meniul zilei

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

meniul zilei

Mesajde loran_raul » Dum Iun 08, 2003 7:35 am

Hai sa vedem ce mai papati????Poate mai facem schimb de meniuri.
loran_raul
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Iun 25, 2001 12:51 pm
Localitate: bucharest

Mesajde Mirela » Dum Aug 31, 2003 3:56 pm

Din lipsa de ocupatie m-am apucat sa rasfoiesc paginile albite de vreme ale forumului si iete peste ce dadui...asta imi aduce aminte ca, acum ceva vreme, Moshul obisnuia sa-mi descrie meniul sau zilnic de cate ori intram pe YM. (spre ciuda mea, ofcorz)

Azi, 31/08, io am pipat o tigare si-am papat nejte bucatele de pirsica din compot(ramas de-acu doo zile prin frigider). Ata-i tot. Da' mai tarziu am in meniu urmatoarele:
-una portie gigantica de mamaligutza cu branza si cu smantana
-una bucata tort cu zmeura si ananas (asta daca am timp sa-l mai fac si p-ala), stropita cu nejte Bailey's, ca tre' sa termin sticla pana maine.
-si nejte bucati (nujtu cate inca) de Guiness, sa nu-mi fie pohta un an de zile.

pofta buna to me! pofta buna to me...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde esoteria » Joi Mai 12, 2005 7:35 pm

Duminica trecuta am fost la ziua unei prietene. Acolo o doamna mi-a povestit ce planta deosebita iese dintr-un sambure de avocado pe care il pui direct in pamant. Ieri m-am dus la Megaimage si am dat 50.000 pe un exemplar mai copt. Nu am mai mancat niciodata asa ceva. Acum am bagat samburele urias in pamant, si...cum sa mananc chestia aia cu gust de dovlecel care-ti face gura punga? Am gasit pe net o reteta pe care am imbunatatit-o si a iesit o salata super: am ras-o pe razatoarea mica, am adaugat maioneza light, sare, zeama de lamaie , si 3 catei de usturoi pisati. M ;b iiiiaammm!
Parerea mea!...
Avatar utilizator
esoteria
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Mar 15, 2005 12:00 am

Mesajde gigica » Lun Sep 05, 2005 3:32 pm

Pfuai, eu cu mancatul chiar nu am probleme...mananc orice, oricat, oricand, oriunde...si degeaba...ca nu ma ingras orice as face ~p

Azi am mancat snitel de pui, acum cateva zile am mancat musca de vinete... buuun :D
Daca nu e si fudul, prostul nu e prost destul :D
Avatar utilizator
gigica
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Mie Aug 31, 2005 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Sep 06, 2005 4:20 am

acum cateva zile am mancat musca de vinete


sa incerci si musca de cartofi. dezosata, tavalita prin malai si azvarlita in tigaie ie deliciuasa
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde h0va » Mar Sep 06, 2005 9:31 am

geaba raz nene..macar ia nu ie rea de musca ca altele..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde gigica » Mar Sep 06, 2005 5:44 pm

eyewitness scrie:sa incerci si musca de cartofi. dezosata, tavalita prin malai si azvarlita in tigaie ie deliciuasa


Hahahaaaaa, hai sa facem misto ca suntem moderator si ne permitem

Oooof, am gresit o litera... sa imi pun capul la taiat sau va ajunge o mana, un picior, doar o bataie, etc? :bash:

On topic: mama ma tine numai in specialitati din vinete...azi am avut parte de mancare de vinete si salata de vinete :D
Daca nu e si fudul, prostul nu e prost destul :D
Avatar utilizator
gigica
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Mie Aug 31, 2005 11:00 pm

Mesajde maxx1nsane » Mar Sep 06, 2005 5:47 pm

bre..vreua mancare gatita, mama e in greva, a zis ca daca nu pun mana sa iau picioru de pe tastatura, nu imi mai gateshte nimic.....nu-i de mirare ca ma urasc fetele pentru fizicu meu :n dupa atatea zile numai cu junkfood...:(
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde matzaa » Mie Sep 21, 2005 7:28 pm

la mine cand ma hotarasc sa ma apuc de diete...atunci maicamea incepe cu tot felu de bunatati care miros ingrozitor de bineee si bineinteles ca nu ma pot abtine..da' in rest..vin de la school...mancare ..ceva??aa..NU..nik..asa ca mananc ca sparta ce apuc.. :cow:
tralallalalalallalaaaa
Avatar utilizator
matzaa
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

Mesajde maxx1nsane » Joi Sep 22, 2005 10:34 pm

aoloo. de cand cu munca asta sa fiu al naibi daca mai am pofta de mancare :(
nu e bine la munca...vreau sa stau acasa golan....
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde Ramuna » Vin Sep 23, 2005 10:14 pm

dulciuri, dulciuri si iar dulciuri.... bag in mine dulciuri la greu!
inca ma mai ustura pielea de pe locul de unde te-ai rupt tu
Avatar utilizator
Ramuna
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Aug 29, 2005 11:00 pm


Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori

cron