suhoi cu anumite F-uri dupa care sunt furate, trebuia sa arunci o pastila de tip: sa confunde un MI cu un MIG... prietenii stiu de ce)


(


Oh,BOY!PaI In primu shi in primu rand nu potzi sa confunzi un Mi cu un MiG pentru ca MI e elicopter(prescurtare de la Mil) iar MiG-ul e avion.Exemple de MI (MI4,MI8Hip avem shi noi din astea pe unele scrie POLITIA ,MI24HIND(de atac,nu avem shi noi ca noi am preferat sa facem Puma(mare gresala)shi mai recent MI28 Havoc(tot de atac,nou shi f bun)asa...
Doi.Nu cred sa fie vreun MiG sau SU furat dupa vreun F.singuru avion copiat de rusi a fost un bombardier Tu-8 daca nu ma insel care era replica exacta a unui B-29Superfortress(ala cu bomba atomica,u know...) shi asta a fost prin 1945-1946...daca tot e vorba de furat mai degraba fura americani de la rusi in domeniu asta ca nu degeaba au dezmembrat in mare graba un MiG25 cu care dezertase un tovaras pilt rus acum vreo 25 de ani,ca vroiau shi eu sa vada ce arew inauntru shi de ce e asa de bun(pun pariu ca esti genu de om cu ideea preconceputa ca rusii sunt prosti shi tot ce au mai bun au furat de la altzii,nu?).EI bine daca e sa vorbim de avioane afla ca estii pe teren minat...Acuma.MiG29Fulcrum avem shi noi e un avion deosebit(ieftin shi bun) shi isi face treaba.Se pare ca e superior F-16....shi Su27(asta e incredibil,ar fii trebuit sa il vezi asta vara la Kogalniceanu)..bate de departe shi F-15 shi F-16 ul....
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Mai 08, 2002 12:57 pm

Initial trimis de AcidJazz


EI bine daca e sa vorbim de avioane afla ca estii pe teren minat...


Nu crez, azi n-am timp sa ma bag in toate forumurile, teren minat e daca te contrazici si daca te contrazici tre' sa ma apuc sa caut la beci colectia de modelism inceputa pe vremea in care MIG 21 era mare scula.

btw, vezi c-am avut dreptate MI vs. MIG nu s-a prins nici unul dintre "modelishti" in afara de tine ca unul e avion si celalalt elicopter :o
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde MiG29 » Mie Mai 08, 2002 6:07 pm

Aoleu...nu Modelism...pe alea le am shi io shi sunt undeva pline de praf....te rog nu..revista aia in afara de planuri e total pe dinafara....mai bine top gun desi shi aia e varza....shi hai sa ne contrazicem...poa sa fie fun da fa un thread separat numa de scandal...k sa fim mereu ontopic:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde darkshines » Mie Mai 08, 2002 8:00 pm

eu m-am apucat de biliard.
me likes it :D . am mancat bataie totusi dar azi a avut loc o minune : l-am batut pe colegu de banca :D
yay for darky :)

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

hahahaha!

Mesajde Joao » Mie Mai 08, 2002 10:05 pm

Initial trimis de DANA
bah multi modelisti! am facut si eu pana prin liceu (aciduzzu, potzi confunda un Mikoian Gurevici sau un Suhoi cu anumite F-uri dupa care sunt furate, trebuia sa arunci o pastila de tip: sa confunde un MI cu un MIG... prietenii stiu de ce)

Actual: colectionez carti cat mai vechi cu si despre cai, echitatie, sporturi ecvestre.

Animalele in genere sunt un hobby (dovada biblioteca si vietuitoarele din apartament care se inteleg de minune cu plantele)

hobby vechi ce tine si in prezent: desenul.

Si inca fo' cateva, dar in limita timpului disponibil :con:

(multumit Joao? :D)



pai bine,mai,era nevoie sa va spun eu subtil ca sunteti distrusi daca nu aveti hobiuri,ca sa postezi si tu aici?Sau daca nu e de rock e de rau?

si MI e unu mare cu doua chestii lungi asa, ca de margine de barca gonflabila sub elici,nu?


ba ce destepti sunteti voi,si ce inculti noi..........................;P
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Re: baaaaaa

Mesajde Dee Dee » Dum Iul 14, 2002 8:56 pm

Initial trimis de Joao
nu reusesc sa le vad! E vreo smecherie ?vreo setare, ceva?



acum o sa reusheshti sa le vezi pt ca s-a rezolvat problema cu atashatul ..din cate vad eu ....
tell what u think ...
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde alina » Dum Iul 14, 2002 10:41 pm

-sa ma joc pe computer
-imi placea sa chiulesc de la scoala si sa ma merg in excelsior sa beau o cafea cu frisca!mentionez era un hobby nu o necesitate!
-sa ma joc cu cainele ,pisica si ce alte animale mai am prin casa
-tot ceea ce tine de medicina:documentare,articole o innebuneam pe profa de bio!
-sa merg la munte cu prietenii mei
-sa stau pa net da deja a devenit o obisnuintza nu un hobby
-geometria in spatiu!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde PuturOSU` » Vin Iul 19, 2002 3:29 am

colectionec skinuri de winamp si versuri de la parazitii
Nu conduc pe nimeni dar sunt un lider ,si-mi place sa cred ca sunt un om liber!
PuturOSU`
Junior Member
 
Mesaje: 86
Membru din: Vin Iul 05, 2002 2:22 pm
Localitate: north pole

mda

Mesajde Joao » Dum Iul 28, 2002 4:44 pm

dee dee daca ti-ai schimba modelele,zau ca ar putea iesii ceva marfa,dar asa............macar ai talentul desenului daca nu si pe cel al alegerii modelelor!
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde Guppy » Dum Iul 28, 2002 6:18 pm

Hobbies: cresterea pestilor exotici si a porumbeilor de curse.
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Re: mda

Mesajde Dee Dee » Dum Iul 28, 2002 6:58 pm

Initial trimis de Joao
dee dee daca ti-ai schimba modelele,zau ca ar putea iesii ceva marfa,dar asa............macar ai talentul desenului daca nu si pe cel al alegerii modelelor!


ti-am spus sa nu iei in considerare CE am desenat....ci CUM am desenat...
stai tu linishtit ca nu desenez numai "animale" :)
numai ca nu mai am scanate alte desene ....
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori

cron