Biliard 2005 - Trofeul FAIRPLAY

Biliard 2005 - Trofeul FAIRPLAY

Mesajde eyewitness » Dum Feb 13, 2005 11:08 am

fiind deja la al 3lea turneu m-am gandit sa intiem acest tred pentru a scoate in evidenta anumite momente cand adversarii nostri din acest circuit anual dovedesc fair play. spre exemplu o urare de succes la inceputul partidei, o atentionare de indicatie a coltului pentru bila neagra in cazul in care adversarul uita, acceptul de rejucare unei partide intrerupte pe motiv de net/conexiune, oferta de rejucare a unei partide in cazul in care adversarul introduce neagra din spargere si oricare alt moment pe care l-ati considerat un gest de fair play din partea adversarilor vostri.

CDO va inmana un premiu de 1 milion lei castigatorului acestui trofeu fairplay , odata cu finalul circuitului, respectiv decembrie 2005, castigator desemnat in urma frecventei posturilor vuastre de pe acest tred si a votului final din luna decembrie
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde h0va » Dum Feb 13, 2005 11:12 am

deci ma grabesc sa'l nominalizez pe cristy..de ce? putetz sa cititzi pe tredul de comentarii de la Monastery Biliards.

pe scurt:la 2-1 pt el eu am bagat neagra, iar el din proprie initiativa a propus rejucarea partidei.

felicitari cristy.

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde RooT » Dum Feb 13, 2005 3:48 pm

v1n3ri - pentru ca a vrut sa rejucam partida in care am bagat neagra din prima lovitura ...
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde v1n3ri » Dum Feb 13, 2005 3:59 pm

Cristy, aceeasi faza ca si in meciu cu h0va. Si pot sa ma autodenuntz? In meciu cu mylord, cand am bagat bila neagra dar nu am ales coltzu'. El nu o fo' pe faza, dar am declarat ca el a castigat partida.
Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur.
E o onoare sa fiu ignorat de gabuba.
Avatar utilizator
v1n3ri
Junior Member
 
Mesaje: 541
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Dum Feb 13, 2005 6:28 pm

vineri
pentru ca m-a lamurit de ce am castigat o repriza din meciul nostru la primul turneu
vineri a bagat neagra fara sa selecteze coltu si a fost parca 2-2
cred ca putea sa invinga cu 3-1 dar a ales si cea de a 5 a partida , io abar nu aveam ce se intamplase
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde monk » Dum Feb 13, 2005 11:36 pm

k@tzy pentru ca desi ar fi castigat ... a fost de acord sa rejucam meciul pentru ca am bagat neagra accidental dintr-o pozitie la care nici dracu nu s-ar fi gandit ....
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde catharsis » Lun Feb 14, 2005 1:14 am

eu il propun pe baixo ca a rezistat cu stoicism jocului meu catastrofal si, chiar daca am reusit sa bag neagra in primele doua seturi, a dat dovada de un non-combat admirabil in setul al treilea si discret in setul cu numarul 4. in setul cu numarul 5, pentru a ma scuti de orice emotie a bagat neagra cand nu eram atent, citind articole de pe gsp.ro. adevarat fair-play!
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Feb 14, 2005 7:47 pm

publius
in meciul din turneul lui eye, m-a avertizat ca pot muta bila alba unde vreau , nu observasem asta si incercam o mutare disperata
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Mar Feb 15, 2005 7:51 am

catalnu
la 1-0 pentru el mi s-a blocat ym
ar fi putut fi 2-0, avea si ceva avantaj
el a acceptat sa reluam de la 1-0
la relaure a fost 1-1
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Razorel » Mar Feb 15, 2005 1:54 pm

Offenderu pt gestul de azi, cand a bagat neagra aiurea, dupa ce eu am dat prea incet ca sa ating macar neagra care statea sa intre.
...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui, unul zboara peste cuibul cucului.
Avatar utilizator
Razorel
Junior Member
 
Mesaje: 308
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Mesajde v1n3ri » Joi Feb 17, 2005 12:44 pm

Blu pisic:
v1n3ri (2:30:49 PM): o facem fair pley? //stiu ca nu asa se scrie corect :)
v1n3ri (2:30:49 PM):
sk8er_gyrl981 (2:30:56 PM): dap
v1n3ri (2:30:57 PM): dam labutza?
v1n3ri (2:30:58 PM):
v1n3ri (2:31:02 PM): ca intre pisici
sk8er_gyrl981 (2:31:07 PM): damdam
********
Da' same Blu pisic, pt ca ieri am rejucat o partida in care am bagat bila neagra. Si, dupa ce mi-a murit netu' in timpul unei partide, s-a rejucat si partida aia.
Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur.
E o onoare sa fiu ignorat de gabuba.
Avatar utilizator
v1n3ri
Junior Member
 
Mesaje: 541
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

Mesajde Cristy » Vin Mar 11, 2005 6:32 pm

il propun pe Raspopitu , deoarece la scorul de 0-0 , eu am lovit bila mea care a si intrat si trebuia sa mai bag bila neagra , o lovitura floare la ureche . Dar yahoo a avut alta parere despre asta , el crezand ca am lovit prima data bila lui Raspopitu , desi si eu si el am vazut clar cum am lovit bila mea prima .El a introdus si bila neagra si apoi a spus ca meciul acesta nu se pune .. tehnical difficulties
Moved away.
Cristy
 
Mesaje: 888
Membru din: Joi Iul 08, 2004 11:00 pm

Mesajde Dany_S » Vin Mar 11, 2005 6:42 pm

in ultimul turneu:

Catalanu - mi s-a intrerupt conexiunea la net si desi avea avantaj in ultimul meci, a zis sa reincepem
draivit laic iu stolit.
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mar 25, 2005 2:41 pm

Propun pe Publius, pentru ca isi anuntza adversarul atunci cand acesta beneficiaza de ball in hand.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Cristy » Vin Mar 25, 2005 3:03 pm

Propun pe Faw care ma anuntza sa nu uit de sageata - sa nu uit sa selectez coltul , cand trebuia sa bag neagra .
Moved away.
Cristy
 
Mesaje: 888
Membru din: Joi Iul 08, 2004 11:00 pm

Mesajde AxinTe » Lun Mar 28, 2005 8:08 pm

Propun pe k@tzy pentru ca te anunta cand ai ball in hand .. si doreste sa rejoace cand bagi neagra aiurea
Imi doresc ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie !
Avatar utilizator
AxinTe
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Vin Ian 07, 2005 12:00 am

Mesajde ketyy » Lun Mar 28, 2005 11:51 pm

Propun pe y0ung_h0va pentru ca anunta cand ai ball in hand si da sfaturi atunci cand e randul tau sa lovesti... mai avea putin si vroia el sa dea cu tacul in locul meu cand nu eram eu sigura!
ketyy
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Oct 13, 2003 12:36 pm
Localitate: Brazilia

Mesajde eyewitness » Mie Mar 30, 2005 1:15 pm

propun fara echivoc pe monk

la scorul de 3-3 am introdus bila 8 imediat dupa spargere ceea ce ar fi insemnat victorie monk. totusi monk a insistat sa reluam . personal il consider un gest de un deosebit fairplay pe care io nu stiu daca l-as fi facut
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Dum Apr 03, 2005 9:29 pm

monk votez si io. partida a durat doo zile din cauza mea.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Djinn » Lun Apr 04, 2005 3:24 pm

tot pe K@tzi o propun si eu, pentru ca refuza cu incapatzanare sa accepte castigarea unui joc cand adversaru baga neagra din prima (sau a doua) miscare :D
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde Catalánul » Vin Apr 08, 2005 8:43 pm

SOD
in finala disputata azi, de la turneul Ciorogarla, la scorul de 4-3 pentru el, mie mi s-a blocat ym-ul ;a i-am zis ca daca vrea, poate sa se declare castigator, insa el a refuzat, dorind sa reluam partida :) un frumos gest de fair-play, mai ales ca era vorba de finala :B
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Dum Apr 10, 2005 4:01 pm

REATRD pentru ca intr-un moment in care nu-mi iesea nimic,mi-a propus sa facem o pauza si sa reluam partida.

y0ung_h0va
a avut rabdare si m-a incurajat si dat sfaturi pe toata durata partidei:) daca o sa si tin cont de sfaturile lui, poa ca fac si eu ceva...
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde theOffender » Dum Apr 10, 2005 7:54 pm

cristy
2-0 pt. el; 2-2; pe urma a inceput calvarul netului (pentru el) shi calvarul ashteptarii (pentru mine); deshi a cashtigat partida pe fondul greshelilor mele (e drept, iritat de net in/out) a propus rejucarea ei. pe care a pierdut-o.
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde Djinn » Lun Apr 11, 2005 10:06 am

acsinte, pentru ca m-a iertat ca nu mutasem mama ei de sageata ;a si pentru ca, in general, e un gentleman ;)
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde Ciuma » Vin Apr 15, 2005 9:17 pm

[B]Monk
in partida din optimi in momentul in care am avut un reviriment la scorul de 1-0 pentru el am apasat gresit pe clickul de la mouse si nu am reusit sa bag o bila colorata...mai sus amintitul a facut acelasi lucru si mi-a zis sa dau dar sa nu mut bila..eu nu am vrut sa accept si l-am lasat tot pe el sa dea.jocul acela a continuat cu greseli de ambile parti dar intr-un final am bagat neagra...impreuna cu alba...moment in care mai ca monk nu m-a fortzat sa repetam partida.Din nou am acceptat motivul fiind faptul ca eu poate nu faceam acelasi lucru...am pierdut partida cu 4-0 dar din cauza mea
All i've got is insane
Avatar utilizator
Ciuma
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Mar Mar 30, 2004 11:00 pm

Mesajde jeorj » Joi Apr 21, 2005 8:39 am

Reatrd
La ultima bila colorata am bagat si alba, pe masa ramanand doar neagra. Reatrd a bagat direct alba ca sa-mi mai dea o sansa. Eu nu am fost de acord dar el a insistat. Pana la urma am cedat si l-am batut, scorul devenind 1-1. Oricum a fost singurul punct ce l-am castigat, ca am jucat catastrofal.
Eu personal nu consider fazele de genul asta ca insemnand fairplay, ca doar in fotbal in caz de autogol nu se da minge de arbitru ca sa se reia faza:D(nici in alte sporturi).
Gresala e gresala si se plateste.
Dar vazand ca majoritatea apreciati aceasta categorie de gesturi m-am simtit dator sa amintesc intamplarea.
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Apr 21, 2005 9:23 am

vreau sa ii multumesc pe aceasta cale stimabilului (l)user monc, care intr-un moment delicat al returului primului sfert de finala al turneului organizat de theOffender mi-a spus cu ce bile joc, iar eu am tinut cont pana la final de ceea ce mi-a adus la cunostinta. iti multumesc, monc. :*:kiss:
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde ketyy » Joi Mai 19, 2005 11:30 pm

cHanni - pentru ca nu s-a suparat pe mine ca n-am reluat primul meci, cand a bagat neagra aiurea, pentru ca aduce aminte cand e randul tau sa muti alba si pentru ca nu e tzaran :)
ketyy
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Oct 13, 2003 12:36 pm
Localitate: Brazilia

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iun 10, 2005 8:40 pm

Pe langa faptul ca este super fair-play si unul dintre cei mai de bun simtz oameni din intreg circuitul, cHanni sau ciuma cum ii se mai zice....este si foarte-foarte simpatic. La sfarsit de meci ma intreaba daca sunt nervos si suparat ca am pierdut...isi cere scuze...etc. Imi place mult de el.

De ce am zis ca e fair-play ? Anuntza de fiecare data BIH....ureaza succes adversarului...se comporta exemplar la masa.

Merita premiul !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Dany_S » Vin Iun 10, 2005 9:58 pm

as vrea sa-i nominalizez pt acest trofeu pe doi jucatori din divizia C care au dat dovada de mult fairplay in meciurile cu mine:

Fluffy si Adonys.

Fluffy mi-a acordat o victorie cand din neatentie si graba n-am mai pus coltu(presupun ca asta s-a intamplat) chiar daca era clar si logic unde dadeam

Adonys mi-a acordat doua victoriipt ca lui i-a crash YM-ul f aproape de finalul a doua partide. Eram intradevar mai aproape de victorie dar cred oricum ca e un gest f frumos de fairplay din partea lui.
draivit laic iu stolit.
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm


Înapoi la Campionatul forumistic de biliard

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron