Comentarii la REGULAMENTUL viitorului campionat "Biliard 2005"

Mesajde baixinho© » Vin Mai 13, 2005 9:25 am

Oribilul Mosh scrie:m-as fi simtit mai bine sa joc in c...cu d'alde ssonja

tu esti masochist rau de tot.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mai 13, 2005 10:27 am

dupa succesele obtinute in fatza unor jucatori precum RooT sau eyewitness....si Divizia A mi se pare foarte slaba :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde RooT » Vin Mai 13, 2005 10:37 am

Atunci de ce de cand am jucat imi refuzi in fiecare zi o revansha amicala ? :p
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mai 13, 2005 10:38 am

pentru ca nu-mi place sa joc decat meciuri cu miza. in amicale nici macar nu ma enervez :o
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Mai 13, 2005 11:35 am

dupa succesele obtinute in fatza unor jucatori precum RooT sau eyewitness

io zic sa pui si afis , la avizier in scara blocului, sa lipesti fluturasi pe garduri si sa scrijelesti cu briceagu si scuarta stejarului din IOR, mai jos de inimioara aia strapunsa cu sageata de anu trecut unde a ramas pentru posteritate, gabyy+alyna=lav
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde jeorj » Vin Mai 13, 2005 3:04 pm

Dupa modificarile facute la noul regulament prin punctul 3 bis, noua persoane dintre cele inscrise la actualul turneu al campionatului Biliard 2005 sunt eliminate din competitia generala datorita conditiei de activitate pe fanclub forum de minim un an.Felicitari conducerii CDO pentru decizia luata, avand in vedere eliminarea unor potentiali concurenti. Propun ca sa ramana in campionat doar cei 5 din consiliul de administratie, restul urmand sa primeasca felicitarile de riguare si dreptul de a participa ca spectatori(contra cost , fireste) la turneul celor 5 natiuni. Sa-i aplaudam si sa le uram succes. =D=D=D=D=D=D
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Mai 13, 2005 3:10 pm

gigielle, apreciem umoru si sarcasmu, era vorba duar de cei care se inscriu pentru prima uara in turneu si nu de jucatorii care au mai participat la turneele de pana acum asa ca vorba unui clasic in veatza, ciocu mic si joc de glezne.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde jeorj » Vin Mai 13, 2005 3:12 pm

Ok. Merci de lamurire, ca m-am cam speriat:D.
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Mai 13, 2005 3:30 pm

nu se doreste ca unii care freaca tastaturile netcafeurilor doojpatru de ore din tot atatea sa se inscrie pe fanclub duar pentru campionatu de biliard si sa stearga p-orma cu noi pe jos. cel putin cei care suntem si am mai jucat , fro 25-30, ne cunoajtem intre noi , ne jtim limitele si valoarea. in plus, sunt destui forumisti vechi care ni se pot alatura. uite spre exemplu mig29, cu state vechi pe fc, ni s-a alaturat la acest ultim turneu. asta era ideea acelui punct din regulament.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde v1n3ri » Vin Mai 13, 2005 4:41 pm

Avand in vedere ca nu am 1 an, ma po' inscrie? :) Avand in vedere ca am mai jucat si ca nu matur cu voi tot ce apuc......
Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur.
E o onoare sa fiu ignorat de gabuba.
Avatar utilizator
v1n3ri
Junior Member
 
Mesaje: 541
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

Mesajde RooT » Vin Mai 13, 2005 4:45 pm

pai si cu ketyy ce facetzi ? :)
I'm not a slave to a god that doesn't exist
And I'm not a slave to a world that doesn't give a shit
Avatar utilizator
RooT
 
Mesaje: 1029
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Mesajde v1n3ri » Vin Mai 13, 2005 9:26 pm

Io zic sa treceti cu privirea postul ei de inscriere. Ziceti ca nu ati observat . :D
Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur.
E o onoare sa fiu ignorat de gabuba.
Avatar utilizator
v1n3ri
Junior Member
 
Mesaje: 541
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

Mesajde ketyy » Sâm Mai 14, 2005 10:45 am

:D
care post de inscriere?
ketyy
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Oct 13, 2003 12:36 pm
Localitate: Brazilia

Mesajde ketyy » Mie Mai 18, 2005 9:34 am

Nu vreau sa deranjez minti luminate, dar am si eu o intrebare:
"7/ trecerea de la actualul sistem de punctaj la viitorul se va face prin impartirea numarului de puncte la zece. Altfel spus, daca un user are 320 de puncte, el va incepe viitorul campionat cu 32. De asemenea, daca un concurent are 115 puncte, el va avea nu 11,5 p, ci 12p.

8/ la intocmirea clasamentelor de la finele fiecarei luni, punctele BFC se vor atribui participantilor astfel:
* locul 1 din Grupa A (A1) - 60p (+ bonus de 50p), A2 - 55 (+30), A3 - 50 (+10), A4 - 45, A5 - 40, A6 - 35, A7 - 30, A8 - 25.
* locurile 1 din Grupele B1 si B2 - 20 (+5), locurile 2 din Grupele B1 si B2 - 15, locurile 3 din Grupele B1 si B2 - 10, locurile 4 din Grupele B1 si B2 - 5p."

Cum s-a ajuns la concluzia ca actualul punctaj sa fie impartit la 10? Daca cu actualul sistem se pot castiga maxim 520 puncte la 3 luni, cu viitorul sistem probabil ca suma maxima a punctelor obtinute in 3 luni va fi cam tot pe acolo (maxim 330 din campionate + alte cateva din cupa). Deci in nici un caz diferenta n-ar fi de un raport de 10:1 pentru "punctul greu", ci mai degraba de 1:1. Mai pe scurt, daca de exemplu diferenta de puncte de acum dintre locul 1 si locul 2 ar insemna un turneu castigat (adica cel de pe 1 sa nu castige nimic iar cel de pe 2 sa-l castige), in viitor n-ar ajunge nici pe o masea, ca sa zic asa. Deci eu zic ca e mai corect sa resetati toate punctajele la 0 si sa trageti o linie aici, sau sa lasati punctajul asa cum e.
Si nu, nu-mi curg siroaie de lacrimi pentru punctele asta, pentru ca pe mine chiar nu ma intereseaza, dar e de rasul lumii impartirea asta la 10 :)
ketyy
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Oct 13, 2003 12:36 pm
Localitate: Brazilia

Mesajde baixinho© » Mie Mai 18, 2005 11:07 am

ketyy scrie:Cum s-a ajuns la concluzia ca actualul punctaj sa fie impartit la 10?

un membru al CDO a propus-o, alti doi au rumegat-o impreuna cu cateva halbe de bere, iar ceilalti au fost de acord cu ea.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde h0va » Mie Mai 18, 2005 3:50 pm

regulamentul nu e batut in cuie..insa am inaintat propunerea cu imp la 10 in ideea ca nu se vor acorda bonusuri substanziale..raman la parerea ca nr de puncte cashtigate de un jucator sa fie cel obtzinut in urma rezultatelor din campionat (3 pt vict, 1 pt egal) shi eventual un bonus de 10-20 de pct or so..nimic mai mult..in aceste conditzii o sa observi ca cele 32 de puncte (320 anterior) cantaresc destul de mult..

mai discutam shi noi (cdo) shi o sa postam concluzia la care o sa ajungem..

multzumex

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde jeorj » Mie Mai 18, 2005 3:51 pm

Daca e voie , am sa subscriu si eu la observatia facuta de ketty.
Daca tot s-a inceput un campionat pentru un an de zile de ce sa renunti la punctele existente deja. Nu-i o problema sa modifici modul de desfasurare al turneelor lunare, dar sa elimini punctele jucatorilor acumulate pana acum(prin impartire la 10) nu are nici o logica pentru mine. Poate explicati un pic mai detaliat cum ati ajuns la acea solutie ca sa inteleaga si aia mai grei de cap cum sta situatia:D. Sau incercati sa reanalizati regulamentul fara influenta beroaselor:D.

ps. parerea mea e pur obiectiva. vreau doar sa stiu, daca e, care e logica.
ps2. hova, daca intr-o grupa de 10 ai de jucat 18 meciuri(9 tur + 9 retur) si le castigi sa zicem pe toate ai 3x18=54 de puncte care comparativ cu acele 32(320) de puncte de care ziceai cumulate pe perioada a mai multe turnee sunt substantiale.
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Mai 18, 2005 3:57 pm

una din explicatzii este ca bonusul pe care il primeai ca si castigator al unui turneu de categorie A (240 de puncte) nu ai cum sa-l "egalezi" sub nici o forma in viitoarea formula de desfasurare a campionatului.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde h0va » Mie Mai 18, 2005 4:26 pm

gigell scrie:ps2. hova, daca intr-o grupa de 10 ai de jucat 18 meciuri(9 tur + 9 retur) si le castigi sa zicem pe toate ai 3x18=54 de puncte care comparativ cu acele 32(320) de puncte de care ziceai cumulate pe perioada a mai multe turnee sunt substantiale.


pai tzinand cont ca am jucat 5 luni de zile cred ca 32 de pucte ie chiar putzin tzinand cont ca dupa noul sistem se pot cashtiga 54 de puncte in duar o luna, fara alte bonusuri..insa in aceiashi masura, tzinand cont ca diferentzele de puncte vor fi mult mai mici acum reprezinta un plus considerabil pt cel care le'a dobandit in aceste 5 luni..una peste alta mi se pare echitabil..

daca nu te satisface aceasta explicatie pot dezvolta in privat tot sistemul de atribuire a punctelor shi ai sa vezi ca am dreptate :D

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde ketyy » Mie Mai 18, 2005 7:47 pm

young_hova, pe mine nu ma satisface (:D), asa ca te rog sa dezvolti cat poti tu de mult :)

Dar inainte, sa-ti spun pe scurt cum vad eu: de exemplu (e doar un exemplu), eu in 5 luni de jucat, am luat avantaj de cel putin o luna la punctaj (deci daca o luna nu vreau sa particip, tot pe primul loc raman indiferent cine o sa castige in luna respectiva). Avand in vedere asta, poate ca nu mi se pare corect ca acum avantajul meu sa se diminueze la doar cateva partide. capisci ?
ketyy
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Lun Oct 13, 2003 12:36 pm
Localitate: Brazilia

Mesajde eyewitness » Vin Mai 20, 2005 6:55 am

deci daca o luna nu vreau sa particip


ketyy, daca o luna nu participi, automat pierzi locul in prima divizie si vei reintra intr-una din seriile diviziei B

problema punctajului este in dezbatere si sper ca CDO sa vina cu solutia cea mai buna si "fair" pentru tuata lumea
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mai 20, 2005 10:51 am

stai baix...ca postez aici...sa nu fie off-topic pe subiectul de inscrieri.

pai daca ai timp..stiu ca iti face sa faci statistici. ar fi interesant sa faci pentru fiecare turneu : medaliatii si asa o statistica cu fiecare jucator in parte..sa zici de cate ori a ajuns in semifinale, in sferturi...in optimi...etc.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Mai 20, 2005 10:53 am

am priceput. o sa incerc sa ma ocup la noapte de problema asta ca nu am cand.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mai 20, 2005 10:58 am

asa, tata....ca tot ai examen si nu dormi la noapte :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mai 20, 2005 5:08 pm

baixo scrie:migtuentinain


e MiG dva deviat ! :o
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Mai 20, 2005 10:24 pm

am dat reply la ultimul post al lui aiu de pe threadul ala si am adaugat jucatorii inscrisi dupa postul lui. altceva?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Sâm Mai 28, 2005 11:35 pm

mai o chestie care ar putea deveni intersanta
se pot cumpara locuri?
se presupunem ca io ma inscriu in campionat in luna august si vreau sa evit divizia B.
Pot cumpara (ma rog sa conving pe cineva sa renunte la locul lui) un loc in divizia A.
Uite o alta chestie. Un eser nu poate juca luna urmatoare si anunta ca se retrage. Intervine cineva mai smecher si zice ca ia cumparat locul.
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Catalánul » Dum Mai 29, 2005 12:13 am

si cum cumparam locul? :D cedam puncte din clasamentul BFC vanzatorului? ~p
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Dum Mai 29, 2005 4:49 am

old lord, din fericire, canpionatu forumistic de biliard nu ie balciu din fotbalu romanesc. daca un jucator din divizia a anunta ca se retrage, in luna urmatuare, din diviziile b va mai promova un loc

oricum, se pare ca vom avea si o divizie c, cdo analizeaza in prezent si varianta asta
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mai 31, 2005 7:58 am

eu de ce nu apar in clasamentul BFC ? :cry:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Campionatul forumistic de biliard

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron