dumitru tinu...

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

dumitru tinu...

Mesajde vali » Sâm Feb 01, 2003 10:25 pm

ma uit de cateva saptamani si unele ziare continua aceasta povestire trista.

despre ce e vorba: dumitru tinu era directorul ziarului adevarul. tipul a murit si a lasat in urma o fiica legitima si un fiu nelegitim. acum fiul nelegitim isi cere drepturile.

ce este atat de snzational in povestirea asta incat sa faca presa sa scrie atat pe tema asta? nimic.
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Amaterasu » Dum Feb 02, 2003 8:04 pm

Pai hai sa iti explic.... Dumitru Tinu avea 70% din actiunile de la ziarul Adevarul...Asa...bun!...
Acum... exista multe informatii despre moartea lui, care se bat cap in cap.... In primul rand unii spun ca a fost masina "de vina" pt. ca nu au functionat airbag-urile...Pai nici nu aveau cum, pt. ca masina a fost lovita lateral, iar airbag-urile se dechideau doar daca masina ar fi fost lovita frontal... Bun...
In al 2 lea rand, doctorii spun ca mortea lui Dumitru Tinu ar fi survenit in urma unei hemoragii interne (sau ceva de genul acesta) care a fost provocata de o lovitura puternica la ceafa (iar doctorul spunea ca lovitura a fost, bineinteles provocata de O LOVITURA FRONTALA a masinii. Pai, cum fratilor, cand geamurile din fata si botul masinii erau intacte???????). In plus, langa masina s-a spus ca era sange...Pai cum, daca cadavrul a fost gasit in masina??????????????(cu hemoragie interna??!)A!Si pozitia cadavrului nu coincidea cu modul in care a fost lovita masina... Cu alte cuvinte, daca masina a fost lovita in partea dreapta, cadavrul ar fi trebuit sa fie indreptat care partea stanga intr-o anumita pozitie...Dar, bineinteles cadavrul a fost gasit altfel... Ca sa nu mai spun ca orele in care a fost vazut Dumitru Tinu nu coincid cu ora la care s-a spus ca acesta a murit(avut accidentul).
So...Si asta e un sfert din tot ce stiu despre Dumitru tinu...Da` altadata....
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Mar Feb 04, 2003 12:28 am

felina, nu ma intereseaza ce zice presa (ca oricine poate sa scrie orice). ma intereseaza opinia voastra personala in legatura cu tot circul asta si pana la urma sa deviem discutia la "viata personala a vedetelor", sa trecem prin "cazul andreea marin" si apoi sa ajungem la concluzia ca ma intereseaza mai putin cu cine si-o trage cosmina pasarin

dar se pare ca nu mi-a iesit schema.
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde eliana » Sâm Iun 20, 2009 12:31 am

subiect inchis. daca cineva doreste sa-l vada redeschis, rog anunt pe Administrativ.
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα


Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron