left music

forum de informare

Mesajde whatever » Joi Ian 26, 2006 3:25 am

bai, sorry ca nu am miscat nimic in front, da is mega stramtorat de timp, cu toata sesiunea asta. Vineri cel tarziu va mai trimit Venetian Snares sa recuperam, bine asa ? :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde JungleboyT » Sâm Feb 04, 2006 11:17 pm

jungleboyt@gmail.com baga mare!!!!!!!!!!
Avatar utilizator
JungleboyT
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Dec 27, 2005 12:00 am

Mesajde whatever » Dum Feb 05, 2006 1:02 am

precum ma gandeam, a mai trecut inca o saptamana si nu am trimis nimic, si nici macar nu m-am tinut de cuvant cu privire la urmatoarea piesa, care ziceam ca o sa fie Venetian Snares din nou. Dar lasand idm'ul si scuzele deoparte, aveti in mail sa va delectati, o minunatie de drum'n'bass de la Armageddon, adica Track 10. Habar nu am numele piesei, nici nu imi pasa, si nici nu conteaza, am scos melodia in cauza de pe ceva album Armageddon ce il am p'acasa.

Ascultati asta fie la casti, fie bagati piesa la un party. Altfel nu e fain, asa la boxele de la comp. Parerea mea. Plus ca nu prea poti sa stai linistit atunci cand asculti dnb, mai ales Armageddon, care e super ritmat, breakuri faine, si multe faze care o sa le regasiti daca ascultati cumt trebuie la Diesel Boy si Jay Cunning, si de fapt toata gasca.

Ideea e ca Armageddon rules. Sper sa va placa
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Feb 20, 2006 2:18 pm

808 State sunt un mare nume al scenei electronice din Marea Britanie, si considerati drept pionerii soundului de acid house. In piesele lor ei inglobeaza elemente de rave, idm, club, si chiar destul techno. Si piesa ce o aveti azi in mail, adica Pacific State 808 am luat-o de pe o compilatie de Classic Rave (The Best Rave Anthems Ever) Si suna bine de tot.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Feb 20, 2006 2:34 pm

cum tot nu prea am ce face acuma, stau si bolesc in casa, am zis sa mai trimit cate ceva chestii, ca sa recuperez ceva din lunga perioada de seceta. Nici nu mai stiu daca am trimis ceva rock pana acuma, daca nu, era cazul, mai ales ca am zis ca o sa mai trimit si altceva in afara de electronice. Ei bine, aveti o piesa de la una dintre formatiile mele preferate, si anume Dog Fashion Disco. Baietii astia suna ca si o varianta necizelata de Mr. Bungle, combinati cu Faith No More, un strop de Tool si un varf de Clutch. Adica muzica de carnaval a la Bungle, cu instrumente neconventionale sa le zicem, gen saxofoane, flauturi, etc, si voce suparata chiar de thrash uneori. Nah, ce sa mai zic, is faini, sper sa va placa. Eu am auzit de ei din intamplare, de la prietenii mei din SUA care asculta Bungle, si primul album pe care l-am ascultat a fost Anarchists Of Good Taste de unde va si trimit piesa Leper Friend
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Mar Feb 21, 2006 9:20 am

nu stiu daca am mai apus asta undeva, sau daca stiati, dar eu am o afinitate pentru ceea ce inseamna rave. Imi place conceptul de rave party, imi plac accesoriile rave, frizurile rave, si bineinteles muzica rave. Si asta de ani buni de zile, cam de pe la mijlocul anilor 90, din perioada 94-95, cand rave-ul era in floare, si Scooter nu erau penali. Azi aveti in mail Juggernaut (nu supereroul) cu piesa Don't fuck with a (the) ruffneck Rave clasic. Si suna bine de mori.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Feb 22, 2006 4:54 pm

nu am mai trimis nimic legat de noise de multa vreme, indiferent ca e vorba de noise, de noisecore sau orice altceva. Si cum nu prea am eu chef acuma de electronice, mai bine va dau din nou ceva de la The Locust mai precis piesa Twenty-Three Full-Time Cowboys. Nu e chiar noise, dar o exista posibilitatea sa va para deranjant rau de tot.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde basstard » Mie Mar 01, 2006 8:49 pm

Salu tare whatever,
Mi-am cumparat de la alimentara 4 kile de internet broadband si vro juma de kil de timp liber asa CA CUlturalizeaza-ma si pe mine pliz:
bucur@walla.com
Sa traejti
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Joi Mar 02, 2006 12:01 am

oho, lume noua, si nu orice lume. Sa traiesti si tu bassule, si (si) drept urmare aparitiei tale aici, azi bag mai multe chestii. Incepem cu Mouse On Mars un nume mare de tot al scenei mondiale de IDM. Baietii astia 2 sunt din Germania, fac muzica electronica de aproape 15 ani de zile deja, si e super fain la ei faptul ca deseori incorporeaza in soundul lor suntete produse de instrumente folosite in rock, precum chitare, chitare bass, respectiv tobe (asta in special live, dupa 2000) Soundul analogic este un alt element ce se regaseste in muzica lor, care imbina printre altele (pe parcursul a numeroase albume) elemente de techno, acid, trance sau chiar ambient.

A doua piesa e ceva mai greu de gasit, dateaza de peste 20 de ani, si pun pariu ca e ceva la ce nimeni dintre voi nu s-a asteptat. Cu totii cunoasteti cu siguranta faimosul joc Super Mario Bros, si foarte probabil (ca si mine de altfel) ati apucat sa il si jucati/terminati. Ei bine, eu am zis sa va trimit celebrul theme song de la Super Mario Bros, foarte bazat pe samplesuri, foarte brut, dar foarte fain. De fapt nu are rost sa mai zic nimic, piesa e inconfundabila. Si a fost compusa (contrar a ceea ce o sa va apara in tag) de catre celebrul compozitor al melodiilor Nintendo, si anume Koji Kondo

Si in fine, asta e doar asa ca a venit bassu, a treia melodie e un interludiu foarte scurt si foarte bine executat de catre nimeni altul, decat Flea.

enjoy
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde shiona » Mie Apr 19, 2006 11:10 am

ma-nscriu si io: shionanomis@yahoo.com
"Ar trebui pus un gratar la intrarea in orice suflet.Ca sa nu se bage nimeni in el cu cutitul." M Sorescu
Avatar utilizator
shiona
Junior Member
 
Mesaje: 385
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Mie Apr 19, 2006 12:37 pm

oai, deci da, am uitat complet de voi, scuze la toata lumea care a asteptat.
reparam noi azi
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde TheAlyCat » Joi Mai 25, 2006 11:49 am

si eu vreau khiryro@yahoo.com pls baga cat poti
TheAlyCat
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mai 25, 2006 12:36 am
Localitate: Botosani

Mesajde Eden » Sâm Sep 02, 2006 12:12 pm

n-am mai vazut mesaje in ultimele 2 luni, dar daca mai trimiti piese pls si mie :eden_iulia@yahoo.com
Eden
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iul 28, 2006 11:26 am
Localitate: Cluj

Anterior

Înapoi la AKM

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron