Atac asupra SUA !!!

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Atac asupra SUA !!!

Mesajde Administratori » Mar Sep 11, 2001 6:37 pm

Doua avioane au lovit Trade Center , unul a lovit cladirea pentagonului si al patrulea a cazut in Pitsburg ... Se estimeaza zeci de mii de morti ...
Administratori
 
Mesaje: 117
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Re: Atac asupra SUA !!!

Mesajde Catalin B » Mie Sep 12, 2001 11:48 am

Initial trimis de Administrator
Doua avioane au lovit Trade Center , unul a lovit cladirea pentagonului si al patrulea a cazut in Pitsburg ... Se estimeaza zeci de mii de morti ...

rog sa-mi explice si mie un priceput in constructii cum se poate prabusi
o cladire de sus in jos , am facut multa fizica la viata mea, dar chestia asta contrazice toate cunostintele mele,daca erau bombe cum au fost declansate(dupa 20min. de la impact ) si amplasate?
Catalin B
Junior Member
 
Mesaje: 407
Membru din: Mar Aug 14, 2001 11:40 am
Localitate: Pitesti

Mesajde Einstein » Mie Sep 12, 2001 1:27 pm

Omule, asta a fost o implozie, procedeul folosit si in Romania, si prin care se distrug cladirile care mai trebuie, si de la care nu le trebe nici materialele. Oricum, eu cred ca a fost bogatasul ala care a mai atacat WTC si in 1993.
Float Like A Butterfly Sting Like A Bee
Your hand can't hit What ur eyes can't See
Now u see me And now u don't
You think u will But I know u won't
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Mesajde Catalin B » Mie Sep 12, 2001 1:33 pm

Initial trimis de Einstein
Omule, asta a fost o implozie, procedeul folosit si in Romania, si prin care se distrug cladirile care mai trebuie, si de la care nu le trebe nici materialele. Oricum, eu cred ca a fost bogatasul ala care a mai atacat WTC si in 1993.

pai atunci ce rost mai aveau avioanele?
Catalin B
Junior Member
 
Mesaje: 407
Membru din: Mar Aug 14, 2001 11:40 am
Localitate: Pitesti

Mesajde Vizitator » Mie Sep 12, 2001 7:42 pm

Initial trimis de Catalin B

pai atunci ce rost mai aveau avioanele?


ca sa readuca "kamikazii " la moda !!
se vorbesc la tele ca tarani aia afgani o facut asta ,adica :"abdulai ia-m uitat numele "ala care o lovit si in 93"!!
acum asteptati !! in citeva saptamini incepe un nou razboi"sunt sigur 90%""
pace pentru toti mortii ..inocentii!! aia de la guvern o meritato!!
Vizitator
 

pisici

Mesajde Vizitator » Mie Sep 12, 2001 11:14 pm

scopul avioanelor a fost sa forteze cladirile sa se prabuseasca

daca avioanele au iesit prin partea cealalte, cladirile ar fi supravietuit

usama bin laden a zis ca nu el
Vizitator
 

No war!!

Mesajde Hack » Mie Sep 12, 2001 11:57 pm

Ce razboi sa inceapa ma fratzilor....ca nu a atacat o tzara ci o grupare terorista care isi impune punctul de vedere prin distrugere!! ==> razboi nu o sa fie!!
Anyway..........intr-un fel americanii.......au meritat-o, dar nu oamenii NEVINOVATZI care au murit (R.I.P.)
-au meritat-o ptr ca se folosesc de popoarele mici...shi le exploateaza la max. credetzi ca americani nu au sedii in afganistan...........credetzi-ma teroristii..nu au fakut chestia asta din placere........au fakut-o u un skop anume shi intrebarea e.....CARE???
Condoleantze familiilor !!!!
Hack
Junior Member
 
Mesaje: 122
Membru din: Vin Aug 24, 2001 12:25 am
Localitate: Constanta

Re: No war!!

Mesajde Angelove » Vin Sep 14, 2001 7:35 am

Initial trimis de Hack
Ce razboi sa inceapa ma fratzilor....ca nu a atacat o tzara ci o grupare terorista care isi impune punctul de vedere prin distrugere!! ==> razboi nu o sa fie!!
Anyway..........intr-un fel americanii.......au meritat-o, dar nu oamenii NEVINOVATZI care au murit (R.I.P.)
-au meritat-o ptr ca se folosesc de popoarele mici...shi le exploateaza la max. credetzi ca americani nu au sedii in afganistan...........credetzi-ma teroristii..nu au fakut chestia asta din placere........au fakut-o u un skop anume shi intrebarea e.....CARE???
Condoleantze familiilor !!!!


Scopul......cred ca e solid hack.Fiindca eu am vorbit cu matusa mea de acolo si mi-a spus ca nimeni nu vorbeste despre asta.Sunt ff orgoliosi.Au si motive.Dar sa revenim la motiv.
Multi spun ca grupul terorist vroia libertate.Banuiesc ca fata de America si nu cred ca erau din alta tara.Cel putin asa cred eu.Si razboi va fi degeaba.Ar trebui sa lase orgoliul si sa se gandeasca ca asta ar insemna sa moara alte mii de vieti inocente.:(
Angelove
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Vin Sep 07, 2001 7:03 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde TaDaSuS » Vin Sep 14, 2001 11:28 pm

Sunt de acord cu atacul.....americanii au meritat-o.
Dar ce ma enerveaza orgoliul exagerat shi faptul ca toate tarile au facut prea mult val.
Au crescut vanzarile de arme shi steaguri din america : LOL.
In schimb nu vad de ce ar trebui sa sufere o tara intreaga pentru actiunile unei singure grupari ......
Chiar daca Osrama Ben La Den(nu stiu exact cum se scrie) chiar daca nu este vinovat tot va fi gasit de americani pentru ca au nevoie de un tap ispasitor pentru a satisface nevoia de razbunare a poporului.
Oricum consider ca asta a fost un exemplu ca america este vulnerabila(shi asta e bine).


Pont: Ai un cutit ....poti sa darami un bloc
(buturuga mica rastoarna carul mare)
.....shi da palme americanilor.
TaDaSuS
 

Mesajde Vizitator » Sâm Sep 15, 2001 12:13 am

Initial trimis de TaDaSuS
Sunt de acord cu atacul.....americanii au meritat-o.


Cum poti spune asta ??
Citez:
"Ma apropii de una dintre femei, o doamna trecuta de prima tinerete. Tine in mana poza unui tanar in costum de absolvent, cu trasaturi frumoase, distincte. "E fiul meu, Darryl, spune ea si lacrimi mari ii acopera obrajii. "Lucra in Turnul 1 si, imediat dupa ce avionul a lovit cladirea, m-a sunat acasa. Mi-a spus: "Mama, sunt la etajul 101. E fum peste tot si nu stiu ce sa fac". Un plans isteric incepe sa domine femeia, care are fata desfigurata de oboseala. "M-a sunat a doua oara sa-mi spuna ca ma iubeste si ca sa am grija de mine", mai adauga ea, inainte sa se prabuseasca pe trotuar, intr-o criza ce provoaca fiori celor din jur."
:(
Am incheiat citatul.
Rusine sa-ti fie.
Vizitator
 

yakk

Mesajde Vizitator » Sâm Sep 15, 2001 12:20 am

nu sunt nici pro nici contra
dar aia care au murit acolo sunt aia care au votat liderii care au trimis trupe in vietnam, in serbia...
Vizitator
 

Sthii ce ma intriga?

Mesajde Hack » Sâm Sep 15, 2001 3:04 am

Ma decate ori au fost atente in alte tari de ex in serbia care au murit copii shi.....multe multe...nu s-a tzinut discursuri ....momente de reculegeri..........da vezi popoarele astea sunt shi proste longai...de ce nu au zis shi aceeasi chestie ca le pare rau de familiile care au murit i acele atente.....uaaaaaaaaaaaa.LINGAIII
Hack
Junior Member
 
Mesaje: 122
Membru din: Vin Aug 24, 2001 12:25 am
Localitate: Constanta

Pana la urma o sa fie razboi!!!

Mesajde Hack » Dum Sep 16, 2001 10:07 pm

Ma pana la urma o sa fie razboi shi cred ca o sa fie un razboi super mare in care o sa fie implicate multe tzarii!!!!!
Hack
Junior Member
 
Mesaje: 122
Membru din: Vin Aug 24, 2001 12:25 am
Localitate: Constanta

sua

Mesajde TaDaSuS » Lun Sep 17, 2001 3:07 am

Oricum ideea era ca oricum cei care au murit erau shi ei la randul lor vinovati pentru toti mortii din razboaiele care le-a purtat sua.
S-a mai zis : Ei au votat.
Shi in cazul celorlalte razboaie de ce nu s-a facut atata valva?!?!?
Si acolo au murit chiar mai multi oameni.
In legatura cu razboiul:
Rusii nu au reusit sa faca nimic in Afganistan shi cred americanii ca au vreo sansa.
Oricum rusii sunt o armata mult mai rezistenta decat americanii .
In caz de bombardamente nu cred ca ii afecteaza pe afganistanezi cu nimic.....sunt obisnuiti.
TaDaSuS
 

Re: Pana la urma o sa fie razboi!!!

Mesajde Angelove » Lun Sep 17, 2001 6:20 am

Initial trimis de Hack
Ma pana la urma o sa fie razboi shi cred ca o sa fie un razboi super mare in care o sa fie implicate multe tzarii!!!!!


Oare .......al treilea razboi mondial????
Angelove
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Vin Sep 07, 2001 7:03 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde silvia » Lun Sep 17, 2001 7:54 am

Initial trimis de Catalin B

pai atunci ce rost mai aveau avioanele?


e simplu...primul avion ce a intrat in WTC avea rezervorul incarcat cu 300 tone de combustibil...rezervoarele s-au spart..combustibilul s-a imprashtiat...intreaga cladire a fost cuprinsa de flacari...
structura metalica nu a rezistat shi a inceput sa se comprime...oarecum..de aceea a inceput sa se prabusheasca
silvia
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Vin Iul 20, 2001 8:35 pm
Localitate: Constanta, orsul de la mare :)

Mesajde Catalin B » Lun Sep 17, 2001 2:51 pm

Initial trimis de silvia


e simplu...primul avion ce a intrat in WTC avea rezervorul incarcat cu 300 tone de combustibil...rezervoarele s-au spart..combustibilul s-a imprashtiat...intreaga cladire a fost cuprinsa de flacari...
structura metalica nu a rezistat shi a inceput sa se comprime...oarecum..de aceea a inceput sa se prabusheasca

1. doar 40 t, nu era UFO
2. nu cred ca blocsoru' s-a incins pe toata inaltimea, baza (pana la jumate) a ramas rece , incingerea a fost zonala, nu mai mult de 30 m(din 400),si a avut de sustinut tot aceeasi greutate, aici e buba, cum s-a pravalit pana la temelie.
Catalin B
Junior Member
 
Mesaje: 407
Membru din: Mar Aug 14, 2001 11:40 am
Localitate: Pitesti

Rugati-va sa nu fie razboi!

Mesajde Hack » Mar Sep 18, 2001 11:14 pm

rugatzi-va sa nu fie razboi ca daka o sa fie o sa intram in NATO shi o sa fim obligati sa participam
Hack
Junior Member
 
Mesaje: 122
Membru din: Vin Aug 24, 2001 12:25 am
Localitate: Constanta

Re: Rugati-va sa nu fie razboi!

Mesajde KickAss » Mie Sep 19, 2001 1:35 am

Am vazut pe aici cateva raspunsuri si idei aberante.

1. Focul cu contracta ci dilata si topeste. Betonul, cat este el de beton, se dezintegreaza la temperaturi mai mari de 3000 de grade celsius. In urma acestui proces, firele de otel care intra in campozitia betonului armat se topesc. Chiar presupunand ca betonul nu s-a dezintegrat in totalitate, astfel incat sa ajunga la stuctura principala de otel, teperaturile crescute au decalit fierul. Astfel, se produce o scadere a rezistentei de la 400kg forta/cm patrat la 50-80 kg forta. Chiar daca deasupra, nu erau decat 30 de etaje, betonul fara armatura este mort. Astfel, etajele superioare s-au prabusit peste celelalte. Datorita impactului, toata structura a cedat. Credeti-ma, sunt student la constructii si stiu ce vorbesc.

2. Nu putem vorbi de razboi mondial. Mare smecherie nu o sa se intample. Faptul ca 20 de tari coalizeza impotriva uneia, asta nu inseamna razboi mondial. Un razboi mondial are mai multe fronturi cu mai multi combatanti de fiecare parte. Ori, Afganistanul nu va putea face altceva decat sa arunce cu pietre in avioanele stealth. Sincer n-as mira daca as afla ca Afganistanul detine mai mult de 20 de miguri scoase din uz de catre rusi. Ramane problema terorismului, dar daca te apuci sa treci cu plugul printr-o tara de la este la vest si de la nord la sud, cam dai peste cap toata vointa nationala. Eu unul, ma kac pe islamisti. Nu sunt decat niste fanatici indobitociti care cam sunt bucurosi ca mor.

3. De ce sa se teama Romania? Ca va intra in NATO si va fi obligata sa lupte alaturi de aliati? Si asta e o prblema pt. voi. Cum am spus si mai sus, afganii vor trage cu Kalasnikoavele lor decalibrate dupa F22-uri si bombardiere B-2, iar copii vor arunca pietre cu prastia. Armata romana e una de kkt, dar nici chiar in halul asta. Sa intram noi in NATO, sa ne vedem integritatea nationala aparata, si dupa aceea mai vedem noi ce facem. Pana una alta, noi trebuie sa punem la dispozitia aliatilor si cel mai kakacios elicopter. Nu de alta, dar puterea economica tot la ei ramane si e bine sa se vada ca Romania nu tine cu afganii, ci tine cu democratia.
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Re: Re: Rugati-va sa nu fie razboi!

Mesajde Angelove » Mie Sep 19, 2001 11:29 am

Initial trimis de KickAss
Am vazut pe aici cateva raspunsuri si idei aberante.

1. Focul cu contracta ci dilata si topeste. Betonul, cat este el de beton, se dezintegreaza la temperaturi mai mari de 3000 de grade celsius. In urma acestui proces, firele de otel care intra in campozitia betonului armat se topesc. Chiar presupunand ca betonul nu s-a dezintegrat in totalitate, astfel incat sa ajunga la stuctura principala de otel, teperaturile crescute au decalit fierul. Astfel, se produce o scadere a rezistentei de la 400kg forta/cm patrat la 50-80 kg forta. Chiar daca deasupra, nu erau decat 30 de etaje, betonul fara armatura este mort. Astfel, etajele superioare s-au prabusit peste celelalte. Datorita impactului, toata structura a cedat. Credeti-ma, sunt student la constructii si stiu ce vorbesc.

2. Nu putem vorbi de razboi mondial. Mare smecherie nu o sa se intample. Faptul ca 20 de tari coalizeza impotriva uneia, asta nu inseamna razboi mondial. Un razboi mondial are mai multe fronturi cu mai multi combatanti de fiecare parte. Ori, Afganistanul nu va putea face altceva decat sa arunce cu pietre in avioanele stealth. Sincer n-as mira daca as afla ca Afganistanul detine mai mult de 20 de miguri scoase din uz de catre rusi. Ramane problema terorismului, dar daca te apuci sa treci cu plugul printr-o tara de la este la vest si de la nord la sud, cam dai peste cap toata vointa nationala. Eu unul, ma kac pe islamisti. Nu sunt decat niste fanatici indobitociti care cam sunt bucurosi ca mor.

3. De ce sa se teama Romania? Ca va intra in NATO si va fi obligata sa lupte alaturi de aliati? Si asta e o prblema pt. voi. Cum am spus si mai sus, afganii vor trage cu Kalasnikoavele lor decalibrate dupa F22-uri si bombardiere B-2, iar copii vor arunca pietre cu prastia. Armata romana e una de kkt, dar nici chiar in halul asta. Sa intram noi in NATO, sa ne vedem integritatea nationala aparata, si dupa aceea mai vedem noi ce facem. Pana una alta, noi trebuie sa punem la dispozitia aliatilor si cel mai kakacios elicopter. Nu de alta, dar puterea economica tot la ei ramane si e bine sa se vada ca Romania nu tine cu afganii, ci tine cu democratia.



Daca lumea nu ar face atata valva poate ca nu ar fi atatea certuri!
Si in cazul Americii la fel.Cei din America nici nu aduc vorba despre asta.Iar la noi e subiect principal.Pe mine daca as fi americanca m-ar deranja.Si faptu ca se baga .....alte tari.......de ce????
America e prea puternica pt cateva atacuri care cred ca nici nu au fost din partea islamistilor.Oricum......pace pt toti!
Angelove
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Vin Sep 07, 2001 7:03 am
Localitate: Bucuresti

aproape imposibil

Mesajde adrian_2 » Sâm Sep 22, 2001 7:09 pm

eu nici acum nu pot sa imi dau seama cum au putut sa cada acele doua turnuri doar fiind lovite de avion... de sus in jos...
adrian_2
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Sep 17, 2001 1:12 pm
Localitate: bistrita

hmmm

Mesajde Hack » Sâm Sep 22, 2001 9:19 pm

au fost niste bombe ma dedesubt si de asta au explodat ma?????????
Hack
Junior Member
 
Mesaje: 122
Membru din: Vin Aug 24, 2001 12:25 am
Localitate: Constanta

Mesajde Vizitator » Dum Sep 23, 2001 7:15 pm

dar shi avoianele alea erau foarte ushoare shi din cauza lor
bombe nu au fost, hack, mai informeaza-te
Vizitator
 

Mesajde avalerian » Dum Sep 23, 2001 8:51 pm

ceva fara comentari ar trebiu pusi la zid teroristi
avalerian
 

Mesajde shiona » Lun Apr 17, 2006 6:11 pm

stiu ca nu s-a mai postat pe aici de vreo 5 ani dar avand in vedere ca deja am vazut consecintele atentatelor ma gandesc eu ca sunt unii care si-au schimbat parerea...
dpmdv atentatul a fost totul regizat pt a putea intra in razboi cu Irakul[asta si pt ca americanii nu o duc bine daca nu se razboiesc cu vreo tzara...mai ales daca respectiva are resurse insemnate de petrol]
ma rog...pe de o parte nush daca are rost sa zic prea multe pt ca as repeta in mare parte ceea ce se spune in articolul urmator: http://adevarul911.blogspot.com/ [sau in filmuletzul documentar: Teoria Conspiratiei tot despre atacurile de la 11 septembrie, care prezenta lucrurile un pic mai diferit de ex: in legatura cu Pentagonul ei spuneau ca gaura a fost mult prea mare pt a fi facuta de un Boeing 757 ori in articol spun ca dimpotriva gaura-i prea mica....whatever]
poate o sa vi se para ca-s rautacioasa dar eu de cand am auzit stirile la TV m-am gandit...f bine le-au facut...aveau nevoie americanii de asa ceva ca prea se umfla ei in pene....ce-i drept, nu meritau sa moara atatia oameni pt asta...plus ca poate generalizez aici...poate sunt si americani de treaba...asta n-am de unde stii
"Ar trebui pus un gratar la intrarea in orice suflet.Ca sa nu se bage nimeni in el cu cutitul." M Sorescu
Avatar utilizator
shiona
Junior Member
 
Mesaje: 385
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Apr 17, 2006 6:37 pm

shiona, daca citeai si comentariile la acel blog din lincu tau, poate te lamureai cu nejte trebi
(personal io zic numa ca ie de amuzament - chiar si faptul ca ai descgropat un topic vechi de aproape 5 ani)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Mar Apr 18, 2006 12:09 am

esti asa de sigur, emire ca nu-s de loat in seama chestiile alea? io nujt.. ca nu-s injiner.. si chiar daca mie explicatiile mi se par coerente.. s-ar putea sa nu stea in picioare.
ceva ceva oricum nu-mi place la americani asa ca.. buck fush!
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde cococo » Joi Apr 20, 2006 12:52 pm

Treaba cu atentatul e o farsa cu victime! Cred ca amatorii teoriilor conspirationiste au ceva dreptate. Doar nu credeti ca marii "regizori" din serviciile secrete someaza! Unde credeti ca pot juca ei "sah" cu destinele noastre daca nu pe "tabla" numita Terra? Asa ca, s-o lasam mai moale cu "atentatele teroriste" si s-o spunem pe sleau: diversiuni marca CIA, FBI, etc...
cococo
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Apr 05, 2005 1:54 pm
Localitate: Baia Mare


Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori