Comentarii la Divizia C

Mesajde jeorj » Mar Iun 28, 2005 4:59 pm

bogy, am sa iti spun parerea mea despre antijoc(parere personala)

In loc sa se incerce o lovitura profesionista si spectaculoasa, cu riscul de a rata, se prefera o lovitura de ascundere pentru a-l face pe adversar sa rateze.

Am sa iti dau exemplu din fotbal. De cele mai multe ori nationala Italiei juca stilul antijoc, in timp ce Brazilia juca profesionist. Italia ajungea in faze superioare printr-un joc chinuit, iar Brazilia printr-un joc spectaculos.(ma refer la jocul lor in general, nu la o cupa dintr-un an oarecare).
Brazilia juca cu driblinguri spectaculoase, suturi din pozitii imposibile, pase si centrari ingenioase, in timp ce Italia se folosea de faulturi pe ascuns, smiorcaiala la orice atingere, simulari de faulturi in careu etc.
Cam asa ceva e si in biliardu asta.
Ala e stilul antijoc.
Edit: cand esti intr-o situatie critica e normal sa cauti sa obtii un avantaj prin joc tactic gen snooker, dar tinand cont de faptul ca nu se joaca pe sute de milioane de dolari , nu trebuie sa devina o tactica de joc permanenta impiedicarea adversarului.
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Iun 28, 2005 5:14 pm

gigielle scopu scuza mijluacele daca iele sunt acoperite de regulament
io zic ca antijoc (la bili) ie atunci cand fragmentezi partida, stai 5 minute la o lovitura, ai coishpe intreruperi de net intr-un meci si-i mai zici si adversarului ca juaca infect :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde jeorj » Mar Iun 28, 2005 5:17 pm

se aproba.... +nspe caractere

edit: adica si ala ie antijoc , dar si faza ca nu incerci sa bagi gol de frica sa nu primesti(ca sa revin la fotbal):D
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde h0va » Mar Iun 28, 2005 6:16 pm

deci eo zic ca nu ie cazu sa va anbalatz..shi eo ascund bila daca considerez ca n'am cum sa bag o bila de'a mea sau daca adversaru poa sa ma faca muci alfel..nu consider ca ie antijoc ba din contra..antijoc ie atuncea cand adversaru da la plezneala, da fara sa se gandeasca ce joaca p'orma sau sta shaptej de ani pana loveshte bila..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Iun 28, 2005 6:44 pm

dar si faza ca nu incerci sa bagi gol de frica sa nu primesti(ca sa revin la fotbal)


bre , aveam noi un mare antrenor, ca tot z'ashi de folbal, angelo niculescu, care a condus romania si-n mecsic 70 si care avea tactica paselor inapoi sau cel mult in lateral, fiind promotoru jocului "tenporizator". greu ajunjam noi la careul advers dar si cand ajunjam bateam cehoslovacia cu 2-1 :D

si totusi nu ne-a acuzat nimeni de antifolbal mai ales ca nici nu ne-am calificat deci daca a fost antifolbal s-a rasfrant inpotriva nuastra.

asa si la bili, joci in defensiva, joci la snuchere, joci prudent, da ie d-ajuns o mica greseala si s-a dus, nu mai apuci sa dai cu tacu :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Iun 28, 2005 8:12 pm

bre baix vez ca s-a strecurat uo gresala la meciurile dintre mine si adonys scoru a fost in tur 3-3 nu 2-4 iar in retur 2-4 nu 0-6. Oricum calculele cre ca`s corecte in rest:P
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde jeorj » Mar Iun 28, 2005 8:18 pm

nu ne-am calificat deci daca a fost antifolbal s-a rasfrant inpotriva nuastra
la aceiasi chestie ma refeream si eu, ca brasilia o fost mai campioana ca italia dea lungu anilor dar a facut joc nu antijoc. Romania cand o facut joc deadevaratelea o ajuns unde o ajuns(daca nu faceau altii antijoc ajungea si mai sus).

Daca tot nu se pierde mare lucru, hai sa jucam nu sa anti-jucam ca castigam cu totii cate ceva, unii esperienta, altii mai multa esperienta.....:D
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde ssonja » Mar Iun 28, 2005 9:05 pm

catre dom user dany_s: mai avem de jucat returul. ma gaseshti azi pe ym pana la max 11 pm, miercuri intre 9-11 pm shi vineri toata ziua cam pana pe la 5-6 pm.
i kjærlighet med bubuletz og dra fremme inn i B
Avatar utilizator
ssonja
 
Mesaje: 152
Membru din: Mar Aug 31, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Iun 28, 2005 9:44 pm

gigiell scrie:Daca tot nu se pierde mare lucru, hai sa jucam nu sa anti-jucam

asta incerc si eu sa sugerez (fara glume de rahat, da? ~p), da cu cine sa te intelegi?

MiG29 scrie:bre baix vez ca s-a strecurat uo gresala la meciurile dintre mine si adonys scoru a fost in tur 3-3 nu 2-4 iar in retur 2-4 nu 0-6. Oricum calculele cre ca`s corecte in rest:P

stiu, ca asa scrie si la mine in agenda.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Djinn » Mie Iun 29, 2005 11:07 am

Asha, mi-am incheiat toate meciurile :)

drept care acu pot face anuntzul cum ca, din lipsa de timp, doresc sa ma retrag din acest campionat :D

bafta multa in continuare celorlalti.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Iun 29, 2005 11:24 am

posteaza si pe threadul dedicat lunii iulie.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cubu » Joi Aug 25, 2005 8:01 pm

Nu e frumos ce se intampla in divizia C. Oribilu s-a retras, felina si dany_s au considerat ca a-mi raspunde pe YM e un premiu prea mare pentru mine, si mai sunt cateva zile...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Amaterasu » Joi Aug 25, 2005 9:53 pm

Imi cer scuze, dar am uitat complet de acest concurs si chiar si asa am fost foarte mult plecata din Bucuresti si n-am avut timp sa completez jocurile.

Imi cer iertare pt incurcaturile cauzate.
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Aug 29, 2005 9:48 pm

Am mai contactat pe cineva pe YM, care mi-a spus ca nu are cand sa mai joace. Deci ramane la latitudinea CDO sa hotarasca ce si cum.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde monk » Mar Aug 30, 2005 7:33 pm

eu joc :D dar ori azi, ori pe luni incolo
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Sep 01, 2005 1:21 pm

la turneul din lunile iulie-august au participat 28 de concurenti (10 in Divizia A, 9 in B si 9 in C). JaJaBeens (din Divizia A) s-a retras, astfel ca au ramas 27. au retrogradat din Divizia A trei concurenti, au promovat si au retrogradat in si din Divizia B cate trei concurenti si au promovat din Divizia C trei concurenti.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Sep 02, 2005 9:44 am

pentru că incă este vacanţă, s-a luat decizia ca această a treia fază a campionatului să debuteze pe 15 septembrie şi să se incheie pe 31 octombrie. asta nu inseamnă că nu se pot desfăşura meciuri şi pană pe 14 septembrie, ora 24.00, dar ele vor fi amicale.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Sep 16, 2005 3:35 pm

De azi incepe etapa a III-a a campionatului.

Succes!

aveti mai jos programul meciurilor
Fişiere ataşate

[Extensia xls a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]

ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Campionatul forumistic de biliard

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator