Forrest Gump, locomotive, maeştri venerabili si alte animale (thread exclusivist)

since 2003

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Noi 12, 2003 12:22 pm

buna ziua , Briatore ! buna ziua , Cluj !

Briatore,spune-ne te rog care mai este situatia in municipiul Cluj-Napoca ! Ai ceva de semnalat ? Drumurile sunt practicabile ? Care este situatia in urma ninsorii de as'noapte ? Ce masuri a luat primaria ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Briatore » Mie Noi 12, 2003 12:27 pm

buna ziua prieteni ... in cluj atmosfera se prezinta in felul urmator ... sunt la un net cafe de langa faculta si acult bon jovi ... please forgive me ... hmmm ... cam deprimanta atmosfera, la fel ca si cea din sufletul meu ... da' asta nu conteaza ... conteaza ca in cluj e soare, da' la draqului de frig ... mult prea frig pentru tenul meu sensibil :P
zapada nu este, drumurile tot pline de gropi ... dar oricum mai bune decat cele din bucuresti ... prognoza meteo semnaleaza pentru urmatoarele zile frig - poate asa moare si moga odata :P - dar inca zapada nu ne vrea ...
cam atat pentru aceasta ora ... moshu ai ceva de adaugat ?
Sie verlieren nie, indem Sie lieben. Sie verlieren immer, indem Sie zurück halten.
Avatar utilizator
Briatore
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Aug 14, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Noi 12, 2003 12:34 pm

pai dat fiind faptul ca momentan nu ma aflu in Cluj nu cred ca mai am nimic de adaugat.

si in Muntenia situatia se prezinta la fel..vreme foarte friguroasa pentru aceasta perioada a anului. deasupra capitalei soarele isi face asteptata prezentza...iar eu ma duc sa mananc un sandwish cu cascaval si salam sasesc ....dupa ce in prealabil am spart niste semintze sau bomboane agricole cum le spunem noi....aici la tzara.

in sufletul meu atmosfera nu este deprimanta..ci plina de voiosie si optimism ceea ce va doresc si voua.

Briatore , daca esti cuminte diseara iti voi recomanda alte melodii de suflet....sau le pastram pt. la iarna ?

Cam atat. Inchei aici transmisiunea directa din capitala. Cedez legatura in studiourile teritoriale.

Briatore sa fii o fetitza de treaba , sa iti faci lectiile , sa te speli pe dintzi dupa fiecare masa , sa nu lasi colegii de clasa sa te atinga si sa ajuti la treburile gospodariei.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Briatore » Mie Noi 12, 2003 12:38 pm

Dupa cate ati vazut, dragi prieteni, cam acestea sunt noutatile atat din Muntenia cat si din sufletul lui Moshu ...
Ce pot sa spun ... cand nu am fost eu fetitza cuminte ? Asta e intrebarea? Eu sunt un ingeras ... :P :)) ... Asa ca astept diseara melodiile ... Dar le vom asculta si la iarna ... Stai linistit !!!!
Lectii nu mai am cand sa fac ...
Ah da ... am uitat sa va spun de evenimentul monden ce va avea loc in acest week-end in cluj ... Concurs de dansuri sportive la care, normal, voi participa si eu !!!! Cu toate ca nu ies prea bine compozitiile la quickstep si samba ... Sper sa fie bine ...
Asa ca dragi prieteni sambata sa-mi tineti pumnii stransi ...
Mi-e cam foame ... Moshu da' si la mine un salam ceva ... :P
Sie verlieren nie, indem Sie lieben. Sie verlieren immer, indem Sie zurück halten.
Avatar utilizator
Briatore
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Aug 14, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Noi 12, 2003 12:43 pm

pai iti dau salamu....dar la iarna. nu asa am stabilit ?

am uitat sa iti spun ca si eu sunt un mare dansator de vals vienez , flamingo si tango. *p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Briatore » Mie Noi 12, 2003 12:46 pm

OHOHO ... si tu de abia acum imi spui ???
Abia astept sa te iau la un tango d'ala :P ...
Dar pana la iarna mai e mult ... si eu ce fac pana atunci ? mor de foameeeee ?? :((
Sie verlieren nie, indem Sie lieben. Sie verlieren immer, indem Sie zurück halten.
Avatar utilizator
Briatore
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Aug 14, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Noi 12, 2003 12:50 pm

dupa cum spunea si Joe Cocker ....Don't let me be misunderstood :yD

salamul ce ti-l dau eu nu e pentru mancat , prea'cinstita Briatore ! :nope:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Briatore » Mie Noi 12, 2003 12:54 pm

Sa moara moga ... adica eu aici mor de foame si tie iti adre de glume ... vezi ca ai spus ca nu facem altceva decat sa fumam si ascultam muzica !!!!!
Sie verlieren nie, indem Sie lieben. Sie verlieren immer, indem Sie zurück halten.
Avatar utilizator
Briatore
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Aug 14, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Noi 12, 2003 12:57 pm

eu ? eu sa fumez ? ptiu drace ! prefer sa nu mai bat maimutza o luna intreaga decat sa pun tigara in gura.

ultima oara dintr-o tigara....m-am ametit de parca bausem 6 beri brune. :yD

vrei sa ma ametesc...sa-mi furi draq dublu-casetofonu si ghiulu ? :rolleyes:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Briatore » Mie Noi 12, 2003 12:59 pm

acum ... no' ... si tu ... pai m-a invatat iubi koala cum sta treaba cu furatul ... asa ca sa nu te mire daca cumva, prin absurd o sa-ti lispeasca cateva chestii din casa :P
nu te supi pe mine ca le pun la loc de cinste :P :))
Sie verlieren nie, indem Sie lieben. Sie verlieren immer, indem Sie zurück halten.
Avatar utilizator
Briatore
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Aug 14, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Noi 13, 2003 10:00 pm

o , svengali.....vad ca ai revenit pe forum. de ce nu ai mai intrat in ultima vreme ? ai avut treburi ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde monk » Joi Noi 13, 2003 10:04 pm

i-ai dus dorul ? ;i
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Joi Noi 13, 2003 10:35 pm

cu totii i-am dus dorul, celui care era sufletul forumului: svengali. :rolleyes:
ma rog, draga gradina zoo... nush ce sa va zic. ma gandeam sa mai fac un post, si d-aia.

ma io unu de cateva zile am un program infernal (asta e spre binele vostru, intru mai rar :j) si nu cred ca mai fac fatza.
presimt ca o sa fac o mica criza de nervi... in curand. Stay turned! :o
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Briatore » Vin Noi 14, 2003 12:05 pm

Gabizzu asteptam noutati despre iminenta criza de nervi ... Detalii,poze, setul complet ... Te rugam ... :P
Sie verlieren nie, indem Sie lieben. Sie verlieren immer, indem Sie zurück halten.
Avatar utilizator
Briatore
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Aug 14, 2003 11:00 pm

Mesajde svengali » Vin Noi 14, 2003 2:41 pm

Intai de toate hola la toata lumea A-)

Initial trimis de Oribilul Mosh
de ce nu ai mai intrat in ultima vreme ? ai avut treburi ?


drept satz zic am avut o problema de calcul care mi-a ocupat tot ramu aveilabl :p si m-am gandit s-o expun acisilea... ca pe sugestii&reclamatii ar risca sa para prea serios :cool:
Se face treaba ca pe contorizari am 2 averturi si nici un ban :rolleyes::-? Intrucat nimeni nu s-a obosit sa-mi explice de ce fui banat (ma rog, ezista explicatia lu' xkran pe YM da nu creca vrei s-o pastez aci), nu pot decat sa trag concluzia ca motivul ie cele 2 averturi + un avert invizil (sau pe care cineva a uitat sa mi-l dea ;m). In cazul de fata ma gandesc ca numele meu ar trebui mutat in lista aia c-o rubrica mai sus... de la averturi la banuri, am dreptate au ba ?! :D
svengali
 
Mesaje: 221
Membru din: Dum Oct 05, 2003 12:00 pm
Localitate: Unde ši-a întãrcat dracu' copchiii

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Noi 14, 2003 2:58 pm

domne...vezi ca nu stii ? dumneata ai luat ban direct dat de un admin...in spetza xkran in acest caz. avertizarile alea sunt alta mancare de peste...si raman doua la numar.

pentru mai multe detalii..vorbim diseara. :yD

acum..imi potzi ura somn usor ! *p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde J'adore » Vin Noi 14, 2003 3:39 pm

bun venit inapoi rasputin..:p
Ce va pot zice eu o sa fac criza de nervi inaintea lui gabitzzu,nu o sa va dau setul complet de poze etc. etc ;)
Auziti,bey eu nush ori are ceva serverul de la yahoo msg. ori se speri web`ul de mine,ca imi zice tot timpul server busy...tin sa cred ca e a doua varianta
:cool:
..... am biologie peste 10min
I LOVE.....................
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde svengali » Vin Noi 14, 2003 4:12 pm

Bine te-am regăsit Crinuţule :p
Long time no see ya :-:
Vezi ce faci cu "rasputin" că s-ar putea ca lumea să crează altceva ;D şi că veni vorba de YM... mi-ai cam dispărut din listă :con:

leităr edit: moşule, sforăială plăcută până după-amiază :sleep:
svengali
 
Mesaje: 221
Membru din: Dum Oct 05, 2003 12:00 pm
Localitate: Unde ši-a întãrcat dracu' copchiii

Mesajde J'adore » Vin Noi 14, 2003 7:33 pm

da long time no see.....pai mi`am schimbat si eu id`ul la ym..acum e jador3_mafia, asta e definitiv :p
bey perversilor asa e ha...rasputin..hehehe..am zis eu ceva :p
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Noi 14, 2003 8:39 pm

am bagat si eu un somn de dupa-masa de 3 ore , un film pe HBO (nu Forrest Gump, nici Gladiator) si un meci din NHL castigat de Philadelphia Flyers.

acum am revenit in deplinatatea fortelor si de ce nu...a capacitatilor mentale *p

astept sa se faca orele 22....cand vineri seara fiind...intra pe net o grama' de distrushi....care isi pierd viatza pe forum....in loc sa iasa in oras la un film sau sa dea si ei o femeie.

:yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde monk » Vin Noi 14, 2003 9:07 pm

ASI A FOST O ZI DE KKT KKT !

inafara de faptul ca am fost cu draga noastra ursoaica in Maxx unde a fost acceptabil tinand cont d ecompanie .... azi a venit factura ! ... nici nu va zic cat ! ... si inevitabilul s-a produs ...

"O sa o lasi mai moale cu telefoanele "... si asa mi-am vz 3300 meu in buzunarul lu taicamiu si cred ca acolo o sa stea deocamdata ! ...

inca o data : BAG PULA ! ;P
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde svengali » Sâm Noi 15, 2003 12:09 am

ce face cu ce in buzunarul cui ?! ;i da tu cati ani ai stimabile de se umblă pe la voi cu din astea ? :-?
Într-o baltă neagră,
Patru ochi luceste.
Ce să fie oare?!
Cred că ie doi peste.
svengali
 
Mesaje: 221
Membru din: Dum Oct 05, 2003 12:00 pm
Localitate: Unde ši-a întãrcat dracu' copchiii

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Noi 15, 2003 12:30 am

bai svengali....ma pish pe ID-urile tale de yahoo messenger ca ai 20 si niciodata nu te gasesc cand am sa iti comunic ceva.

sa iti fie rusine !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

9 luni

Mesajde Weet-weet » Sâm Noi 15, 2003 4:37 am

Trist Monk :( lasa , ca o sa-l vezi inapoi daca esti cuminte , asa cum te sfatuiesc de fiecare data ... :kiss: better ?
Svengali , e vorba de telefonul lui , cel frumos , faimos etc ... intzelegi tu acum cum sta treaba ? El are vreo 15 anishori :yD la mai mare :)
Mdeah , iata-ma si pe mine pe-aici ... tot nu am primit raspunsurile dorite ... dar imi trece ...
Azi , in jur de 21 o sa fie exact 9 luni de cand am pus picioarele pe taram franutuzesc ... si mi-e un dor de ceva oameni de pe-acolo de acasa de-mi vine sa plang :cry: si mi-e dor si de Brasov , abia astept sa il vad si ... si ... abia astept sa-i vad si pe cei doi forumisti dragi mie :yD asta daca o sa doreasca sa ma onoreze cu prezenta lor la aeroport ... stiind ca e posibil sa nu le aduc nimic :rolleyes:
No .. v-am tzucat copii
:kiss:
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde monk » Sâm Noi 15, 2003 10:43 am

bineinteles ma simt onorat numa cu prezenta ta draga mea weet weet ...


svengali .. nici nu ai vazut tu telefon d'asta :
ia d-acilea in atasament
Fişiere ataşate
3300.gif
3300.gif (11.95 KiB) Vizualizat de 5649 ori
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde svengali » Dum Noi 16, 2003 5:40 pm

apoi mosule, ce sa-ti fac daca ti s-a stricat iahu mesengeru' ... :rolleyes: imi pare rau de asa o nesincronizare da io tocmai plecam la film vineri seara... :a
weet-weet, bine te-am regasit :o
monk, am vazut si mai si da nu-mi cumpar... ca nu stiu sa le folosesc :silly: si nici nu vreau sa fiu gasit la orice ora :t:p
Într-o baltă neagră,
Patru ochi luceste.
Ce să fie oare?!
Cred că ie doi peste.
svengali
 
Mesaje: 221
Membru din: Dum Oct 05, 2003 12:00 pm
Localitate: Unde ši-a întãrcat dracu' copchiii

Mesajde Weet-weet » Lun Noi 17, 2003 12:26 pm

Bine te-am regasit si eu Svengali ...
Hai sa-ti zic ... poezia aia e asa :
" pe un fund de lac ,
patru ochi priveste ,
ce sa ieste oare ?
Hehehehe ieste doua peste ! " :yD

Si adica numa Monk o sa vina sa ma astepte ? moshu ? nu vii ? :cry: nush daca iti aduc vin sau bere ... cand o sa am banii mei , castigati de mine , o sa gasesc eu ceva fain asa , pt tine si ca sunt o lutza care se afla printre forumistii lunii :o
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Re: 9 luni

Mesajde svengali » Lun Noi 17, 2003 12:45 pm

Initial trimis de Weet-weet
[..] Azi , in jur de 21 o sa fie exact 9 luni de cand am pus picioarele pe taram franutuzesc ... si mi-e un dor de ceva oameni de pe-acolo de acasa de-mi vine sa plang :cry: si mi-e dor si de Brasov , abia astept sa il vad


Foarte mumos test de rezistentza :p ... mai greu e pana faci un an, dupa aia totu merge de la sine ;) Nadajduiesc ca odata intoarsa acasa te vei lamuri de cine/ce iti era mai exact dor... nu fac nici un fel de sugestii ca sa nu influentez "procesu"... astept sa te duci si sa revii si vorbim :p
Cat despre poesie, una sau alta, tot folclor ie... ideea e sa nu care cumva sa zici "doi pesti", asa ca "doi peste" sau "doua peste" tot "un pesti" iese la socoteala :silly:
Într-o baltă neagră,
Patru ochi luceste.
Ce să fie oare?!
Cred că ie doi peste.
svengali
 
Mesaje: 221
Membru din: Dum Oct 05, 2003 12:00 pm
Localitate: Unde ši-a întãrcat dracu' copchiii

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Noi 17, 2003 11:17 pm

o sa vin si eu Weet ! ...ca a zis monk ca da bani de benzina. nu-l pot refuza.
dar sa ne zici de dinainte cu 2-3 zile cand vii exact...ca sa stim si noi.

Weet-weet, dar ce e aia o lutza ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Lun Noi 17, 2003 11:56 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
[B
Weet-weet, dar ce e aia o lutza ? [/B]


Da' eu de unde sa stiu ? Tu ai zis ca sunt o lutza maritata .. si eu am acceptat ... poate sa insemna si ceva nashpa , nu ma intere , pentru ca stii si tu ce parere am despre mine ... asa ca .. prea putin conteaza . Oricum , cred ca se refera la cei mai noi .. cred ...:rolleyes: beates me !
Pai nu am zis ca va zic atunci cand vin ? Macar sa stiu ca voi veniti , ca eu una nu am prieteni/e in Bucuresti ( in afara de o fosta colega care m-a aruncat intr-un colt de amintire .. ) numai sotul meu are prietene ( a nu se intzelege gresit *p e vorba de amice , atat :p ) pe care le cunosc si eu .. dar atat . Macar sa am si eu pe cineva care sa vina pentru mine ...

Svengali ... eu stiu de pe acum de cine si de ce imi este dor si stiu si de cine nu-mi este dor ... nu mi-e greu si nici nu pot sa zic ca mi-a fost .. Am fost , sunt si voi fi fericita . Au fost vreo 3 luni mai nasoale , dar nu am avut probleme ..
Mi-e dor de vreo cateva foste colege de liceu ... de porcusorii mei de Guinnea si de Brasov si strazile lui ... nu mi-e dor de ai mei , matusi , unchi si alte neamuri mai mult sau mai putin proaste ... ( nu va speriati , este doar o expresie :p ) .. atat .. Am tot ce imi trebuie aici , sunt happy si .. vreau zapada ;P
La naiba , sunt singura care scrie mesaje asa de lungi .. deh , daca toata ziua stau in pat si ma uit la desene ... mai trebuie sa schimb decorul si sa impui cuiva capul cu ceva romana :p
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Locomotive

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron