left music

forum de informare

Mesajde whatever » Mie Oct 26, 2005 12:23 am

in spiritul nu de multa vreme apus de drum&bass reincep sa trimit din nou muzica, si muuulta vreme de acuma incolo fie de va place ori nu, o sa fie mult dnb.
trebuia sa veniti la TM Base, a fost fain de tot, aveti daca sunteti curiosi de eveniment, iata o mica recenzie de-a mea aici : http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=432815&postcount=45

oricum, piesa ce o gasiti in mail e piesa de TM Base, si anume DJ Vapor cu a lui Sonic Expansion

paaaaaaaaaaaaaaarty !!!
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Joi Noi 17, 2005 12:31 am

io am trimis ieri ceva acid jazz, si anume Pattysplanet cu Have you ever wondered da nu am apucat sa zic, pentru ca nu mi-a mai mers fc`ul. In fine, ati observat voi probabil existenta piesei in mail.

pai, cam atat.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Noi 17, 2005 3:09 am

ie bun tare, uatule, ie bunbun!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Joi Noi 17, 2005 3:21 am

kant emire, te bagi si la left?????!!!!!!! ejti tare bre. respectele mele:)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde whatever » Vin Noi 18, 2005 1:17 am

kantemire, ma bucur ca iti place :)

acuma ce v-am trimis e facut de Jellybaby si ii zice Opera of Drum'n'bass Intai de toate, piesa e mega faina, si are din nou multe multe faze de acid jazz. Si desigur ritmul clasic de OOtz OOtz OOtz Ootz de drum'n'bass (da' care imi place in cele mai multe dintre cazuri} Si in al doilea rand, nu e chiar opera de dnb, da e o piesa super ok. Foarte relaxanta si trippy, spre deosebire de alte chestii ca si cele facute de Armageddon, Roni Size, sau piesele dnb de la Photek.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Noi 18, 2005 2:56 am

poi imi place mah uatule, ca pe langa constructia interesanta si sanatoasa (care nu lipseste nici la celelalte recente "colete" - SONIC EXPANSION de la DJ Vapor, si The Locust - Moth eaten Deer Head) mai ie si un farmec sho armonie care fac nu doar sa "sune" bine, ci sa mai si transmita uaresce questii; la fel si ultima - Jellybaby - Opera of drum `n`bass, ie o fericita armonizare de saund si de filing; amu, or ejt tu intr-o perioada mai pruasta (de trimitzi asa "siruape"), or ie mana masonilor si a evreilor si a ungurilor, merje?
nah, cu Shaggy o fo cacamaca - ca s-a batut multa moneda pe samartaimu si deidizrici si nu ie fics Shaggy artistu ala care sa nush rupa piciuarele pe unde or calcat altzii mai naltz; bascalie, fan - da, dar nu mai mult (asta ca sa nu zici ca zic io numa de bine)
deci ie bine (ce tat atata copiruait?)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Sâm Noi 19, 2005 1:46 am

o sa raspund mai pe larg la randurile de mai sus cu alta ocazie, is rupt de somn acuma ...

in orice caz, azi v-am trimis ceva ce it's a must. Nu stiu pentru cati din voi suna familiar numele lui Dj Boros. Tipul asta e de prin Targu Mures (Liviutz, tu stii mai bine) si a scos vreo 2 albume parca pe la inceputul anilor 90 (cred) In orice caz, am ascultat unul dintre ele si am ramas blocat. Nu m-am putut opri din ras minute in sir, asta si atunci prin 96-97, si acuma in 2005 dupa ce am facut rost din nou de melodii. Da, piesa ce am trimis-o si anume dozatorul (asta nu e fericire) e pe albumul Povestiri din lumea dozatorului si e jale mare cu ea.

Ce e mai grav la Dj Boros, trecand peste versurile "minunate" si ritmurile de techno infect, e faptul ca tipul asta chiar era serios in ceea ce facea. Nici nu ii trecea prin gand sa faca muzica in bataie de joc. Nu nu nu, el chiar credea in mesajul sau (care e ceva de genul : Romania e o tara minunata, si trebuie sa ne iubim cu totii traind aici impreuna) si era foarte serios cand compunea melodiile sale. Sincer vroiam sa va trimit ceva Photek dar am gasit folderul cu Boros, si nu m-am putut abtine.

Oricum, sunt sigur ca o sa va placa ... intr-un fel sau altul. :D

peseu - daca raspunsurile o sa fie de bine, si daca vreti, va pot trimite tot albumul (ala cu dozatorul) ca il am.

peseu 2 - Ovi, vezi ca adresa aia cu scobici are ceva bai, si nu merge, baga alta sa iti trimit. Apropos, te sun io zilele astea, mai vb.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde catharsis » Sâm Noi 19, 2005 2:14 am

are plin mailu cu scobici. nici de la mine nu primeste nimic. am ascultat ceva de la dj boros si mi s-a parut total infect si la caterinca. parca aveam si albumul cu dozatoru'
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde kant emir » Sâm Noi 19, 2005 3:52 am

"hei hei stai asa, asta ie si tzara ta
tzara plina de comori, si cu mii de dozatori
unde noi avem o lege, dozatorul este lege
"
bah, nu poci sa rad! ca se rupe ceva-n mine, meamintesc de tuate suferintzele lumii (si de gigi0517, dada!); da-l drec de retardat, nu mai trimite nica, nentristezi! nush, mai iute pun un jodler si acolo ma prapadesc de ras, cu tata jena!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Sâm Noi 19, 2005 11:47 am

prea tare melodia cu dozatoru CRIMINALA mai trimite de la asta, rad cu lacrimi de cate ori aud melodia, are si un ritm asa frumusel, oricum penala melodia
HEI HEI daca vrei un pahar de suc sa bei, vino azi in lumea lui lumea dozatorului
hei hei nu uita aici e viata ca e bine sau e rau asa-i dozatoru tau


Unde noi avem o lege dozatoru este rege

CRIMINAL ~p
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde nocturna » Sâm Noi 19, 2005 12:23 pm

uatever, ce dj boros ?! ala ie nimic, ie fumat. baga nijte mekanik sef. ie cel putzin dementzial. ~p

apropous, matale nu mai ai itau ? ce facushi, l-ai dat la schinb ?
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde whatever » Sâm Noi 19, 2005 8:52 pm

infect ii, dar eu nu cred ca e la caterinca, si de aia e situatia asta tragicomica.

Nocti, ce`i aia itau ? serios ca nu is in stare sa imi dau seama. Oricum, daca mai ajung acasa azi va trimit Photek, daca nu, ramane pe maine.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde catharsis » Sâm Noi 19, 2005 10:50 pm

subscriu la ce a scris nocturna. vreau albumul de la mekanik shef!!!
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

infected mushroom

Mesajde nestor » Dum Noi 20, 2005 2:45 pm

infectedmushroomgoatransginpsychedelicpartylatulceadeexemplu.sisex.
nestor
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Sep 26, 2005 4:14 pm
Localitate: IN ZONA

Mesajde whatever » Mie Noi 23, 2005 12:48 am

Lovage e o trupa super interesanta, formata din celebrul Dan "The Automator" Nakamura ajutat de (se putea altfel) Mike Patton, Jennifer Charles si pe alocuri de Kid Koala. Plus ca pe albumul intitulat Music to Make Love to Your Old Lady By mai apar si Damon Albarn, Maseo sau Prince Paul.

Nathaniel Merriweather (rolul sau e "jucat" de Dan) ne introduce intr'o lume plina de erotism (practic, asta e toata tema albumului) de fantezii sexuale, de beaturi trip hop si hip hop, de instrumental de post rock pe alocuri. O lume care ii scoate in prim plan pe cei 2 "actori", Patton si Jennifer, care se completeaza incredibil de bine, Mike cu o voce groasa si apasata aici (in cele mai multe cazuri) si Jennifer cu o voce incredibil de senzuala (care din pacate nu se aude prea mult in melodia asta) De fapt o sa ascultati voi si partile ei, cand voi trimite altceva de la Lovage.

Mult mai multe detalii despre album o sa intre la recenzii. Sper sa va placa piesa Why must god punish me
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Joi Noi 24, 2005 11:33 pm

azi aveti rock. sau ceva apropiat de rock. De fapt azi aveti experimentalisme. Adica Mr. Bungle. Adica Patton, Spruance, Heifetz, Dunn, Theo Lengyel si Clint Mc. Kinnon. Plus ceva oameni care mai cantau live cu ei, posibil si Chris Shea. Si aveti melodia melodiilor, ceva absolut genial (imo desigur) pe numele sau/ei/whatever Existential Blues plus faze din Pencil Neck Geek

Deci sa recapitulam. Avem ska, avem funk, avem jazz, avem noise, avem accapella, avem versuri geniale, despre vrajitorul din ozzzzzzzzzzzzzzzz, avem the lollipop kids, avem the yellow brick road, avem secretul vietii destainuit de catre marele vrajitor, avem MACI, avem orice, avem 10 minute de muzica, ceea ce face ca asta sa fie cel mai lung AKM de pana acuma (numa sa vad daca ma tine sa trimit mixuri dnb de la Diesel Boy de 70 de min) avem cea mai geniala piesa ever. Punct.

Si sa scrieti daca v-a placut, bine ? De data asta sunt foarte curios sa vad ce pareri aveti despre nebunia asta de piesa.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Blue Velvet » Vin Noi 25, 2005 1:19 pm

It's A Strange World
Avatar utilizator
Blue Velvet
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Sâm Aug 21, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Sâm Noi 26, 2005 11:26 pm

iara aveti o combinatie de drum'n'bass cu acid jazz, is eu in tripul asta, precum bine a remarcat si kantemir, dar daca aveti noroc (sau nu) o sa intru in alt trip, si trimit dnb agressiv. Armageddon forever. Momentan aveti hofmann2000 cu piesa future ( to go )
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde o_tzestoasa » Sâm Dec 03, 2005 5:54 pm

am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde tzache » Sâm Dec 03, 2005 7:27 pm

tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde Algocalmin » Mar Dec 06, 2005 1:13 pm

e prima data cand scriu pe un forum asa ca habar n-am ce fac
oricum mailu meu e g_heat01@yahoo.com
Avatar utilizator
Algocalmin
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Dec 06, 2005 12:00 am

Mesajde champi0n » Joi Dec 15, 2005 12:48 pm

baga unu shaci cristiann_ph@yahoo.com
sper ca am scris corect ca vin da la baut si tastele astea ie prea multe la ora asta
Si unde ma semnaz aci ca nam nici un pics dala
Avatar utilizator
champi0n
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mie Iul 13, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Mie Dec 28, 2005 12:12 am

nu am mai trimis in ultima vreme, dar poate recuperez acuma ... pentru ziua de azi aveti o piesa numai buna de partyuri, si anume Betabeat de la Zap Sa dati tare de tot piesa asta, ca merita.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde loud_mouth441 » Joi Dec 29, 2005 7:47 pm

loud_mouth441@yahoo.com asa de curiozitate :D
don't let you're mind wonder,it might not come back!
loud_mouth441
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Iul 17, 2005 11:00 pm
Localitate: perth

Mesajde Domnu X » Joi Ian 12, 2006 3:35 am

domnux@gmail.com

astept bucuros :)
Avatar utilizator
Domnu X
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Dec 25, 2005 12:00 am

Mesajde om_fericit » Vin Ian 13, 2006 1:27 pm

[email]biskuitul@yahoo.com....si[/email] eu vreau..plz
da ma tata am auzit si de virgula, punct si litera mare..da dau click mai greu pe ele pe intuneric.
Avatar utilizator
om_fericit
Junior Member
 
Mesaje: 143
Membru din: Dum Oct 09, 2005 11:00 pm

Mesajde Discordless » Vin Ian 13, 2006 4:21 pm

Avatar utilizator
Discordless
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Vin Ian 13, 2006 12:00 am

Mesajde whatever » Sâm Ian 14, 2006 2:21 am

bun, am revenit si eu acuma cand a inceput sesiunea, bun venit celor noi p`aici, si astazi aveti Venetian Snares cu una din piesele sale perfecte, si anume Dollmaker Descoperiti voi ce e de descoperit in melodia asta. Si va asigur ca sunt foarte multe.

Si despre Venetian Snares aflati mai multe daca dati un click aici (nu are rost sa scriu aceleasi lucruri de 2 ori) : http://www.fanclub.ro/showthread.php?p=450111#post450111
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Discordless » Sâm Ian 14, 2006 11:24 am

hehe placut surprins de prima melodie primita .
vezi fa ceva cu adresele alea , foloseste cc sau bc sa nu mai apara la toti lista de destinatari .
Avatar utilizator
Discordless
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Vin Ian 13, 2006 12:00 am

Mesajde Tasurinchi » Vin Ian 20, 2006 2:29 am

Avatar utilizator
Tasurinchi
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Apr 12, 2005 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la AKM

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator