Regulament

Informatii despre albume si artisti

Regulament

Mesajde whatever » Sâm Mar 12, 2005 12:12 am

Regulile pe "Recenzii" sunt foarte simple si daca este posibil as dori sa fie respectate.

In primul rand notarea albumelor si a pieselor se face de la 1 la 10, pentru a permite mai multe divizari. O nota de la 1 la 4 ar insemna dezastruos, penibil,execrabil, etc, 5 ar fi foarte slab, 6 slab, 7 mediocru, 8 bun, 9 exelent si 10 ar fi albumul perfect (greu de gasit desigur :D )


Daca cineva doreste sa faca o recenzie pentru un album deja revazut, poate sa o faca cu acordul autorului primei recenzii a albumului in cauza sau daca membrii au considerat primul review ca fiind nesatisfacator. In acelasi timp daca un user doreste sa faca recenzii la o discografie este rugat sa ia albumele in ordinea anului aparitiei. Acest lucru este valabil si daca respectivul are de gand sa vorbeasca doar despre (sa zicem) 3 albume din 9 cate are trupa X.


Fiecare user care doreste sa faca recenzii isi deschide un thread caruia ii da un titlu (ex : recenziile lui whatever) si acolo va scrie doar el. Comentariile la adresa recenziilor se vor face strict pe subiectul destinat acestora, la fel si pentru cererile de recenzii. Daca doriti puteti sa atasati si poze cu albumul in cauza, formatia sau solistul/solista.


Cea mai mare rugaminte a mea ar fi urmatoarea. Multi dintre voi (ca si mine de altfel) veti face recenzii ca fani ai anumitor artisti. Pe cat posibil incercati sa nu lasati acest lucru sa va influenteze decisiv si sa acordati notele pe merit. Altfel vom avea o abundenta de albume perfecte si note doar de la 8 in sus.


Sunt acceptate orice fel de cereri de recenzie in limita bunului simt. Asta nu inseamna ca voi accepta un review la un album de la Led Zeppelin urmat de unul de la Animal X.


Daca ati citit pana acuma si sunteti de acord inseamna ca totul e perfect, si va astept pe "Recenzii" pentru a incepe treaba :)
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Înapoi la Recenzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator