Meciuri vazute in fatza monitorului

Meciuri vazute in fatza monitorului

Mesajde baixinho© » Joi Iun 16, 2005 2:07 pm

la cererea lui piskesu, am deschis acest thread (modificat putin fata de propunerea lui de titlu) in care concurentii vor comenta, daca doresc, meciurile pe care le joaca. ar fi de preferat sa mentionati grupa pentru care a contat meciul respectiv.

succes!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Joi Iun 16, 2005 6:05 pm

desi ar trebui sa postez la meciuri amicale, fiind primul meci al adverarului meu, cred totusi ca aici e cel mai potrivit loc. (deci nu ie banc)

Daimon - Piskeshu 3-2
Keshu a condus cu 2-0 (in urma a doua greseli care au facut ca meciurile sa se incheie prematur cu introducerea bilei negre pe cand mai erau muulte alte bile pe masa) dupa care lucrurile au revenit la normal.
Chiar daca, dupa cum a spus el, mai jucase doar o data, Keshu nu e nici pe departe cel mai slab adversar pe care l-am intalnit, dincolo de aversiunea lui fata de acest joc, zace un talent ascuns si nefructificat. Omul nu da nici in disperare nici la deruta, mai mult, a si reusit cateva lovituri de mare finete, ca sa nu mai spun de cele cateva snookere in fata carora m-a pus.
Desi speram sa il convertesc, pt ca ar putea usor sa ajunga un jucator peste medie, consecvent cu principiile lui, adversarul meu de astazi a refuzat, spunand ca urmatorul meci il vom juca peste o luna si ca va continua, ca si pana acum, sa militeze impotriva acestui flagel care este ypool.

Nu pot sa inchei fara un sincer: Bravo Keshu, pt ca ai principii! si de ce nu, Bravo pentru jocul prestat!

(daca n-am zis bine, comentezi tu maine :P)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde baixinho© » Vin Iun 17, 2005 10:16 pm

Grupa B
retur: Oribilul Mosh - baixinho © 2-4

pana la 0-3 a fost simplu, dupa aceea a inceput iureshul. oaspetele era preocupat si cu lecturarea unor treburi pentru examenul de maine de la Jurnalism cultural, lucru de care a profitat gazda care a redus din handicap urmare a faptului ca Motta a inscris in propria poarta. si de aici inainte a inceput filmul Cascadorii rasului: spre finalul break-ului, jucatorii au inceput sa loveasca bilele adversarilor, s-a facut 1-4, dar dengrigolada a continuat si in game-ul urmator. cele mai interesante lovituri le-a reusit Oribilul Mosh, care a bagat o bila de-a lui, dupa care una a adversarului.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 18, 2005 9:33 am

baixinho © scrie:Grupa B
retur: Oribilul Mosh - baixinho © 2-4


Meciul s-a disputat in capitala Argentinei, Buenos Aires....pe celebrul stadion La Bombonera. Numele acestui stadion, a fost dat de inginerul care a lucrat la proiectarea sa in anii 40. Se spune ca in ziua inaugararii acest om a primit o cutie cu bomboane de ciocolata de la echipa sa de muncitori. Se spune ca atunci a zis : El estadio me parece una caja de Bombom, ceea ce inseamna ceva de genul : "Stadionul arata ca o cutie de bomboane".

Dar sa revenim la meci. Echipa locala River Plate a inceput meciul in traditionalele tricouri albe cu dungulitza rosie si sorturi negre. Barcelona in legendarul tricou bleu-grana. Catalanii au inceput in fortza...la pauza tabela aratand un ingredibil 0-3, goluri inscrise de Ronaldinho, Deco si Giuly. Intorsi de la vestiare, argentinienii au supus poarta Barcei la o continua presiune..cauzand si autogolul lui Motta. Pana la sfarsitul partidei...echipa campioana a Spaniei a mai punctat prin Eto'o.....insa cel mai frumos gol a apartinut gazdelor. Ernesto Farias a inchis tabela printr-un sut de la 30 de metri..care s-a oprit in vinclul portii aparate de Valdez.
2:4, un scor ce a reflectat realitatea din teren.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Iun 18, 2005 9:40 am

Oribilul Mosh scrie:Meciul s-a disputat in capitala Argentinei, Buenos Aires....pe celebrul stadion La Bombonera. (...) Echipa locala River Plate a inceput meciul in traditionalele tricouri albe cu dungulitza rosie si sorturi negre.



Full name Club Atlético Boca Juniors
Nickname Xeneizes, Boquita
Founded 1905
Ground La Bombonera,
Buenos Aires, Argentina
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 18, 2005 9:44 am

Fuck ! Ce greseala impardonabila. E ca si cum as zice ca Steaua are stadionul in Stefan cel Mare ! Mi-e rusine de mine ! Ma retrag de pe forum ! :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Iun 18, 2005 11:44 am

Oribilul Mosh scrie:Barcelona in legendarul tricou bleu-grana.
2:4, un scor ce a reflectat realitatea din teren.

:nu:
hai sa fim seriosi. la meciul de aseara 3-3 ar fi fost mai corect decat 2-4. este adevarat ca de la 0-3 nu am mai dat foarte multa atentie jocului, dar la 0-1 gazdele au ratat incredibil o minge de 1-1.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iul 03, 2005 8:34 pm

Imagine - Imagine 4-2

Intr-un meci disputat pe o vreme caniculara la Guadalajara reprezentativa Mexicului a invins reprezentativa omonima a Finlandei cu 4-2, intr-un meci fara stralucire. Jucatorii nord-americani au profitat de doua greseli copilaresti ale scandinavilor si dupa numai 10 minute conduceau cu 2-0. Pana la pauza mexicanii au mai inscris o data...tabela aratand un nemeritat 3-0. Findalnedezii au revenit in fortza de la vestiare...si au inscris repede de doua ori...ducand scorul la 3-2. Se prefigura un meci asemanator cu cel din finala Champhions League dintre Liverpool si AC Milan....dar findalnedezi au parasit terenul in minutul 89....permitand mexicanilor sa inscrie in poarta goala. Scor final 4-2, un scor ce nu face cinste echipei gazde...dar 3 puncte foarte importante.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Iul 03, 2005 10:03 pm

Oribilul Mosh scrie:(...)Findalnedezii (...) dar findalnedezi au parasit terenul (...)

deci cu cine ai jucat, pana la urma? si vezi ca aia care au parasit terenul se scriu cu doi i.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde ssonja » Dum Iul 03, 2005 10:12 pm

finlandezii n-au parasit terenu...doar ca ploua prea tare shi nu mai aveau chef sa joace...avansu acordat la inceput nu fusese o tactica prea buna...dar auzisera ca mexicanii nu prea le au cu jocu. la ultimul meci, dupa ce aveau un avans de trei goluri, europenii au avut probleme tehnice si au cedat meciul in ceea ce va fi singura victorie a mexicanilor in acest campionat.
i kjærlighet med bubuletz og dra fremme inn i B
Avatar utilizator
ssonja
 
Mesaje: 152
Membru din: Mar Aug 31, 2004 11:00 pm

Mesajde Catalánul » Dum Iul 03, 2005 11:57 pm

Oribilul Mosh scrie:dar 3 puncte foarte importante.
importante pentru ce ? ca de retrogradat si-asa nu poti sa retrogradezi iar de promovat nici nu se pune vorba :D :P
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am


Înapoi la Campionatul forumistic de biliard

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron