Mine All Mine(recenziile lui Titina)

Informatii despre albume si artisti

Mine All Mine(recenziile lui Titina)

Mesajde Titina » Dum Mar 13, 2005 6:32 pm

Artist : Katy Rose(pop-rock)
Album : Because I can (albumul de debut,aparut in 2004)

1. Overdrive - a fost primul single al ei si este o melodie ce capteaza mai mult atentia adolescentilor.Este perfecta pentru un inceput de zi,chiar daca versurile sunt banale,deoarece te pune intr-o stare foarte buna.Este inclusa si pe OST-ul filmului Thirteen. 7.50/10
2. I like - este al doilea single Katy Rose.Inceputul imi place foarte mult,la fel si negativul acestei piese,dar refrenul nu ma incanta.Versurile,la fel nu mi se pare ca au ceva interesant.7/10
3. Watching the rain - eh,melodia asta imi place si din punct de vedere al versurilor.E o melodie relaxanta,buna de ascultat in momente de plictiseala.8/10
4. Enchanted - o melodie inocenta,aduce zambetul pe buze.Refrenul imi place.7/10
5. Catch my fall - melodie perfecta pentru un party,mie mi se pare ca e una dintre cele mai bune de pe acest album.8.50/10
6. Snowflakes - cea mai proasta de pe album,parerea mea.Inteleg sa fie o melodie lenta,dar nu chiara asha...te plictiseshte total.4/10
7. Glow - in genul Watching the rain,dar mult mai reushita.8.20/10
8. Teaching myself to dream - iubesc aceasta melodie...una dintre cele mai reushite de pe album,shi din pct de vedere al melodiei,shi din pct de vedere al versurilor.Cand eshti cu moralul la pamant,aceasta melodie e perfecta!Ridica moralul.9.30/10
9. Vacation - nimic special din pct de vedere al versurilor.Melodie tipica unei cantarete pop-rock,gen Avril sau Lindsay Lohan.Dar mie-mi place...7.50/10
10. Original skin - mai plictisitoare shi decat Snowflakes...3.50/10
11. Lemon - my favourite!Mi se pare cea mai reushita de pe album.Versuri bune,melodie buna,totul e realizat bine!Se afla shi pe OST-ul filmului Thirteen.De cand am auzit-o prima oara m-am indragostit de ea.10/10
12. Because I can - o piesa inocenta,printre cele mai sentimentale de pe tot albumul.Shi aceasta m-a captat...9.30/10
13. Keeping it together - pe albumul original care l-am cumparat nu se gasea aceasta piesa,cred ca e o piesa rara.Cu mai multa viata decat multe alte piese de pe album...9.40/10

Cam atat despre albumul de debut shi singurul album Katy Rose.Media albumul ar fi 7.63
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Sâm Mar 19, 2005 12:00 am

Artist : Avril Lavigne
Album : Let go(2002)

1. Losing grip - o piesa cu multa personalitate,cu toate ca videoclipul putea sa iasa mult mai bine.Eu o ascult cand sunt suparata shi vreau sa-mi treaca.Sau cand simt nevoia sa ma descarc. 7.50/10
2. Complicated - primul single al cantaretzei.Deoarece a fost dat la toate radiourile shi pe toate posturile consider ca m-a cam plictisit.La inceput imi placea oricum foarte mult.8/10
3. Sk8er Boi - una din preferatele mele de pe album.Nici acum nu m-am plictisit de acesta piesa.Pentru un inceput de zi,ca totul in acea zi sa-ti mearga bine,e foarte buna.9/10
4. I'm with you - alt single al artistei,foarte bine lucrat.O melodie lenta,pentru zilele ploioase cand stai in casa shi n-ai ce face.Aceasta piesa te linishteshte.8.80/10
5. Mobile - piesa ce nu m-a impresionat foarte tare.Numai refrenul imi place.Nici versurile n-au un mesaj atat de profund ca ale celorlalte melodii.7/10
6. Unwanted - parerea mea e ca e cea mai suparata piesa de pe album.7.50/10
7. Tommorow - una din preferatele mele de pe album.Versurile ma reprezinta shi am juta sa trec peste unele momente grele.9.50/10
8. Anything but ordinary - plina de personalitate,melodie ce capteaza prin versuri shi prin atitudinea artistei.8.50/10
9. Things I'll never say -in genul piesei Anything but ordinary,aduce zambetul pe buze,deoarece parerea mea e ca da incredere in cel care o asculta.9/10
10. My world - singura melodie de pe album care nu m-a impresionat prin aproape nimic.6/10
11. Nobody's Fool - preferata mea de pe album.Piesa ce se afla shi pe OST-ul filmului Legally Blonde 2,da incredere in tine,ca aproape tot albumul.Inceputul mi se pare foarte reushit,ca toata melodia,de fapt.10/10
12. Too much to ask - piesa ce nu m-a impresionat foarte tare nici din pct de vedere al versurilor,nici din pct de vedere al melodiei in sine.6/10
13. Naked - la fel ca Nobody's Fool,una din preferatele mele de pe album.Poate chiar impreuna cu piesa amintita mai sus poate fi numita preferata mea.Versurile mi se par foarte reprezentative in general shi ma regasesc in ele.Ma fac sa ma simt mai bine in pielea mea shi sa nu vreau a fi alta persoana decat eu.10/10

Media melodiilor ar fi : 8.21,dar fiindca albumul in general ma ajuta sa trec peste multe momente,consider ca datorita doar a doua melodii care nu m-au impresionat,n-ar trebui sa scad asha tare media…..so,ptr intregul album in general shi mesajul acestuia catre suflet,adaug inca 0.79,deci nota albumului va fi 9.
Ps: imi place foarte mult albumul,dar media 10 nu o dau decat acelor albume care m-au impresionat de la primul sunet pana la ultimul,shi acelor albume de care nu ma plictisesc niciodata.
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am


Înapoi la Recenzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori