Stomp

forum de informare

Stomp

Mesajde SOD » Joi Mai 20, 2004 1:06 pm

si cum stateam io la bere ieri cu un zevzec, am zis ca daca deschid subiect cu Stomp, 90% din oameni o sa zica ce-i aia? si cum trupa asta merita sa fie discutata si analizata, am deschis subiectu.

asadar, toata lumea stie de Senzor si de Sistem, si cum ei dau acolosha in butoaie si fac o muzica care-i mai altfel decat ce se aude prin eteru romanesc. dar nu toata lumea stie ca inaintea lor cu multzi ani erau in america niste oameni care s-au adunat la un loc si si-au zis Stomp. care ei au inceput sa faca muzica cu instrumente neconventzionale care inseamna maturi, butoaie, sticle goale, coshuri de gunoi si ce alte de'astea. in principiu cam ce are omu american acasa in gara si vrea sa arunce. chestia castoaca ie ca Stomp astia au combinat muzica asta cu ritmurile africane, dansul si teatrul. de unde a rezultat un produs mai mult decat excelent.

acu nu mai ramane decat sa sfatuiesc sa va facetzi rost de Stomp. pentru alte informatzii http://www.stomponline.com/
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Mai 18, 2005 10:17 am

EXTRAS NEEDED FOR STOMP SHOOT
TOMORROW WEDNESDAY MAY 18 AT 4 PM

STOMP, the international percussion sensation, is shooting a public service announcement this week.

They are looking for 200 extras tomorrow Wednesday May 18 at 4 PM.

Interested people who can learn a short broom routine and give about an hour of their time should email stompoutlitter@yahoo.com.

If you are among the first 200, you will be given location details.

There is no payment - just the glory of being part of this exciting shoot.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde shiona » Dum Mai 21, 2006 1:29 am

acu am dat de threadu asta....chiar uitasem de ei
i-am vazut o singura data acu vreo 6-7 ani...a fost la tv un spectacol...cu imagini dintr-un concert...si din diverse locatii...nu-mi aduc aminte exact...stiu doar ca 1-2 ore cat a durat am stat lipita de tv si dupa nu-mi venea sa cred cum de pot sa scoata muzica din orice....geniali oameni
"Ar trebui pus un gratar la intrarea in orice suflet.Ca sa nu se bage nimeni in el cu cutitul." M Sorescu
Avatar utilizator
shiona
Junior Member
 
Mesaje: 385
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm


Înapoi la AKM

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori