left music

forum de informare

Mesajde betiandrei » Dum Iul 10, 2005 12:32 pm

Raul, presupun ca nu s-a inteles mare lucru din pm-ul pe care ti l-am trimis.. ti-am dat cartonas rosu pt ca nu mi-ai trimis si mie akm-uri pan' acum :ban: .. sau ma asteapta o surpriza si cand ne vom vedea, peste 2 saptamani, imi aduci un cd cu akm-uri ;)
Ca sa nu fiu totally offtopic, chiar acum ascult Area 877 a celor de la Melt Banana...Geniala!!! Da, da, Raul...Inca o dovada ca Patton e genial:D..Am melodia asta tot datorita tie, nu mi-ai trimis-o pe mail, mi-ai dat tu un cd cu nebunii ;k de-ale lui Patton..Altele decat FNM si Mr.Bungle.. Pe-acolo am gasit si piesa unde colaboreaza cu cei de la Melt Banana.. Mi-as fi spus parerea si despre Wuxiapian, numa' ca nu detin toate melodiile de pe albumul Adult themes for voice.. *kiss*
;)
You're perfect yes it's true
But without me you're only you
Your menstruating heart
It ain't bleedin' enough for two
betiandrei
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Vin Apr 30, 2004 9:23 am
Localitate: paris

Mesajde whatever » Dum Iul 10, 2005 8:41 pm

Beti, am lamurit situatia ;)

si acuma v`am trimis piesa promisa, si anume varianta originala de la Bring The Pain cantata de Mindless Self Indulgence
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde betiandrei » Dum Iul 10, 2005 9:00 pm

multam...suna genial...de-abia astept sa detin mai multe melodii de-ale lor :n: ...
You're perfect yes it's true
But without me you're only you
Your menstruating heart
It ain't bleedin' enough for two
betiandrei
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Vin Apr 30, 2004 9:23 am
Localitate: paris

Mesajde whatever » Joi Iul 14, 2005 11:49 pm

cu scuzele de rigoare va anunt ca ia si left muzic o scurta pauza, am super multe de facut zilele astea, imi vin oameni pe cap, si nu mai am timp de muzici. Revin peste cam o saptamana sau ceva de genul ...
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Psilocybe » Dum Iul 24, 2005 9:49 am

This looks very interesting...I'm in! magic.psilocybe@gmail.com ...
Avatar utilizator
Psilocybe
 
Mesaje: 47
Membru din: Joi Iul 21, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Dum Iul 24, 2005 11:00 am

vreu si eu mi se pare misto sica_win@yhaoo.com
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Dum Iul 24, 2005 11:02 am

vreu si eu mi se pare misto sica_wine@yahoo.com
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Lun Iul 25, 2005 6:31 pm

ok, v-am adaugat si pe voi, cred ca diseara reintram in emisie, si habar nu am ce sa va trimit. Ma gandeam la ceva pansonic, dar nu sunt prea sigur. In fine, daca nu apuc sa ajung seara asta acasa, maine sigur trimit.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Iul 25, 2005 10:57 pm

totusi nu am trimis pansonic, dar in schimb ... mare surpriza ... un cover genial (non electro) dar ce cover ... Come to Daddy , de la Aphex Twin in varianta Dillinger Escape Plan desigur cu Mike Patton la voce.

ia ziceti ce parere aveti :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde screenager » Mar Iul 26, 2005 10:17 am

screw you, tocmai facusem rost de piesa :D si de un video live, bine, cu Puciato la voce... oricum, geniala melodie, genial cover, geniala formatie, genial solist :) keep it up
Avatar utilizator
screenager
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Mesajde Delphyna » Mie Iul 27, 2005 8:55 am

Whatever mai adauga o adresa, te rog! delphynara@yahoo.com
...realitatea nu exista... totul este o iluzie, in timp ce nimic nu este intamplator...
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

Mesajde Psilocybe » Mie Iul 27, 2005 6:23 pm

screenager scrie:cum ar spune un amic de-al meu, peezdah :D saraca tema,merita sa fie asa chinuita ? acuma pe bune , e faina ideea , si sa mor de nu-mi aduce aminte de "Boratorii" , doar ca e noiz in loc de grind . mai fa d-astea (poate uiti sa canti bine la bass si ti-o iau inainte :P)

Deci te rog sa nu amintesti de "boratorii" ok?Nu stiu daca ai auzit pozele cu "elfu"...ei,"faimoasa" elfu sunt eu... :ban:
Life is so funny sometimes...I often forget to laugh...
Avatar utilizator
Psilocybe
 
Mesaje: 47
Membru din: Joi Iul 21, 2005 11:00 pm

Mesajde screenager » Mie Iul 27, 2005 9:37 pm

de auzit, nu am auzit pozele alea, ce forma de Braille trebuie sa folosesc?
ma rog, ideea e ca nu am auzit de nici un "elfu" legat de Boratorii. ceva schimbari noi de membri?
scuze whatever de offtopic :)
Avatar utilizator
screenager
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Aug 03, 2005 7:25 pm

asa, am trimis iarasi AKM`ul, de data asta o sa va delectati cu noise, si mai precis cu o piesa de la Maldoror de pe albumul She, album care l`am introdus in lista de albume revazute recent. Despre album si artisti puteti afla niste info la recenzii, sper sa nu va speriati prea tare de piesa Twitch Of The Death Nerve
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde catharsis » Mie Aug 03, 2005 10:19 pm

whatever, vreau si eu din ale tale poate o sa am onoarea sa ascult cum mananca patton.

later edit: trebuia si mailul: k a t h a r s i s @ g m a i l . c o m
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde whatever » Joi Aug 04, 2005 6:41 pm

o sa ai, pentru ca piesa de azi e iarasi cu Patton, dar sa fiu mai precis. Mentionam eu de John Zorn pe aici ... ei bine, trupa sa Naked City sunt niste instrumentisti fantastici, canta un free jazz incredibil, si pe la inceputul anilor 90 si Patton a fost chemat sa canta impreuna cu ei. Si din multele lor colaborari am ales melodia N.Y. Flat Top Box de pe un live tour Naked City with Mike Patton in Vienna 1991

toate growlurile si lucrurile dubioase rau in piesa ii apartin lui Patton
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Razorel » Joi Aug 04, 2005 8:02 pm

Heh, doresc si eu daca se poate :D
Razorel@gmail.com
...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui, unul zboara peste cuibul cucului.
Avatar utilizator
Razorel
Junior Member
 
Mesaje: 308
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

here u go dear

Mesajde vertigo » Lun Aug 15, 2005 12:37 am

vertigo
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 15, 2005 12:26 am
Localitate: Bucharest

Mesajde whatever » Mar Aug 16, 2005 11:44 pm

alta chestie super comerciala, pe care o ascultam la diverse partyuri acu` ceva vreme ar fi Lo Fidelity cu al lor Battleflag. Sincer nu stiu nimic despre astia, la fel de sincer nici nu imi pasa.

melodia e din aia faina de ascultat pe la 5-6 AM cand mai sunt tot vreo 5-6 persoane care danseaza.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Dum Sep 04, 2005 7:54 pm

in primu' si in primu' rand urmatoarele :

in Bucuresti, pe data de 10 Septembrie 2005 la urmatoarea adresa : Galeria Noua, strada Academiei nr. 15, sector 1, Bucuresti, Romania va avea loc un eveniment imortant organziat de Stefan Tiron cu performances din partea lui Dj Hypnos , Narkoleptik , un artist norvegian pe nume Karsten Hamre si prietenul meu Dyslex

Intrarea e libera, eu daca rezolv cu serviciul voi fi acolo sa il sustin pe Dyslex :D

poate aruncati un ochi pe aici : http://www.discordless.com/
si aici : http://www.freewebs.com/narkoleptik/
si aici : http://www.karstenhamre.com

o sa mai fie acolo prezentare de dvd'uri, printre altii Mlada Fronta si prietenii nostrii fascisti din Laibach.

bun, acuma ca am lamurit cu istoria si cultura muzicii industriale sa trecem la partea a doua a mesajului.

nu am mai trimis nimic de multa vreme, am si eu problemele mele, de diverse facturi, dar azi sper sa reincep sa trimit, si o sa recuperez in viitor cu piese de la Merzbow, Dissecting Table, Masonna sau Boredoms
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Sep 14, 2005 12:40 am

nah, cu delay mare, aveti acuma o piesa de la noiserul meu favorit (ma rog, la concurenta cu Merzbow) si anume Masonna. Piesa asta ( Sonic ) e numai buna de mers pe strada si ascultat la casti.

ps - acuma serios, nu dati prea tare volumul, ca o sa iasa urat de tot. si pe mine o sa ma injurati dupa aia.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Joi Sep 15, 2005 12:09 am

nah, recuperam incet incet si luati o alta piesa zgomotoasa de la mine (adica left) pe numele ei purity

si ziceti daca v`a placut
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Sep 15, 2005 12:18 am

inscrie-l mah si pe jupanu! ce, iel nu-i lume? (vine si mailu, da' mai p'ocolite)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Mar Sep 27, 2005 1:17 am

Shaggy - In The Summertime

Surprinzator ? Mie imi place piesa (si originala desigur), am auzit-o pe autocar dimineata cand veneam dupa ceea se vroia a fi o noapte de betie cu tuica la Macea. Asta chiar e melodie din aia de stat tolanit in hamac, de fumat un trabuc si de baut un cocktail exotic.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde vicious » Joi Sep 29, 2005 1:07 pm

vicious
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:23 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde whatever » Joi Oct 06, 2005 11:27 pm

asa, deci am trimis The Locust cu geniala piesa Moth-Eaten Deer Head Detalii sunt undeva la melodii de moment.

Oana, am uitat sa iti trimit tie, da' oricum ne vedem in curand si iti fac un cd cu mai multe chestii.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde neatza » Dum Oct 09, 2005 2:17 pm

whatever scrie:
o sa mai fie acolo prezentare de dvd'uri, printre altii Mlada Fronta si prietenii nostrii fascisti din Laibach.


bre omule, sa zicem ca ash fi trecut cu vederea peste noshtriiiiiiii, da peste fascismul lu laibach... sa avem scuze. daca te-ai fi uitat mai atent la cum arata, cum se imbraca, ce vorbesc shi ce canta, ai fi observat ca simbolurile abordate sunt deopotriva comuniste shi fasciste, neapartzinant totushi nici unuia, nici altuia. pentru mai multe amanunte, itzi sugerez sa cautzi prin multele articole existente despre trupa pe net shi sa vezi ce vrea iei sa zica. daca nu ma inshel, cred ca pe unul l-am pus shi eu pe "industrial live" pe forumul de akm.

iar pentru shi mai multe amanunte, cauta ceva despre NSK (nu trupa de la noi, ci mishcarea culturala din slovenia)


shi ca sa nu zici ca sunt cu totul rau, vorbeshte cu cine ie moderator aici shi roaga-l sa itzi mute topicul asta la mine pe AKM pentru o mai mare libertate.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde whatever » Dum Oct 09, 2005 8:44 pm

hai sa iti zic. unu la mana, greseli gramaticale exista, imi pare de prost gust sa te legi de asa ceva. mai scapa mana, mai se blocheaza o tasta, motive sunt diverse pentru greseli. Irelevant.

doi la mana. Eu nu sunt fan Laibach (trebuie mentionat). in ceva interviu cu ei, am citit urmatoarea chestie : "we are fascists as much as Hitler was a painter" Declaratia parea data la misto, dar Hitler chiar a fost pictor. Si la o adica eu nu am furnizat informatii eronate despre trupa, asa ca ce naiba ?

o sa vorbesc cu catharsis, si rezolvam.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde neatza » Mie Oct 12, 2005 2:48 pm

de faza cu gramaticile, no loa in serios. mai mishtocaream shi io umpic. shtii doar ca nu po sa fiu serios pera multa vreme.

doi la mana: declaratzia lu laibach nu era deloc la mishto. hitler se considera intr-adevar un pictor, dar daca n-ar fi fost fuhrer shi ar fi trebuit sa se intretzina din pictura, ar fi murit de foame. nimeni nu-l considera pe hitler pictor shi ca urmare, comparatzia facuta de laibach era tocmai pentru a sublinia foarte mica lor legatura cu fascismul shi anume cea de care ziceam eu mai sus: aparitzia pe diverse suporturi a unor insemne "totalitare" deopotriva fasciste shi comuniste.
totushi, ele sunt folosite pentru a atrage atentzia asupa totalitarismului shi nu pentru a-l impune. nu uita ca unul dintre membri initziali ai trupei a fost "sinucis" de catre comunishti. ca atare, orice apropiere a lor cu oricare sistem totalitar este fundamental greshita.

shi ca sa nu uit ce vroiam sa zic de fapt: nu conteaza ca eshti fan al unei trupe sau nu. la fel, nu doare prea tare daca spui ca o trupa s-a infiintyzat in 1974 cand ei canta numa din 1994. se mai intampla sa uitzi shi cum il chiama pe unu sau altu. sau sa nu shtii albumele, sau sa incurci piesele. nu e foarte grav. dar cand pui eticheta de fascist unui om, e bine sa te gandeshti de trei ori inainte shi sa fii foarte sigur ca asha e. alfel ie nashpa.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde vicious » Mar Oct 18, 2005 6:38 pm

nah super ca ai uitat:P
super esti:D
vezi ca imi tb cd-u respectiv!
cu toate ca habar n-am cand ajungem sa ne intalnim noi
vicious
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:23 pm
Localitate: Timisoara

AnteriorUrmătorul

Înapoi la AKM

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron