Ce parere aveti despre posibila legalizare a prostitutiei ?

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Sunteti de acord cu legalizarea prostitutiei in Romania ?

Chestionarul s-a închis pe data de Dum Mar 02, 2003 12:09 pm

DA
7
100%
NU
0
Niciun vot
Poate,depinde de conditii
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 7

Ce parere aveti despre posibila legalizare a prostitutiei ?

Mesajde Dae_Han » Vin Noi 22, 2002 11:59 am

Vreau sa aflu parerea romanilor despre posibila legalizare a prostitutiei in Romania cat si despre efectele ei asupra tineretului.
Dae_Han
 

Mesajde eyewitness » Vin Noi 22, 2002 1:15 pm

mai devreme sau mai tarziu se va legaliza...
iar ca efecte asupra tineretului ? hmm...cred ca tineretu se descurca moca mai mult decat pe parnos...

fapt real
in hotelul bucuresti isi duc traiu si partzurile o mare parte din parlamentarii nostri alesi pe spranceana de popor. cu toti badiguarzii ce misuna prin ungherele hotelului o fauna deosebita si aleasa de fete de fete dornice de aventuri si ceva malai, bantuie prin holu hotelului sau stau depozitate prin bar sau restaurant. cum vrednicii nostri alesi sunt departe de familii si in special de sotiile si amantele aferente isi mai permit din cand in cand ,dar ofcors cu gandu spre patrie, cate o extraconjugala ca deh junghiu din boase doare si poate influenta negativ votu din ziua urmatoare. si uite asa de la una mica se mai intampla pe-acolo adevarate orgii. a doua zi , satisfacuti si refulati, domnii puritani si purisani voteaza in plen impotriva prostitutiei...
oricum daca va veni fro sarcina de sus pe linie de partid (si ue e la 5 ani distanta) o s-avem parte si de becuri rosiatice pe la usi nu numa la semafoare.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ramuna » Lun Sep 26, 2005 7:34 pm

legal, nelegal, peste tot numai curve...
inca ma mai ustura pielea de pe locul de unde te-ai rupt tu
Avatar utilizator
Ramuna
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Aug 29, 2005 11:00 pm

Mesajde diablo_pECi » Lun Sep 26, 2005 9:40 pm

sa se legalizeze bre ca sa-shi piarda mollahu sabbagh serviciu

acu io ma intreb ce se-ntampla dak nu iera cota unica de tva la ce categorie erau trecute :D

sa vezi astea evazioniste mai mari decat profesorii...shi ce returnari de tevea deturneaza :rofl:

shi sa se ieftineasca ca ie scumpe rau ale naighbii...shi sa dea shi bon fiscal...

uite aici pt doritori

shi nu in ultimu rand sa se legalizeze...ca sa se oftice ramuna...
sigur nu intereseaza pe nimeni semnatura asta
Avatar utilizator
diablo_pECi
Junior Member
 
Mesaje: 359
Membru din: Mar Iul 19, 2005 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Sep 26, 2005 11:33 pm

Ramuna scrie:legal, nelegal, peste tot numai curve...

iaca si tu! normal ca numa curve (de fabt, curve si prosti), ca pe femeile "cuminti" si pe uamenii dejtepti nu-i inghite sefu' lor.
ai optservat ca n-am zis nica de virjine si copii, da?
la topic? ca ramuna: numai curve (ori legal, ori nelegal; constient, inconstient; de voie, de nevoie; de fapt - da, de fapt). Nu ma duare capu daca platesc iele taxe sau nu, ca nu atarna pibu romanesc de curulor, dupa cum nici raspandirea bolilor cu pricina n-o sa fie stopata de-o lege. Da' daca treaba exista (si ca oferta, si CA CErere), de ce n-ar fi recunoscuta? Ne-o fi ... jena? Pai daca ne gandim nitel la politichia romaneasca (nu doar actuala, ci de cand o stim noi, si nici doar interna), nu vedem nici o asemanare?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Mar Sep 27, 2005 8:24 am

Sa-i dea bice pana nu imbatranesc prea tare !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde Sică » Mar Sep 27, 2005 10:59 am

pai tot se vorbeste dar sa se legalizeze odata dar sa le dea si niste legi, ceva de genul:
sa aiba vizita la medic lunar si ceva acte care sa arate ca nu ii bonlava ca doar atat iti mai trebuie sa te duci si sa vii cu boli de acolo,
oricum eu sunt pro pt legalizare, cred ca ar fi un lucru bun :)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde wednesday » Mar Sep 27, 2005 11:29 am

well, e o chestie morala pana la urma avand in vedere ca statul vrea sa faca ceva in asa fel incat prostituatele sa aiba carte de munca si sa nu mai fie exploatate, batute, mutilate, calcate cu masina amenintate de pesti/clienti etc. cel putin teoretic...
vor avea dreptul la pensie, asigurare de sanatate si nu vor fi fortate sa se prostitueze, este alegerea lor (nu comentez ce le impinge la această alegere, alternative exista).
so...astea ar fi niste argumente solide pentru legalizarea proastelor.
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Pinguinu » Mar Sep 27, 2005 1:34 pm

Intrebarea "de ce nu se legalizeaza prostitutia" este una din marile mele intrebari, pt ca pur si simplu nu exista argumente impotriva. cele morale si pudice dispar dc ne gandim cum sunt tratate acum "fetitzele", si moral ar fi sa incercam sa facem ceva...evident problema nu ar disparea, nu se incoloneaza toate si merg in pas militaresc la bordel, dar macar s-ar diminua....
A umblat pisica neatenta odata
In curte la un motan
Iar curcanul smecher o vazu `ncordata
Si gandi: "Why not?!"
Avatar utilizator
Pinguinu
Junior Member
 
Mesaje: 372
Membru din: Dum Aug 21, 2005 11:00 pm

Mesajde pacha » Mar Sep 27, 2005 2:55 pm

Asa este ,ar mai aparea o meserie in nomenclator.Pentru fete,iata,inca o oprtunitate de job,caci baietii trebuie sa asteapte sa intram in Europa
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm


Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron