recuperatori. ultima solutzie ?!

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

recuperatori. ultima solutzie ?!

Mesajde proXtu » Mar Dec 02, 2003 10:51 am

am shi io o problema, shi m'am gandit sa o supun dezbaterii (daca e ceva de dezbatut la ea) shi poate ma ajutatzi cu un sfat, o legatura, un nr. de telefon :p
o foarte buna amica de'a mea a imprumutat unui amic de'al ei 1000$ acum peste un an. de atunci ala nu i'a mai dat banii napoi, shi ea kiar are mare nevoie de bani acuma,e intr'o situatzie fff dificila :( ala o tot amana, se tot plange ca nu merg afacerile shi nu are bani, dar omu' are vila in pipera, mashina straina, firma, etc :D amica mea l'a sunat de nenumarate ori, a vb. cu el la tel, am vorbit shi io cu el la tel da' degeaba, omu' o tzine pe a lui : ca el nu o zis niciodata ca nu ii mai da banii inapoi, doar ca nu ii da acuma, etc... l'am amenintzat ca daca nu ii da atunci apelez la recuperatori shi atunci ala s'o infuriat rau, ca cum adica ea (amica) ishi permite sa il amenintze, etc... deci tipul e un rahat cu oki, are vreo 40 de ani, casatorit da' fara copii. am incercat diverse dar degeaba, asha ca singura solutzie pe care o mai vad este sa apelez la recuperatori :D shtie careva ceva, are informatzii despre cum se procedeaza, care e comisionul lor, etc?
merci ;-)
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Dec 02, 2003 10:54 am

proxtule, dar cand amica i-a imprumutat banii omului ala s-a fixat o data fixa pentru returnarea imprumutului ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Dec 02, 2003 11:04 am

proxtule, da tu nu ai neste preteni d-astia mai mari? va imbracati in negru intrati peste el in casa il speriati si apoi o sa sara singur cu banii.
recuperatorii astia s-ar putea sa mearga mai mult decat vrei si atunci e najpa...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Dec 02, 2003 11:06 am

De obicei procentele care le iau variaza intre 20-40%. Le zici suma pe care trebuie sa o iei, cine este tipul, si atit. Dar depinde de persoana pe care "o angajezi". 80% sint niste papagali, care numai gura este de ei. Dar fac si astia treaba...restul de 20% sint rai, rai de tot...

Later Edit: Era sa uit, vezi ca sa pus potera cu bulanul si pe astia..
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

merci

Mesajde proXtu » Mar Dec 02, 2003 4:03 pm

oribilul mosh : atunci cand i'a imprumutat banii era vorba de 2-3 luni. shtii shi tu ca intre amici nu scrii contracte de imprumut etc, mai ales ca omu' avea firma, casa, etc :p

animaloo : io preteni mari mai gasesc, da' nu vreau sa ii dau la ala motiv sa keme politzia ca nici macar viza de flotant in bucureshti nu mi'am pus'o inca (ssssssssss :a)

nicholas : buni shi papagalii uneori, da' deocamdata m'am dat io drept recuperator si i'am zis ceva kestii la telefon, sa vedem daca se sparie shi scoate banii :D daca nici asha nu ii scoate kiar nu am de ales :p (apropos, 40% e cam multicel, cred)
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde memetshot » Mar Dec 02, 2003 4:06 pm

pai iti pui o kgula ceva...
dar atentie daca faci asa ceva si iti pui kgula: sa nu uiti sa faci gauri pt ochi
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Dec 02, 2003 4:13 pm

bre recuperatorii nu se baga la 2-300 partea lor. cu aia isi aprind tigarile asa ca forget. io zic sa le puna cruce dar daca vrea sa se razbune neshte acid sulfuric turnat pe mashina nu strica niciodata...mai mult decat inlocuirea mashinii. vorba lu filu din semnatura
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

heheheee

Mesajde proXtu » Mar Dec 02, 2003 4:19 pm

animaloo : lasa ma ca imi fac kagula din saci de aia de plastic pentru cartofi shi ceapa :p se vede prin tzesatura lor kiar daca uit sa fac gaura pentru oki ;-)

eye : ei nici kiar asha, asta ii un job lejer pentru ei, il pot face cand ies dupa un suc, cred :p or fi shi recuperatorii ashtia pe categorii : mici, mici shi mijlocii, shi mari... nu e nevoie de raketzi ca sa'l sperie pe ala oleaca. daca se impute treaba nici nu mai vreau banii, numa' sa'l foota pe ala de 1000$ :D

ps: kiar asha rau face acidu' ala sulfuric ? ;-)
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde eyewitness » Mar Dec 02, 2003 4:50 pm

rau nene ,rau de tot

cu recuperatorii io zic s-o lasi balta daca nu sunt meseriasi iar aia meseriasii lucreaza la sume de peste 10.000 para deci fro 2-3 mii partea lor. daca folosesti neaveniti risti sa ramai fara toti banii si in plus nu mai scapi de ei. poate iesi nasol de tot...deci aveti grija

poate o metoda ar fi chiar cea a sufocarii cu telefoane si lui si sotiei, dat buzna peste ei la servici si acasa, vorbit cu colegii , prietenii lor ,pusi intr-o lumina nasoala fata de toti ,urmariti peste tot, tracasati adica sa fie ca o capusa numai ca necesita timp.

succes!
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Dec 02, 2003 4:59 pm

la suma aia, cum zice si eyewitness, recuperatorii pe care ii stiu eu se deranjeaza fara sa-ti mai restituie nimic, numai daca vrei sa ramai impacat cu ideea ca a murit si capra vecinului (adica nu suferi numai tu pierdere)...

eu zic fie:

1. ceea ce a zis si susnumitul

2. apeleaza la anumiti prieteni de talie impresionanta care te pot ajuta si il pot speria cu tactici subversive de recuperat, fara interventii directe, care nu pot fi dovedite (de tip, soptit de un gealat pe strada ca stie la ce ora i se intoarce copilul de la scoala si pe unde, etc.)
nu tzine intotdeauna, unii zic insa ca tzine ...

succes
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

merci mult

Mesajde proXtu » Mar Dec 02, 2003 6:56 pm

deocamdata is la faza cu telefoanele, pe fix, pe mobil, emailuri la firma, etc... sper ca, dupa cum il cunosc pe tampitul ala, o sa se sperie shi n'o sa vrea sa se faca de kko in fatza nevestei...
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde marvel_nd » Joi Aug 30, 2007 5:37 pm

Caut si eu un recuperator.
Email: marvel_nd@yahoo.com
marvel_nd
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Aug 30, 2007 5:34 pm
Localitate: asd


Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron