comentarii şi alte forme de manifestare legate de concursu' de supravieţuire

Mesajde old lord » Sâm Mar 05, 2005 3:13 pm

sunt de acord cu hotararea luata de om si piskeshu
in acest caz si io ma voi retrage
nu e corect
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Sâm Mar 05, 2005 3:13 pm

keshule, avand in vedere faptu k ink de la inceput nu ai facut nimik altceva decat sa comentezi mai mult sau mai putin impertinent deciziile organizatorului sau ale juriului, io ma intreb de ce uare te-ai mai inscris de la inceput...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Sâm Mar 05, 2005 3:17 pm

daca stateam toti smirna ca tine, concursu asta nu mai avea nici un farmec!
treabuia sa aiba si concursu asta izabelu si evelinu lui!~p

nu numai plictisiti ca tine!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde old lord » Sâm Mar 05, 2005 3:22 pm

mai tot ce vreau io sa sugerez este faptul ca ar trebui ca dupa fiecare etapa sa avem sanse egale
atata tot
dupa fiecare etapa ar trebui sa se gaseasca o modaliate unica de acordare a celor 0,5 puncte
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde theOffender » Sâm Mar 05, 2005 3:35 pm

e foarte simplu:
in cazuri de scor egal (ex: prima etapa 3-3, a doua etapa 3012 - 3012) trebuie facuta o diferentziere. de aceea a fost votat de catre membrii juriului cel mai bun nume ales pentru echipa iar echipa respectiva primeshte .5 puncte. adica jumatate de punct. astfel se evita situatzii de genul "cum se face departajarea in caz de egalitate". in prima etapa nu a fost cazul. in a doua etapa, foarte probabil, nu va fi cazul. la fel shi in a 3a. aceasta nu inseamna ca nu ne luam masuri de "precautzie" pentru o astfel de situatzie.

numele de shakti & comp a pierdut la votare. egouri traznite shi total disproportzionate coroborate cu faptul ca "dice ala o luat notele alea la compunere" a creat o situatzie in care anumitzi indivizi se cred defavorizatzi. daca asha sta situatzia, va rog sa precizatzi de-acuma daca vretzi sa continuatzi sau renuntzatzi. pentru ca e pacat ca altzi concurentzi (inclusiv cei care au parasit concursul) sa fie lipsitzi de shansa de a continua shi incheia acest concurs.

dupa fiecare etapa ar trebui sa se gaseasca o modaliate unica de acordare a celor 0,5 puncte

a fost gasita, n-a fost aplicata pana acum shi in mod sigur (99%) nu va fi aplicata nici de-acum inainte

shi PENTRU ULTIMA OARA, aviz amatorilor
1: decizia juriului e definitiva;
2: organizatorul stabileshte probele (care au fost discutate, atat cele prezente shi cele viitoare cu alte persoane, care nu shi-au spus numele pana acuma) shi regulile de joc; tot el stabileshte drepturile egale de participare precum shi avantajele pe care anumite persoane le primesc; aceste avantaje au fost oferite egal tuturor participantzilor insa numai unii dintre voi au reushit sa le obtzina;
3: orice comentarii inutile la adresa modului de organizare / judecare etc. vor fi considerate puncte minus;
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Sâm Mar 05, 2005 3:50 pm

Ma omule, de aia exista threadu de comentarii ca sa comentez! Ai inteles, t-ai uns mecanismele?

Trebuia sa faci regula ca n-avem voie sa comentam si taceam naibii din gura.
Ego traznit zici? ~p
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde old lord » Sâm Mar 05, 2005 3:58 pm

mai io nu as fi capabil sa stric concursul
s-a muncit prea mult aici
imi cer scuze pentru iesire
si precizez , sunt convins ca nimeni nu e defavorizat sau favorizat
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Sâm Mar 05, 2005 3:59 pm

so, no more comments;)
si daca e definitiva decizia juriului, nu vad de ce nu ne putem spune si noi parerea. in plus de asta unele deciziii sunt mai definitive decat altele.. din momentul in care s-a acceptat prima prelungire a termenelor.. anume in momentul in care s-a prelungit termenul de predare a compunerilor..

egouri traznite shi total disproportzionate nu stiu ce vrea sa insemne asta. macar numele asta spune ceva.. acum ca am fost ales de echipa cealalta, sper sa aflu si eu istoria numelui echipei.. ca ma fascineaza! (nu sunt sarcastic)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde theOffender » Sâm Mar 05, 2005 4:13 pm

nu bre, comentariile sunt bine venite. cu exceptzia celor de genu': ma retrag ca nu-mi convine, nu votez ca nu-mi place, publius are ceva cu mine shi altele care se inscriu in categoria acestora
din momentul in care s-a acceptat prima prelungire a termenelor.. anume in momentul in care s-a prelungit termenul de predare a compunerilor...

http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=359405&postcount=44

deci nu a fost nici un fel de prelungire
prima prelungire a fost cand s-au stabilit echipele, a doua shi a treia pentru jocurile etapei intai
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde shakti » Sâm Mar 05, 2005 6:36 pm

am si eu intrbare, cum se desemneaza cel imun tura asta?
don t hate me....
Avatar utilizator
shakti
 
Mesaje: 560
Membru din: Dum Dec 14, 2003 12:00 am

Mesajde theOffender » Sâm Mar 05, 2005 7:02 pm

echipa cashtigatoare are imunitate 99.9%
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde Daimon » Sâm Mar 05, 2005 7:25 pm

99,9% sa inteleg ca juriul poate decide in anumite cazuri excluderea unuia din membrii echipei castigatoare...
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde theOffender » Sâm Mar 05, 2005 8:10 pm

deci hai sa-tzi explic cum sta treaba: daca bordura cashtiga shi doi dintre monkeys et comp trebuiau sa iasa, maimutzele (din zanzibar, of course) ar fi strigat in gura mare: conspiratzie! constipatzie!...

acuma nu s-a intamplat asha insa mirosul de constipatzie inca pluteshte prin aer intoxicandu-l.
0.1% e acolo sa fim noi siguri ca vom avea parte de astfel de "conspiracy theories" in continuare ~p
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Mar 05, 2005 9:24 pm

cine dreacu te-a pus ofendi sa organizezi concursu?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Necko » Sâm Mar 05, 2005 9:41 pm

in sfirsit o intrebare la obiect !!! ~p
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mar 05, 2005 10:02 pm

cine sa-l puna ? cine m-a pus si pe mine sa fac concursuri de miss. dracu' *p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Dum Mar 06, 2005 8:11 am

atunci lua-te-ar dracu miraculosule :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Dum Mar 06, 2005 5:11 pm

o sa spun mai multe dupa terminarea probei, dar mi se pare mai mult decat stupida! (cu tot respectul pentru juriu, dar mie imi scapa, calitatile care ne sunt puse la incercare)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde piskeshu » Dum Mar 06, 2005 5:11 pm

theOffender scrie:deci hai sa-tzi explic cum sta treaba: daca bordura cashtiga shi doi dintre monkeys et comp trebuiau sa iasa, maimutzele (din zanzibar, of course) ar fi strigat in gura mare: conspiratzie! constipatzie!...



Te inseli! Ce conspiratie sa fie cand s-a jucat pe fatza? N-ar fi strigat nimeni nica.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde old lord » Dum Mar 06, 2005 5:22 pm

mai daimon probabil ca o sa urmeze si niste probe de foc
mai sunt parca 6 etape
stai linistit
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mar 07, 2005 12:58 am

cum trimitem tabelul in excel prin pm ? ~(
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Daimon » Lun Mar 07, 2005 1:00 am

deci deja ai terminat moshule.. bravos, bravos:)
da' banui ca intrebarea ta e mai mult decat justificata:D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mar 07, 2005 1:07 am

nici nu m-am apucat. dar, ca un bun gospodar, tre' sa stiu totul in cel mai mic amanunt inainte de a ma apuca de treaba. :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Mar 07, 2005 5:32 am

mi se pare mai mult decat stupida


a jongla cu vocabularu limbii romane nu mi se pare o chestie stupida iar proba scoate in evidenta tocmai cunostintele de vocabular ale concurentilor . chiar daca proba s-ar fi pretat mai bine pentru un concurs fulger , cu limita de timp ,consideram ca si in aceste conditii poate constitui un puct de reper pentru departajarea celor doo echipe
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde theOffender » Lun Mar 07, 2005 9:37 am

pt keshu shi moshu

m-am saturat de comentariile voastre shi de aerele de primadona: "mie nu-mi convine, plec". am ajuns sa imi iau advert din cauza ca imi pasa prea mult de felul in care se desfashoara acest concurs. de aceea vreau sa aud auma daca jucatzi pana la capat, indiferent de rezultat shi de cum evolueaza lucrurile sau ieshitzi acuma, frumos in plina glorie. pentru ca de mai scoate unul dintre voi vreun comentariu de-mi gadila in mod neplacut urechile, ieshitzi amandoi shi putetzi sa va labaritzi pe forumul ala de cacat unde tase e indelectual rasat.

deci continuati dupa regulile mele altfel... valeaaaaaaa
vorba dinului: doar n-am inebunit sa ma apuc sa civilizez nishte ...!
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde Necko » Lun Mar 07, 2005 10:40 am

acum, pentru ca sunt inafara concursului, imi permit sa zic si eu doo vorbe macsim 200, la toata lumea.

de la bun inceput m-au deranjat comentariile concurentilor in legatura cu regulamentul concursului si proble acestuia. mai ales zecile de intrebari stupide, puse ca la gradinita, la fiecare din probele date. apoi prelungirea termenelor de executare a probelor, prelungiri facute tot pentru a satisface mofturile concurentilor neseriosi. in fond este un concurs de SUPRAVIETUIRE. cine pricepe de la bun inceput si reuseste sa se incadreze in termene, bine ! cine nu, sa moara !

nu vreau sa se inteleaga ca sunt ranchiunoasa pentru ca am iesit din concurs. chiar nu am astfel de apucaturi. si voi stiti asta. doar ca nu mi se pare corect. in loc sa va concentrati asupra jocului si sa incercati, in echipa sau pe cont propriu, sa supravietuiti, va coalizati impotriva organizatorului si a juriului. e o aiureala. ati acceptat sa intrati in joc, supuneti-va. nu va convine iesiti si gata. frumos, elegant si cu respect. nimeni nu cistiga nimic daca apar astfel de comentarii si de razmelite. apar doar stari tensionate care nu fac decit sa strice tot jocul. in fond e doar un joc si am mai spus-o: e un spatiu VIR - TU - AL !!!
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mar 07, 2005 11:09 am

Offendere....credeam ca asta e un joc in care ne amuzam...si ne simtitm bine. Vad ca ne tratezi ca pe niste sclavi ai tai...si ne aduci si jigniri. Da-ne afara daca asa ai chef. E jocul tau !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Necko » Lun Mar 07, 2005 11:30 am

moshule, degeaba o faci pe victima. daca voi aveti o atitudine de sclavi razvratiti, primiti un raspuns pe masura. io zic ca mai bine gata cu comentariile de genul asta ca aveti trebi.

si btw. daca apar anumite probleme referitoare strict la proba primita, cum a fost cea semnalata de mylord in legatura cu formularea "toate literele" in loc de "numai literele" din cuvintul dat, comentariile mi se par binevenite.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mar 07, 2005 11:35 am

hai mai Necko..ca am dreptate. in loc sa mi se raspunda cum trimit prin PM un tabel excel...domnu patron imi vorbeste despre Tanase si ne jigneste. si cica suntem oameni maturi ~(

eu n-am jignit pe nimeni cu ocazia acestui concurs. comentez..pentru ca este subiect de comentarii. sau tre' sa pup in fund sa am trecere ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde theOffender » Lun Mar 07, 2005 11:53 am

moshule, postul asta itzi apartzine?
http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=367992&postcount=287

da asta?
http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=368065&postcount=296

asta numeshti tu comportament... matur?

daca nu reusheshti sa trimitzi tabelul... tough luck
anumite detalii au fost neprecizate (cu buna shtiintza). in final lumea mai trebuie sa se descurce shi singura intr-un concurs de supravietzuire...
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Concursul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori