Comentarii la Divizia C

Mesajde Dany_S » Vin Iun 10, 2005 9:44 pm

da, s-a intamplat in jocul cu mine treaba cu datu-l bilei albe mie fara ca, cel putin aparent, adonys sa fi facut ceva gresit. F ciudat intradevar. Mi s-a intamplat si mie asta de doua ori pana acum in niste meciuri anterioare

Oricum ai avut ceva ghinion si eu pt prima data in acest campionat am avut mai mult nororc decat ghinion.

Ypool e cam de kkt (are si cateva reguli mai ciudate) dar ce sa-i faci...


Despre tabele, nu stiu daca lipseste vreun meci de acolo sau nu. Eu am jucat pana acum Tur si Retur cu: fluffy, cristy, Acsinte, Mig si Adonys. A mai ramas sa joc Returul cu : SSonja, Amaterasu si Aspirin, Tur si Retur cu Bogy.
draivit laic iu stolit.
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Iun 10, 2005 10:18 pm

o sa iau inca o data la rand toate meciurile jucate.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Cristy » Mar Iun 14, 2005 1:00 pm

adonys si Mig .. cand as putea sa joc si cu voi ?
Moved away.
Cristy
 
Mesaje: 888
Membru din: Joi Iul 08, 2004 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Iun 14, 2005 3:34 pm

pai timp cam ie pana la sfarsitu lunii..mai sunt 2 saptamani.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Djinn » Mar Iun 14, 2005 3:40 pm

Mig29 scrie:timp cam ie pana la sfarsitu lunii

am citit "pana la sfarsitul lumii" ~p
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde aspyrin » Joi Iun 16, 2005 1:14 pm

baixule...

1. avand in vedere faptul ca s-a retrat k@tzy, ar trebui gasita o solutie pentru divizia C de luna viitoare. nu mi-e prea clar daca retragerea lui se petrece doar luna asta sau e permanenta. Daca e permanenta, ar fi bine sa completam divizia cu altcineva.

2. vine luna iulie. deci vacanta. lumea care pleaca prin vacante si nu participa la campionat ar fi bine sa se anunte din timp, sa nu ne trezim cu divizii descompletate. Decat sa provoveze cineva din B in A sau din C in B si luna aia nu participa (deci cade la loc), mai bine isi anunta intentia si ramane in divizia in care era, iar in locul lui sa mearga cineva care chiar joaca. nu striu.. gasiti o formula, ceva...
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde AxinTe » Joi Iun 16, 2005 1:47 pm

de acord .. numai ca k@tzy e o ea nu un el:D
Imi doresc ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie !
Avatar utilizator
AxinTe
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Vin Ian 07, 2005 12:00 am

Mesajde aspyrin » Joi Iun 16, 2005 1:54 pm

whatever :P
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Iun 16, 2005 1:59 pm

aspiryn, divizia C o sa ramana de noua oameni daca retragerea lui k@tzy este permanenta. cei care nu pot participa intr-o anumita luna, anunta din timp, iar grupa din care fac parte se completeaza cu primul user care are acest drept din grupa imediat urmatoare. daca, de exemplu, se retrage in iukie cineva din grupa a, va fi inlocuit de cel clasat pe locul 4 in grupa b.
mai departe. userul care nu participa una sau mai multe luni, cand revine in concurs, dupa ce anunta acest lucru in prealabil, va fi trimis in grupa c. nu ma intreba ce se intampla daca se retrag 11 concurenti si revin toti in aceeasi luna, ca nu stiu ce sa iti raspund. asta se va discuta la momentul respectiv.
daca userii care nu-si anunta retragerea (temporara sa partiala), se considera ca ei vor juca, de exemplu, si in iulie. nu ai cum sa tii ocupat locul unui user care nu joaca o luna. ia cazul de la fotbal: orice echipa care se retrage din campionat este retrogradata doua divizii.

ps: whatever este, intr-adevar, baiat dar, din cate stiu, nu are nici o legatura cu k@tzy.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Joi Iun 16, 2005 2:15 pm

whatever = tot aia

nu ziceam de user
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde AxinTe » Sâm Iun 18, 2005 10:30 am

adonys te astept azi pana pe la 19 pe ym sa jucam .. diseara plec si nu vin decat in iulie
Imi doresc ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie !
Avatar utilizator
AxinTe
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Vin Ian 07, 2005 12:00 am

Mesajde Cristy » Joi Iun 23, 2005 1:32 pm

Miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiig™ .. se poate sa jucam luna asta ? :D
Moved away.
Cristy
 
Mesaje: 888
Membru din: Joi Iul 08, 2004 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Iun 23, 2005 10:44 pm

yea,yea,yea.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Iun 26, 2005 4:24 pm

meciuri ramase de jucat:

Cristy - MiG29 (retur)

ssonja - Dany_S (retur)

bogy - adonys (tur si retur)
bogy - Dany_S (tur si retur)
bogy - MiG29 (retur)
bogy - Amaterashu (retur)

adonys - MiG29 (tur si retur)
adonys - Amaterashu (tur si retur)

Dany_S - aspyrin (retur)
Dany_S - Amaterashu (retur)

fluffy* - aspyrin (retur)

aspyrin - Amatreashu (retur)

1. daca am gresit ceva, semnalati pe threadul de comentarii.
2. mariti strocul.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde adonys » Dum Iun 26, 2005 4:39 pm

bogy si MIG29, cand va gasesc ei eu sa jucam?!!
odi et amo
adonys
Junior Member
 
Mesaje: 784
Membru din: Sâm Mar 27, 2004 12:00 am

Chiar M-am Enervat

Mesajde aspyrin » Dum Iun 26, 2005 10:20 pm

FAZA I: 20 iunie

aspyrin (10:37:14 PM): sal
aspyrin (10:38:04 PM): dam o bila?
felinnea (10:38:51 PM): of
felinnea (10:38:53 PM): nu pot acum
felinnea (10:38:54 PM): in 10
felinnea (10:38:56 PM): scuze
aspyrin (10:39:02 PM): 10 ce?
felinnea (10:39:54 PM): min
aspyrin (10:40:25 PM): ok
aspyrin (10:40:26 PM): np
aspyrin (10:40:28 PM): buzz me

aspyrin (11:06:05 PM): au trecut 30 de minm
aspyrin (11:06:07 PM): mai jucam?

nici un raspuns

FAZA II: 26 iunie

aspyrin (5:43:55 PM): salk
aspyrin (5:44:00 PM): hai sa dam returul ala
felinnea (5:44:04 PM): bine
felinnea (5:44:08 PM): da` acum joc cu adonys
felinnea (5:44:12 PM): stai sa termin
felinnea (5:44:17 PM): azi joc toate meciuerile
aspyrin (5:44:19 PM): peste o ora e ok?
aspyrin (5:44:27 PM): sa ma duc si eu sa-mi fac cumparaturile
aspyrin (5:44:29 PM):
felinnea (5:44:34 PM): da, e perfect
aspyrin (5:44:36 PM):
aspyrin (5:44:37 PM): coo
aspyrin (5:44:39 PM): l

aspyrin (6:15:53 PM): back

aspyrin (6:38:13 PM): jucam?
felinnea (6:38:53 PM): am spus cam intr-o ora
felinnea (6:38:57 PM): n-a trecut (corect, trecusera doar 55 de min)
aspyrin (6:39:11 PM): pai am vazut ca ai terminat cu adonys
felinnea (6:39:16 PM): da
felinnea (6:39:20 PM): dar am un pic de treaba
aspyrin (6:39:37 PM): ca eu n-oi avea
aspyrin (6:39:49 PM): da' vreau sa scap de asta

a urmat un sign out

CONCLUZIA

Imi bag picioarele in el de meci. Puteti sa-i dati ei punctele daca considerati de cuviinta...
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde Amaterasu » Lun Iun 27, 2005 9:07 pm

aspyrin, termenul este pana vineri 1 iulie, da??? nu ma poti obliga sa joc cand vrei tu, da?!

in al doi-lea rand, iti amintesc ca iti trebuie si permisiunea mea ca sa postezi discutii PRIVATE pe forum.

in altrei-lea rand, n-am nevoie de punctele tale.
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Iun 27, 2005 10:07 pm

nu este vorba ca ai nevoie de punctele lui, ci de faptul ca daca aspyrin te bate, trece pe locul trei, deci va promova in Divizia B.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde adonys » Lun Iun 27, 2005 10:13 pm

1) am vrut sa scriu asta mai demult, dar m'am abtinut... insa deja astaz mi'a sarit mustarul.. DE CE DRACU JUCAM NOI BILIARD IN CAMPIONATUL ASTA?!!

ca sa castigam cu orice pret, calcand in picioare orice farama de fairplay si de buna dispozitie pe care jocul intre noi, userii acestui forum, ar tb sa o genereze?!!

DIN MOMENTUL DE FATA REFUZ SA MAI JOC CU PERSOANE CARE FAC ANTIJOC!

Pur si simplu, nu ma aflu aici ca sa castig facand niste chestii demne de dispret, nici sa joc cu persoane care practica astfel de joc, pt ca in loc sa ma simt bine jucand biliard cu niste macar amici daca nu prieteni imi pierd timpul liber enervandu'ma.. am chestii mult mai bune de facut cu timpul meu liber decat asta!!!

Sa mai pomenesc de cei ce profita de bugurile YM'ului ori scapari evidente de joc?!! bile albe date aiurea, scapari de tac, bila neagra bagata cu intentie evidenta intr'un colt uitat sa mai si fie marcat samd).. incredibil de josnic, mai rau chiar decat antijocul!

Stimati organizatori ai concursului, ori bagati o chestie la regulament pentru asta, ori toti cei ce nu joaca asa (si care sunt majoritatea) n'or sa mai suporte pe indivizii care nu au nici un fel de respect si o sa va treziti c'o sa ramaneti sa jucati biliard doar intre voi.. ganditi'va bine care este scopul acestui campionat de pe acest forum, victoria cu orice pret sau buna dispozitie, si dupa ce v'ati raspuns la aceasta intrebare, hotarati ce e de facut cu cei ce practica astfel de chestii!

acsinte (axin7e): antijoc
cristy (cristyflorin): antijoc
bogy (bogdan_rosu1): antijoc + profitor
Dany_S (dany_sym): profitor


2) o anumita persoana a pretins ca i s'a blocat YM'ul in timp ce juca biliard cu mine, asta in momentul in care aveam toate bilele bagate iar el una singura.. n'ar fi fost o problema, se mai intampla.. dar din pacate pt persoana respectiva, YM'ul nu i se blocase, pt ca putea sa scrie foarte bine in el, si de asemenea la putin timp dupa am primit un mesaj cu "x stopped to play pool", mesaj ce nu apare decat atuncicand userul inchide meciul cu buna stiinta, lucru nu prea posibil inconditiile in care se pp ca meciul de pool s'ar fi blocat.. ma rog..

asta ca sa nu mai pomenesc de furat meciuri pe fata:
1-0 pt mine, nu comenteaza nimic
1-1 castiga, scrie scorul in chat
2-1 pt mine, tace malc din nou
3-1 pt mine, scrie 2-2
oi fi eu paranoic si senil de nu'mi mai aduc aminte rezultatele de la niste partide terminate acum cateva minute, si e greseala mea ca nu am scris scorul (eram prea enervat de felul meschin in care juca), dar imi amintesc perfect ca dupa al treilea meci am remarcat acru ca "asta e genul care nu scrie rezultatul si cand pierde"..
(al cincilea meci este cel cu care'am inceput partea a doua a acestui post)

daca s'a ajuns si la asa ceva.. cred ca mai bine ma retrag din campionatul asta de biliard, pt ca n'am de ce sa mai particip!


aaa.. si puteti sa considerati scorul adonys-bogy 2-4, 0-6 pt ca nu mai am de gand sa joc, cu respectiv el
odi et amo
adonys
Junior Member
 
Mesaje: 784
Membru din: Sâm Mar 27, 2004 12:00 am

Mesajde Amaterasu » Lun Iun 27, 2005 10:31 pm

nu este vorba ca ai nevoie de punctele lui, ci de faptul ca daca aspyrin te bate, trece pe locul trei, deci va promova in Divizia B.

aha. am inteles, dar sa stiti ca daca nu am jucat pana acum cu el nu a fost din rautate ci pur si simplu dintr-o nepotrivire de program de fiecare data si, repet, mai sunt cel putin 2 zile.
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Iun 27, 2005 10:35 pm

am refacut calculele si mi-am dat seama ca lui aspyrin nu ii este suficienta doar acea victorie sa treaca pe locul 3, ci ii mai trebuie inca una.

bogy nu este cel care a garantat catharsis pentru el intr-o perioada in care insistam sa nu mai fie acceptati in concurs useri despre care nu stim mare lucru?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Dany_S » Lun Iun 27, 2005 10:44 pm

adonys scrie:1)
Dany_S (dany_sym): profitor




imi pare rau ca gandesti asa

eu chiar te-am nominalizat la Fairplay pe tine pt atitudinea ta in meciurile cu mine. Au fost 2 buguri , care insa nu au fost decisive in cine castiga acele partide.

Ce spui tu m-ai sus mi s-a intamplat si mie (buguri de ym si greseli de neatentie sau graba), si tind sa cred ca si altora.
draivit laic iu stolit.
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Iun 28, 2005 2:42 pm

adonys,

chiar daca atitudinea lui bogy la unul din meciurile jucate cu mine a fost intr-adevar destul de nesportiva si lipsita de fair play, tzin sa te anunt ca, indiferent ca joci pe bani sau de placere, realizarea unui snooker perfect, cel putin pentru multi, este mai valoroasa sau mai incitanta decat introducerea unei bile. "antijocul" in biliard nu se refera in nici-un caz la realizarea snookerelor.

cazi in pacatu lu miraculosu, care considera jocu frumos al adversarului numa cand sparge bilele asezand bilele miraculosului pe buza celor 6 buzunare :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Iun 28, 2005 3:30 pm

eyewitness scrie:"antijocul" in biliard nu se refera in nici-un caz la realizarea snookerelor.

depinde din ce punct de vedere privesti problema. Publius m-a tinut numai in snooker-e. erau situatii in care isi facea paravan din bilele lui si ma facea snooker, da sa mor de viu daca am inteles din ce motiv. din sase "seturi" cate am jucat cu el, in cinci a facut cel putin 3 snooker-e. iar la final ma intreba de ce scrashnesc din dinti, ca are senzatia ca sunt cam nervos.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde aspyrin » Mar Iun 28, 2005 3:51 pm

mai, eu am jucat cu bogy si in afara de faptul ca se gandea foarte mult pana sa loveasca si ca baga niste bile absolut imposibile nu m-a enervat cu nimic :P

da' tot il bat :D
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde catharsis » Mar Iun 28, 2005 4:08 pm

bogy asta e rau de tot :)
baixinho © scrie:bogy nu este cel care a garantat catharsis pentru el intr-o perioada in care insistam sa nu mai fie acceptati in concurs useri despre care nu stim mare lucru?

repet inca o data: EU NU AM GARANTAT NIMIC PT BOGY PENTRU CA ATUNCI CAND S-A INSCRIS AVEA 6 LUNI PE FORUM SI 100 DE POSTURI, DECI S-A INSCRIS REGULAMENTAR!
o zi buna in continuare.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde bogy » Mar Iun 28, 2005 4:14 pm

Snooker-ul face sau nu parte din joc? spuneti fratilor ca sa stiu si eu! sa nu mai inceapa razboaie asa din nimic ! la urma urmei, e doar un joc!!!
Avatar utilizator
bogy
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Mar Mar 23, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Iun 28, 2005 4:25 pm

face parte, nu neaga nimeni, dar ce-i mult ce-i mult strica si ce-i prea mult i-abuz. m se pare de prost gust sa-ti faci un scop din a realiza snooker-e in conditiile in care este doar un joc (deci conteaza mai putin cine castiga), ca sa te citez pe tine. 2-3 snooker-e intr-un meci intreg (sase "seturi") nu mi se par multe, dar sunt unii (nu ma refer la tine, ca habar nu am cum joci) care dau senzatia ca scopul lor este sa aiba la activ cat mai multe snooker-e realizate, nu sa bage bilele in gaura.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde bogy » Mar Iun 28, 2005 4:32 pm

eu nu joc cu snooker-e! doar atunci cand este novoie pt nu pierde o posibilitate sau a nu-i permite un avantaj atunci cand eu sunt in dezavantaj.
:1 / incerci sa bagi cat mai multe bile
: 2 /nu-l lasi sa dea el bine
: regulile de baza in biliard
Oare este atat de grav daca incerc ca aplic aceste reguli?
si daca as juca atat de "urat", atunci de ce nu castig intotdeauna?

Si inca ce va : ce este acela un "ANTIJOC"?
Avatar utilizator
bogy
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Mar Mar 23, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Iun 28, 2005 4:57 pm

face parte, nu neaga nimeni, dar ce-i mult ce-i mult strica si ce-i prea mult i-abuz


maciuci, fiecare adopta strategia de joc pe care o doreste. poasa juace la snuchere tot meciu iar daca mai si castiga ie meritu lui. in plus, daca jonglezi cu efectele te pishi pe snuchere
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Campionatul forumistic de biliard

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori